Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3675 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 14 maj 2016 - 08:24

uprawa truskawek

Jak blisko domu truskawki to nie zastanawiaj sie zgłaszaj do urzedu wojewodzkiego.

Ja tak miałem jak przychodziły do ziemniaka przyspieszonego  a przy okazji ryjem słomę podgarnywaly w truskawce... 

źle nie było odszkodowanie konkretne dali ;)

kadore nie rób ze mnie idioty ja tylko umieściłem to co pisałeś  bo teraz próbujesz przewrócić kota ogonem 

Rolnik rolnikowi wilkiem? Psujesz wizerunek Poczciwego rolnika  w oczach innych ludzi ... jakby ludzie wiedzieli co bedą wpierniczać to pewnie by cie pochwalili ... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 05:45
  •  

#3142 Share Tomktad

Tomktad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 14 maj 2016 - 09:29

uprawa truskawek

Jeśli ktoś ma namiary na sadzonki rumby to chętnie kupię. Chciałbym coś odmienić od honeja

nie zamieniaj honyeya na nowości,przetestowałem nowości i przez to mam dużo mniejsze plony ,dużo tej zimy przemarzło ,gdyby nie honyey w tym roku byłoby kiepsko,jest jak zwykle niezawodna jeśli nowości to po trochu nie na dużą skalę.

Ja przykleiłem  :D  sie do znajomego co brał wieksze ilosci frigo rumby teraz  i mam 1000 sadzonek ,ruszyły wszystkie ale jak z sadzonka na jesień to ruska ruletka.A widziałem pierwszy dobry zbiór rumby to w takim owocu to kregosłup nie boli :) przy zbiorze

czy widziałeś jaki plon i wielkośc rumby bo kupiłem sadzonki i będzie owocowała za rok ,ale widzę że chyba trzeba ostrożnie z nowościami.

#3143 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 maj 2016 - 09:37

uprawa truskawek

nie zamieniaj honyeya na nowości,przetestowałem nowości i przez to mam dużo mniejsze plony ,dużo tej zimy przemarzło ,gdyby nie honyey w tym roku byłoby kiepsko,jest jak zwykle niezawodna jeśli nowości to po trochu nie na dużą skalę.

czy widziałeś jaki plon i wielkośc rumby bo kupiłem sadzonki i będzie owocowała za rok ,ale widzę że chyba trzeba ostrożnie z nowościami.

No własnie widziałem i to mnie skusiło :) .Honey i rumba obok siebie ,moze taki rok był albo coś...ale rumba przy honejce to jednak na plus w ilości i wielkości.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3144 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 maj 2016 - 10:05

uprawa truskawek

Stosował ktoś Plantivax ,czy warto go stosować ?

#3145 Share Tomek545

Tomek545

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 maj 2016 - 10:08

uprawa truskawek

postęp koledzy idzie do przodu i myślę, że warto próbować czegoś nowego, nowych odmian. Uda się to uda nie uda to trudno, próbować trzeba

#3146 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 14 maj 2016 - 10:30

uprawa truskawek W zeszłym roku stosowałem Switch rezultaty było naprawde zadawalające,tylko koszty spore.Dlatego pytam czego wy używacie teraz zapobiegawczo bo w czasie zbiorów jeżeli będzie potrzeba pójdzie Switch

Edytowany przez Hans1211, 14 maj 2016 - 10:43.

#3147 Share artek1234

artek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2016 - 11:34

uprawa truskawek Witam czym pryskacie teraz od szarej pleśni? U nas leje cały dzień przydałoby się interwencyjnie prysnac odmiana marmolada

#3148 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 14 maj 2016 - 11:38

uprawa truskawek

podczas kwwitnienia użyj coś na tiuramie np sadoplon tanie a skuteczne jak już pompuje owoc to nie stosuj go bo on powoduje gorzknienie owoców. 

interwencyjnie to tylko górna półka signum/bellis, luna, switch, 

#3149 Share artek1234

artek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2016 - 11:43

uprawa truskawek No właśnie tylko ze przed tymi opadami dzisiejszymy nie miałem zabezpieczone zbytnio a kwitnienie w pełni nawet już małe owoce się trafiają więc należałoby interwencyjnie już?

#3150 Share Borczok

Borczok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 maj 2016 - 12:48

uprawa truskawek

podczas kwwitnienia użyj coś na tiuramie np sadoplon tanie a skuteczne jak już pompuje owoc to nie stosuj go bo on powoduje gorzknienie owoców.

interwencyjnie to tylko górna półka signum/bellis, luna, switch,

Ja tam kolego nie pryskam sadoplonem,moim zdanie mija sie to z celem. A czy on tak tanio wychodzi ,niewiem. 4×32-33 zl to wychodzi 170 zl. Wole dolozyc i prysnac signum i mam na maczniaka,szara i plamistosc. 3w 1. A efekt sam wiesz jaki. To jest tylko moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share dominikczerwinski

dominikczerwinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 maj 2016 - 13:02

uprawa truskawek Witam a czy ktoś stosował folpan miał kiedyś rejestracje na truskawke

#3152 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 14 maj 2016 - 13:35

uprawa truskawek

signum wychodzi 3x drożej ... za 0,5 140zł dawka chyba 1,8kg/ha o ile dobrze pamiętam .

wszystko zależy od presji chorób grzybowych 

Edytowany przez senator11111, 14 maj 2016 - 13:37.

#3153 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 maj 2016 - 13:50

uprawa truskawek

Ja tam wolę nie oszczędzać w walce z pleśnią. Zastosowałem raz switch i na drugi sygnum. Leje cały czas.W tamtym roku była susza a teraz leje i pada. Jest jak w Foreście Gampie. Różne rodzaje deszczu łącznie z gradem. A z nowości jakie w moim regionie znalazłem to Alioth i Amarant Niva. Ktoś uprawiał z Was taką truske? Mam wsadzone po 500 szt na próbę. 

#3154 Share Borczok

Borczok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 14 maj 2016 - 14:12

uprawa truskawek

signum wychodzi 3x drożej ... za 0,5 140zł dawka chyba 1,8kg/ha o ile dobrze pamiętam .

wszystko zależy od presji chorób grzybowych

132 zl wczoraj kupywalem ale mniejsza z tym. Drozej kolego ale tak jak pisalem masz na szara ,plamistosc i maczniaka. Teraz sobie policz pryskac oddzielnie na kazda chorobe. Wiec tak drogo nie wychodzi. A sadoplonem opryskac raz to nie ma sensu. Ze 3 razy by trzeba opitolic zeby cos dalo.

#3155 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 maj 2016 - 15:39

uprawa truskawek

Ja pryskałem zato tydzień temu domark dziś pada nie wiem czym po deszczu pryskać mam signum ,luna w zeszłym roku pryskałem signum to może lepiej teraz luna jak myślicie ?

#3156 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 maj 2016 - 15:51

uprawa truskawek

Ja tam wolę nie oszczędzać w walce z pleśnią. Zastosowałem raz switch i na drugi sygnum. Leje cały czas.W tamtym roku była susza a teraz leje i pada. Jest jak w Foreście Gampie. Różne rodzaje deszczu łącznie z gradem. A z nowości jakie w moim regionie znalazłem to Alioth i Amarant Niva. Ktoś uprawiał z Was taką truske? Mam wsadzone po 500 szt na próbę. 

Mamy aliota, miało byc SUPER teraz jest 1 zbiór ale szału nie bedzie bo ma bardzo mało kwiatu.Mało kwiatu tz mało owocu ,a na sam wyglad  i smak to troche za przykro sadzic .dobrze że tylko 500 szt i ani krzaka wicej.Jeszcze jest opcja ze przy nawadnianiu moze sie opinia zmieni o 180 st ale my tego nie mamy :(

#3157 Share OziOzi

OziOzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 maj 2016 - 19:46

uprawa truskawek

Ja pryskałem zato tydzień temu domark dziś pada nie wiem czym po deszczu pryskać mam signum ,luna w zeszłym roku pryskałem signum to może lepiej teraz luna jak myślicie ?

Zato i domark działają na mączniaka, lepiej prysnąć zato i masz po temacie...co do szarej pleśni pisali już jakie najlepsze, dodałbym do tego frupice. Pryskaj naprzemian i pamietaj, że srodki typu luna zawierające związki z grupy strobiluryn najlepiej max 2 razy w sezonie. Pozdro

Edytowany przez OziOzi, 14 maj 2016 - 19:51.

#3158 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 maj 2016 - 21:04

uprawa truskawek

Dzięki :)

#3159 Share sosyn94

sosyn94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 maj 2016 - 07:53

uprawa truskawek

Witam wszystkich, w najbliższym czasie będe zakładał kolejne 0,5ha truskawki frigo (alba), wszystko sadzone na agrowłókninie ściółkującej, chce przed sadzeniem opryskać międzyrzędzia i otwory w ktorych będzie sadzona truskawka jakimś herbicydem doglebowym bo co roku mam ten sam problem jak krzaki są małe to obok w otworach wyrastają chwasty to samo w międzyrzędziach (tutaj troche mniejszy problem bo jeśli chwasty się pojawią wjeżdzam randapem). Znacie, polacacie, jakieś dobre środeki po których nie powschodzą chwasty a jednocześnie truskawce się nic nie stanie :) Pozdrawiam

Edytowany przez sosyn94, 15 maj 2016 - 07:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share Hubs0n

Hubs0n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 maj 2016 - 08:38