Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3675 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:32

uprawa truskawek sprzedam lubianki woj. malopolskie
.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 22:38
  •  

#2882 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:45

uprawa truskawek A co kolego nie będziesz uprawiał truskawek? Ogórki siejesz dla polanu?

#2883 Share dominikczerwinski

dominikczerwinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:02

uprawa truskawek A co sądzicie o takim połączeniu beetup+fusilade

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2884 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:24

uprawa truskawek

ojj to fakt dostała strzała twoja roksana  u mnie dostała  sonata lekko ale asahi po 2 dniach na dzień dzisiejszy niema śladu 

clery słabo się rozrasta w tym roku dodatkowo podściguję ją azotem bo w zeszłym roku nie miała wiele liścia  sadze ją standardowo 25-30 x100 cm rozłogi puszcza ciut gorzej od honejki  a korzeń ma delikatny z ogromną ilością włośnikow

Senator co byś poradził teraz na odbudowę po tych herbicydach?

#2885 Share haratac

haratac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:42

uprawa truskawek

a z jakiej miejscowosci jestes, ile tych lubijanek i po ile?

#2886 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 13:02

uprawa truskawek

hans ja dałem na odbudowę asahi 0,6L +2kg mocznika  + 1 kg siarczanu magnezu / 400lwody

#2887 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 18:20

uprawa truskawek kilka tysięcy Okolice Tarnowa cena jak cos pw

#2888 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 12:29

uprawa truskawek

hans ja dałem na odbudowę asahi 0,6L +2kg mocznika  + 1 kg siarczanu magnezu / 400lwody

Widać rezultaty u Ciebie?Myślisz że mogę teraz zastosować jeszcze ten oprysk ?Nie bedzie za póżno?

#2889 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 17:09

uprawa truskawek

to ja tez spytam:czym a dokladniej jakimi nawozami i w jakich ilosciach podgonic teraz truskawke?nawozy slabo mi sie rozkladaja a krzaczki slabe.myslle (bo akurat mam)zeby dac plantafol 20-20-20

#2890 Share cahais

cahais

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:24

uprawa truskawek

WItam Panowie. 

Ostatnio pojawił się u mnie mały problem na plantacji. Otóż liście truskawki dziwnie wygina do środka, tzn. do dołu. (tak jak na załączonych zdjęciach). Dodam że na połowie plantacji pryskałem stompem, na drugiej nie pryskałem, a zwija na całej.. Niektóre młode liście są jakoś dziwnie zwinięte i są jasne.. na wielu z nich pojawia się takie jakby usychane plamki na krawędziach.. Co może być przyczyną tego ? ? Proszę o rady abym jeśli to możliwe szybko zareagował. Mam przygotowanego BJ + Terra, wiec na dniach planuje opryskać.. Czy to pomoże ? 

Możecie coś poradzić ? ? 

Jutro dodam zdjęcia z plantacji, dzisiaj już było ciemno więc zerwałem kilka liści i zrobiłem fotki w domu..

DSC_02351.jpg

DSC_02371.jpg

DSC_02361.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share Elsanta33

Elsanta33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:54

uprawa truskawek

Czy oprysk na marune bezwonna jest tylko na miedzyrzedzia ?czy jest cos ogolnego co nie zaszkodzi truskawce?

#2892 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:05

uprawa truskawek

hans u mnie po zastosowaniu tego nie widać uszkodzenia :D

radosz możesz ładować śmiało 20/20/20 ilość 3kg/ha 400L\

Cahais lupka 30 x i szukasz delikwenta przedziorka pod spodnią blaszką i fotka w zblizeniu lepiej ny sie prezentowala, jak go nie bedzie to bedziemy szukac dalej

Edytowany przez senator11111, 11 kwiecień 2016 - 20:08.

#2893 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 22:02

uprawa truskawek

No i truskawki już kwitną. Odkrywacie?

#2894 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 06:13

uprawa truskawek

Mam pytanko z innej beczki. Jak długo mogę trzymać rozrobiony rosahumus? Bo zostało mi go w beczce i nie ma już na co wykorzystać a na jesień bym miał

#2895 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 06:17

uprawa truskawek ja zawsze odkrywam ,gerald nie trzymaj tego wypryskaj wsio tego nie przedawkujesz

#2896 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:47

uprawa truskawek

ja zawsze odkrywam ,gerald nie trzymaj tego wypryskaj wsio tego nie przedawkujesz

Witam,potrzebuje porady eksperta .Mam truskawki opryskane w grudniu zamiennikiem stompu ;pendi...coś ,czy teraz [truskawka grunt w tym troche roksany] moge jeszcze opryskac to co Pan stosował ;stąmp aqła i dewrinol.?ziemia słaba 5 klasa.I za jaki czas poleciec lontrelem?  mlecz,oset czy to już przegiecie ze środkami?

#2897 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:44

uprawa truskawek

Na jesieni pewnie pendiganem 330 robiłeś to nic innego jak ten starszy stomp, stomp aqua jest trochu mocniejszy ale to wszystko się stosuje najlepiej przed ruszeniem wegetacji teraz to osłabisz truskawy  ja bym stosował motykol ewentualnie słabą dawkę stompu i devrinolu powiedzmy 2+2 ale ona ci nie weźmie chwastów tylko zabezpieczy przed wyrastaniem nowych, i po tygodniu wyścielić słomą żeby zatrzymać chwasciora. Lontrelu nigdy nie stosowalem niech wypowiedzą sie ci co go stosują ale słyszałem że spustoszenie ładne sieje zarówno w chwaście jak i na truskawce .

niewiem ile tej truskawy masz jak mały areal dajmy na to 10-20 a  i ile chwastu ale jak gdzie niegdzie to do słoiczka glifosat troszku rozcieńczyć wodą i pedzelkować te największe chwasty z tym ze to czasochłonne ale na mlecze to tylko to

#2898 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:58

uprawa truskawek

Na jesieni pewnie pendiganem 330 robiłeś to nic innego jak ten starszy stomp, stomp aqua jest trochu mocniejszy ale to wszystko się stosuje najlepiej przed ruszeniem wegetacji teraz to osłabisz truskawy  ja bym stosował motykol ewentualnie słabą dawkę stompu i devrinolu powiedzmy 2+2 ale ona ci nie weźmie chwastów tylko zabezpieczy przed wyrastaniem nowych, i po tygodniu wyścielić słomą żeby zatrzymać chwasciora. Lontrelu nigdy nie stosowalem niech wypowiedzą sie ci co go stosują ale słyszałem że spustoszenie ładne sieje zarówno w chwaście jak i na truskawce .

niewiem ile tej truskawy masz jak mały areal dajmy na to 10-20 a  i ile chwastu ale jak gdzie niegdzie to do słoiczka glifosat troszku rozcieńczyć wodą i pedzelkować te największe chwasty z tym ze to czasochłonne ale na mlecze to tylko to

Nie zawiodłem sie,dzieki za szybką odp.z tym lontrelem to poczekam ,moze ktos już tak robił i podpowie.Truskawek mam 0,5ha i wszystko idzie na przemysł ,taka okolica[świetokrzyskie].dam mniejszą dawke 2+2 bo z tym motykolem to nie przejdzie tak jak zawsze bo siła robocza ma właśnie RWE KULSZOWĄ :unsure:

#2899 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 12 kwiecień 2016 - 09:38

uprawa truskawek

Ja stosowałem lontrel na honey zenge i dukat chwasty zatrzymuje, efektów ubocznych nie zauważyłem, tylko nie przesadzałem z dawką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:34

uprawa truskawek

Ja stosowałem lontrel na honey zenge i dukat chwasty zatrzymuje, efektów ubocznych nie zauważyłem, tylko nie przesadzałem z dawką.

A tak dla upewnienia to ile dni odstepu pomiedzy opryskami ?