Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo zrównoważone

153 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 luty 2007 - 18:32

Rolnictwo zrównoważone interesują mnie wszystkie aspekty z tym związane tzn. jakie wymagania i jakie korzyści. jeżeli ktoś się z tym spotkał niech wpisuje swoje opinie. z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo zrównoważone Dzisiaj, 01:13
  •  

#2 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 01 luty 2007 - 18:36

Rolnictwo zrównoważone najlepiej przejedz sie do centrum doractwa
bynajmniej u mnie bylo niedawno o tym szkolenia

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 luty 2007 - 18:38

Rolnictwo zrównoważone w odr doradzili bratu aby się na to pisał bo kasy jest więcej ale mnie interesują opinie i spostrzeżenia rolników a nie urzędników

#4 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 05 marzec 2008 - 13:02

Rolnictwo zrównoważone No właśnie, odświerzam temat bo zbliża się realizacja nowego planu rolno-środowiskowego a ja zastanawiam się, czy nie skorzystać z tego działania, a konkretnie z pakietu rolnictwo zrównowarzone. Macie z tym jakieś doświadczenia? Realizuje to ktoś w waszej okolicy?
Wymogi wydaje się są nie wielkie, a zawsze trochę kaski wpadnie.

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 13:33

Rolnictwo zrównoważone no właśnie pieniądze są wcale niemałe, problem jednak polega na tym, iż np moja gmina jest objęta dyrektywą azotanową i jedynym sposobem na pozyskanie środków z programu rolno-środowiskowego jest rolnictwo ekologiczne

#6 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 05 marzec 2008 - 18:42

Rolnictwo zrównoważone To nie problem. Musisz tylko kupić sobie kilka puszek do których będziesz zbierał szkodniki, i sprowadzić paru chińczyków którzy będą usuwali chore roślinki i chwasty. Oni podobno robią za dolara na dzień. ;)

#7 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 19:28

Rolnictwo zrównoważone Przyłączam się do tematu. Bo też myślimy się na to zapisać.

Ile teraz programów można ze sobą łączyć?

#8 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 00:30

Rolnictwo zrównoważone muszą byc uprawiane trzy rodzaje roślin (nie liczą sie wieloletnie) każda z innej grupy robisz plan zasiewów na 5lat i zabardzo go nie zmienisz a pieniądze chyba 300zł ha co roku badanie gleby nie można zmniejszyć obszaru gospodarstwa szwagier bądzie robił ja także miałem ale zrezygnowałem

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 05:56

Rolnictwo zrównoważone Czemu zrezygnowales? Gra nie warta świeczki?

#10 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 20:48

Rolnictwo zrównoważone łąki kosi sie dwa razy pierwszy raz po 1 czerwca trzy grupy roślin musiałbym uprawiać lubin groch lub inne coś tam po co mi to no i kontrole napewno będą częściej jak brać zrównoważone to razem wypada także wpaść w poplony a to mi także sie nie podoba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 21:23

Rolnictwo zrównoważone

łąki kosi sie dwa razy pierwszy raz po 1 czerwca trzy grupy roślin musiałbym uprawiać lubin groch lub inne coś tam po co mi to no i kontrole napewno będą częściej jak brać zrównoważone to razem wypada także wpaść w poplony a to mi także sie nie podoba

Koszenie pierwsze po 15 lipca ostatnie we wrzesniu!!!

#12 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 21:40

Rolnictwo zrównoważone pierwsze koszenie po 1 czerwca wypas w zależnosci od czegoś tam 15-20 maj

#13 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 19:14

Rolnictwo zrównoważone Może ma ktoś jakieś konkretne info na ten temat??? Poza tym czy 3 gatunki upraw oznacza sianie ich kolejno po sobie, czy też wystarczy np na całym gospodarstwie zboże oraz rzepak zmiennie po sobie i żeby był 3 gatunek to np hektar kukurydzy lub ziemniaków dodatkowo?

#14 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 19:20

Rolnictwo zrównoważone w ciągu jednego rok uprawiasz 3 gatunki a płodozmian ustalasz na 5 lat z góry
dzisiaj wiesz co, gdzie i ile posiejesz za 5 lat

#15 Share Bodzio110

Bodzio110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 19:23

Rolnictwo zrównoważone To ogólnie lipa, bo skąd masz wiedzieć co się opłaci za 3,4 czy 5 lat. A tak się uwiązać, a potem wyjdzie na to, że się człowiekowi odechce tego 360pln jak się straci więcej na przestrzeganiu zasad.

#16 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 11:53

Rolnictwo zrównoważone

Może ma ktoś jakieś konkretne info na ten temat??? Poza tym czy 3 gatunki upraw oznacza sianie ich kolejno po sobie, czy też wystarczy np na całym gospodarstwie zboże oraz rzepak zmiennie po sobie i żeby był 3 gatunek to np hektar kukurydzy lub ziemniaków dodatkowo?

Kukurydza jest zaliczana do zboza!!!
Nie wiem czy warto sie w to pakowac bo to chyba duze ryzyko.

#17 Share jaceksie

jaceksie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 marzec 2008 - 19:09

Rolnictwo zrównoważone chodzi o to -w ciągu 5 lat na każdej działce muszą być 3 grupy roś.robisz zmianowanie na 5 lat ale co roku możesz dokonać zmian co do zasiewu .papiery lezą u doradcy wiec co za problem :) gumka i długopis i na przód

#18 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 12:57

Rolnictwo zrównoważone kukurudza to inna grupa roślin niż zboża chyba że na ziarno to nie wiem za dużo w planie nie zmienisz jak chcesz coś zmienić w drugim roku to automatycznie kolejne lata do zmiany a doradca też za to sobie policzy dla mnie mówił że normalną stawke za kolejne lata tj. 2% od uzyskanych pieniędzy

#19 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 15:32

Rolnictwo zrównoważone U nas za zmianę w planie płaci się 150zł. A jeżeli chodzi o zasady to na każdej działce ROLNEJ w ciągu 5 lat muszą się znaleźć trzy grupy upraw np. pszenica-ziemniaki-owies-rzepak-jęczmień. Płatność to 360zł do każdego gruntu ORNEGO, no i nie można przekraczać wyliczonego przez doradcę nawożenia azotowego (przynajmniej na papierze musi wszystko grać, a ile się faktycznie zastosowało to tego i tak nikt nie dojdzie).
Ktoś u góry napisał, że trzeba robić badania gleby co roku, a to akurat nie jest prawda bo badania robi się raz na pięć lat, a jedynie dawka na każdą działkę ustalana jest co roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 28 marzec 2008 - 18:48

Rolnictwo zrównoważone z moich wiadomości badania gleby co roku ale nie będe sie sprzeczał za jakiś czas napisze dokładniej