Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo zrównoważone

153 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 luty 2009 - 19:46

Rolnictwo zrównoważone Tak, rzepak zaliczany jest do oleistych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo zrównoważone Dzisiaj, 14:50
  •  

#42 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 25 luty 2009 - 11:21

Rolnictwo zrównoważone

Jeśli siejesz jęczmień jary na paszę, to możesz do niego dodać grochu i masz mieszankę zbożowo strączkową i możesz zgarnąć trochę kaski. Byłem w piątek na szkoleniu z ODR i gościu mówił, że teraz do rolnictwa zrównoważonego jest 450zł do hektara. :)

Co to za szkolenie jak wprowadzaja ludzi w błąd bo do rolnictwa zrównoważonego jest w tym roku 360 zł na ha, a w PROW zapisano 92,2 €/ha poniżej link do programu. Może jak w przyszym roku przeliczą euro po 4,9 to bedzie 450 zł tylko nie wiem czy nie jest to czasami stała kwota na cały okres obowiazywania PROW 2007-2013. - strona 249 tabela ze stawkami

http://www.arimr.gov...3_final_RDC.pdf

#43 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 25 luty 2009 - 11:34

Rolnictwo zrównoważone Też myślałem, ze gościu sie pomylił, dlatego się dopytałem i doradca rolnośrodowiskowy, który był na tym szkoleniu też tak mówi, ze 450.

#44 Share mareksuchy

mareksuchy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:37

Rolnictwo zrównoważone Ale to stawka dla tych co wtym roku pierwszy raz składaja wniosek?
Weszłem w ten program w zeszłym roku i wydaje mi sie że stawka się nie zmienia i wynosi 360 przez cały okres.

#45 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 22:32

Rolnictwo zrównoważone mam pytanie. w zeszłym roku wszedłem w dwa pakiety. rolnictwo zrównoważone i poplony ścierniskowe. mam 15 ha ornych i tylko ornych. sieję same zboże bo nic innego mi nie potrzebne. jaki mogę waszym zdaniem wybrać płodozmian. bo w tym roku myśle całość puścić w poplon. żeby tylko jarówki siać. co wy na to? tylko te trzy grupy problem. bo myślałem żeby zrobić tak.
1. rok 1/2 gruntów mieszanka zbożowa a druga połowa przenżyto jare
2. rok 1/2 gruntów miesznka zbożówo strączkowa (jakaś peluszka) i druga połowa przenżyto jare oczywiście półówki odwrotnie.
3 rok 1/2 gruntów soja a druga połowa przenżyto lub mieszanka a w 4 roku na odwrót.

tylko jeden mały minus słabe mam zienie ( IV klasa) no i lipa troszke. a może wy mi coś wymyślicie? Prosze o sugestie

#46 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:27

Rolnictwo zrównoważone Ja mam pytanie jak siejecie jakąś mieszankę jako 3grupe upraw to zbieracie w rzeczywistości mieszankę czy np samą pszenicę? Chodzi mi o to czy macie jakiś sprytny sposób żeby w papierach była mieszanka i na polu niby też ale żeby np zebrać tylko pszenicę i przy okazji stosując środki na ochronę pszenicy nie spalić drugiej rośliny?

#47 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 17:58

Rolnictwo zrównoważone ja kolego co sieje to i tak zbieram. w moim przypadku mieszanka z peluszką jest wykorzystana

#48 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 11:15

Rolnictwo zrównoważone

ja kolego co sieje to i tak zbieram. w moim przypadku mieszanka z peluszką jest wykorzystana

Czym pryskasz na chwasty te mieszanke

#49 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 12:29

Rolnictwo zrównoważone Sieje mieszankę zbóż z groszkiem ,do tej pory pryskałem basagranem ale teraz go wycofali i niema środka do stosowania powschodowo.

#50 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 13:47

Rolnictwo zrównoważone a mam pytanie o poplony. czy prawdą jest że plony są dużo niższe niz przy klasycznych uprawach? może ktoś ma jakieś rady na styl orania czy moze jakieś wałowanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:08

Rolnictwo zrównoważone Przy przyorywaniu poplonu wiosną bywa problem z wysychaniem gleby przy suchej wiośnie.

#52 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:27

Rolnictwo zrównoważone no tak ale jak uwałuję po zasianiu to moze troszke lepiej bedzie? albo po zaoraniu miesiąc się wstrzymam z posianiem zboża. i myśle po zaoraniu zaraz to przejechać agregatem żeby to ucisnąć.

#53 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 20:16

Rolnictwo zrównoważone Skorpion ja też się zastanawiam co tu wykombinować żeby po przyoraniu poplonu nie przesuszyć gleby. Myślę , że warto jak najwcześniej po 1 marca przyorać ten poplon to jeszcze się zmagazynuje trochę wody z wiosennych opadów deszczu. Wczoraj udało mi się zaorać gorczyce dałem na nią obornik, a dziś ładnie pada deszcz to ziemia jeszcze trochę osiądzie do siewu. Dobry pomysł z tym wałowaniem lub agregatem.

#54 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:01

Rolnictwo zrównoważone zibik1 w zeszłym roku akurat nie siałem z peluszką mieszanki i był mustang i coś jeszcze chyba. a dwa lata temu to tu u naszego takiego dealera zamawiałem coś ale ni chcę kłamać bo nazwy nie pamiętam.

Pawel156 mój znajomy ma wał ciężki (chyba pierścieniowy) do pługa obracalnego także przy oraniu odrazu to wałuje. ale raz że guzdrze się z tym oraniem to i kosztownie z paliwem. ale jak policzyć później wałowanie to też lipa jeżeli chodzi o koszty więc może z tym wałowaniem przy orce by było nie głupio tylko pługi wał trzeba mieć. a jak nie ma to trzeba kombinować.
u mnie tak szybko nie zaorze ziemia jeszcze zmarznięta i śnieg jeśzcze nie znikł. ale mysle w sobote dać obornik na gorczyce i poorać odrazu jak się da oczywiście.

a może stosuje ktoś z was jakąś skuteczną metodę żeby nie wysuszyć za mocno gleby?

#55 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 22:15

Rolnictwo zrównoważone Doradca mi powiedział dzisiaj że mieszanke str-zbożową można opryskać Chwastoks płynny 30 .Co o tym myślicie? A ile procent grochu czy peluszki sypiecie do jęczmienia?

#56 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 22:23

Rolnictwo zrównoważone Groszek z samym jęczmieniem to bym nie polecał bo się położy , trzeba siać w mieszance jęczmień ,pszenice ,pszenżyto,
a da się to pryskać chwastoksem ekstra ale trzeba trochę obniżyć dawkę.

#57 Share mareksuchy

mareksuchy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 12:05

Rolnictwo zrównoważone w tamtym sezonie siałem mieszanka zbożowa+groch siewny
pryskałem chwastoxesm extra 2l/ha i było ok

#58 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 12:16

Rolnictwo zrównoważone

a może stosuje ktoś z was jakąś skuteczną metodę żeby nie wysuszyć za mocno gleby?

znam jedną skuteczną metodę jest to orka jesienna, na wiosnę należy tylko zmieszać resztki roślinne z wierzchnią warstwą gleby

#59 Share Hiltonik

Hiltonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 18:25

Rolnictwo zrównoważone Mam pytanie
Czy jakby zasiać sam groch to wtedy to się wlicza do III grupy, czy trzeba to siać jako mieszankę ze zbożem.
Mam pare kawałków na których nie zasieje buraków dlatego kombinuje.
Co do uprawy to moim zdaniem najlepiej zaorać przed siewem poplonów jesienią a na wiosnę tylko płytka uprawa i siew, chociaż napisane jest że trzeba poplon zaorać na wiosnę ale kto to sprawdzi.
Pozdrowionka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 18:38

Rolnictwo zrównoważone Można ale ten nasz się położy. znajomy sieje sam ale taki przywieziony z Francji
A myślałeś o bobiku?