Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3674 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 20:16

uprawa truskawek

W końcu deszcz. Trochę już przyschniętych było "poziomek", ale może całkiem nie zginą, trochę podlało. Na razie cena ciągle w górę oby tak dalej. Dziś 2.50/kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 09:16
  •  

#2422 Share zduniu123

zduniu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 06:25

uprawa truskawek

u mnie wczoraj 2,65 zł/kg

#2423 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 16 czerwiec 2015 - 16:32

uprawa truskawek

Ja mam pytanie z innej beczki. W ubiegłym roku zgłosiłem gospodarstwo do rejestru sanepidu. Niepotrzebnie chyba w produkcji wymieniłem truskawkę mając jej wówczas ok 20a. Dziś dostałem telefon że pod koniec czerwca chcą przyjechac pobrać próbki do badania. Z czym to sie w ogóle może wiązać? Czy mają prawo sprawdzić ewidencję zabiegów ś.o.r czy tylko PIORiN ma taką możłiwość? Truskawki sprzedaje trochę z bramy ale może powiedzieć im że to uprawa jedynie na własne potrzeby. O pozostałości w owocach sie nie martwię bo wszystkie zabiegi stosuje wg terminów i dawek z etykiety bardziej sie boję że zaczną się czepiać że nie ma bieżącej wody na plantacji, kibla czy zbierający (ja, rodzina) nie maja książeczek zdrowia.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2424 Share zduniu123

zduniu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 06:15

uprawa truskawek

no dobre pytanie zadałeś ja jestem też ciekaw tego wszystkiego

#2425 Share gdg-biuro

gdg-biuro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 21:51

uprawa truskawek

witam. mam pare pytan do doswiadczonych plantatorow , mianowice w przyszlym tyg juz scinam truskawki  odczekam pare dni i bede pryskał od zielska chce dac od jednolisciennych fusilade i cos na dwuliscienne ale nie wiem co dac ? mozecie podpowiedziec ? i czy moge zmieszzac fusilade z opryskiem na dwuliscienne ?

jesli mozecie to podpowedzcie  jaik wy zabiegi robicie po skoszeniu truskawek...

z gory dziekuje za odpowedz...

#2426 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 11:45

uprawa truskawek

to i ja się podepnę pod pytanie, u teściów nigdy nic nie pryskane a i ja sie średnio znam na tym bo u nas też zawsze było bez oprysku. Ale teraz pomyślałem że coś bym może prysnął od zielska. Teraz mam pytanie kiedy najlepiej? Tak jak kolega wyżej po zbiorze po ścięciu, czy lepiej na wiosne przed zbiorem? 

#2427 Share jarekleczna

jarekleczna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:20

uprawa truskawek

Od zielska, na czystą ziemię pryskałbym po zbiorze i na wiosnę. Na pewno nie zaszkodzi :) 

Ja mam z kolei pytanie z innej beczki. Możecie mi powiedzieć po ile kg\łubianek rwą u was ludki przychodząc na zarobek ? Pytam bo w mojej okolicy krążą jakieś mityczne wersie - co sąsiad to więcej łubianek :P  

#2428 Share Pawel89pl

Pawel89pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 20:22

uprawa truskawek

U mnie się rwie 40-50 łubianek bez szypułki

Edytowany przez Pawel89pl, 19 czerwiec 2015 - 20:22.

#2429 Share gdg-biuro

gdg-biuro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 22:24

uprawa truskawek

wiosna na czyste to wiem ze trzeba , tylko ze teraz po sezonie jednak bujnelo sie zielsko ;/ i musze czyms prysnac tylko nie wiem czym .... musze prysnac od jednolisciennych i czyms na dwuliscienne ale sam nie wiem czym ;/ ? i czy mozna to zmieszac z fusilada ?  prosze o was o porade ...

#2430 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 19 czerwiec 2015 - 22:45

uprawa truskawek

Na jednoliścienne to już sam sobie odpowiedziałeś - fusilade i agil. Na dwuliścienne to zależy jakie masz chwasty. Poczytaj wcześniejsze strony napewno znajdziesz dużo info o tym. Ogolnie wyrośnięte chwasty ciężko zwalczać w truskawce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 czerwiec 2015 - 06:17

uprawa truskawek

Ja mam pytanie z innej beczki. W ubiegłym roku zgłosiłem gospodarstwo do rejestru sanepidu. Niepotrzebnie chyba w produkcji wymieniłem truskawkę mając jej wówczas ok 20a. Dziś dostałem telefon że pod koniec czerwca chcą przyjechac pobrać próbki do badania. Z czym to sie w ogóle może wiązać? Czy mają prawo sprawdzić ewidencję zabiegów ś.o.r czy tylko PIORiN ma taką możłiwość? Truskawki sprzedaje trochę z bramy ale może powiedzieć im że to uprawa jedynie na własne potrzeby. O pozostałości w owocach sie nie martwię bo wszystkie zabiegi stosuje wg terminów i dawek z etykiety bardziej sie boję że zaczną się czepiać że nie ma bieżącej wody na plantacji, kibla czy zbierający (ja, rodzina) nie maja książeczek zdrowia.

jak przyjadą to mów że truskawek już nie uprawiasz. Pewnie jeszcze ze 2 lata będą dzwonić o to i w końcu dadzą spokój. A jak już się przyznałeś że masz teraz truskawki to z  korzystasz z wody i kibla w domu jak jest blisko( wodę możesz w bańkach przywozić na pole). Ewentualnie ktoś ci użycza. Pracowników nie zatrudniasz. Książeczek to nie pamiętam ale akuratnie u mnie w rodzinie wszyscy mają.

Od paru lat mam z nimi spokój. U mnie była malina

#2432 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 15:54

uprawa truskawek

A czym pryskacie truskawki na choroby i szkodniki. U mnie truskawki zapowiadały sie super krzaki duże kwiatków pełno, i nagle przyszedł deszcz a truskawki co dzień wygladaja coraz gorzej liście zaczynaja usychać robią sie takie czerowne a owoców zrobiły się taki suszki sparszywiałe. Najbardziej widać to było po Dersalekcie i Honeju najmniej po Zendze.

#2433 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 17:04

uprawa truskawek

Ja mam z kolei pytanie z innej beczki. Możecie mi powiedzieć po ile kg\łubianek rwą u was ludki przychodząc na zarobek ? Pytam bo w mojej okolicy krążą jakieś mityczne wersie - co sąsiad to więcej łubianek :P

Myślę, że to bardzo dużo zależy jakie truskawki. U szwagra dobra ziemia, truskawki wieksze to brat zrywał spokojnie 50-60 dziennie. U nas piachy i truskawki kiepskie to sie zbiera po 30-40. 

#2434 Share misia6

misia6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:52

uprawa truskawek

Myślę, że to bardzo dużo zależy jakie truskawki. U szwagra dobra ziemia, truskawki wieksze to brat zrywał spokojnie 50-60 dziennie. U nas piachy i truskawki kiepskie to sie zbiera po 30-40. 

U mnie dzisiaj lepsi 25 26 słabsi  15 20 koszyków od 6 rano do 9 truskawki średnie  słabo dojrzewają     Wcześniej od 6 do 11-12 po 40 50 rwali 

Ile płacicie za koszyk                      

#2435 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 15:43

uprawa truskawek

A może ktoś mi napisze czym pozbyć się flancy z międzyrzędzi? Nie mam możliwości tam uprawić a słyszałem o takim oprysku jak basta. Podobno tym się pryska między rzędami i po problemie, tylko boję się żeby mi krzaki nie wyleciały bo podobno cler jest bardzo delikatna

#2436 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 15:55

uprawa truskawek Glebogryzarka?

#2437 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, KPK Kumurun Team, motoryzacja

Napisany 21 czerwiec 2015 - 16:31

uprawa truskawek rafftti 

stosowałem baste u siebie, jeśli pryskasz z osłoną i w międzyrzędziach to nie martw się o resztę krzaków. Basta nie rozprzestrzenia się po roślinie dalej tylko "spali" tam gdzie wyląduje oprysk ;)

#2438 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 19:11

uprawa truskawek

Fajnie dzięki za podpowiedź

#2439 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 22 czerwiec 2015 - 05:11

uprawa truskawek

U nas przeważnie przy tej cenie skupu to po 2zł za łubiankę dla ludzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 06:07

uprawa truskawek

1-kazdy pisze ze ma ladna truskawke i zbiera po 30-50 lubianek-ha haa. cos tu nie gra:)chyba macie bardzo slabych zbieraczy....

u mnie a poczatku 150 to tak musialo byc .teraz w granicach 100 kazdy zbiera.

2- 2zl za zbior to chyba lekka przesada!!!!!!!!!!

z innej bajki:

Panowie powiedzcie mi co to za przyczyna ze truskawki sie "rozkladaja"jakby byly odciete od wody i szybko usychaja?na niektorych liscie robia sie az fioletowe, inne zas lekko wykreca i padaja.

pryskane byly-acaramik

oraz topsin

robaka w ziemi tez nie ma......

pozniej wstawie foto

aaaaaaaaa i nie jest to susza;)