adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kadore    9

Zakładając że pole jest czyste ,ziemia zrobiona glebogryzarką to jakim środkiem można opryskać po zbiorach? I w jakiej kolejności ? Tzn. Najpierw skosić truskawki ,zebrać resztki i pryskać od razu czy poczekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

po dwóch dniach obfitszych deszczy przed zbiorami zaczęły schnąć truskawki (2,3,4 letnie hanoey i 1 roczna clery). Dwa różne pola. Stwierdzili zgnilizne korony. czy jest wgl jakas szansa na odratowanie? Diagnoza była postawiona chyba ok, bo korzen ma przebarwienia, jednak krzaki puszczają nowe liście i nie sa one jak narazie porażone.co radzicie? pryskane było raz od mączniaka,

Edytowano przez SzymonLesiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Jakie ceny u was?
Mazowieckie powiat bialobrzeski 2.20kg bez szypułki,truskawek malo w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Lubelskie , Powiat Biłgoraj cena 2,4 netto bez szypułki .

 

Ludziska powiadają że truskawka się kończy bo u nas susza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Jakie ceny u was?

Mazowieckie powiat bialobrzeski 2.20kg bez szypułki,truskawek malo w tym roku...

U mnie i sąsiada mniej truskawki o 30 procent a na ulicach truskawki ful że ciężko sprzedac no i susza w dodatku-Łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądajac górna blaszke liściową nie można nic stwierdzić . Maczniak mniej wiecej z objawów . bialy nalot mączysty podobne do pajęczynek liście łódkowato do góry.   .  

 

A ja też mam pytanie bo spotkałem sie nieraz z różowymi truskawkami dosłownie rózowe tak jakby nie wybarwialy sie są jak gąbka. wystepuje to zjawisko na 3metrach marmolady Myślę ze to brak potasu ? czy inne jakieś typy wg was ? 

 

 

Podobne objawy niedobór potasu ma .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

czy to maczniak ?

braki skł. pokarmowych wywołanych np.suszą,jeżeli jest tego mało to spokojnie,ewentualnie oprysk dolistny jeżeli jeszcze nie owocują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

braki skł. pokarmowych wywołanych np.suszą,jeżeli jest tego mało to spokojnie,ewentualnie oprysk dolistny jeżeli jeszcze nie owocują.

 

co gorsze jest tego dużo. opryskałem wczoraj 20-20-20 rosalef zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

co gorsze jest tego dużo. opryskałem wczoraj 20-20-20 rosalef zobaczymy.

jeżeli nie rozlewa się na całe liście to spoko,dobry dolistny dałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Lubelskie, lubartowski wczoraj po 2.50 za kg. Co z tego ze cena rosnie jak nie ma co zbierac. Dużo mniejszy plon niż zazwyczaj, mniej było kwiatu, a krzaki już wysychają, ziemia piaszczysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Lubelskie, lubartowski wczoraj po 2.50 za kg. Co z tego ze cena rosnie jak nie ma co zbierac. Dużo mniejszy plon niż zazwyczaj, mniej było kwiatu, a krzaki już wysychają, ziemia piaszczysta.

To samo u nas Łódzkie,plony słabe,zamiast 12 osób do zbierania w tym roku starczyło 7-8 i jeszcze spokojnie po zbiorach pieliliśmy bo nikt nie był zmęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Wczoraj cena 2.60 kg ,truskawki mało co najmniej 30% mniej niż w zeszłym roku...

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

jestem początkującym rolnikiem, posadziłem w tamtym roku 500 krzaków truskawek na rozsadę i chciałbym jak najwięcej umieć o uprawie tych roślin. Znacie może jakieś godne polecenia książki?? wiem że wiedza książkowa to nie to samo co praktyka, ale od czegoś trzeba zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domelek12    2

Witam,

Czy ktoś z was posiada odmianę Grandarosa? Jeśli tak, to czy mógłby coś o niej powiedzieć. Pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego maniek, dobra lektura to te 168 stron do przeczytania na forum. sporo informacji w grupie truskawkowej jest ,

program ochrony pana Jamrozika.

 

Ale pamietaj żeby zachować dystans do autorskich programów nawożenia firm nawozowych bo zawsze będzie przekonanie "syp więcej, pryskaj wiecej  a bedziesz miał owoce na pół ręki "  Znam takich co jadą mocznikiem dolistnie rano zbierają truskawke i jedzie w świat ... fakt puchnie ona w oczach ale gdzie zdrowy rozsądek .

 

 

Wiedz o tym że na detalicznym rynku musisz sprzedać pewny towar po którym ludziom nic nie będzie.

Może kupią taniej na rynku czy gdzieś truskawkę zdzieraną przez handlarzy, zjedzą dostaną biegunki albo dziecko wysypie - z powrotem wrócą do ciebie  i powiedzą ze "pana truskawki jakieś inne bo nie uczulają"

To sytuacja z tego roku jaka była u mnie  do dziś truskawka rozchodzi się jak ciepłe bułeczki a zamówienia na truskawkę na pół tygodnia do przodu .

 

Wrócę jeszcze do uprawy.

Reszta to już praktyka co co rok to sie czegoś nowego uczymy.

My uprawiamy truskawke od 15 lat jednak i tak czasem coś się przytrafi czego sie nie wie .

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinkii    1

zach-pom cena w skupie z każdym dniem idzie w górę. obecnie jest 3.5zł/kg bez szypułki. ale owoców mało a ludzi do pracy jeszcze mniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

wczoraj bez szypułki 3,6zł/kg

nie dziwi mnie to że nie ma chętnych do zbierania truskawek. Jak dla mnie to najgorsza praca jaką można wykonywać. A tak wogóle to ile płacicie za zebranie kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukorzenial ktos sadzonki biorac pedy bez korzeni, sadzac do multiplatow lub ziemi? Z jakim skutkiem to sie udalo i jak ta metoda wygladala dokladniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj