Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3666 odpowiedzi na ten temat

#3081 Share haratac

haratac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:29

uprawa truskawek

a ja nie wiem czy te dwa srodki antystresowe razem zmieszane działaja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 00:07
  •  

#3082 Share ts6

ts6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 maj 2016 - 22:54

uprawa truskawek

Panowie Pomocy !!

1 )

w truskawkach 4 letnich odmiana honey gina / nikna / wiedna krzaki , sa duzo mniejsze niż inne na danym polu ;/  robaka nie ma , bylo prsyskane na jesieni a teraz wyrywajac krzak nie ma robaka , krzaki jak sie wyrywa maja przyschniete korzonki ciemne i maja wypuszczonych tylko pare nitek swiezych bialych korzonkow. co robic ? czym pryskac ?

2 :) w mlodych truskawkach odmiany darselect i elsanta cos jest nie tak , byly sadzone jesienia , a teraz wcale nie rosna , korzonki maja liche tylko prae bialych nitek na krzaku  , pryskalem juz blackjack , terra sorb , asahi i nie ma zadnego efektu ;/  (zalaczam zdj mlodych)

co robic ?

bardzo prosze o odpowiedzi , zalezy mi zeby jak najszybciej zareagowac na to...

pozdrawiam

Ts6

Załączone miniaturki

• Obraz 010.jpg
  • Obraz 009.jpg
  • Obraz 008.jpg

#3083 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 09 maj 2016 - 22:56

uprawa truskawek

Ja łączyłem asahi z ts complex w zeszlym roku ladne grube owoce nawet na honeyu pod koniec zbioru  owoc handlowy w 100% zero odrzutu.

Generalnie terrasorb leciał u mnie jako aminokwas dla lepszego przyswojenia składników w dawce bodajże 1L/ha go stosowalem.

jakby ktoś chcial sie wymienić jakąś inna odmianą niż clery,sonata,honey za malwine pisać na pw bo mam trochę na zbyciu  gdyż kalibruje rzędy :D moze przyda sie komus na testy.

ts6 

wykop z 1 roślinę pokaz jej korzenie przekrój ją  zobaczymy co tam w niej piszczy ale pożytku z niej raczej miał nie będziesz szkoda tracic pieniadze na opryski kup lepiej nowe sadzonki  .

w honeyu to dziwne nigdy takiej przypadłości nie miałem nawet jak testowalem glifosat pozbiorczo honeyka jest jak czołg :P dopiero 5 l glifosatu z siarczanem amonu ją kładzie :D

elsanta przemarza pamiętam na początku mojej truskawkowej przygody posadziłe,m pol na pol honey i elsantę elsante po zimie trzeba bylo zaorać i przesadzić honeyem gdize niegdzie sie trafia elsanta do dzis ale smak lipny jak gąbka :P

Edytowany przez senator11111, 09 maj 2016 - 23:05.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3084 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 maj 2016 - 08:38

uprawa truskawek Moge zastosować o tej porze jeszcze wapno na truskawke?

#3085 Share zduniu123

zduniu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 maj 2016 - 09:09

uprawa truskawek

Witam wszystkich

Mam do was pytanie jakie macie maszyny do ściółkowania słomy w truskawce i jakie są wasze opinie bo chciałbym coś takiego kupić albo zrobić w wolnym czasie na następny sezon.

Proszę o opinie i jakieś zdjęcia jak wasze maszyny wyglądają..

Pozdrawiam

#3086 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 10 maj 2016 - 10:20

uprawa truskawek

Witam. Do Senator11111 a jakim terminie stosowałeś asahi +ts complex? Można podczas kwitnienia?

#3087 Share TomaszPaszko

TomaszPaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 maj 2016 - 10:30

uprawa truskawek ts6- to moze byc zgożel podstawy pnia korzenia. poszukaj sobie na necie i porównaj

#3088 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 maj 2016 - 11:19

uprawa truskawek

radosz wapno zastosować zawsze możesz pytanie czy to coś da? teraz jak coś sypnij saletre wapniową  ja u siebie asahi z ts raz wiosną pozniej poczatek kwitnienia  kolejna dawka i początek wzrostu owoców.

możesz dac podczas kwitnienia nic sie nie stanie ;)

#3089 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:00

uprawa truskawek Pytanie do znawców tematu- czy na kwieciaka mospilan bedzie skuteczny? I czy jak truskawka zaczyna kwitnąć to dobra pora żeby pryskać na kwieciaka?

#3090 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:24

uprawa truskawek

A czy Asahi SL można zmieszać z Mospilan 20SP ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3091 Share Borczok

Borczok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 maj 2016 - 18:39

uprawa truskawek

pewnie ze mozna. ja mieszałem w truskawce ,fasoli szparagowej,bobie i zyje wszystko  :D  :D . wiec bez obawy lej i i ogien z rury :D

Edytowany przez Borczok, 10 maj 2016 - 18:42.

#3092 Share miecz11

miecz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:02

uprawa truskawek

Witam
Na mlodych truskawkach zasychaja mi paki co to moze byc? odmiana vibrant

Załączone miniaturki

• IMG_20160510_200738.jpg
  • IMG_20160510_201057.jpg

#3093 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:26

uprawa truskawek

ja tam widzę plamistość a usychające kwiaty  i pozniej po zawiązaniu takie małe czerwieniejace zapierdki to tez to a usychający kwiat możliwe ze szara, Zabezpiecz konkretnym fungicydem i nie bedzie źle ;) bo jak widze wszędzie tego niema .

Kwieciak tez raczej odpada.  

A jeszcze ci na koniec podpowiem weź oberwij wszystkie te kwiaty w przyszłym roku ci wynagrodzi ... z jakich sadzonek i kiedy sadziles ? 

u mnie plamistości tez się pojawiły nawet na malwinie wszystko przez te zimna i wilgoć. 

u mnie jest tak pierwsze jak pojawiają sie pierwsze kwiaty leci cyperkill pozniej w pełni daje mospilan w dawce 0,12-0,15  i spokoj 

Edytowany przez senator11111, 10 maj 2016 - 21:35.

#3094 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 10 maj 2016 - 21:26

uprawa truskawek

Nie przemarzły wiosną pąki? Może przez zimę podmarzła i teraz korzeń nie daje rady składników pobierać. Podlewasz ją chociaż? Może robak ci żeruje na kwiatach?

#3095 Share miecz11

miecz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:35

uprawa truskawek

ja tam widzę plamistość a usychające kwiaty  i pozniej po zawiązaniu takie małe czerwieniejace zapierdki to tez to a usychający kwiat możliwe ze szara, Zabezpiecz konkretnym fungicydem i nie bedzie źle ;) bo jak widze wszędzie tego niema .

A jeszcze ci na koniec podpowiem weź oberwij wszystkie te kwiaty w przyszłym roku ci wynagrodzi ... z jakich sadzonek i kiedy sadziles ? 

u mnie plamistości tez się pojawiły nawet na malwinie wszystko przez te zimna i wilgoć. 

u mnie jest tak pierwsze jak pojawiają sie pierwsze kwiaty leci cyperkill pozniej w pełni daje mospilan w dawce 0,12-0,15  i spokoj 

Dzisiaj na plamistosc dalem domark. Dac cos jeszcze za pare dni?
Osłabi to truskawke jak zostawie te suche paki? sadzonki mialem od znajomego, sadzone na jesieni.

Nie przemarzły wiosną pąki? Może przez zimę podmarzła i teraz korzeń nie daje rady składników pobierać. Podlewasz ją chociaż? Może robak ci żeruje na kwiatach?

Raczej nie przemarzly obok jest roksana i hanoya i nic im nie dolega. deszczu raczej jej starczy a robaka jutro poszukam.

#3096 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 11 maj 2016 - 06:33

uprawa truskawek

Suche to nie osłabi przeciez, ale ja bym obciął cały kwiatostan.

Przy domarku wieczorem pryskałeś  ? 

u mnie na plamistości poleciał signum przy okazji konkretnie zabezpieczyłem owoc przed szarą 

#3097 Share miecz11

miecz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 maj 2016 - 07:31

uprawa truskawek Czyli na tych krzakach co usycha obciąć wszystkie paki i kwiaty? Pryskalem poznym wieczorem ok 19.

#3098 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 maj 2016 - 08:59

uprawa truskawek

pewnie ze mozna. ja mieszałem w truskawce ,fasoli szparagowej,bobie i zyje wszystko  :D  :D . wiec bez obawy lej i i ogien z rury :D

Dzięki :) nie mieszałem bo opryskałem młode truskawki i groch na próbę bo nigdy nie stosowałem tego środka dwu letnich i trzech nie pryskałem bo nie źle wyglądają ,a nie chcę przesadzić miały posiany dzień wcześniej nitrabor . :)

#3099 Share OziOzi

OziOzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 maj 2016 - 13:43

uprawa truskawek

co do obcinania tych kwiatuszków...robiłeś jakieś doświadczenia? Ile większy jest plon następnego roku? Idzie w krzaki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3100 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 11 maj 2016 - 14:07

uprawa truskawek

Co wy z księżyca spadliście ? ze pytacie o takie rzeczy ?