Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2112 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 17:08

Ciągnik na 15 ha Mam podobny areal do Twojego. Szukaj czegoś w oryginale i nie picowanego woskiem i plakiem. Ja mam 3 ciagniki i uważam że gdyby nie produkcja mleczno-miesna renata która posiadam mianowicie 95-14 spokojnie by wystarczyła plus jakiś pomocnik... w moim przypadku idealne sprawdza się mf 675. Też mam ciężką ziemię. Ogólnie w Twoim przypadku szukalbym renault modeli 103.54 lub malutkiej szóstki czyli 106.54.

Jak chcesz mogę dac Ci numer do mojego kumpla który sprowadza ciagniki i ich nie picuje...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 23:45
  •  

#1862 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 17:31

Ciągnik na 15 ha Użytkownik chuck00 ma mf3120 z 93 roku na sprzedanie w normalnej cenie A ciągnik można śmiało polecić bo cały czas pracuje w polu i jest naprawdę zadbany.

#1863 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:27

Ciągnik na 15 ha

Ogólnie to u mnie ma facet df tez 4 cos tam bez przedniego napedu i narzekał kiedys na to chlodzenie powietrzem ale konkretów nie znam bo ogolnie ciezko sie dowiedziec cokolwiek od faceta 

Własnie dlatego wolałbym starsza serie bo taki ceres bedzie napewno miał cos do zrobienia na juz a wolałbym chociaz w 1 roku ograniczyc sie do filtrów i olei no ale wiadomo tego sie nie przejrzy

Własnie myslałem o mf ale kolega sie ostatnio takiego pozbył na3070 na skrzyni tej 16x16 miał spore problemy z ehrem i nwm czy to tak trudny ciagnik ale dopiero 3 elektryk doszedł co go "boli" a mf serii 31xx nigdy sie nie zastanawiałem

U mnie produkcja mieszana opas + tucznik wiec ciagnik wielozadaniowy ciezka praca typu orka ale tez praca z turem czy transport

@luke16 a mozesz mi powiedziec czy realne zeby znalec nie wytłuczona renówke 103.54 lub własnie 106.54 za kwote 42 tys oczywiscie im mniej tym lepiej :D

#1864 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:40

Ciągnik na 15 ha

Ja mam i polecam Reno 110,54 w wersji mechanicznej mam podobny areał (+330m i 3p).

Brakuje mi tylko klimy.

Masz kasę, to kupuj 6cyl, Agregat ścierniskowy 2,6m tolmet pod góry na piachu, to ma co robić (oczywiście kwestia głębokości i szybkości jazdy).

Zaletą też tego rodzaju sprzętu jest, to że pociągniesz agregat uprawno siewny 3m. Obrotówka 4x40 śmiga aż miło.

Całkowicie inna (lepsza) uprawa ziemi za sprawą maszyn...

Znajdź tylko zadbany sprzęt...

#1865 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 18:49

Ciągnik na 15 ha

Tylko kolego ile taki porzadny sprzet kosztuje taki np 110.54 ??  Bo jak widze w ogłoszeniach cena od 36 do nawet 62 tys wiec rozbierznosc duza ??

Własnie mam dylemat czy brac 6 garów czy 4T słyszłem ze te 6 cylindrówki beda gorzej wytłuczone mozecie potwierdzic lub zaprzeczyc takiej opinii ?

#1866 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:20

Ciągnik na 15 ha

Wiadomo 6cio cylindrowy ciągnik ciągał cięższe maszyny ale z drugiej strony do 4rki też można podczepiać maszyny znacznie większe więc nie ma na to mocnych  :P  Ja swoją 95-14 ciągam agregat uprawowo siewny 2,5m z packerem, pług 3 skibowy obracalny, grubera 2,2m na taki areał jak mój w zupełności wszystko wystarczy... Ja osobiście szóstek z renault nie lubię bo są zbyt duże co przez to idzie słaba skrętność itp... Jedyną słuszną moim zdaniem szóstką jest model 106.54 ;) 

Edytowany przez Luke16, 06 wrzesień 2016 - 19:21.

#1867 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:51

Ciągnik na 15 ha

Ogólnie to u mnie ma facet df tez 4 cos tam bez przedniego napedu i narzekał kiedys na to chlodzenie powietrzem ale konkretów nie znam bo ogolnie ciezko sie dowiedziec cokolwiek od faceta 

U nas był Dx4.50 z 1987r kupiony w 2007r przez pierwsze 4 lata był głównym ciągnikiem na około 50ha - orał, prasował, siał, pracował w transporcie, rozwoził obornik. W 2010 kupilismy Valmeta 6400 i on przejął ciężkie prace a DF poszedł w kosiarke, zgrabiarke, przetszasacz, rozsiewacz itp. W na początku 2013 został sprzedany. Kupił go młody rolnik z sąsiedniej miejscowości z podobnym areałem do Twojego. Przez te lata pracy nigdy z chłodzeniem nie było żadnego problemu. Jedyny problem to taki że zimą ciężej palił od Valmeta i dłużej się nagrzewał. tez na początku jak się unas pojawił to wszechobecni "znawcy" wróżyli z fusów że bedzie się grzał, że co par godzin trzeba gasic silnik będzie żeby ochłonął itp dyrdymały.

jeśli ten"facet" ma problemy z chłodzeniem to albo ma jakiś totalny szrot albo ma zawalony "wszelkim dobrobytem" układ chłodzenia - nie czyścił go nigdy.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1868 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:08

Ciągnik na 15 ha

co do silników deutz'a to mamy ciągniczek z tym silnikiem-deutz 5006 w rodzinie i często go użytkuje i niema najmniejszych problemów z grzaniem się nawet w największe upały.......

A jakie silniki miały czołgi Rommla w Afrika Korps???Takie same jak Deutz ;)

ogólnie deutz jest bardzo oszczędnym ciągnikiem i z tym odpalaniem zimą to chba zależy od egzemplarza-wujka pali od pól obrotu czy zima czy lato, kiedyś przy -27* zapalił lepiej niż niejeden samochód...

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1869 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 12:44

Ciągnik na 15 ha

Koledzy nwm jak to u niego jest w tym DF wiem tylkko tyle co napisalem wyzej i ze mieli mu jakies dodatkowe chłodzenie zakładac a czy załozyli czy nie to nwm.Kilka razy go widziałem z prasa to strasznie dymił na czarno

Koledzy a na taki areał jak mowie obecnie 15ha pózniej tak do 30-35ha lepiej brac 4T czy 6 cyl ??

Jak pisłem teraz napewno agregat uprawowo siewny 2.5m zagonowy pług 4 i gruber 2.2m lub 2.6 tylko chce zeby tez pociagnoł 4 w obrocie bo w przyszłosci sa takie plany aby zakupic

@luke16 a twój kolega co sprowadza ciagniki to ile tak trzeba połozyc za taka 106.54 w przyzwoitym stanie oczywiscie orientacyjnie nie konkretna cena

#1870 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 13:46

Ciągnik na 15 ha

U nas jak dotąd nigdy nie było 6 i sie na to nie zanosi - moim zdaniem do produkcji zwierzęcej 6cyl. jest zbędna lepiej miec uniwersalną 4T. szczególnie przy takich areałach. A lekki agregat 3m pociągnie bez problemu.

http://olx.pl/oferta...html#6b6d4ce2eb

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 18:34

Ciągnik na 15 ha

Narazie priorytet to ciagnik agregat jak mówiłem bedzie ale 2.5m bo taki mam prawie nowy siewnik o takiej szerokosci tak samo jak pług obrotowy to na dzien dzisiejszy marzenia zobaczymy co bedzie dalej z tym rolnictwem

A ma ktos z was doswiadczenia pracy takiej 6 cylindrówki z turem ? Bo jak pisałem w przyszłosci niedalekiej ma byc kupiony tur do ciagnika

#1872 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:17

Ciągnik na 15 ha

ciągnik z 6-cio cylindrowym silnikiem jest zazwyczaj dłuższy i ma przez to większy promień skrętu. Do tura optymalna jest 4-ka , jest po prostu zwrotniejsza, chociaż niektóre konstrukcje i w tej kategorii wypadają koszmarnie. Popatrz na przykład w konedata.net jaki ma promień skrętu ciągnik, który cię interesuje w wersji 4x4 i sam wyciągnij wnioski.

#1873 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:40

Ciągnik na 15 ha

Kolego takie informacje sprawdzilem ale bardziej mi chodzi o pinie kogos kto pracował takim sprzetem a nie tylko teoryzowanie

Nigdy nie pracoalem turem ciagnikiem 4 a tym bardziej 6 cylindrowym wiec stad ta niepewnosc

#1874 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:22

Ciągnik na 15 ha

No faktycznie... różnica fest... MF3080 9,4m a np Proxima 6441 8,9m w średnicy zawracania.... A tak na marginesie... kup se 3080. Relatywnie tani w porównaniu do tych 4 cylindrowych a jest po prostu nie do zajechania

#1875 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 22:21

Ciągnik na 15 ha

Ursus 1614 ma średnicę zawracania 13,2m, a MF 3095 9,4 , oba mają po 6 garów. Takiego MF-a mogę polecić, 107KM , dość zwrotny i wygodny.

#1876 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 03:42

Ciągnik na 15 ha Lukbold nie do zajechania póki skrzynia nie siadzie :P

#1877 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 06:26

Ciągnik na 15 ha jak siądzie to się naprawia.. to samo tyczy renault czy starego fendta. A że Mf w każdej wsi jeździ to też prawdopodobieństwo awarii największe... no proste. A nikt nie wie ile te traktory zrobiły godzin bo liczniki się psują przy 5-6tys godzin i znów liczba napaleńców rośnie

#1878 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 07:01

Ciągnik na 15 ha

Nie w każdej - w mojej nie ma,  sasiednich też...

MF z tej serii łatwo kupic wrak-skarbonke która pochłonie duże koszta.

MF 3080 ma na sprzedaż @mariusz(ZDUN) po przeglądzie i z półroczną gwarancją: MF 3080

Edytowany przez MgrLukash, 08 wrzesień 2016 - 07:48.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1879 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 08:09

Ciągnik na 15 ha

Skrzynie są trwałe ważne aby dbać o olej i nie wpuszczać kierowców mtz-ów co myślą że wajcha ma pół metra skoku i musi zgrzytać.... Awarie najczęściej to duperele związane z zaśniedziałymi połączeniami elektr więc bez paniki. U nas pełno jeździ tych mf-ów od 30XX po 36XX w polu, w lesie, pryz wozeniu QQ to 6 na 10 ciągników to mf i ludzie je chwalą za spalanie i szybkość 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 08:47

Ciągnik na 15 ha

oferta powyżej.... bym potrzebował to 45tys za takiego daje w ciemno bo jakby nie było gościu ma renome