yacenty

Transport kombajnu z zagranicy

Polecane posty

yacenty    3883

Hejka,

powiedzcie mi ile mniej wiecej kosztuje transport kombajnu z zagranicy (Niemcy, Francja, UK)

znalazlem sobie maszynke ktora mi sie spodobała i chciałbym ja kupic - do przejechania mam około 1300km, powiedzcie mi ile to moze kosztowac?

Zapytałem gościa od którego kupiłem uprawowo-siewny on ma firme transportową to mi powiedział 4.5PLN za km - troche mi szczena spadła, trzeba szukac dalej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

W mojej okolicy to po 3 zł za kilometr i taniej chyba nigdzie nie znajdziesz , bo w mojej okolicy to chyba 7 firm transportowych jest , więc konkurencja zajebiaszcza .

 

A tak nawiasem to co to za maszynka , i za jakie pieniądze ? ( Myśle że to nie tajemnica )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Takie przedsięwzięcie należy odpowiednio zaplanować.

 

Przede wszystkim zapytaj w profesjonalnych firmach "Kruk", "Panas", "Amro" czy "Strychacz". Oferują najwyższą jakość usług. Stawka o ile wiem może być podobna. Jednak będziesz miał porównanie jakości do ceny.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Na allegro są wystawiane takie usługi i po 3 zł od km tak i to jest już chyba najniższa stawka za km


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

poki co nie bede nic mowil co to za maszynka, jak ewentualnie do czegos dojdzie to wtedy powiem i nawet foty dam, poki co to jest kwestia zastanawiania sie nad inwestycja, kalkulacji itp


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Przywiezienie dwóch kombajnów z Francji kosztuje 14tys (jedna sztuka wychodzi wtedy 7tys.) Jedzie trzech kierowców w tym dwóch niskopodwoziówka i jeden busem nagina i ten który ma pauzować wsiada w busa, panowie z krórymi rozmawiałem potrafią dwa razy w tygodniu byc we francji (ale to podaje jako ciekawostkę) ;)

 

P.S zalezy od gabarytów kombajnu, ale przeważnie jeden heder sie nie miesci na lawetę i wtedy busik z lawetą samochodową jedzie :o

 

i w Twoim przypadku Jacku najlepiej byłoby sie z kims zgadac i przywieźć dwie sztuki :)

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-dominat...image66794.html


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

My się kiedyą też się pytali o cene transportu maszyn zagranicy i 3 zł było to od ciągnika, ale od kombajnu lub pojazdu powyżej 8 ton cena wynosiła 3,5 zł za kilometr :o;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Złap Tira na powrocie, wystarczy zwykła naczepa Jombo, używają przeważnie je firmy co transportują meble na zachód. Z Niemiec płace ok 1000euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

gdzie takich szukac?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

W dużych firmach transportowych, a najlepiej jak ci się nie pali to daj ogłoszenie na giełdzie transportowej i czekaj na odzew. Warunek jeden że to niejest kombajn większy gabarytowo od np: Dominatora 108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ok - gdzie taka gielda?

nie no to nie bedzie taki byk jak DO108


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jakies wskazówki jak z tego ich programiku korzystac?

chciałbym podac start - np francja, jakas date, jaki rodzaj samochodu? co jeszcze?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

u mnie @yarcenty za km biorą 2.5zl

a czy się zastnanowiłeś nad tym że kombajn jest na stronie a czy fizycznie stoii?

bo jak wiem ci panowie którzy się zajmują sprowadzaniem sprzętów rol. mają szeroko rozciągniętą siatkę pracowników...

jedni szukają ofert inni transportują .....

a my jak chcemy pojechać i coś przywieść to dość często jest tak że nie ma już tego sprzętu na miejscu albo nie chcą gadać z obcokrajowcami (jeśli mowa o bezpośrednim kupowaniem) chyba ze chcesz kupić z komisów rolniczych to juz co innego ale i tam jest tak że dojeżdżając na miejsce już nie ma. ::/

Ja też zamierzam coś kupić //kombajnik ale to nie teraz za kilka miechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Zwykła naczepa jumbo wcale nie wystarczy

http://img71.imageshack.us/my.php?image=12285173wb8.jpg (Strychacz)

Jak mówiłem najlepiej poszukać firmy która w profesjonalny sposób zajmuje się takimi przewozami, to daje pewność bezpiecznego wykonania zlecenia.

 

BTW. naczepa JUMBO ma wymiary 13,6 x 2,5 x 3 (m), a wydaje mi się że raczej to bizon nie będzie


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wysłałem zapytanie mailowe zaraz dostałem odpowiedz, a po 2 godzinach dzwoniłem to gosc mowił ze maszyna stoi i zainteresowanie jest takie sobie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

My w czerwcu przywozilismy z Danii NH 8070 i wszedł na zwykła Jumbo ale lekko nie było.Jak dunczyk zobaczył naczepe to powiedział ze nie wejdzie ale jakos go załadowalismy.12 godzin do w 3 ładowalismy,rozkrecalismy ale sie zmiescił.Dodam ze heder mam 5.18m i wszystko weszło na jeden transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

wczoraj w radiu mowili ze niemiecka policja zatrzymala goscia ktory jechal kombajnem do polski.dostal tylko 20 euro mandatu za przejazd droga krajowa i pojechal dalej bocznymi .za 20 godzin mial byc w domu.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

za 20godzin miał być dopiero na granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

1200/20 daje 60 godzin, plus do tego jakis czas na odpoczynek, na sen to ile mialbym jechac? Nie wiem czy w tydzien bym zajechał a do tego koszt paliwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Kolega sprowadza maszyny i jezdze czasem z nim. Zazwyczaj niemcy, francja i czasem hiszpania. Tam ładujemy maszyny na tira który wraca pusto do polski, bo kierowcy zazwyczaj sie zgadzają na taki układ bo zawsze trche grosza dostaną bo po co wracac pusto jak mozna zarobic dodatkowo. Koszt przywiezienia z francji wychodzi go koło 3 tys, dlatego tez odrazu zawsze ładujemy całego tira zeby jak najwiecej zabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekl98    0

Panowie też mysle nad sprowadzeniem kombajnu z zagranicy, może mi powiecie na jakich stronach szukać ogłoszeń itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mysle, że przez te 3 lata już coś kupił i sprowadził. Po co takie antyki wygrzebywać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eSeczka    11

Witam. Chciała bym dowiedzieć się jak postąpić w przypadku gdy przewożony kombajn przez wynajętą firmę zostanie uszkodzony, a firma ta nie poczuwa się do odpowiedzialności. Niestety uiszczono zapłatę za przewóz przed rozładunkiem oraz podpisano CMR. Przy czym nie chciano otworzyć plandeki w celu sprawdzenia stanu przewożonego kombajnu, szantażowano: ,,zdejmujecie albo my jedziemy''. Co prawda otworzono drzwi oraz odpięto plandekę z tyłu tak że z ziemi było widać tył kombajnu i boki do tylnych kół. Nic po za tym. Można było wejść na samochód lecz był już mrok i nie było za wiele widać od góry, a boków od tylnych kół do przodu oraz samego przodu i hedera nie sposób było obejrzeć w ogóle. Uszkodzenia nie są może wielkie, ale najciekawszym aspektem tej sprawy jest niesłychana arogancja z jaką stanęliśmy twarzą w twarz. W rozmowach telefonicznych wyzywano nas najgorszymi wulgaryzmami jakie znam, w rozmowach pisemnych po przez internet (tu już dowód zostaje zapisany samoczynnie) cynicznie zdrabniano imiona np. w stylu: ,,panie Jasieńku''. Dysponuję dowodami w postaci fotografii uszkodzonych elementów i filmu na którym kierowca przytakuje krótkim ,,...no tak,, na pytanie czy kombajn się obsunął przy załadunku. Oraz filmu jak niesprawny samochód próbuje wycofać z placu rozładunku lecz to nie przynosi skutku aż trzeba naciągać naczepę ciągnikiem rolniczym ponieważ uszkodzona oś naczepy nie skręca tam gdzie potrzeba tylko w przeciwnym kierunku.

 

Co byście radzili zrobić, sprawa z powództwa cywilnego, czy może reklama nierzetelnej firmy w postaci sklejki filmów i fotografii ukazujących brak profesjonalizmu owej firmy upublicznionych na tego typu portalach, you tube i gdzie tylko się da. Filmy i fotografie są wykonywane na prywatnej posesji właściciela kombajnu, widać na nich nr. rej. naczepy, napisy na samochodzie ukazujące nazwę adres i telefony firmy.


Na FB             Yulia Evmenchikova

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Jeśli kombajn został uszkodzony podczas transportu to odpowiada za to przewoźnik http://www.transportoweprawo.pl/akty-prawne/przepisy-miedzynarodowe/konwencja-cmr artykuł 17

Teraz powinnaś iść do radcy prawnego który ci powie co masz zrobić i gdzie konkretnie się z tym udać, licz się z tym że będzie potrzebny do tego rzeczoznawca który oceni szkody itp, do tego czasu nie powinnaś ruszać maszyny a że żniwa za pasem to może być kłopotliwe.

Idź do prawnika on ci poradzi co możesz zrobić i jakie są twoje szanse na odszkodowanie, sama oceń czy ci się to opłaci.

Jeśli sprawa nie warta zachodu to zrób firmie antyreklamę, tylko dyskretnie żeby cię do sądu nie podali ;)

pozdo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj