Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3666 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 maj 2015 - 20:10

uprawa truskawek

Ty jesteś producentem sprzedajesz własny towar w dodatku na prywatnym terenie, osiedlowy sklep to przysłowiowy handlarz, więc niech nasyłają urząd skarbowy, sanepid, policje, straż miejską mogą ci za przeproszeniem naskoczyć.

Dobrze byłoby mieć na papierze że możesz handlować na terenie tej biedronki .  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 04:03
  •  

#2242 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 10 maj 2015 - 20:52

uprawa truskawek

to bedzie ciężki rok jak narazie duże nasilenie szarej pleśni do tego jeszcze przędziorek się postał 

darselect nie lubi saletry wapniowej posypowo udowodnione w polu więc lepiej dolistnie i jeszcze propo odmian to clery nie lubi być okryta folią perforowana a woli włóknina  

#2243 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:19

uprawa truskawek

u mnie to samo ostatnio co 3 dni "signum :P " i mythos na dniach kolejne zabiegi 

stosował ktoś  lune sensation ? przereklamowana  czy rzeczywiście taka dobra ? kazdy ją zachwala jednak nie oszukujmy się ta cena lekko powala

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:28

uprawa truskawek

Koledzy podobno warto miec zaswiadczenie o zaplacie podatku rolnego i nikt nic nie powie, a moje pytanko jak sytuacja wyglada z wagami????? musza byc tylko z legalizacja podobno bo miejska lub policja zawsze to sprawdza. macie jakies ciekawe godne polecenia modele??? pozdrawiam

#2245 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:38

uprawa truskawek

Nic o wagach nie wiem u nas nikt tego nie kontrolował ja zrobi ę w tym roku ksero wpisu do sanepidu z drugiej strony do ewidencji producentów. wystarczy . 

#2246 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:47

uprawa truskawek

ale luny dajesz 0,8 l na ha a litr kosztuje 500 zł  teraz jak policzysz switch na ha i do tego np zato  to prawie to samo wychodzi signum tez nie wiele tańszy 

#2247 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 maj 2015 - 21:56

uprawa truskawek

No w przypadku signuma 100 zł w kieszeni zostaje tak się wlasnie zastanawiałem nad lunąa żeby ja przemieszać z dotychczas stosowanymi środkami. Na pewno by nie zaszkodziło

Edytowany przez senator11111, 11 maj 2015 - 06:08.

#2248 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 maj 2015 - 18:18

uprawa truskawek

Kolego Senator11111 a jaki wpis do sanepidu o co chodzi i tak samo z ta ewidencja producentów .wytłumaczysz cos?

ja pryskalem w piątek terra sorb a jutro chce wziasc lune wlasnie i dwa zabiegi nia . dziś wyscielilem sloma bo już sporo owocow zielonych jest i mam pytanko ma ktoś na forum i stosuje ta rozscielarke do slomy, jak to się sprawdza ? warto myslec o niej?

#2249 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:11

uprawa truskawek

http://www.rmf24.pl/...aign=FacebookHN

To jest coś o cenie

#2250 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:13

uprawa truskawek

Kolego Senator11111 a jaki wpis do sanepidu o co chodzi i tak samo z ta ewidencja producentów .wytłumaczysz cos?

ja pryskalem w piątek terra sorb a jutro chce wziasc lune wlasnie i dwa zabiegi nia . dziś wyscielilem sloma bo już sporo owocow zielonych jest i mam pytanko ma ktoś na forum i stosuje ta rozscielarke do slomy, jak to się sprawdza ? warto myslec o niej?

Ja mam scielarke i praca nia jest bardzo przyjemna i szybka a co najwazniejsze bardzo dokladna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:25

uprawa truskawek

a zdradzisz cos więcej skad ja masz , samorobka czy masz jakies namiary na procucentow?

#2252 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:28

uprawa truskawek

Witam ja również posiadam ścielarkę do truskawek :)    robi robote  jedyne co to trzeba więcej słomy niż byś ścielił rękami

#2253 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:33

uprawa truskawek

Pablo Kolegen Ty tez się pochwal co i jak i skad???? :D slomy u mnie mnogo hi hi

#2254 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:43

uprawa truskawek

Ja sobie sam zrobiłem i powiem że się sprawdza wiadomo słoma musi być sucha    w 3 osoby w normalnym tempie jakie 1- 1,5 hektara na dzięń wyścieli   ja mam pole ok 330 metrów  to jak załaduje do pełna jakieś 35 kostek to spokojnie przejeżdzam  ścieli od razu 3 rzędy   

#2255 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:08

uprawa truskawek

Pablo a skad jesteś i ciezkozrobic taka maszyne? masz gdzies jakies foto lub link aby obejrzeć w akcji? ijakie koszty zrobienia?

#2256 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:18

uprawa truskawek

Robiłem nawet filmik z pracy tej rozścielarki  ale jeszcze musze go zmontować  na hektar jak liczyłem potrzebuje  jakieć 500 kostek zależy jakie duże i czy są zbite. Ja ściele Ursusem 330 na 2 biegu  i śmiga aż miło jedyne co to obciążnik na przód dorobiłem bo podnosi jak jest max załadowana platforma. 

Ze Świętokrzyskiego. Powiem Ci że trzeba sie troche pogłowić nad tym ale ja doszedłem do wprawy  bo trochę ich sprzedałem już to zrobienie na tip top to 6 dni mi zajmuje w dwie osoby.  Materiał  to w okolicy 2000zł tak mniej więcej. 

http://olx.pl/oferta...57-ID9ehSR.html takie coś mam zrobione.    A co do filmików to wpisz sobie w you tube  ściółkowanie  truskawek  czy maszyna do ściółkowania  i tam jest pare filmików już w sieci

#2257 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 11 maj 2015 - 21:44

uprawa truskawek

a zdradzisz cos więcej skad ja masz , samorobka czy masz jakies namiary na procucentow?

http://olx.pl/oferta...html#dfd6606f42 jestem producentem

#2258 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 12 maj 2015 - 07:14

uprawa truskawek

Od tego roku sanepid zobligowany jest do kontrolowania produkcji pierwotnych czy to truskawka, malina borówka warzywa czy nawet zioła na susz. 

Chcąc oddać swój "produkt" do przetwórni musisz mieć papierek z sanepidu że prowadzisz produkcję pierwotną. 

Znam suszarnie ziół które tak samo przyjmują zioła do suszeniu po okazaniu tego papierka.

Na rynku detalicznym jeszcze nie jest to kontrolowane ale na hurtowych to już nie wiem ale czasem mogą to sprawdzać.

Procedurę opisywałem w tym temacie kilka stron wyżej.  A z kolei wpis do ewidencji producentów to nic innego jak (nadanie n-ru z ARiMRu) chodzi generalnie o to że jesteś beneficjentem dopłat bezpośrednich. 

#2259 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 12 maj 2015 - 13:13

uprawa truskawek

Prognozy zapowiadają  obecnie kilka chłodnych nocy z możliwymi przymrozkami. Czy w takiej sytuacji można kwitnące już truskawki przykryć na kilka dni agrowłókniną czy trzeba je na dzień odkrywać bo poparzą się kwiaty czy coś ? 

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 12 maj 2015 - 14:32

uprawa truskawek

Jak masz mało to odkrywaj  bo nie tyle że się odparzy ale szara pleśń je porazi bo wilgotność pod włókniną jest zawsze powyżej  70%.