Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 sierpień 2008 - 16:31

Skrzynia biegów na 3 i 4 biegu przy obciążeniu strasznie w niej wali,co moze byc tego przyczyną??jakie były by koszty i czas naprawy??jest to zetor 6718

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Dzisiaj, 09:18
  •  

#2 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 08:19

Skrzynia biegów prawdopodobnie masz wyłamane zęby na kołach zębatych , koszty są stosunkowo wysokie ,jeśli w ogóle dostaniesz te koła ,a jeśli chodzi o czas to na pewno trzeba będzie rozjechać ciągnik na trzy części

nowy

#3 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 08:46

Skrzynia biegów mówisz ze bedzie problem z dostaniem częsci? obys sie mylił,będe miał kase to sie to zrobi,a orientujesz sie w jakich granicach są to koszty???

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 09:47

Skrzynia biegów zdejm górną pokrywę skrzyni i najlepiej spuść olej i będziesz widział czy masz połamane koła ale raczej będą do wyminy i pewnie łożyska też , a koszt to spytaj się w sklepie ile kosztują zębatki

#5 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 09:52

Skrzynia biegów Te zetory mają chyba taką samą skrzynie biegów jak ursus C-360 i cześci od 60 powinły pasować, bo sam miałem taką skrzynie i rozebrałem ją na częsci.
ale jak nie to może tu coś znajdziej http://www.allegro.p...na_czesci_.html

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 09:57

Skrzynia biegów

na 3 i 4 biegu przy obciążeniu strasznie w niej wali,co moze byc tego przyczyną??jakie były by koszty i czas naprawy??jest to zetor 6718

ja mialem to samo w swoim 7011 ale na 3 biegu :) wymiana tego trybu czyli od trojki + tryb od dwojki poniewaz wymienia sie jeden i drugi aby pozniej sie zgrały do tego u mnie tryb od reduktora i lozyska-wszystko razem z robocizna 1500zł ;)
oczywiscie ciagnik na 3 czesci trzeba bylo rozjechac

do zetora 6718 znajdzie czesci bo ma taka sama skrzynie jak c-360

#7 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 22:05

Skrzynia biegów A wycie podo obciążeniem na 3 biegu to wina łożyska ?

#8 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 07:59

Skrzynia biegów wycie pod obciążeniem to bardziej na zębach kół . Ja w swoim wymieniłem podwójne ,tylko to na górze, i choć dół był już po znacznym przebiegu to chodzą cichutko

nowy

#9 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 09:29

Skrzynia biegów

A wycie podo obciążeniem na 3 biegu to wina łożyska ?

A wyje tylko pod obciążeniem?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#10 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 09:30

Skrzynia biegów A dzisiaj nie mogłem wyrzucić 4 biegu ;) Kilka rzy mi sie to zdarzyło i po zgaszeniu sie udawało albo przy dużej prędkości ciągnika(przyspieszanie) zredukowac nie ma szans z 4 na 3 jak ciągnik gąsnie :| WTF? Ktoś wie jak działa hamulec skrzyni i odkąd powinno 'brać' sprzęgło u mnie dopiero za połową wciśniecia rozłącza napęd..
@oFsik-tak i to w granicach najwyższego momentu obrotowego 1500-2000 obr jak jest bardzo obciazony to aż mi uszy przytyka i unikam jazdy w tym zakresie na tym biegu
Chyba mam coś spartaczoną skrzynie przez poprzedniego właściciela ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 sierpień 2008 - 16:27

Skrzynia biegów no u mnie 4 tak samo jest,na 3 przy dużym obciązeniu dopiero zaczyna coś walic,ale z bronami czy w podorywce ładnie chodzi

#12 Share Bobureczek

Bobureczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 09:16

Skrzynia biegów Hino wystarczy przegazówke zrobic i 3 Ci ładnie wejdzie tak samo przy kazdym biegu... Ten zetor nie ma zsynchronizowanej skrzyni wiec sa problemy ;)

#13 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:17

Skrzynia biegów

Hino wystarczy przegazówke zrobic i 3 Ci ładnie wejdzie tak samo przy kazdym biegu... Ten zetor nie ma zsynchronizowanej skrzyni wiec sa problemy ;)

Ale tylko 3 tak nie lubi wchodzić i trzeszczy przy wkładaniu
A z 4 nie można wyrzucić biegu.. :/

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 14:44

Skrzynia biegów może po prostu musisz wyregulować sprzęgło

#15 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 18:44

Skrzynia biegów Jak wyregulować?
I któredy mam sie dostać do pompki?Trzeba od strony kabiny sie dopierać czy od strony paski poprzez zdjęcie osłony-przegrody między kabiną a silnikiem ? i czy jakoś można skasować luz na tym popychaczu od pompki który idzie do pedału?

#16 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 10:36

Skrzynia biegów Ktoś wie jakie części trzeba wymienić przy remoncie skrzyni?
PO pierwsze blokuje sie 4-5 bieg-wogóle jaja sie dzieją że czasami wodzik na wyskrzęglonym silniku strasznie cięzko sie przesuwa, włacze 4 bieg to go albo nie wyłacze dopóki nie zgasze silnika, albo wogóle bieg 'nie działa', 3 bieg wyje jak głupi i drga lewarek zmieny biegów, na 5 wyje niezbyt głośno ale jednak, zwłaszcza w jeździe po równym (wina skrzyni czy zwolnice?).. Jakie części sie wymienia podstawowo ? (koła? łożyska?) Co najcześćiej pada w półbiegach?
Skrzynia była ponoć robiona przez poprzedniego właściciela ale coś chyba poszło nie tak ;)
Chce wiedziec co minimum jest do wymiany i przygotowac sie finansowo na cześći
Ile kosztuje m/w rozłożenie i złożenie skrzyni(plus rozjazd ciągnika na 3, zdjęcie kabiny itp..)

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 12:28

Skrzynia biegów ja nie wiem po co wy chcecie zdejmowac kabine do robienia skrzyni? chyba tylko po to aby roboty sobie dodac ;) ale to wasza sprawa

jak u nas byl robiony to kabina nie byla zdejmowana kosz naprawy 500zł czesci kosztowały 1000zł niestety nie sa tanie do skrzyni
co do wycia na piatce to u mnie wyje lekko ale pod obciazeniem po prostej nie wyje, po za tym jezdzilem juz nie jednym zetorem i moge z czystym sumieniem powiedziec ze te skrzynie nie sa takie "nie wyjące" jak sie wsłucha to i sie usłyszy, zalezy jak kto jeszcze interpretuje słowo "wycie" :)

jak lewarek drga to jest do wymiany cala listwa, radze sie upewnic czyli pojechac na duża gorke bez obciązenia i czy wyskoczy z reduktora-u mnie tak bylo

#18 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 22:39

Skrzynia biegów Zamierzam sprawe zlecić mechanikowi bo sie nie znam, dlatego o kabinie pisałem bo tak pisze instrukcja no ale dobra, zrobic co zechce ;)

robota tylko 500zł? To malutko, mnie 600zł kosztowała robota hamulców, a to nie skrzynia przecież..

Po kupnie wyskakiwała mi 2 na końcu pola po wysprzęgleniu, dokręciłem bezpiecznik II i III biegu i reduktora (były prawie wykręcone) i przesżło, nie zdarzyło mi sie żeby mi bieg wyskoczył a robie nim różnorakie prace :)

Wydaje mi sie że w skrzyni coś sie poluzowało/odkręciło, sam nie wiem co ale moze najpierw zobacze pod pokrywe? tylko nie wiem czy coś tam wypatrze... :)

Dziś to już wogóle jaja sie działy przy przestawianiu przyczepy, wsteczny wszedł cięzko wyszedł i po puszczeniu sprzęgła na luzie coś ciagnik zaczęło dusić, pomieszałem biegami przeszło, wrzuciłem II to ciagnik jechał jechał i nagle jak półbieg-zwolnił i spowrotem wrócił do swojej prędkości ;|
IV wrzuciłem-nie wyjdzie, zgasilem-wyszła, wyłączyłem I puszczam sprzęgło ciągnik jedzie an blizej nieokreślonym biegu (coś pomiędzy II a III).
Może uda mi sie doturlać do jesieni i zrobic wszystkie prace ale będzie cięzko, byle odrobić umowy i pola i w tym roku chyba koniec.. Ile generalny remont skrzyni moze mie wynieść ?

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 19:16

Skrzynia biegów Gdy zdejmiesz pokrywę, to popatrz czy wodziki nie są luźne, bo cuda niewidy sie dzieją. Co do kosztów - ciężko ocenić, zależy jak się cenią mechanicy w twojej okolicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 22:10

Skrzynia biegów Bede musiał to wszystko oględzić i ewentualnie szykowac $$$..
Dam rade po demontazu jakoś sprawdzićewentualne zatarcia czy rozsypanie sie łożysk ? Synchornizatory? tryby(starte zęby)