Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2131 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 maj 2016 - 13:36

Ciągnik na 15 ha

Proponuję założyć nowe forum napierd....laczy na zetory ursusy i mtzy

Prawda jest taka że w kwestii wyboru każdy ma własne kryteria kamil14851 zadał proste pytanie i konkretne maszyny ale widzę że kilka osób ma misję prostowania światopoglądu

sam nic nie doradzę w tej kwestii bo nigdy takich nie używałem ale może jemu chodziło o konkrety. Swoją drogą wszystko co można było zostało już wypowiedziane na poprzednich stronach tylko trzeba szukać a i tak zawsze pozostaną fani jednej czy drugiej marki a tez to młócenie słomy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 13:17
  •  

#1822 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 maj 2016 - 14:05

Ciągnik na 15 ha

Z tego co napisałeś, najbardziej uniwersalny będzie MTZ. No i można kupić dość świeży rocznik w cenie do tych +/- 30 tys w niezłym stanie. Każdy z tych ciągników ma swoje wady i zalety. Dla jednych zaletą jest np duża masa U-9xx, dla innych to wada.  Jesli napisałbyś, jaki masz profil produkcji, jakie gleby i jaki ciągnik pomocniczy do tego, to łatwiej coś gdybać. Co innego, gdy do lekkich prac masz np 3p czy C-360, a co innego, gdy ma być to podstawowy i jedyny ciagnik w gospodarstwie.

Ja bym jednak nie odrzucał sugestii szukania jakiegoś zachodniego ciągnika, np MF 590 czy 690 z przednim napędem - coś tam w tej cenie pewnie się znajdzie.

Na przykład coś w ten deseń http://olx.pl/oferta...html#dafd6965a8

Edytowany przez jahooo, 09 maj 2016 - 20:25.

#1823 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:20

Ciągnik na 15 ha

Proponuję założyć nowe forum napierd....laczy na zetory ursusy i mtzy

Prawda jest taka że w kwestii wyboru każdy ma własne kryteria kamil14851 zadał proste pytanie i konkretne maszyny ale widzę że kilka osób ma misję prostowania światopoglądu

sam nic nie doradzę w tej kwestii bo nigdy takich nie używałem ale może jemu chodziło o konkrety. Swoją drogą wszystko co można było zostało już wypowiedziane na poprzednich stronach tylko trzeba szukać a i tak zawsze pozostaną fani jednej czy drugiej marki a tez to młócenie słomy

A Ty załóż grupę Najlepsze sprzęty tylko z PRL-u - chłopie te ciągniki to lata 70-te albo i wcześniej, tak jak żuk, fiat 125 czy wsk - co Ty tym zwojujesz dziś? A stare VW, MAN-y czy motocykle BMW do dziś jeżdżą zawstydzając bezawaryjnością nie jeden nowy ... 

#1824 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 maj 2016 - 09:53

Ciągnik na 15 ha

A Ty załóż grupę Najlepsze sprzęty tylko z PRL-u - chłopie te ciągniki to lata 70-te albo i wcześniej, tak jak żuk, fiat 125 czy wsk - co Ty tym zwojujesz dziś? A stare VW, MAN-y czy motocykle BMW do dziś jeżdżą zawstydzając bezawaryjnością nie jeden nowy ... 

Wiem wiem kosmiczna technologia

Wszystko zależy od stopnia zużycia i użytkownika. Oczywiście w kwestii ergonomii wygrywają zachodnie maszyny ale i ty nie proponujesz nic więcej to tak jakbyś stwierdził że 50 letnia Niemka będzie lepsza niż Polka lub Czeszka w tym samym wieku:) ze starej baby baletnicy nie zrobisz ale jeśli zadbana to jeszcze każda może pocieszyć :)

#1825 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisany 12 maj 2016 - 10:08

Ciągnik na 15 ha

I tu nie masz racji - profilaktyka zdrowotna i samo dbanie o nie jak i bhp jest w Niemczech lata świetlne przed nami, widziałeś w Polsce kombajn bez kabiny a na nim kombajnistę z ochraniaczami słuchu i masce przeciwpyłowej? Albo rolnika wykonującego oprysk w masce i stroju ochronnym? Do tego morze alkoholu spożywane przez statystycznego Polaka, niezdrowa żywność, nienormowany czas pracy bez urlopów i wypoczynku bo po godzinach trzeba płytki położyć w kuchni i do lasu po drzewo jechać....To samo ciągniki - superol zmieniony 3 lata temu bo jeszcze mało czarny, w skrzyni od nowości , filtr powietrza ze zmywaków i do przodu.... 

#1826 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 12 maj 2016 - 17:28

Ciągnik na 15 ha

Żebyś się nie zdziwił - tak samo w niemczech jak i u nas ludzie potrafią liczyć koszty. I tu i tam są tacy, co dbają o sprzęt, i tacy, co nie dbają. Znam przykłady obcokrajowców, co nie zmieniali oleju w ciągniku, dopóki jeszcze był. Popatrz na ciągniki z Francji, Holandii czy Irlandii - nawet te w ogłoszeniach - widać, że dostały w kość. U nas też są zadbane ciągniki  i takie, które się tylko picuje "na handel", a w "użytku" to strach się było do nich dotknąć. 

Jeśli trafi się zachodni ciągnik w rozsądnym stanie i potrafi to samemu ogarnąć, albo ma się zaufanego, dobrego i kumatego mechanika, to będzie on służył latami. Dziś przy okazji oglądania opryskiwacza oglądałem Case 4230 z 96 roku . Bardzo fajny traktorek , 82KM, 4x4, komfortowa kabina za około  40 tys. Jeśli porównać go do Pronara z tego rocznika, który w ogłoszeniach trafia się za 35 tys, to chyba wolałbym dołożyć do Case.

#1827 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 12 maj 2016 - 19:40

Ciągnik na 15 ha

Roznie z tym serwisem w ciagnikach bywa.Duze farmy np w UK wynajmuja ciagniki bo swoich nie maja .Na mojej farmie bierzemy nowki od JD na dwa lata co tydzien placi sie za ciagnik np za 6R130 jakies 270 f. i nic Cie nie obchodzi a olej to sie tam zmienia jak przyjda deszcze a tak to tylko licza sie zrobione hektary .Przekroczenie serwisu nawet o 500 mth normalka .

#1828 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 12 maj 2016 - 20:11

Ciągnik na 15 ha

Ja nie odrzucam zachodniego sprzętu mam kombajn JD którego nie zamieniłbym na 2 bizony ale ma 2tys mth ale mam też zetora z 89r który ma 1900 a jak kupiłem miał 1400 mth przywieziony z Niemiec niech mi ktoś znajdzie JD lub Case 20 letni który ma poniżej 4000 w rozsądnych pieniądzach to dziś kupię na zachodzie liczy się przebieg jeśli coś nie jest wylatane to w pierwszej kolejności sąsiad się tym zainteresuje 

We wszystkim należy zachować rozsądek nadmierne popadanie w zachwyt bywa zgubne.

#1829 Share BestTeam

BestTeam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 14:52

Ciągnik na 15 ha

Witam.Jaki ciągnik byście mogliby mi polecićna moje 21ha.Ziemie z reguły IV V VI klasa,wiec piachy.Ciągnik jak najtańszy max do 40tys,moze byc taniej.

Z innej beczki jeszcze jaka prasa do c360 do max 15 tysięcy.

Pozdro 

#1830 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 16:10

Ciągnik na 15 ha

Ja polecam MTZ-a 82. Sami mamy jako główny na 22ha ziemie również raczej lżejsze i specjalnie się nie napracuje. Orka, uprawa, inne cięższe prace a i tak robi tylko około 150mth rocznie. Oprócz wycieków i luzów w układzie kierowniczym nie było większych problemów. Spalanie niskie w cięższej pracy a części bardzo tanie i wszędzie dostępne więc myślę że nic lepszego nie potrzeba. No i za 20-25 tyś już coś w dobrym stanie można znaleźć. 

Co do prasy to u nas C360 chodzi z JD 545 i radzi sobie OK, w tej cenie też spokojnie można znaleźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 16:34

Ciągnik na 15 ha ja też mtz do 40 ha jest wystarczający później jego wady zaczynają wkurzać

#1832 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 12 czerwiec 2016 - 12:23

Ciągnik na 15 ha

Ruski sprzęt dobry, nawet bardzo ma swoje wady ale zalet wydaje mi się więcej zwłaszcza jak ma się nie za duży budżet to dobry ciągnik, i na początek nie trzeba zmieniać sprzętu z 360 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1833 Share bochniak

bochniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 22:31

Ciągnik na 15 ha

I tu nie masz racji - profilaktyka zdrowotna i samo dbanie o nie jak i bhp jest w Niemczech lata świetlne przed nami, widziałeś w Polsce kombajn bez kabiny a na nim kombajnistę z ochraniaczami słuchu i masce przeciwpyłowej? Albo rolnika wykonującego oprysk w masce i stroju ochronnym? Do tego morze alkoholu spożywane przez statystycznego Polaka, niezdrowa żywność, nienormowany czas pracy bez urlopów i wypoczynku bo po godzinach trzeba płytki położyć w kuchni i do lasu po drzewo jechać....To samo ciągniki - superol zmieniony 3 lata temu bo jeszcze mało czarny, w skrzyni od nowości , filtr powietrza ze zmywaków i do przodu.

I tu nie masz racji - profilaktyka zdrowotna i samo dbanie o nie jak i bhp jest w Niemczech lata świetlne przed nami, widziałeś w Polsce kombajn bez kabiny a na nim kombajnistę z ochraniaczami słuchu i masce przeciwpyłowej? Albo rolnika wykonującego oprysk w masce i stroju ochronnym? Do tego morze alkoholu spożywane przez statystycznego Polaka, niezdrowa żywność, nienormowany czas pracy bez urlopów i wypoczynku bo po godzinach trzeba płytki położyć w kuchni i do lasu po drzewo jechać....To samo ciągniki - superol zmieniony 3 lata temu bo jeszcze mało czarny, w skrzyni od nowości , filtr powietrza ze zmywaków i do przodu.... 

a w Niemczech nie ma niezdrowej żywności  budek z kebabami za niedługo będzie więcej turasów i innych bru...dasów niż rodowitych Niemców mój dziadek w czasach prl zapier....   w kółku rolnczym ze 30 lat bizonem bez kabinyi innymi polskimi sprzętami robił ale to inne pokolenie było  za kołnierz nie wylewał i sędziwych lat dożył  także o bhp to mi nie opowiadaj bo to jest wymysł obecnych czasów zapytaj sie swojego dziadka jak go jeszcze masz czy o takim czymś słyszał ? a o superolu to już przesadziłeś  ..

Edytowany przez bochniak, 13 czerwiec 2016 - 22:34.

#1834 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 22:49

Ciągnik na 15 ha

Głupi jesteś o tyle... Niemiec produkuje niezdrową żywność ale jej  nie spożywa, Francuz jest bardziej ludzki bo pracownikom zabrania jeść warzyw które zbierają. 

#1835 Share bochniak

bochniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 10:35

Ciągnik na 15 ha

Głupi jesteś o tyle... Niemiec produkuje niezdrową żywność ale jej  nie spożywa, Francuz jest bardziej ludzki bo pracownikom zabrania jeść warzyw które zbierają. 

Kolego "mądry" to co Niemcy , Francuzi czy Belgowie spożywają tylko żywność ekologiczną ? a produkują tylko na eksport niezdrową żywność np do Polski ....

#1836 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 12:02

Ciągnik na 15 ha

Kup np akumulator boscha w Niemczech i kup identyczny w PL - niemiecki posłuży Ci dużo dłużej. Pogadaj z ludźmi co siedzą miesiącami za granicą - po powrocie nawet markowe słodycze czy przekąski  smakują jak gówno w porównaniu z kupionymi w Niemczech, Francji czy Anglii . Wschód to dla nich rynek zbytu towarów 2 kategorii po wcale nie niskich cenach

#1837 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:34

Ciągnik na 15 ha

co tłumaczysz jak on i tak wie swoje...........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1838 Share bochniak

bochniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 23:11

Ciągnik na 15 ha

co tłumaczysz jak on i tak wie swoje...........

mi nic nie musi nikt  tłumaczyć  nie jestem zacofany aż tak chyba że zależy to od regionu polski i wykształcenia  normalne jest to że żywimy się samą chemią niestety z marketów (miastowi) a tak się składa  że w większości rodzin w Polsce przynajmniej w mniejszych miejscowościach jest taka osoba co pracuje za granicą i każdy wie jak jest tylko denerwuje mnie durne gadanie o zacofaniu kompletnym w rolnictwie i o gadaniu o miksolach czy jakiś gompeczkach jak kolega wyżej jak u  niego takie praktyki się stosuje to rzeczywiście do zachodu nam daleko z tego co zauważyłem przynajmniej u mnie zachodnich maszyn przybywa tak i wszędzie chyba z postępem powinniśmy iść ? 
I nie chwalę się i nie żalę ale skończyłem studia rolnicze i spotkałem na swojej drodze nie jednego cwaniaczka z różnych rejonów Polski ale zazwyczaj i tak sie okazywało że i tak ktoś zagranicą robi z rodziny i o tym że zachodnie lepsze to wiadomo ... ale się rozpisałem ale i tak mnie ktoś zjedzie takie życie prawda zawsze w oczy kole

Edytowany przez bochniak, 14 czerwiec 2016 - 23:18.

#1839 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 15 czerwiec 2016 - 00:57

Ciągnik na 15 ha

Bochniak każdy  (nawet taki co ma 2  tyś hektarów) uprawia parę hektarów na swoje potrzeby (jeśli mądry) i nie żre gówna co do sklepu produkuje  .To się tyczy wszystkich narodów w EU i na świecie .Tylko patologia 500 + ,studenci (wolą przepić kasę na zdrowe żarcie) i renciści emeryci wpieprzają w Polsce ten chłam chemiczny  taka prawda .To co było wymyślone przed wiekami i się sprawdzało nadal się sprawdza .Jedyna różnica jest takla że teraz przy produkcji zdrowej żywności jest więcej maszyn i technologia pozwala uzyskać szybko np opryski  z wyciągu naturalnych roślin .Nie łudzmy się że w dobie tak skażonego świata gospodarstwa ekologiczne nie korzystają z żadnej chemii bo to bujda na resorach :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 05:46

Ciągnik na 15 ha

Widzę że temat o ciągniku na 15 ha zszedł na dno i zaraz żeby było eko zaczniecie rozmawiać o koniach. To ile to koni jest potrzebne na te 15 ha? 1? 2? A może 5?

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)