adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michal15275    1

kiedy najlepiej siać nawóz pod nowe nasadzenia. Pytam bo ja już posadziłem truskawki w tamtym tygodniu i za jakieś dwa tygodnie miałem posiać po nich 200 kg/ha yara mila. A tu ostatnio się dowiaduje że podobno lepiej jest rozsiać nawóz przed sadzeniem przy uprawianiu pola. Czy bedzie ok jak go posieje za jakieś 2 tygodnie?

I jeszcze pytanko dotyczące oprysku doglebowego. który wedłóg Was jest lepszy: devrinol, stomp czy może venzar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cahais    1

Panowie mam pytanie odnośnie chwastów. Mianowicie po opryskaniu międzyrzędzi środkiem BASTA, międzyrzędzia wyglądają wzorowo, natomiast na pasach z truskawkami pojawiło się pełno siewek chwastów. Mam przygotowany SAHERB, odmiana Elsanta. Prysnąć nim czy może macie coś lepszego? Tak to wygląda:

 

post-166150-0-10348300-1474459611_thumb.jpg

post-166150-0-10826500-1474459606_thumb.jpg

post-166150-0-65059100-1474459604_thumb.jpg

 

I jeszcze jedno pytanie, bo mam problem ogólnie z tym chwastem, co to za dziadostwo i jak to zwalczać ???

 

post-166150-0-52096100-1474459607_thumb.jpg

post-166150-0-43966300-1474459609_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legend    0

Witam, mam w planach zastosować obornik bydlęcy przed posadzeniem truskawek(odm alba i honey),jak myślicie lepiej normalny czy granulowany?Granulowanego nigdy nie wysiewałem ,cenowo granulowany wyjdzie troche drożej ale łatwiej mi będzie posiać niż zwykły ,bo nie mam ładowacza i musiał bym brać usługę do rozrzucania.Stosował ktoś z was granulowany,prosił bym o opinie czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

Witam

Mam do sprzedania sadzonki truskawki roxsana-naprawde ładne.Ewentualnie moge sie zamienic na cos z pozniejszych.Pozniej wstawie foto.

 

Jaki nawóz teraz proponujecie przed sadzeniem?mam 350 kg bontaru (wysypie) i mysle polifoski 8 ze 300-400 kg wysypac.aaaa 1,5 ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Pod truskawkę daje się nawozy bezchlorkowe, a polifoska8 chyba do nich nie należy.

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Jak pryskacie trusk od dwuliściennych przed wschodami zielska? Chodzi mi o to czy lepiej przed sadzeniem i lekko zmieszać ziemię czy po sadzeniu po deszczu? Bo musze jutro pierwsze sadzonki wysadzić i nie wiem czy pryskać już czy czekać na deszcz z opryskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

Posadzisz teraz to do zimy zapewne będziesz musiał poruszyć ziemie. Jak poruszysz przerywasz działanie herbicydu. Sam sobie odpowiedz czy jest sens? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Wsadziłem około 2 tyg temu 40a truskawki Vibrant i Honeoya . Byłem na polu a tam tyle gorczycy polnej sypie ze sie w pale nie miesci. Teraz pytanie wjechac juz stompem,czy beetup dac.mam truskawki ale jeszcze tyle tego kurw. ..Nie mialem nie wiem czy nie zawczesnie ma stomp,prysjalem zawsze w listopadzie i bylo git . Truskawka sie przyjela w90 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie moze troche dziwne ale wydaje mi sie ze mam za bardzo zageszczone truskawki przez mlode odrosty w srodku.Miedzyrzedzia sa robione glebogryzarka i ich szerokosc jest ok,tylko w srodku bardzo gesto.Moze ktos podpowie czy tak ma byc czy moze jest na to inny sposób niz reczne usuwanie.BARDZO prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

witam wszystkich mam pytanie moze troche dziwne ale wydaje mi sie ze mam za bardzo zageszczone truskawki przez mlode odrosty w srodku.Miedzyrzedzia sa robione glebogryzarka i ich szerokosc jest ok,tylko w srodku bardzo gesto.Moze ktos podpowie czy tak ma byc czy moze jest na to inny sposób niz reczne usuwanie.BARDZO prosze o odpowiedz i pozdrawiam

można glebogryzarką w poprzek przejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,wypowie sie ktoś na temat odmiany truskawki patrycja?Jak na prawde jest z tą odmianą?

Bardzo plenna w drugim roku owocowania, z jednego rządka 450m zebrałem jednorazowo ok. 500kg, poźniej była drobna, a w trzecim i czwartym roku prawie jej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo plenna w drugim roku owocowania, z jednego rządka 450m zebrałem jednorazowo ok. 500kg, poźniej była drobna, a w trzecim i czwartym roku prawie jej nie było.

Dzieki bardzo za szybki info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam jakie wapno polecacie teraz na jesień, chce podsypać jakimś granulowanym ale nie wiem co za bardzo wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mam na sprzedanie sadzonki truskawek alba, rumba, roxana, hanoye odnowiony. Wiecej info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

w jakich dawkach mniej więcej to wapno ?


jeszcze jedno, wapno nie będzie mieszane z glebą bo nie ma takiej możliwości, jedynie posypane po agrowłókninie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj