Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3675 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 10:58

uprawa truskawek

odczynem ph się nie sugeruj bo tak jak już pisałem miałem 5,7 a jonow ca miałem 3x mniej niż norma 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 15:46
  •  

#2962 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 22 kwiecień 2016 - 20:59

uprawa truskawek

Koledzy jak w środę dałem 1kg kristolanu zielonego na 30a/ 200l wody to jutro mogę znowu zrobić taki zabieg? Nie będzie za często?

#2963 Share galars19

galars19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 11:18

uprawa truskawek

Witam tak samo zolkna mi liscie w truskawce odmiana hanoja gleba piaszczysta nie bylo niczym pryskane jeszcze tylko nawoz frukus granulowany + hydrokompleks i albo to od zimnego wiatru poparzylo albo  nawuz przypalil albo jakis robak lisci nie sprawdzalem jeszcze tak dokladnie bede pryskal 1 raz fastac pozniej od przedziorka ortusem i podczas kwitnienia calypso 

Czekam na OPINIE w spawie zolkniecia Lisci odmiana Hanoja i co dziwne wystepuje tylko w kilku miejscach  nie na calym polu 

Edytowany przez galars19, 23 kwiecień 2016 - 11:24.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2964 Share Mmarta1982

Mmarta1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 11:26

uprawa truskawek Może po tym fruktusie bo ja też go dałam.Przedziorka ani roztoczy nie mam

#2965 Share cahais

cahais

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 15:18

uprawa truskawek

Widzę, że nie tylko ja mam (ten) problem z truskawkami. Panowie, tak jak kolega radosz, kilka postów wyżej, mam problem z nie wiem czym.. Na liściach pojawiły się dziwne czarne plamy tak jak na załączonych zdjęciach. Wcześniej myślałem że mszyca grasuje i to jest efektem, ale tej się pozbyłem. Teraz kolejny problem ... Liście są czyste, z każdej strony oglądałem je pod lupą x60 i nie widać ani śladu aby coś tam żerowało. Panowie co to może być?

Załączone miniaturki

• DSC_0284.jpg
  • DSC_0287.jpg
  • DSC_0279.jpg

#2966 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 20:13

uprawa truskawek

Ja na moich truskawkach też mam podobne plamy. A dziś drutowca znalazlem.

#2967 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 21:18

uprawa truskawek Wydaje mi sie ze niskie temperatury i roslina nie pobiera fosgoru z gleby. Ja tak mam na malinie i truskawce. Ewentualnie od wiatru lub mrozu. Ale raczej obstawial bym pierwszy wariant czyli niedobor fosforu.

#2968 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 07:59

uprawa truskawek

3 opcje cathis \

oprysk w słoneczne dni i przypaliło słońce je troche 

przeciążenie blaszki nawozami dolistnymi\

niedobory fosforu 

#2969 Share galars19

galars19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:47

uprawa truskawek

Spowoduje to mniejszy plon czy nie?  te zolkniecie lisci u mnie sie jeszcze utrzymuja te liscie zolte nie ma ich wiecej moze pozniej dodam zdjecie jak to u mnie wyglada  . Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie przedziorka bede stosowal ortus + apollo tylko nie wiem czy dawac dawki takie jak bym dawal oddzielnie apollo max dawka to 0,4 na 1`/ha na 500-750l ortus 1,5l na 500-750l . Pytanie brzmi czy dawac apollo 12ml+ 40ml ortusu czy dac  ktoregos mniej czy te max dawki dawac 

Moje truskawki tak wtgladaja 

Załączone miniaturki

• DSC_0010.JPG
  • DSC_0012.JPG
  • DSC_0009.JPG

Edytowany przez galars19, 24 kwiecień 2016 - 11:41.

#2970 Share dominikczerwinski

dominikczerwinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 11:28

uprawa truskawek witam
oglądałem dzisiaj truskawki i trochę się zaniepokoiłem ponieważ zauważyłem żółte kropki na liściach może ktoś z was wie z jakiego powodu się pojawiły będę wdzięczny za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:10

uprawa truskawek

Bez jakiejś fotografii raczej ciężko coś stwierdzić. Może to przędziorek, a może coś innego.

Są jakieś tabele z wartościami  granicznymi składników dla truskawki? Składniki podane w mg/l gleby.

#2972 Share cahais

cahais

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:23

uprawa truskawek

3 opcje cathis \

oprysk w słoneczne dni i przypaliło słońce je troche 

przeciążenie blaszki nawozami dolistnymi\

niedobory fosforu 

Skłaniam się ku 3 opcji gdyż pierwsze dwie nie miały miejsca. Stąd teraz moje pytanie. Czym to mogę teraz uzupełnić aby wystąpiła poprawa liści, lub regeneracja? Czy zastosowanie Fosfiron Cu załatwi sprawę?

#2973 Share dominikczerwinski

dominikczerwinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 12:45

uprawa truskawek nie moge dodać zdjęć ale kropki są małe jedyne co przychodzi mi do głowy to niepotrzebnie zmieszany oprysk na chwasty fusilade + beetup

#2974 Share misia6

misia6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:14

uprawa truskawek

Wymarzły wam  jakieś truskawki . U nas w okolicy pokiereszowało strasznie szczególnie Florens 80-90 przemarzło ok krakowa

#2975 Share Tomktad

Tomktad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 14:51

uprawa truskawek

Wymarzły wam  jakieś truskawki . U nas w okolicy pokiereszowało strasznie szczególnie Florens 80-90 przemarzło ok krakowa

u nas też przemarzły,niektóre b.słabo rosną po zimie, teraz widzę jak słabe jest działanie dolistnych nawozów które daję co 6-7 dni a one rosną i tak ledwo ledwo,pod foliami też 5 procent kwiatów przemarzło.

#2976 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 15:12

uprawa truskawek

Spowoduje to mniejszy plon czy nie?  te zolkniecie lisci u mnie sie jeszcze utrzymuja te liscie zolte nie ma ich wiecej moze pozniej dodam zdjecie jak to u mnie wyglada  . Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie przedziorka bede stosowal ortus + apollo tylko nie wiem czy dawac dawki takie jak bym dawal oddzielnie apollo max dawka to 0,4 na 1`/ha na 500-750l ortus 1,5l na 500-750l . Pytanie brzmi czy dawac apollo 12ml+ 40ml ortusu czy dac  ktoregos mniej czy te max dawki dawac 

Moje truskawki tak wtgladaja 

Kolego a czasami sąsiad nie stosował randapu ,albo ty nie wypłukałeś opryskiwacza po randapie (Roundup lub zamienniki )

#2977 Share galars19

galars19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 17:11

uprawa truskawek

Kolego a czasami sąsiad nie stosował randapu ,albo ty nie wypłukałeś opryskiwacza po randapie (Roundup lub zamienniki )

Wlasnie o to chodzi ze one wogole nie byly ani razu jeszcze pryskane  w marcu dalem nawoz fruktus + hydrokompleks i tyle nic nie ruszane zjezdzone tylko międzyrzędzia  wlasnie zamierzam prysnac od robaka niedlugo jak tylko cieplej sie zrobi moge poweidziec ze klasa ziemi to 4 5 sam piach obok ziemniaki jak oralem to zloty piasek wychodzil ale ze tak mi zzolkly to 1 raz te same w tamtym roku byly normalne zielone ladne duzo mi wypadlo wiec dosadzalem nawet cale rzadki po 220m  susza tez zrobila swoje 

Edytowany przez galars19, 24 kwiecień 2016 - 17:15.

#2978 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 19:24

uprawa truskawek

Skłaniam się ku 3 opcji gdyż pierwsze dwie nie miały miejsca. Stąd teraz moje pytanie. Czym to mogę teraz uzupełnić aby wystąpiła poprawa liści, lub regeneracja? Czy zastosowanie Fosfiron Cu załatwi sprawę?

\

nawozy na fosforynie działają podobnie jak fungicydy  ograniczają grzyba a zarazem dokarmiają fosforem także czemu nie... a nawet wskazane :D  

dominik wswoim przypadku jak stosuje coś na chwast to tylko jeden środek czy to jest saherb/venzar buracyl/ devrinol/stomp/ azotop itd mieszam jedynie stomp z devrinolem 4+3 lub 3+3 działa elegancko zrobie  zdj na dniach zachwaszczone pole  wzięte w dzierżawe jedynie gwiazdnica sie gdzie niegdzie pokazuje 

#2979 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:45

uprawa truskawek

Mam problem w swojej plantacji truskawek. Nie wiem do końca czy to jest biała plamistość liścia, czy inna choroba. Załączam foto. 

Załączone miniaturki

• IMG_20160425_123648.jpg
  • IMG_20160425_123659.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members