adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

adasiorek    5

powiedzciemi jakie teraz najlepeij sadzi odmiany

czy sie oplaca nakrywac

ja posaidam hanoy i elkant i dukat na przemysl

mozecie ejszcze cos powiedziec o naworzeniu

i zasadzie saszienie jaki rozstaw

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

mozecie tez napisać jak walczycie z chwastami bo z tym mam spore kłopoty... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek    0

Z moich obserwacji to dukat się nie nadaje. Pierwszy lepszy deszczyk i po nim, ale ma jedne z lepszych plonowanie.

Co do walki z chwastami to na mojej plantacji najlepiej sprawdzają się sposoby tradycyjne - opiełacz w międzyrzędziach a pomiędzy krzakami trzeba ręcznie poobrywać. Mam poniżej hektara więc jezcze tak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja na mlode palntacie stosule azotop i dobrze dziala nie ma

tle ze man ciezkie ziemie na glinie

azotop stednio siedzi w ziemi dwa lata

znam jeszcze kilka ale musialbym zobaczyc w zeszyc z preparatami bo sporo u mnie sie ich stosuje przy warzywach i sadzie to norma

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

ja tylko antywnymi maszynami uprawia

np glebogryzarka bo dosyc sporo sypie slomy przez zbiorami a poznej jej ne zmieram tylko w ziemie idzie

a co do ciecia to rozdrabniach kiedys kosiarka rotacyjna ale trzeba zmierac liscie

ale jak tne to na jakies 10 moze miwcej cm aby serduszek nie poniszczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Sam nie mam truskawek, ale niedaleko mnie kolo ma jakieś 2-3 ha i ma je w folii posadzone.Podobno jest specjalna z przygotowanym rozstawem itd.No i dobrze mu rodzi i nie narzeka na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja mam około 0,25 ha i odmiane Elkant. Stosuję tradycyjne metody- przechodzę opielaczem między rzędami, ale jest to tylko jako dodakowe źródło dochodu i zbieram to w 3 osoby. W tamtym roku to była męka na tym słońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

tak jak u mnie truskawi to pierwsz kasa nie liczac czeresni

ale jak byly lata ze za kg truskawek bylo 5zl to az chcialo sie nawet na tym sloncu zbierac

ale jak dla mnie 1,5 za 1kg to juz moze byc ale to w przypadku ak sam zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

My mieliśmy prawie hektar truskawek i opłacało się dopóki była rozsądna cena. Teraz mamy jakieś 15 arów(dla własnego użytku :lol: ) z czego i tak połowa wyschnie(jak nie będzie deszczu) bo rośnie na piasku :angry: . Z tego co widziałem w sklepach to w tym roku będzie nisza cena jak w tamtym teraz hiszpańskie truskawki kosztują 14-16 zł to co będzie jak nasze dojrzeją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

jak truskaweczki przetrwały u was mrozy ?? U mnie te co zakwitły to kwiaty przymroziło i z tego owocu już nie będzie :D na szczęście dopiero zaczęły kwitnąc to nie wymroziło wszystkiego ale plon będzie znacznie niższy. A do obecnej powierzchni 0,60 ha doszedł prawie hektar i już jest wszystkiego 1,60 ha :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

u mnie jest sam grunt to jest mozliwie

te pierwsze kwiaty przemarzly a te co teraz kwitna to dobre sa

ael amm gorszy probem z sadem bo amm 2 ha i moze bedzie z 5-10% tego co zawsze

ale ejst jeszcze cebula i ciemniak to moze cos sie uspubie kasy

dobrze ze nie amm samego sadu lub truskawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

napisz przedewszystkim co to za sad?

bo jak np morele to nie licz nawet na to ze coroku bedziesz zbieral, z moreli zbiera sie sredno raz na 2-3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

wisnie czeresie sliwki jabka groszi

z morelami nekratynkami i brzoskwiniami plonownaie co kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

heh a jak tam u was truskawki ja kilka dni temu znalazlem pare czerwonych i juz sie trafiaja


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh a jak tam u was truskawki ja kilka dni temu znalazlem pare czerwonych i juz sie trafiaja

 

u mnie też sie trafiają!! ;) Na czas mrozu przykryłem je i nie wymarzły!!! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

no to ty zaczynasz a u mnie jeszcze nie ma mowy, owszem znalazlem czerwona ale w tunelu (przykrywane, podlewane byly razem z pomidorami:))


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

u mnie placa bez zycia 1zl

a cenowo to roznie 7 - 11 zl

zalezy od jakosci

ja tez zaczynam wsuwac truskawki - grunt

ale np wczoraj juz jadlem czeresnie - majowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

naj pierw to zapytaj czy sa u nas ludzie do zbioru;/ ale u mnie nawt jak dam 6zl na godz to bedzie malo;/:lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a gdzie ty mieszkasz bo u nas są po 5 zł a ludzią też płacimy po 5 zł na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
a jak jest u was z cenami ile płacicie ludzią

kuj-pom po 5zl To placilismy w tamtym roku ale ludzie byli i sa nam potrzebni (3ha pomidora, hektar truskawek 5ha buraka) teraz mam przeczucie ze po 7zl nikgo nie bedzie;/


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

to jest największy problem że nie ma ludzi a przy truskawkach to jest przej.... bo dzień koło dnia ewentualnie codrugi dzień trzeba zbierać ten sam kawałek a przy burakach jak się przejdzie to jest efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj