Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3674 odpowiedzi na ten temat

#2841 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 18:26

uprawa truskawek Stosował ktoś Betanal w uprawie tryskawek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 22:11
  •  

#2842 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 22:54

uprawa truskawek Truskawka obrywa ale zielko bierze ladnie

#2843 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 15:50

uprawa truskawek

Truskawka obrywa ale zielko bierze ladnie

Zastosowałem go w odmianach senga sengana elkat i Roksana za 2 tygodnie sie okaże czy truskawki oberwa bardziej niż chwasciory

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2844 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 22:09

uprawa truskawek Ja stosowalem w tamtym sezonie jak juz krzaczki byly spore. Kazdy taki srodek ma wplyw na jakosc i wielkosc plonowania.

#2845 Share Elsanta33

Elsanta33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 07:19

uprawa truskawek

A czy ktoś z was ma ciężką glebę pod truskawki?u mnie ph 7,0 i ziemia dosc ciezka ale i tak posadziłam bo ponoc truskawka rosnie wzedzie :D Jak moge zmniejszyc ph?Czytałam ze za pomocą siarki,czy taki zabieg robi sie przed posadzeniem czy jak juz rosną krzaczki?

#2846 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 13:49

uprawa truskawek

siarka wolno działa a pozniej jak zakwasisz to bedziesz mial problem zeby odkwasić , ale jak będziesz stosował nawozy to zwykła saletra + opryski siarczanem magnezu i zlecisz z ph bardzo szybko .bo truskawa od 5,5-6,5 to optimim.

hans podziel sie jak roksana to odczuła i w jakiej dawce dawales ?

#2847 Share Qak

Qak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 14:07

uprawa truskawek

Pryskałem 02.04 Honeyke Stompem Aqua 3l/ha - chciałem spróbować jeszcze nakryć agrowłókniną . Ile czasu trzeba odczekać od oprysku i czy przed przykryciem czymś pociągnoć ?  

#2848 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 14:32

uprawa truskawek

stosowal ktos bontar pod truskawke teraz na wiosne?jesli tak, to w jakich ilosciach?

senator Ty chyba cos o tym wspominales...

#2849 Share OziOzi

OziOzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 15:38

uprawa truskawek

A czy ktoś z was ma ciężką glebę pod truskawki?u mnie ph 7,0 i ziemia dosc ciezka ale i tak posadziłam bo ponoc truskawka rosnie wzedzie :D Jak moge zmniejszyc ph?Czytałam ze za pomocą siarki,czy taki zabieg robi sie przed posadzeniem czy jak juz rosną krzaczki?

Jeśli masz 7ph to nie obniżaj, jest ok.

#2850 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 16:20

uprawa truskawek

quak ja jak pryskałem włóknine nastepnego dnia okryłem bo nie wyrobilem sie szybciej nic sie nie dzieje .\

teraz okrywanie jak wcześniej nie okryłeś tej truskawki mija sie z celem jedynie potencjalnie grzyba sobie rozwijasz i generujesz większe koszty na ochronę przed nim .

Bontar stosuję już od 2 lat daweczka około 300-350 a nawet 400 na jedną kwaterkę. kg/ha bezpośrednio w rzędy w zależności od stanowiska po zbiorczo rzucam 200 kg .

Na ogół trzeba więcej go dać bo ma mniej czystego składnika niż yara complex ale i tak dobrze sobie radzi .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2851 Share Elsanta33

Elsanta33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 17:47

uprawa truskawek

siarka wolno działa a pozniej jak zakwasisz to bedziesz mial problem zeby odkwasić , ale jak będziesz stosował nawozy to zwykła saletra + opryski siarczanem magnezu i zlecisz z ph bardzo szybko .bo truskawa od 5,5-6,5 to optimim.

zwykła saletra czyli  jaka?i jak czesto te opryski zanim wezme glebe do badania?

#2852 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 18:04

uprawa truskawek

witam Kolegów do kiedy przykrywacie honeyke agrowłoknina?

#2853 Share Qak

Qak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 22:11

uprawa truskawek

quak ja jak pryskałem włóknine nastepnego dnia okryłem bo nie wyrobilem sie szybciej nic sie nie dzieje .\

teraz okrywanie jak wcześniej nie okryłeś tej truskawki mija sie z celem jedynie potencjalnie grzyba sobie rozwijasz i generujesz większe koszty na ochronę przed nim .

Bontar stosuję już od 2 lat daweczka około 300-350 a nawet 400 na jedną kwaterkę. kg/ha bezpośrednio w rzędy w zależności od stanowiska po zbiorczo rzucam 200 kg .

Na ogół trzeba więcej go dać bo ma mniej czystego składnika niż yara complex ale i tak dobrze sobie radzi .

Senator dzięki za podpowiedz , okryłem dla doświadczeń pare arów .\ myślałem przed przykryciem polecieć czymś od grzyba np. Poliwersum oraz jakoś odżywką + 0,5 Asashi . 

#2854 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 23:00

uprawa truskawek tzn polywersum mozesz zastosowac nie zaszkodzi napewno jak masz wlokine tokozes okryc bo. ja@0k jej jie mmasz no juz bez sensu

#2855 Share peepe07

peepe07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 17:44

uprawa truskawek

zauważyłem opuchlaki na mojej plantacji truskawki, planuje zrobić oprysk Dursbanem 480 ec i wymieszać glebogryzarką, czy to dobry pomysł? Są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się opuchlaków i innych szkodników wiosną?

#2856 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 18:25

uprawa truskawek

Dzisiaj byłem na polu gdzie stosowalem betanol co prawda zwija 10cm mlecz ale truskawka mocno dostala.Zastosowałem 1l na 400l wody powierzchnia 0.8 h.Jutro wrzucę zdjęcia podglądowe.

Edytowany przez Hans1211, 06 kwiecień 2016 - 18:35.

#2857 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 19:04

uprawa truskawek

pepe dursban w sumie juz wycofany z truskawki ze względu na dlugie zaleganie w roślinie, ale jak juz go koniecznie chcesz to  jak coś po zbiorach  konkretna dawka chyba 2,5-3L było później wymieszać glebogryzarką .

Hans jak bedziesz mial okazje cyknij fotkę bo ciekawy jestem bo roksana uchodzi za delikatną 

#2858 Share Hans1211

Hans1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 19:12

uprawa truskawek

pepe dursban w sumie juz wycofany z truskawki ze względu na dlugie zaleganie w roślinie, ale jak juz go koniecznie chcesz to  jak coś po zbiorach  konkretna dawka chyba 2,5-3L było później wymieszać glebogryzarką .

Hans jak bedziesz mial okazje cyknij fotkę bo ciekawy jestem bo roksana uchodzi za delikatną 

nawet elkat ucierpiał ---jutro podeslę fotki

#2859 Share Michal15275

Michal15275

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 19:53

uprawa truskawek

Jak wam truskawki przezimowały, nie przemarzły? u mnie na to wychodzi ze jednak przemarzły. I teraz moje pytanie czym je teraz potraktować żeby je wspomóc. Ogólnie wydają się że rosną normalnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2860 Share OziOzi

OziOzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 20:24

uprawa truskawek

Jak wam truskawki przezimowały, nie przemarzły? u mnie na to wychodzi ze jednak przemarzły. I teraz moje pytanie czym je teraz potraktować żeby je wspomóc. Ogólnie wydają się że rosną normalnie.

Mozesz dać asahi, do tego jakieś wapno skompleksowane aminokwasem. Jeśli pojedziesz kupić to napewno coś doradzą.

zauważyłem opuchlaki na mojej plantacji truskawki, planuje zrobić oprysk Dursbanem 480 ec i wymieszać glebogryzarką, czy to dobry pomysł? Są jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się opuchlaków i innych szkodników wiosną?

Bez względu na to jakiego środka użyjesz to najlepiej zrób to przed obfitym deszczem. Duża ilość wody w granicach 1200-1500L/ha.