adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

rafal25791    25

Kiedy pryskać od robaka Dursbanem przed sadzeniem ? Czy mam pryskać przed orką czy po orce przed kultywatorem, a może tuż przed sadzeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ktoś może polecić jakąś glebogryzarkę rzędową do truskawek ? Może znacie kogoś kto wykonuje takie samoróbki ? Cena nowych z firmy Breviglieri jest niestety zaporowa i szukam czegoś tańszego.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pryskacie czyms albe powschodowo od chwastow? Jesli tak to czym i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ktoś może polecić jakąś glebogryzarkę rzędową do truskawek ? Może znacie kogoś kto wykonuje takie samoróbki ? Cena nowych z firmy Breviglieri jest niestety zaporowa i szukam czegoś tańszego.

 

A nie patrzyłeś używanych glebogryzarek międzyrzędowych? Można takie nabyć pewnie już od 5tys.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

Kiedy pryskać od robaka Dursbanem przed sadzeniem ? Czy mam pryskać przed orką czy po orce przed kultywatorem, a może tuż przed sadzeniem ?

przed sadzeniem na wilgotną glebę

Pryskacie czyms albe powschodowo od chwastow? Jesli tak to czym i w jakich dawkach?

mam albe i szczerze Ci powiem, że motyka w przypadku tej odmiany jest najlepszym rozwiązaniem

 

Ktoś może polecić jakąś glebogryzarkę rzędową do truskawek ? Może znacie kogoś kto wykonuje takie samoróbki ? Cena nowych z firmy Breviglieri jest niestety zaporowa i szukam czegoś tańszego.

zwykła grudziądzka czemu nie? koszt 2-3tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

A nie patrzyłeś używanych glebogryzarek międzyrzędowych? Można takie nabyć pewnie już od 5tys.

 

Coś sensownego to koszt min 7 tyś.

 

zwykła grudziądzka czemu nie? koszt 2-3tys zł

 

Przede wszystkim brak możliwości regulacji rozstawu. 


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Ja breviglieri z podsiewaczem kupiłem za niecałe 6 tys. Z oryginalną przekładnią, bo z tym to różnie bywa. Więc trzeba szukać, a można nieraz coś fajnego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

A po czy poznać czy oryginalna przekładnia? Ja kupiłem na wiosnę 3-sekcyjną breviglieri z podsiewaczem to z transportem kosztowała mnie prawie 9tyś oczywiście używka. A pamiętam w 2012r widziałem taką sama za lekko ponad 5tyś i wtedy stwierdziłem że to dużo kasy i mnie warto kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmiana clery nasadzenie wiosenne.brak ochrony herbicydowej.po zbiorach okolo 300 rosafertu w dwoch dawkach.
Niepokoja mnie te czerwone obrzeza.poradzicie?

post-191506-0-49627200-1472107219_thumb.jpg

post-191506-0-34312900-1472107244_thumb.jpg

post-191506-0-81922000-1472107263_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Co polecicie agrotkanine, agrowłóknine czy tradycyjne sadzenie?

Jakie są plusy i minusy tego typu sadzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

przed sadzeniem na wilgotną glebę

 

A muszę czekać z sadzeniem po opryskaniu Dursbanem czy zaraz po zastosowaniu mogę już sadzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zawsze to robię na wyoraną glebę, podając jak największą ilość wody, jade terenowym biegiem i od razu agregat i mieszanie z glebą. Najlepiej pryskać jak nie jest zbyt gorąco i dużego nasłonecznienia bo chloropiryfos paruje. Sadzenie truskawek czy ziemniaków następnego dnia bo strasznie śmierdzi. W tym roku jak ojciec pryskał o świcie przed sadzeniem ziemniaków to przyszedł sąsiad zobaczyć co tak strasznie śmierdzi. Więc ostrożnie.

Podobno dobrze jest pryskać dursbanem w czasie opadów deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Mam kilka pytań.

1. Czy uprawa truskawek na 50 arach jest opłacalna?

2. Jaka jest najlepsza odmiana truskawek?

3. Jaki zysk można osiągnąć z tych 50 arów?

4. Ile kg można wyciągnąć z tych 50 arów?

5. Ile osób byłoby potrzebne do zerwania tego areału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miran głupie te twoje pytania . 

Wszystko chciałbyś mieć podane do stołu 

uprawa truskawek to w zależności od regionu jest opłacalna albo i nie 

zależy na jakie przeznaczenie owoc  i do tego dobierasz odmianę 

 

ile kilogramów to zależy jak o nie dbasz ale od 3-10t z 0,5ha w zależności od odmian i prowadzenia plantacji

ile osób to zalezy jaka odmiana  jak zbierają  ja zakładam 1 nowa osoba 50-70 koszyków dziennie.

 

zyski? to musisz sam sprawdzić bo rok do roku nierówny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
ile osób to zalezy jaka odmiana  jak zbierają  ja zakładam 1 nowa osoba 50-70 koszyków dziennie.

 

 

mogles mu napisac ze z szypulka truskawka bo jeszcze pomysli ze jedna osoba rwie 60 x 2,5 kg = 150kg truskawki bez szypulki co nie jest nierealne ale na pewno nie latwe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przecież na wsi nic się nie opłaca. No może poza 500+  ;)

 

wow 10t z 50arów, to super. Miał ktoś taką wydajność w tym roku? Jeżeli tak to z jakiej odmiany?

 

Po ścięciu truskawek opryskałem 6l devrinolu i coś słabo działa bo już puszcza żółtlice. Dawka wydaje się mocna bo nawet na honejce krótko były niewielkie przebarwienia. Dałem azoksystrobine + mikro i przebarwienia znikneły. Zawsze pryskałem mieszanką devrinolu i stompu i było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal15275    1

Czy warto uprawić pole przed posadzeniem truskawek glebogryzarką? Zastanawiam się czy nie bedzie za'' miękko''. A jeśli tak to jak wcześnie przed sadzeniem to zrobić?  A jak z opryskiem doglebowym, lepiej przed wsadzeniem czy może poczekać jak się przyjmą truskawki i dopiero opryskać np venzarem czy devrinolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gleba była wilgotna. Międzyrzędzia zrobione glebogryzarką a w rzędach ręcznie plewione. Żółtlica pojawia się w mięrzyrzędziach, może glebogryzarka za słabo ścieła i tylko przysypała chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Przyłączam się do pytania pytania o to czy zastosować doglebowy środek przed sadzeniem czy po przyjęciu sadzonek. Będę w sobotę sadził jak popada. Planowałem zastosować Stomp Aqua.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

W jakim rozstawie sadzicie truskawki pod c-330 aby można było wjechać glebogryzarka i nie gnieść rządków. Czy może lepiej kupić władimirca i lekko go poszerzyć? Moja plantacja z roku na rok powiększa się i nie sposób już jej ręcznie obrobić a mam ją posadzone co 90cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prome    0

Marluk rządki mam posadzone co 90cm, glebogryzarkę mam ręczna, a opryskiwacz trurbinowy sthila i najwyższa pora aby trochę zmechanizować pracę..
Myślę o kupnie używanej glebogryzarki włoskiej z możliwością przesuwu sekcji oraz o zakupie belki fragaria..
W gospodarstwie mam Ursusa c-360 to może lepszym rozwiązaniem będzie zakup wąskich kół?wtedy jaki ma być rozstaw rzadków?
Napiszcie jakie wy macie ciągniki i jaki rozstaw rzadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj