adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Majster90    4

Zostało mi sporo Aliette z moczenia sadzonek czy można go użyć do popryskania na szarą pleśń teraz ? 


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ja stosowalem devrinol razem ze stompem dawka 3+3/300l wczesna wiosna chwast do dnia dzisiejszego trzyma jedynie gdzie niegdzie jakis powoj badz mniszek

 

kiedy dokladnie dawales? dawalem to samo i slabo jest. Moze dlatego ze juz 3 rok to stosuje oczywiscie w rotacji z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Zostało mi sporo Aliette z moczenia sadzonek czy można go użyć do popryskania na szarą pleśń teraz ? 

po zbiorze go zastosuj, nie ma rejestracji w truskawce a szkoda sobie narobić kłopotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Ta odmiana idzie na przemysł więc może rzeczywiście dam spokój a w jakiej dawce dać go po zbiorach ? Stosowałeś go ? Daje radę ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0
Napisano (edytowany)

Pryskał ktoś devrinolem 450 SC lub Goltix Compact 90 WG, chciałbym opryskać międzyrzędzia tylko nie wiem jak ze skutecznością tych środków. Ktoś stosował i podzieli się opinią ? 

 

 

ja stosowalem devrinol razem ze stompem dawka 3+3/300l wczesna wiosna chwast do dnia dzisiejszego trzyma jedynie gdzie niegdzie jakis powoj badz mniszek

stosowałem Goltix + Beet up trio ale po zbiorach , w ubiegłym roku było to dopiero po suszy we wrześniu i na 2 i 3-letnie osobno za jakiś miesiąc Select Super na trawke

a na wczesną wiosnę  Stomp Aqua 450 czyli ten mocniejszy i jest czysto " jak na stolnicy " :D  

 

Edytowano przez Qak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

A w tym okresie warto jeszcze zastosować jakieś nawożenie pod truskawki? Aby dały lepsze owoce i były zdrowsze?


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Jak tam koledzy był u was przymrozek. Mam kolege z ok staszowa i u niego bylo -3. U mnie ojciec rano tez skrobal szybe ale bylem w polu i truskawka ,fasolka zyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

ja stosowalem devrinol razem ze stompem dawka 3+3/300l wczesna wiosna chwast do dnia dzisiejszego trzyma jedynie gdzie niegdzie jakis powoj badz mniszek

 

 

Mieszałeś to z glebą bo z tego co wiem to stompu nie powinno się mieszać :) wiesz może czy na nowe nasadzenia te herbicydy nie zaszkodzą bo zastanawiam się czy opryskać całość czy tylko międzyrzędzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskane było bodajże ok 15 marca od tamtego czasu nie była ruszana gleba ostatnio dopiero poszła glebogryzarka i ściółka słomą nowe nasadzenia 2+2  ale po przyjęciu się  sadzonek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomiko    0

Herbicydy doglebowe powinny być stosowane wczesną wiosną, teraz mogą zahamować wzrost roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a czy saherb nożna stosować powiedzmy 2 tygodnie od posadzenia truskawek frigo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u nas tez bylo siwo. pow. bilgorajski, napewno jakies szkody beda, najgorzej u tych co juz fasole dawno wysiali i wyszla na swiat przed mrozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a u nas nie było przymrozku, powiat sąsiedni czyli leżajski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
Napisano (edytowany)

Koledzy pryskacie czym truskawke zeby byla błyszczaca

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U mnie jeden plantator zawsze sypał azot "na kwiata" czyli przy pełni kwitnienia. Źle robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Lakierem haha 

 

jak ściółkujesz słomą to zawsze jest błyszcząca a reszta to zależy od odmiany.

 

 

 

 

 

czy to takie smieszne było to niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

jak była potrzeba to dobrze robił :D bo poźniej by truskawka nie wykarmila zawiązków np marmolada u mnie zawsze dostaje papu podczas kwitnienia no jak mam zagęszczenie 10-15 roślin na metrze musi to jakoś wykarmić.

 

No wyobraź sobie że dla mnie śmieszne. na wszystko chcecie pryskać nawet żeby błyszczały  ... 

 

znam takiego delikwenta co mył truskawki bo były nie ściółkowane lub traktował je powietrzem ze sprężarki jak byly suche . Z beznadziejnej truskawki powiem ze wyglądala pozniej jako tako xD ale zgrzytanie w zebach - bezcenne ;D.

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telo9034    0

senator 1111

Ja też mam gęsto a nawet bardzo.

Możesz potwierdzić, co 10 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ma może ktoś te odmiany i może coś o nich napisać ?  Markat  ,Grandarosa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj