adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

jaro86    31

Wykop sadzonkę przekrój korzeń i zobaczysz czy jest przemarznięta. Z ciekawości możesz jeszcze wrzucić fotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Goltix chyba juz wycofali i ze wzgledu na mitamiton czy jakos tak nie mozna pryskac elsanty i chodzodnych. Radosz mozliwe ze jesienia stosowales herbicyd i jeszcze trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Z tym goltixem to się mylisz. Jest w programie ochrony na 2016. Jedyne co słyszałem, że niektóre chłodnie faktycznie wprowadzają zaostrzenia co do niektórych pestycydów nawet będących w programie ochrony na ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

nic kolego, na jesnien tez nic nie dawalem.dzisiaj wstawie zdjecie kozeni i zobaczymy.

niestety ale musze dac minimalna dawke doglebowki.w nastepnym tyg.dam cos na ruszenie terra moze asahi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto1978    1

Polka- masa  drobnych, bardzo  smacznych,, okrągłych, ciemnoczerwonych truskaweczek na krzaku. Przeznaczenie  przetwory i pojeść sobie można gdy przez przypadek ktoś gdzieś złapie vikata. Jeszcze, ulubiona odmiana  wraz z takimi odmianami jak  darselect i korona dla roztoczy, przędziorków i sarenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elsanta33    0

Witam wszystkich uprawiajacych truskawki,jestem tu nowa,dopiero zaczynam przygode z truskawkami,mam kilka pytań odnosnie chwastów : Moje odmiany to Elsanta i Kent posadzone na 40a i tu pytania:

1) Czy ktos z panstwa mial u siebie takie odmiany?

2) Czym najlepiej pryskac na chwasty (mam duzo perzu i komosy bialej)

3) Ile razy moge pryskac na chwasty do momentu kwitnienia?

 

Slyszalam ze ogolnie truskawki pryska sie min 2 razy w tyg ( nawozy,chwasty czy insekty),czy to prawda?

 

Bardzo prosze doświadczonych państwa o pomoc. 

Pozdrawiam.Elsanta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

2) komosa to stomp aqua ma w miarę szeroki zakres działania i długo utrzymuje się w glebie pod warunkiem że oprysk był na wilgotną glebę i nie ma aż takiej suszy.

Perz - mi po rzepaku zostało labrador 05 to jest to samo co targa tylko ma połowę mniej sub czyli analogicznie połowę tańszy

3) jak na wiosnę dasz coś na jednoliścienne i na dwu jak stomp to raz, drugi raz dopiero na jesień

 

Co do pieszczenia truskawek to uważam, że każdy zna swoje pole jak jest potencjał to nie ma co oszczędzać a jak słabo to też nie ma co przesadzać. U mnie podstawowe zabiegi to od wiosny chwasty stomp+jednoliścienne akurat u mnie z perzem się bawię, pierwsza grzybówka domark, odżywki blackjack na korzeń, terrasorb complex, npk dolistny, bor przed kwitnieniem, dobry fungi na kwiatek+na insekty to tak ogólnie i jeszcze mikroorganizmy na w chwili gdy słoma zostanie pościelona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Środków na chwast jest właśnie  bardzo mało. Najlepiej mieć program ochrony truskawki i tam są wymienione herbicydy, fungicydy i insektycydy, które można stosować w truskawce. 

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Truskawka obrywa ale zielko bierze ladnie

Zastosowałem go w odmianach senga sengana elkat i Roksana za 2 tygodnie sie okaże czy truskawki oberwa bardziej niż chwasciory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja stosowalem w tamtym sezonie jak juz krzaczki byly spore. Kazdy taki srodek ma wplyw na jakosc i wielkosc plonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elsanta33    0

A czy ktoś z was ma ciężką glebę pod truskawki?u mnie ph 7,0 i ziemia dosc ciezka ale i tak posadziłam bo ponoc truskawka rosnie wzedzie :D Jak moge zmniejszyc ph?Czytałam ze za pomocą siarki,czy taki zabieg robi sie przed posadzeniem czy jak juz rosną krzaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siarka wolno działa a pozniej jak zakwasisz to bedziesz mial problem zeby odkwasić , ale jak będziesz stosował nawozy to zwykła saletra + opryski siarczanem magnezu i zlecisz z ph bardzo szybko .bo truskawa od 5,5-6,5 to optimim.

 

hans podziel sie jak roksana to odczuła i w jakiej dawce dawales ?
 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Pryskałem 02.04 Honeyke Stompem Aqua 3l/ha - chciałem spróbować jeszcze nakryć agrowłókniną . Ile czasu trzeba odczekać od oprysku i czy przed przykryciem czymś pociągnoć ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

stosowal ktos bontar pod truskawke teraz na wiosne?jesli tak, to w jakich ilosciach?

 

senator Ty chyba cos o tym wspominales...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3

A czy ktoś z was ma ciężką glebę pod truskawki?u mnie ph 7,0 i ziemia dosc ciezka ale i tak posadziłam bo ponoc truskawka rosnie wzedzie :D Jak moge zmniejszyc ph?Czytałam ze za pomocą siarki,czy taki zabieg robi sie przed posadzeniem czy jak juz rosną krzaczki?

Jeśli masz 7ph to nie obniżaj, jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

quak ja jak pryskałem włóknine nastepnego dnia okryłem bo nie wyrobilem sie szybciej nic sie nie dzieje .\

teraz okrywanie jak wcześniej nie okryłeś tej truskawki mija sie z celem jedynie potencjalnie grzyba sobie rozwijasz i generujesz większe koszty na ochronę przed nim .

 

Bontar stosuję już od 2 lat daweczka około 300-350 a nawet 400 na jedną kwaterkę. kg/ha bezpośrednio w rzędy w zależności od stanowiska po zbiorczo rzucam 200 kg .

 

Na ogół trzeba więcej go dać bo ma mniej czystego składnika niż yara complex ale i tak dobrze sobie radzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj