Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2112 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 06:09

Ciągnik na 15 ha

Mój dziadek, jak miał 30 morgów ziemi (około 15 ha) to trzymał 4 konie, żeby to obrobić. Może zamiast traktora - 4 konie, będzie ekologicznie ??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 03:16
  •  

#1842 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 13:02

Ciągnik na 15 ha

a po co konie co siły w rękach nie macie ,powymyślali durackie maszyny 15h to rękami z duża rodzina można obrobić i ekologicznie i ekonomicznie i do tego 500+   np. do 10 orga.

a t25 też ekonomicznie i zagraniczny

jak kolega wyżej pisze jesteśmy wykształconym narodem jak mało który w europie w przeliczeniu na mieszkańca to pewnie na pierwszym miejscu jesteśmy, u mnie pod sklepem to to 95% ze studiami nie mogą otrzymać pracy a nie pasuje na szparagi jechać bo wykształcenie nie pozwala , ci bez szkoły pracują albo w kraju albo za granicą

#1843 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 13:43

Ciągnik na 15 ha

Wykształconym - hmm... , wystarczy poczytać AF i od razu widać że do szkoły chodzili , a nie wszyscy się uczyli . Ukończenie szkoły nie u wszystkich idzie w parze z posiadaną wiedzą :D :D :P ;) .

ZETOR TEAM

#1844 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 16:50

Ciągnik na 15 ha

Co innego wykształcenie , wiedza a mądrość 

polskie powiedzenie 

czemuś biedny ,bo głupi

a głupi bo biedny

lub inne

co lepsze matura i kiepska praca czyli mało kasy

czy dobra praca dużo gotówki ale brak matury ?

a t 25 na te hektary spokojnie wystarczy i jest zagraniczny ,i tanie części

#1845 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 16:52

Ciągnik na 15 ha

Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją ludzie bez wykształcenia też czasem posiadają ciekawe spostrzeżenia. Jeśli chodzi o żywność to prawdziwa dawka ciekawych składników jest dostarczana do żywności po zebraniu z pola rozumiem że niektórzy do sklepu chodzą tylko po papier toaletowy bo chleb jest pieczony z mąki wysoko glutenowej by lepiej wyrósł a jeszcze dodawany polepszacz smaku produkowany z ludzkich włosów w chinach żeby jeszcze lepiej wyrósł. Do ciastek konserwanty do napojów barwniki itd. Niestety nie uchronimy się przed chemią sam też boleję nad tym ważne żeby przynajmniej próbować.

Przykro czytać o patologii 500+ bo to był najgłupszy wpis na tym forum jaki przeczytałem.

A ten francuz nie pozwala jeść wyprodukowanej żywności by nie mieć strat

Ciekawe co jedzą na zachodzie pewnie z tajgi sprowadzają bo tam dziewicze tereny

#1846 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 18:31

Ciągnik na 15 ha

Jak wyżej ktoś pisał - ma kawałek warzyw bez "szprycy" i tam można sobie brać do zjedzenia... Kiedyś na internecie popularne było zdjęcie tych samych ciastek kupionych w lidlu niemieckim i polskim - niemieckie pełne kawałków czekolady a u nas suchar z kilkoma kawałeczkami na wierzchu....Wracając do ciągników - jak ursus się starał robiąc exportowe ciągniki żeby konkurować z zachodnimi na ich rynkach? Tam musi być wszystko najlepsze a u nas aby było i do przodu.... I to tyczy się wszystkiego, olej, smar, akumulator, opona, żarówka PALIWO to już się nie mówi  - i co może nie wpływa to na kondycję silnika? 

#1847 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 13:02

Ciągnik na 15 ha

Oczywiście że wszystko ma wpływ na kondycję maszyny największą użytkownik ale bawią mnie stwierdzenia typu "na zachodzie cacy u nas bee" to kwestia bardzo indywidualna 

a najlepsze że opinie budowane są na gruncie "znam kogoś kto tam był" a jeśli nawet ktoś ma jakieś osobiste doświadczenia to pochodzą z jednego miejsca jednego kraju, wsi, bauera w większości bez wartości i przełożenia na rzeczywistość.

Też byłem chwilę na zachodzie też mam znajomych i rodzinę opinie i własne spostrzeżenia są skrajnie różne zależne od konkretnego człowieka.

#1848 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 17 czerwiec 2016 - 16:35

Ciągnik na 15 ha

Na zachodzie panuje  większy syf niż  u nas a chemię to walą litrami w pola .W Polsce aż tak źle nie jest dlatego nasza żywność ma jeszcze jakiś smak .Na swoje potrzeby lub gospodarstwa agroturystyczne to używają ekologicznych środków ochrony roślin .Nikt też nie chce wykonywać pracy tylko ręcznie .Od tego jest technika by pomagała człowiekowi .

#1849 Share toficku-1999

toficku-1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 wrzesień 2016 - 19:37

Ciągnik na 15 ha

Witam mam pytanie jaki ciagnik wybrać na 15 ha bo niektore ziemie mam z glina ki a gadalem z znajomym to proponuje mi 6 garowy bo 4 garowy to lipa a jestem nastawiony na zetora 12145 co o nim sadzicie bo mam 60tke a ciaga plug 3 skibowy czekam na wasze odpowiedzi

#1850 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 04 wrzesień 2016 - 20:34

Ciągnik na 15 ha

Witam, po co tak wielki i nieporęczny ciągnik na tyle ziemi ? 6-cylindrowe są lepsze ale raczej na większe areały i pola, na tyle czwórka spokojnie wystarczy a i tak się nie napracuje. Jeżeli ma być w miarę tanio to polecam jakiegoś MTZ-a, sami mamy na ponad 20ha, orze, uprawia, kilka innych prac a i tak robi po około 100-150 mth rocznie więc malutko. Jeżeli budżet trochę większy i poszukiwany większy komfort to jakiś massey lub renault myślę że będzie odpowiedni, ale tutaj już nie patrzyłbym tak na markę tylko wybrać modele które odpowiadają i znaleźć coś w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share MrAgriculture

MrAgriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i mechanika

Napisany 04 wrzesień 2016 - 20:41

Ciągnik na 15 ha

Ja bym ci polecił Massey Ferguson 3070 :) 

#1852 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 10:51

Ciągnik na 15 ha

dokładnie jak pisze kolega wyżej, po co pchać się w ponad 100 kunia na kilkanaście ha, ciągnik będzie więcej stał niż robił, do tego koszt maszyn będzie większy, bo zapewne będziesz musiał kupić

szukaj czegoś w przedziale 65-90KM, zachodnie z przednim napędem bez problemu sobie poradzi

Polska B

#1853 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 18:39

Ciągnik na 15 ha

Koledzy co powiecie na temat renówki 103.54 na takiareał 15ha ??

Ziemia to od 4b do 2 klasy zazwyczaj mozaika na dzierzawie tez 5 klasa sie trafia  u mnie nie ma jakichs gór ale małe górki sa i czasami t25 z 2 skibami ma mega ciezko

Ciagnik do orki uprawy ale tez tura i transportu

Chciałbym 4 zagonowa nim ciagac w przyszłosci obrotówka

agregat uprawowo siewny 2.5 m i gruber najlepiej 2,6m

Ile taki ciagnik spala w np orce sianiu transporcie itd ??

Piszcie co wiecie na temat tego ciagnika a moze lepiej rozgladac sie za czyms innym ?

Znajde w dobrym stanie do 42 tys ??

#1854 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 wrzesień 2016 - 07:54

Ciągnik na 15 ha

Myślę że dobra opcja pod warunkiem dobrego stanu maszyny. Na pewno w tym modelu lepszym wyborem jest mechaniczna skrzynia bo są skrzynie również z rewersem EH i półbiegami ale słyszałem że sa troche problematyczne.

Jak ciągnik ma nie miec ładowacza to można również wybrac Valmeta z serii 6000 z początku produkcji:

http://olx.pl/oferta...html#d20856780b

Ciągnik prosty z małą ilością elektroniki(EHR i PowerShift) silnik ma nad osia dzieki czemu ma dobry rozkład mas co przekłada sie na stabilnośc i dobry uciąg.

Edytowany przez MgrLukash, 06 wrzesień 2016 - 07:55.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#1855 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 08:32

Ciągnik na 15 ha

15ha ornego, czy łącznie 15ha ?  Te 90KM spokojnie powinny wystarczyć. Ja szukam na taki areał IHC 845XL albo coś w tym typie z napędem.

#1856 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 08:57

Ciągnik na 15 ha

Nie możesz brać pod uwagę doświadczeń z t25 bo tam ani masy ani mocy. Szczerze mówiąc to na 15 ha na średnich ziemiach 70- 80 km to max chyba że jakaś konkretna potrzeba. Sąsiad ma landini 75 km i nosi zestaw aktywny z siewnikiem 2,5m. Ja w tym roku kupiłem agregat ścierniskowy 2,1m i pojechałem zetorem sprawdzić jak działa zetorem 6211 i uprawiłem 3 ha za ok 4 godziny. Ja mam ponad 20 ha ornego i zetora 95 km ale używany w zasadzie tylko sezonowo większość prac wykonywanych jest mniejszymi ciągnikami ale potrzeby są różne i każdy może mieć inne ale 6 cylindrowy zetor z przednim napędem...... nigdy nie używałem takiego ale podobno ma stosunkowo słaby podnośnik agregat siewny aktywny i obrotówka może sprawiać kłopoty, a zawrotach stracisz tyle czasu ze inny mniejszy ciągnik dojedzie już do połowy pola mam porównanie z sąsiadem który kiedyś taki miał.

Ważniejsze niż marka ciągnika jest jego stan

#1857 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 11:48

Ciągnik na 15 ha

Tak własnie jak renówka 103.54 to chce tylko w full mechaniczna nie chce elektroniki

15 ha wszystkiego dokladnie to ponad 15 ale mniejsza chce troche mocniejszy ciagnik poniewaz niektóre pola mam pare kilometrów od domu co wiecej jak wspomniałem mam tez dosc ciezkie ziemie no i chciałbym zeby ciagnik mi wystarczył na conajmniej 30-40ha bo tyle planuje nim obrabiac poniewz w okolicy jest duzo dzierzaw za tzw dopłaty i podatek wiecej nie mysle narazie brac aje tak napewno wszystkiego ze 30 znajdzie sie

A moze powie ktos cos o spalaniu tej renówki albo cos jeszcze innego a moze inny model albo zupełnie inna marka ?

Valtra fajna tylko sie boje bo u mnie nikt tego nie ma i nie mam nawet z kim obejrzec takiego sprzetu

#1858 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 12:25

Ciągnik na 15 ha

spalanie będzie śmieszne w porównaniu do innych ciągników, myślę że w orce nie spali więcej niż 15l, w uprawie czy siewie 6-8l 

na tyle spokojnie wystarczy 90 kunia bez turbo, wybierać jest w czym, ale jak zaczniesz oglądać to okaże się że większość złom wyciągnięty z krzaków, więc nie nastawiaj się na konkretny model

osobiście celowałbym jeszcze w ceresa czy 106.54, zaleta to szybka skrzynia w większości przypadków

Polska B

#1859 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 15:55

Ciągnik na 15 ha Tak kolego zgadzam się z Tb większość to szrot ale czy naprawdę za 42 tys dostanę ceresa a tym bardziej 106.54 ??
Chcę na pewno z silnikiem mwm i koniecznie full mechaniczna
Kolego 15 litrów w orce a powiedz mi ile takim ciągnikiem zrobię hektarów na godzinę z pługiem 4 zagonowa ??

Edytowany przez damianos95, 06 wrzesień 2016 - 15:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 06 wrzesień 2016 - 16:40

Ciągnik na 15 ha

Ceresa dostaniesz za około 40 tyś ale miej swiadomośc iż jest to najniższy pułap cenowy tej serii co za tym idzie najbardziej wymęczone modele.

Ładna 106-54 to również wydatek rzędu 50tys(wiem bo sobie szukaliśmy)

A Deutz-Fahr AgroPrima 4.51 jak ci sie widzi?

Co do Valmeta nie ma się czego obawiac zwykły zachodni ciągnik jak każdy inny. To że nikt nie znazczy że sobie nie można takiego znaleźc - kotś musi byc pierwszy. U mnie w okolicy sa te ciągniki i spisują się dobrze. Grunt to znaleźc model w dobrym stanie najlepiej w oryginale co się tyczy każdej marki.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫