adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

malkolm    25

do switcha dodaj jeszcze asahi i bm86, przypuszczam że owoc może być zdeformowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerald987    1

dzisiaj stosowałem tersa sorb  complex więc nie wiem czy asahi teraz dodawać mam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haratac    0

a ja nie wiem czy te dwa srodki antystresowe razem zmieszane działaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ts6    0

Panowie Pomocy !!

1 )

w truskawkach 4 letnich odmiana honey gina / nikna / wiedna krzaki , sa duzo mniejsze niż inne na danym polu ;/  robaka nie ma , bylo prsyskane na jesieni a teraz wyrywajac krzak nie ma robaka , krzaki jak sie wyrywa maja przyschniete korzonki ciemne i maja wypuszczonych tylko pare nitek swiezych bialych korzonkow. co robic ? czym pryskac ?

 

2 :) w mlodych truskawkach odmiany darselect i elsanta cos jest nie tak , byly sadzone jesienia , a teraz wcale nie rosna , korzonki maja liche tylko prae bialych nitek na krzaku  , pryskalem juz blackjack , terra sorb , asahi i nie ma zadnego efektu ;/  (zalaczam zdj mlodych)

co robic ?

bardzo prosze o odpowiedzi , zalezy mi zeby jak najszybciej zareagowac na to...

pozdrawiam

Ts6

post-186420-0-02123400-1462830774_thumb.jpg

post-186420-0-56115000-1462830809_thumb.jpg

post-186420-0-00061200-1462830852_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja łączyłem asahi z ts complex w zeszlym roku ladne grube owoce nawet na honeyu pod koniec zbioru  owoc handlowy w 100% zero odrzutu.

Generalnie terrasorb leciał u mnie jako aminokwas dla lepszego przyswojenia składników w dawce bodajże 1L/ha go stosowalem.

 

jakby ktoś chcial sie wymienić jakąś inna odmianą niż clery,sonata,honey za malwine pisać na pw bo mam trochę na zbyciu  gdyż kalibruje rzędy :D moze przyda sie komus na testy.

 

ts6 

 

wykop z 1 roślinę pokaz jej korzenie przekrój ją  zobaczymy co tam w niej piszczy ale pożytku z niej raczej miał nie będziesz szkoda tracic pieniadze na opryski kup lepiej nowe sadzonki  .

w honeyu to dziwne nigdy takiej przypadłości nie miałem nawet jak testowalem glifosat pozbiorczo honeyka jest jak czołg :P dopiero 5 l glifosatu z siarczanem amonu ją kładzie :D

 

elsanta przemarza pamiętam na początku mojej truskawkowej przygody posadziłe,m pol na pol honey i elsantę elsante po zimie trzeba bylo zaorać i przesadzić honeyem gdize niegdzie sie trafia elsanta do dzis ale smak lipny jak gąbka :P

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zduniu123    1

Witam wszystkich

Mam do was pytanie jakie macie maszyny do ściółkowania słomy w truskawce i jakie są wasze opinie bo chciałbym coś takiego kupić albo zrobić w wolnym czasie na następny sezon.

 

Proszę o opinie i jakieś zdjęcia jak wasze maszyny wyglądają..

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Witam. Do Senator11111 a jakim terminie stosowałeś asahi +ts complex? Można podczas kwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radosz wapno zastosować zawsze możesz pytanie czy to coś da? teraz jak coś sypnij saletre wapniową  ja u siebie asahi z ts raz wiosną pozniej poczatek kwitnienia  kolejna dawka i początek wzrostu owoców.

 

możesz dac podczas kwitnienia nic sie nie stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Pytanie do znawców tematu- czy na kwieciaka mospilan bedzie skuteczny? I czy jak truskawka zaczyna kwitnąć to dobra pora żeby pryskać na kwieciaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
Napisano (edytowany)

pewnie ze mozna. ja mieszałem w truskawce ,fasoli szparagowej,bobie i zyje wszystko  :D  :D . wiec bez obawy lej i i ogien z rury :D

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

Witam
Na mlodych truskawkach zasychaja mi paki co to moze byc? odmiana vibrant

post-160579-0-43371300-1462910481_thumb.jpg

post-160579-0-73439700-1462910490_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ja tam widzę plamistość a usychające kwiaty  i pozniej po zawiązaniu takie małe czerwieniejace zapierdki to tez to a usychający kwiat możliwe ze szara, Zabezpiecz konkretnym fungicydem i nie bedzie źle ;) bo jak widze wszędzie tego niema .

 

Kwieciak tez raczej odpada.  

 

A jeszcze ci na koniec podpowiem weź oberwij wszystkie te kwiaty w przyszłym roku ci wynagrodzi ... z jakich sadzonek i kiedy sadziles ? 

 

u mnie plamistości tez się pojawiły nawet na malwinie wszystko przez te zimna i wilgoć. 

 

u mnie jest tak pierwsze jak pojawiają sie pierwsze kwiaty leci cyperkill pozniej w pełni daje mospilan w dawce 0,12-0,15  i spokoj 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Nie przemarzły wiosną pąki? Może przez zimę podmarzła i teraz korzeń nie daje rady składników pobierać. Podlewasz ją chociaż? Może robak ci żeruje na kwiatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

ja tam widzę plamistość a usychające kwiaty  i pozniej po zawiązaniu takie małe czerwieniejace zapierdki to tez to a usychający kwiat możliwe ze szara, Zabezpiecz konkretnym fungicydem i nie bedzie źle ;) bo jak widze wszędzie tego niema .

 

Kwieciak tez raczej odpada.  

 

A jeszcze ci na koniec podpowiem weź oberwij wszystkie te kwiaty w przyszłym roku ci wynagrodzi ... z jakich sadzonek i kiedy sadziles ? 

 

u mnie plamistości tez się pojawiły nawet na malwinie wszystko przez te zimna i wilgoć. 

 

u mnie jest tak pierwsze jak pojawiają sie pierwsze kwiaty leci cyperkill pozniej w pełni daje mospilan w dawce 0,12-0,15  i spokoj 

Dzisiaj na plamistosc dalem domark. Dac cos jeszcze za pare dni?

Osłabi to truskawke jak zostawie te suche paki? sadzonki mialem od znajomego, sadzone na jesieni.

Nie przemarzły wiosną pąki? Może przez zimę podmarzła i teraz korzeń nie daje rady składników pobierać. Podlewasz ją chociaż? Może robak ci żeruje na kwiatach?

Raczej nie przemarzly obok jest roksana i hanoya i nic im nie dolega. deszczu raczej jej starczy a robaka jutro poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suche to nie osłabi przeciez, ale ja bym obciął cały kwiatostan.

Przy domarku wieczorem pryskałeś  ? 

u mnie na plamistości poleciał signum przy okazji konkretnie zabezpieczyłem owoc przed szarą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

Czyli na tych krzakach co usycha obciąć wszystkie paki i kwiaty? Pryskalem poznym wieczorem ok 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

pewnie ze mozna. ja mieszałem w truskawce ,fasoli szparagowej,bobie i zyje wszystko  :D  :D . wiec bez obawy lej i i ogien z rury :D

 

Dzięki :) nie mieszałem bo opryskałem młode truskawki i groch na próbę bo nigdy nie stosowałem tego środka dwu letnich i trzech nie pryskałem bo nie źle wyglądają ,a nie chcę przesadzić miały posiany dzień wcześniej nitrabor . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

ja tam widzę plamistość a usychające kwiaty  i pozniej po zawiązaniu takie małe czerwieniejace zapierdki to tez to a usychający kwiat możliwe ze szara, Zabezpiecz konkretnym fungicydem i nie bedzie źle ;) bo jak widze wszędzie tego niema .

 

Kwieciak tez raczej odpada.  

 

A jeszcze ci na koniec podpowiem weź oberwij wszystkie te kwiaty w przyszłym roku ci wynagrodzi ... z jakich sadzonek i kiedy sadziles ? 

 

u mnie plamistości tez się pojawiły nawet na malwinie wszystko przez te zimna i wilgoć. 

 

u mnie jest tak pierwsze jak pojawiają sie pierwsze kwiaty leci cyperkill pozniej w pełni daje mospilan w dawce 0,12-0,15  i spokoj 

co do obcinania tych kwiatuszków...robiłeś jakieś doświadczenia? Ile większy jest plon następnego roku? Idzie w krzaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Witam co to może być że niektóre młode liście żółkną i na niektórych końcówki są białe. Dodam zdjęcia. Truskawki sądziłem na początku kwietnia. Dodam że nie dawno pryskałem beetup trio ale czy to może być tego wina ?

post-186947-0-43063500-1462972934_thumb.jpg

post-186947-0-93516300-1462973020_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj