Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3674 odpowiedzi na ten temat

#2921 Share OziOzi

OziOzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 20:22

uprawa truskawek

Witam ,sadząc frigo rumbe,honej jest szansa opryskac od chwastów już po zasadzeniu truskawek? bo zgodnie  z tym co tu wyczytałem  to pryskanie roli przed sadzeniem dewrinolem daje skutek ,ale po ? podpowiedzcie

pryskaj po sadzeniu 3-4 tygodnie, poprostu obserwuj i będziesz wiedział kiedy opryskać jak się dobrze przyjmie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 15:33
  •  

#2922 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 21:47

uprawa truskawek

u mnie tasmy to poczciwy jpohn deere 500L/100m kroplownik co 20cm 

Kwiatek 

devrinol albo przed sadzeniem w pełnej dawce albo po przyjęciu czyt ok 2 tygodnie w lekko okrojonej dawce   

#2923 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 23:29

uprawa truskawek

Myślę by przed sadzeniem dać devrinol i stomp w dawce po 4l, ale sadzić będę około 25 kwietnia i pytanie brzmi czy na doglebowe nie będzie za ciepło?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2924 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 06:36

uprawa truskawek

u mnie tasmy to poczciwy jpohn deere 500L/100m kroplownik co 20cm 

Kwiatek 

devrinol albo przed sadzeniem w pełnej dawce albo po przyjęciu czyt ok 2 tygodnie w lekko okrojonej dawce   

Dzieki  :)

#2925 Share haratac

haratac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 20:45

uprawa truskawek

kilka tysięcy Okolice Tarnowa cena jak cos pw

nie da sie do ciebie napisac chyba skrzynka pełna

#2926 Share ts6

ts6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 22:52

uprawa truskawek

Witam :)

mam parę pytań dośwaidczonych plantatorów :)

na jesieni przed sadzeniem truskawek  , dalem obornika , pare dni przed sadzeniem prysnalem devrinolem , teraz na wiosne jakies 3 tyg temu dalem blackjack + terra sorb , jutro bede powtarzal ta sama kombinacje...

i moje pytanie czy moge teraz delikatnie sypnac na te mlode truskawki saletry wapniowej ?? i w jakiej ilosc na 25 arow ? i drugie pytanie czy moge teraz po  opryskaniu ( blackjack + terra sorb )  , opieleniu i objechaniu truskawek to czy moge dac jeszcze devrinol ? i w jakiesj ilosci zeby bardzo nie obciazyc mlodych sadzonek ?

a i :) szukam do kupienia dobrej odmiany  sadzonek "rumby" ma ktos ? albo poleca ktos miejsc gdzie kupic ?  interesuje mnie 300 - 400 sadzonek.

Pozdrawiam

Ts6

#2927 Share SebastianR

SebastianR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 08:19

uprawa truskawek

Polecam nawozy intermaga

http://sklep.domino-...search/plonvit/

#2928 Share Tomktad

Tomktad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 10:37

uprawa truskawek

Witam :)

mam parę pytań dośwaidczonych plantatorów :)

na jesieni przed sadzeniem truskawek  , dalem obornika , pare dni przed sadzeniem prysnalem devrinolem , teraz na wiosne jakies 3 tyg temu dalem blackjack + terra sorb , jutro bede powtarzal ta sama kombinacje...

i moje pytanie czy moge teraz delikatnie sypnac na te mlode truskawki saletry wapniowej ?? i w jakiej ilosc na 25 arow ? i drugie pytanie czy moge teraz po  opryskaniu ( blackjack + terra sorb )  , opieleniu i objechaniu truskawek to czy moge dac jeszcze devrinol ? i w jakiesj ilosci zeby bardzo nie obciazyc mlodych sadzonek ?

a i :) szukam do kupienia dobrej odmiany  sadzonek "rumby" ma ktos ? albo poleca ktos miejsc gdzie kupic ?  interesuje mnie 300 - 400 sadzonek.

Pozdrawiam

Ts6

słyszałem że rumba jest niezbyt smaczna i 3-4 dni póżniejsza od hanyoy więc jeżeli na detal to nie za bardzo.

#2929 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 21:56

uprawa truskawek

jak na detal przyspieszony  to tylko wygląd  idzie mozesz nawet kota w worku sprzedać co ładnie wygląda ale kosztowalem rumbe i wg mnie dobra odmiana, fakt flair lepszy ale wszystko zalezy od ciebie bo jak przenawozisz azotem to popsujesz smak a truskawka bn miala przygnity drzeń.

Jeździłem do szkopa co uprawiał truskwake i ogóra i flair byl u niego wczesną odmianą później clery sonata  marmolada i malwina 

etc.

u mnie honey wyszedł dość wczesno znajomy przywiózł albe i co choć alba twarda jak cholera to szła jak ciepłe bułeczki bo jest jasna . 

chyba ze ludzie lubią gryźć dosłownie :P  truskawke :P

Edytowany przez senator11111, 17 kwiecień 2016 - 07:47.

#2930 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 17 kwiecień 2016 - 07:53

uprawa truskawek

Pryskaliście już na przędziorka? Jakich środków używacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2931 Share Tomktad

Tomktad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 08:03

uprawa truskawek

Pryskaliście już na przędziorka? Jakich środków używacie?

ortus jest na przędziorka i roztocza i nie przypala,myślę że jest za zimno jeszcze na roztocza,chyba że pod tunelami,ja odkrywam folię perforowaną ale jeszcze nie pryskam,jak u was truskawki bo według mnie coś wolno wszystko rośnie.

#2932 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 08:24

uprawa truskawek

A stosowałeś może acaramik lub envidor? Zastawia mnie różnica w ich mechanizmie działania. Pierwszy kontaktowo-żołądkowy, a drugi powierzchniowy. Który mechanizm lepiej stosować czy może dobierać w zalezności od warunków?

#2933 Share Tomktad

Tomktad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 09:21

uprawa truskawek

nie stosowałem jeszcze acaramica i envidor są droższe a ortus ładnie zwalcza nawet roztocza i wiem że nie przypala,muszę tamte 2 wypraktykowac na małej powieżchni i zobaczyc czy nie przypala i jaki jest skutek.

#2934 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 10:18

uprawa truskawek

Dzisiejsza lustracja plantacji. Nie wiem czy dobrze widać, ale po prawej stronie to przędziorek.

Załączone miniaturki

• 2016-04-17 10.54.14.jpg

#2935 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 13:26

uprawa truskawek Liscie zbadane i roztocz juz grasuje narazie bardzo rzadko bo na 10 lisciach z roznych czesci pola jeden sie trafil. Teraz zimno to nic nie bedzie jak sie ociepli to tzeba obserwowac

#2936 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 14:35

uprawa truskawek

Czy ortus można mieszac np. z Zato? Uprawia ktos może odminę joly,  jeżeli tak ,to proszę o krótki opis. 

#2937 Share Qak

Qak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 15:30

uprawa truskawek

ORTUS + SLIPPA koniecznie ze zwilżaczem żeby środek dobrze przyległ do blaszki liścia , zwłaszcza tej od spodu . Jaką metodą opryskiwać i przy jakiej temperaturze ? ENVIDOR + SILTAC daje dobre rezultaty tylko cena ...   

#2938 Share Piter72

Piter72

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 19:59

uprawa truskawek

Witam

Jak radzicie sobie z dzikami w truskawce? U mnie zaczynają już niszczyć krzaki. Myślę nad ogrodzeniem siatką leśną ale to spory wydatek,myślałem też nad siatką od prasy rolującej było by to dużo taniej tylko nie wiem czy taka siatka zatrzyma dzika. Co wy o tym myślicie?

#2939 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 17 kwiecień 2016 - 21:27

uprawa truskawek

Koledzy jak w sobotę prysnełem od ziela przeciw wschodowo to czy już jutro mogę już dać kristalon zielony? Będzie prawie 2 doby, Trochę mało mi się wydaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2940 Share ts6

ts6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 kwiecień 2016 - 21:35

uprawa truskawek

PONAWIAM !

Witam smile.png

mam parę pytań dośwaidczonych plantatorów smile.png

a i smile.png szukam do kupienia dobrej odmiany  sadzonek "rumby" ma ktos ? albo poleca ktos miejsc gdzie kupic ?  interesuje mnie 300 - 400 sadzonek.

Pozdrawiam

Ts6