Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 19 sierpień 2010 - 19:27

Skrzynia biegów Z tego co ja sie orientuje to remot skrzyni biegów nie będzie tani bo ja już się pytam powoli bo mnie tez to będzie czekało bo tak się naciołem że jak bym spotkał gościa na ulicy to bym mu za to wklepał bo cymbał nalał do skrzyni gestego oleju i chodziło cicho jak by nigdy nic a jak pozmieniałem oleje to wyszło co go boli i jak poszeł do prasy welger RP12 to zaczął lać na sprzęgło i robote musiałem dokonczyć 7245 a 7745 stoi i tylko mnie denerwuje bo nic nie robi :) a zrobił tylko 30 beli i to z ledwoscią bo wałek zaczą stawać przy płowie komory bo żebym wiedzial że w nim jest skrzynia do roboty to by on niebył nigdy u mnie ale choć silnik ładnie pracóje i stan wizualny jest ok ale co mi z tego jak środek jęst do remontu :) . pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Dzisiaj, 15:59
  •  

#22 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:45

Skrzynia biegów Witam. Piszę w sprawie niepokojących dźwięków w zetorze 5211. Otóż podczas ruszania powiedzmy pod górkę z obciążeniem na 3cim (i nie tylko) biegu (w momencie dodania gazu i ruszania na pół sprzęgle po to by wygenerować więcej mocy) następuje zgrzyt dość głośny i odczuwalny w kabinie z okolic dzwonnic bądź skrzyni biegów. Nie wiem co to może być i jest to dla mnie niepokojące. Odkąd zauważyłem te objawy Zetorek stracił moc. 3-ki pługi 3-ci bieg i nie jedzie (nie ma siły). Silnik był remontowany niespełna 1000 Mh temu.

#23 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 18:59

Skrzynia biegów zgrzyt to wina sprzęgła lub skrzyni biegów a co do spadków mocy to może tak jak w większości problem z droznością przewodów paliwowych. opisz problem dokładniej

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#24 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:11

Skrzynia biegów Jeśli chodzi (bo nie sprecyzowałeś który problem) o zgrzyt to jakoś więcej nie umiem tego opisać. Po prostu podczas ruszania następuje zgrzyt po którym normalnie dalej da się jechać bez większych problemów. Co do problemu braku siły o dziwo po tym przebiegu bez katowania leci niebieski dymek podczas orki. Jedyna wymiana od remontu to jest wydech i olej w silniku. Były też regulowane wtryski. Może zadajcie pytania bo jako śnie mam pomysłów by opisywać dokładniej problemy wyżej wymienione. ;)

Edytowany przez Ciastko, 10 kwiecień 2011 - 19:13.

#25 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:18

Skrzynia biegów Podnieś tył i zobacz czy nie ma luzów na kołach.

#26 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 19:23

Skrzynia biegów Jeśli chodzi ci o luzy na dzwonnicach to nie ma. Podczas zdejmowania kół mniej więcej było sprawdzane.

#27 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:03

Skrzynia biegów Dzwonnice czy może zwolnice bo tak to nie wiadomo w którym kościele dzwonią :lol:

#28 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:29

Skrzynia biegów Możliwe osobiście się nie znam dokładnie na tych sprzętach (więcej o mechanice pojazdowej). Mniejsza o to wracajmy do tematu ;D Najważniejsze jest dla mnie znalezienie usterki i ew. usunięcie jej. Z tego co wiem to jest duże prawdopodobieństwo że nawet 1000Mh nie jest przejechane po remoncie (wymiana bloku (pękł), wymiana tulei, tłoków, pierścieni, panewek wału (te blaszki nie wiem jak się nazywają) i chyba tyle). Czekam na sugestie.

#29 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:20

Skrzynia biegów Jeśli chodzi o brak mocy to już wiem czego może być przyczyna ale proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń. Otóż od momentu remontu ciągnik chodzi na zwykłej wodzie i bez termostatu. Nie wiem dlaczego ale wywala wodę przez wężyk od przelewu. Tym wężyku przy korku od chłodnicy. Zastanawiam się czy przypadkiem ciągnik nie został przegrzany ponieważ podczas pracy temp pokazuje 90st>100st i oscyluje w tych granicach( chyba że czujnik wody jest uszkodzony). Woda nie gotuje się.

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 22:15

Skrzynia biegów Jeśli nie masz termostatu i woda nie gotuje się i mimo tego wyrzuca wodę z układu, to prawdopodobnie masz wydmuchaną uszczelkę pod głowicą. Sprawdź czy nie ma śladów wody w oleju. Temperatura na na zegarze może być wynikiem oddziaływania na czujnik gorących gazów z przedmuchu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 12:47

Skrzynia biegów Wody w oleju, ani oleju w wodzie nie ma. Czy założenie termostatu i zalanie zamiast wodą płynem chłodniczym może w czymś pomóc? Przyjaciel twierdzi (jest mechanikiem ciągnikowym) że zostały przegrzane pierścienie (on robił remont). Już mi ręce opadają jak mi przyjdzie oranie tegoroczne ;(

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:11

Skrzynia biegów zacznij od wymycia żeberek chłodnicy z zewnątrz i załóż termostat. Można pomierzyć kompresję i będzie wiadomo czy masz przedmuch, a wyspecjalizowany nos :) włożony we wlew chłodnicy wyczuje zapach spalin w układzie chłodzenia. Jeśli nie ma przedmuchu i wygania płyn, to tylko przegrzanie wchodzi w rachubę.

#33 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 22:02

Skrzynia biegów Aha no widzisz naprowadziłeś mnie na trop :P A ja mam jeszcze pytanie odnośnie mierzenia kompresji. Jak ją zmierzyć bo manometr mam w zasięgu ręki. Tylko podobno trzeba rozkręcać wtrysk i połowę go przykręcać i do niego dopiero manometr. Zastanawiam się od czego by pasował taki wtrysk (aktualnie założonych nie myślę tykać ponieważ były regulowane niedawno) ew. jak zmierzyć kompresję (jak wy mierzycie).

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 09:40

Skrzynia biegów Specjalnym manometrem, mocowanym w miejsce wtryskiwacza. Posiada tarczkę na której rysuje
http://www.activit.p...,0,2384,1.html#

#35 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 14:07

Skrzynia biegów A nie da rady przerobić wtryskiwacza tak aby można było podpiąć pod niego manometr? Bo mechanik ma manometr a kazał załatwić jakiś wtrysk. Co do mierzenia ciśnienia to pewnie sporo to kosztuje.

#36 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 16:38

Skrzynia biegów Da się zrobić i w taki sposób. Trochę tak nie ksiażkowo, ale sprawę załatwi.

Edytowany przez zorzyk2, 14 kwiecień 2011 - 16:39.

#37 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 18:05

Skrzynia biegów A wiecie od czego by pasował owy wtrysk? bo oryginałów jak pisałem wyżej nie rozbiorę. Może od c360 albo c380?

#38 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 luty 2012 - 19:01

Skrzynia biegów Sory za tak długi brak odpowiedzi, ale jakoś czasu nie było. Do tej pory została zmierzona kompresja i o dziwo jest bdb. tj coś koło 30bar na każdym garku (na letnim silniku). Coś jest ewidentnie nie tak. Ostatnio zauważyłem skakanie ciągnika góra/dół podczas jazdy. Przy obciążeniu (kultywatorem) doś spore. Koło było sprawdzone i opona ma bardzo niewielki odchył. Brak mocy nadal wałkuję ;/ Teraz ten problem musze rozwiązać bo zostanie zamontowany na ten sezon tur i nie będzie dostępu do większej ilości rzeczy. Czekam na odpowiedzi.

#39 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 20 luty 2012 - 19:34

Skrzynia biegów bo jeszcze ziemia zamarznieta i cie podbija!

Edytowany przez tedizetor56, 20 luty 2012 - 19:34.

Zetor Team.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ciastko

Ciastko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:56

Skrzynia biegów Ja to zauważyłem dopiero na równiutkim asfalcie ^^ I to przed zimą.