Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo zrównoważone

202 odpowiedzi na ten temat

#101 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2009 - 07:16

Rolnictwo zrównoważone ja kuku sieje dopiero po 10 maja bo przymrozki,straszą jeszcze suszą więc nie ma co zbytnio opóźniać siewu a żyto zawsze trochę przesuszy glebę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo zrównoważone Dzisiaj, 03:15
  •  

#102 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 09:21

Rolnictwo zrównoważone Panowie jeśli planuję rozpocząć realizację pakietu rolnictwo zrównoważone, to w jakim czasie trzeba się udać do doradcy, zobowiązać i kiedy się otrzyma pierwszą dotację? Czy mógłby ktoś opisać jak to u niego wyglądało z terminami kiedy zaczynał?

#103 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 18:31

Rolnictwo zrównoważone ładnie nas załatwili rolników zrównoważonych będziemy musieli się pożegnać z dopłatą do strączkowych zawsze ok. 60 euro by wpadło

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 09:29

Rolnictwo zrównoważone co ty gadasz?! skąd masz takie informacje!
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#105 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 09:31

Rolnictwo zrównoważone wystarczy wejsc na strone arimr
http://www.arimr.gov...&zaj=1&kol=1081

#106 Share ajar

ajar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 12:55

Rolnictwo zrównoważone Byłem u doradcy , rozporządzenie jest ale brak podpisu prawdopodobnie połowa lutego .
:)

#107 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:05

Rolnictwo zrównoważone witam
mam dwa pytania Dodany obrazek
-jestem w programie rolnictwo zrównowazone od 2 lat, kupilem w tym roku kilka ha i chce je wrzucic do programu, czy na tych działkach bede mosiał wprowadzic 3 gropy roslin w w ciagu 3 lat do konca okresu programowania czy na te działki musze pisac nowy wniosek i wtedy program bedzie trwal 5 lat od poczatku??
-czy trawy na GO moge wyorac na jesieni o przesiac lucerna w czystym siewie na kiszonke??takie rozwiazanie załatwi mi jeden garunek przy zmianowaniu??

#108 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:42

Rolnictwo zrównoważone Co sądzicie o tym?? Warto w to wchodzić?? A macie jakiś pomysł co zrobić z 5-10% pozostawionej trawy na łąkach ekstensywnych??

#109 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:56

Rolnictwo zrównoważone No co zrównoważone jak dla mnie jest OK. Sieje 3 odmiany roslin: ozimina-gryka-mieszanka str.zbożowa(lub łubin), Jak dla mnie na pasze dla bydla mieszanka z peluszką jest super.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#110 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 20:59

Rolnictwo zrównoważone Trawa musi zostać do zimy,w następnym roku możesz zostawić te 5% w innym miejscu.
Ja jestem drugi rok,mam bydło więc nie ma problemu z trzema grupami roślin a kasy trochę wpadnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 19:03

Rolnictwo zrównoważone Witam!
Dla mnie też super sprawa. Sieje Rzepak, pszenice i kukurydze, czyli to co przed wejściem w ten program, a kasa dodatkowa zawsze się przyda, Dokumentów tez niema za wiele do wypełniania, ewidencje oprysków i tak trzeba prowadzić, dochodzi tylko ewidencja nawożenia. A ograniczenia w nawożeniu (150Kg N/ha)to tylko fikcja bo nikt nie jest wstanie udowodnić ile tego nawozu zostało wysiane.
Pozdrawiam

#112 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 03 maj 2010 - 21:29

Rolnictwo zrównoważone Witam jako że ja też jestem zainteresowany mam klika pytań
1. Czy jak złożę teraz wniosek ( Rolnictwo zrównoważone ) od kiedy mam przestrzegać planu zmianowanie itp ( teraz mając już zasiane zboża ) czy później ?
2. Czy do planu Rolnictwo zrównoważone muszą wdrążyć wszystkie działki co do dopłat bezpośrednich. Chodzi mi o to że posiadam 15 h swojej ziemi jestem pewien że będę ją uprawiał przez 5 lat i ją chciałby zgłosić do programu lecz mam też 12 h dzierżaw do których biorę dopłaty bezpośrednie lecz z wiadomych względów ( każdy wie jak to jest z dzierżawami ) chciałby wyłączać je z programu rolno środowiskowego czy jednak muszę byc to wszystkie działki tak jak w dopłatach bezpo ?
3. Czy na jedna działce rolnej musi być jedna grupa rośli np przeżyto, ziemniaki czy można ją podzielić ?
4. Co byście mi doradzi jeśli chodzi o zmianowanie a konkretnie o grupy rośli
a ) na pewno będą to zboża ( jak na razi siejmy ich w większości uprawionej ziemi)
b ) mieszanka zboża-strączkowe nie wiem w jakiej kategorii jest to objęte (inne, strączkowe ??)Ale jeżeli dobrze słyszałem/przeczytałem jest inną niż zboża
c ) no i ma problem z trzecia grupą tak jak pisałem wcześnie jaka na razie sieję same zboża i trochę ziemniaków ale nie dam rady nimi zamianować po prosu będzie ich za dużo, czy można zmieszać zboża z jakimś innym gatunkiem aby powstała trzecia grupa inna od punktu A i B

#113 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 04 maj 2010 - 11:36

Rolnictwo zrównoważone Postaram się odpowiedzieć
Ad1 zmianowanie rozpoczynasz od teraz jest to pierwszy rok planu.
Ad 2 do planu nie musisz zgłaszać wszystkich działek
Ad 3 Działki możesz dzielić
Ad 4 zmianowanie np. 1- rzepak- zboże – mieszanka, 2- gryka zboże – rzepak, 3- zboże strączkowe-rzepak, 4- okopowe –zboże –mieszanka. Gryka nie jest zbożem.

#114 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 09 maj 2010 - 19:16

Rolnictwo zrównoważone Panowie,może odbiegne od tematu ,ale do dopłat zrównoawżonych jest mi potrzebne.Chodźi mi o zaszwiadczenie o stosowaniu środków ochrony roślin.Może ktoś się orjętuje w tym temacie?.

#115 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 13 maj 2010 - 15:19

Rolnictwo zrównoważone Prowadzisz rejestr przeprowadzonych zabiegów ochrony roślin.

#116 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 13 maj 2010 - 18:29

Rolnictwo zrównoważone Tak! A tym bardziej że w tym roku mam płatności zrównoważone to trzeba zapisywać każdą wyprawę na pole,obojętnie co by tam nie robił.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 20 luty 2011 - 23:27.

#117 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 25 maj 2010 - 18:19

Rolnictwo zrównoważone Posiadam ok 50 ha ziemi z czego 10 ha okopowych, 11 oleistych a reszte w przewadze to zboża. To znaczy że nie będe miał problemu zeby dostać zrównoważone? Ile musi by procent poszczególnych grup?

#118 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 11:00

Rolnictwo zrównoważone Ma ktoś pomysł jak wsiać np. wykę do pszenżyta ozimego ?? Pszenżyto mam zasiane, opryskane tyle ze muszę tam jeszcze jakąś roślinę motylkową wsiać myślałem nad rozsianiem wyki rozsiewaczem ok 50 kg/ha i potem przebronowanie tego delikatnymi bronkami w szkole nas uczyli że że po bronowanie zboża wczesną wiosną oczywiście lekkimi bronkami będzie miało wpływ na lepsze krzewienie albo drugi mój pomysł topoprostu wsianie zwykłym siewnikiem tego wczesną wiosną z delikatnymi bronkami lub zgrzebłem aby nie zniszczyć zasianego jesienią pszenżyta co wy o tym sądzicie ?? Który pomysł lepszy ??

#119 Share krzysiek55555666

krzysiek55555666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Maszyny hodowla nowości

Napisany 20 luty 2011 - 22:01

Rolnictwo zrównoważone Witam was chciałbym w tym roku wejśc w program rolnictwo zrównoważone . jaka jest dopłata do 1 ha i czy mogę uprawy rozpisać ze przez 5 lat przejdzie roślina zbożowa , rzepak i kukurydza łączona na działkach po połowie na jednej z jęczmieniem z peluszką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:41

Rolnictwo zrównoważone Witam!!! Czy ktoś z was uczestniczy w programie rolnictwo zrównoważone?? Co trzeba spełnić, jak z opłacalnością. Przykładowo czy mógł bym posiać tak aby w ciągu pięciu lat przez każde pole przeszły następujące rośliny: rzepak, pszenica, jęczmień z grochem, rzepak, pszenica????? Co dokładnie trzeba spełnić ?? ( założyłem nowy temat ponieważ w starym nikt się nie wypowiada a myślę, że sprawa aktualna bo będzie prawdopodobnie ostatni nabór)