Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów

50 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 20 luty 2012 - 21:00

Skrzynia biegów a co zgrzytalo? bo u mnie lozysko igielkowe sie rozlecialo na walku glownym i byl podobny odglos.
Zetor Team.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Dzisiaj, 09:36
  •  

#42 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:09

Skrzynia biegów Nie wiem co zgrzytało bo do tej pory tego nie zrobiłem. Czasem przy obciążeniu jest to uporczywy odgłos ale jakoś nie moge dojść co to. A możesz sie dokładniej rospisać w jakim ciągniku i które to to łożysko? Bo jeszcze jedna sprawa że jak stanie ktoś z tyłu na belke (jak jest założona) i dodam gazu w ciągniku (na postoju) to dość mocno trzęsie. Czuć jak sie stoi. W kabienie tego nie ma.

Edytowany przez Ciastko, 20 luty 2012 - 21:09.

#43 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:41

Skrzynia biegów tez w 5211 ja mialem tak zeramiona drżaly a jak pod obciazeniem o kilka centymetrow sie podnosily i opuszczaly i bylo slychac opor pompy ,tak jakby wlaczyl hydraulike bez polaczenia przewodu do zlacza,wymienilismy pierscienie na tloku od podnosnika i ok.a lozusko to jest z przodu skrzyni pomiedzy walkiem sprzeglowym i glownym.w moim bylo tak ze pepiki zalozyli walek glowny z wytoczeniem na same igielki zamiast prostego na igielki w koszyczku,ale wtedy tez inny jest walek sprz [bo sa dwa typy] i musielismy go rozjechac na 3 zeby wymienic walek glowny ktory wychodzi do tylu skrzyni.najpierw to odkrec podloge nad skrzynia i posluhaj dobrze czy to wogole tam.
Zetor Team.

#44 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:51

Skrzynia biegów A mało mocy przez to przypadkiem nie miałeś? Bo u mnie ten zgrzyt tylko przy ruszaniu z obciążeniem występuje.

#45 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:00

Skrzynia biegów nie,wtedy podorywale i normalnie chodzil tylko przy ruszaniu zaczelo zgrzytac i zaraz robilismy to i przy okazji podnosnik.
Zetor Team.

#46 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 luty 2012 - 22:03

Skrzynia biegów U mnie jeszcze występuje problem mocy ;/ Zobacze może coś jeszcze zauważe i dopisze. Npisz mi jeszcze z jakimi pługami Twój ciągnik lata i na którym biegu?
P.S. Możesz odpisać na priv?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 maj 2012 - 13:00

Skrzynia biegów Oto link do filmiku w którym jest ukazane ruszanie i ów zgrzyt. Morze ktoś pozna po dzwięku co to może być. https://www.dropbox....21 16.10.46.mp4

Edytowany przez Ciastko, 14 maj 2012 - 13:01.

#48 Share MarcinAr

MarcinAr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 maj 2012 - 14:18

Skrzynia biegów Może to problem ze sprzęgłem.

#49 Share Rafalwwl

Rafalwwl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 16:32

Skrzynia biegów Witajcie, a ja mam pytanie, znacie kogoś kto ewentualnie zrobił by remont skrzyni w takim zetorze ( jestem z okolic Wołomina) ciągle biegi blokuje a dziś ojciec powiedział że chyba coś siadło bo zgrzyta strasznie ;/

już słyszałem, na luzie coś zgrzyta,biegi wchodzą itp no i oczywiście podczas jazdy.

Edytowany przez Rafalwwl, 08 czerwiec 2012 - 17:03.

#50 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:47

Skrzynia biegów Problem nadal nie rozwiązany i oczekuję propozycje możliwej przyczyny. Jeśli sprzęgło to niby co takiego w nim może aż tak zgrzytać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share MarcinAr

MarcinAr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 07:54

Skrzynia biegów Sprzęgło nie zgrzyta tylko może nie rozłącza dobrze silnika od skrzyni i przy próbie załączenia biegu słychać zgrzyty w skrzyni. Czy była przeprowadzana regulacja sprzęgła?