Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2091 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 20:07

Ciągnik na 15 ha

pit81 grzie proksa i 9540 ma ta samą konstrukcję bo ja tego nie widze...

9540 to pochodną cięzkiej starej serii jak mnie pamięc nie myli a proxa bazuje na małej serii czyli modelach 72xx i 77xx, ba śmiem twierdzić że jest nawet delikatniejsza no chyba że mnie oczy zawodzą i te zwojnice w proxie wyglądaja delikatnie mówiac śmiesznie biorąc model np 100 km....

Chyba forterra zastąpiła  ciężkie modele i też na nich bazuje, a cena nowej to hmmmm przegięcie biorąc stosunek jakości/wyposażenia/cena....

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 19:49
  •  

#1582 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 20:11

Ciągnik na 15 ha

Masz rację tylny most jest na bazie 7XXX ale skrzynia i silnik już nie

#1583 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 20:24

Ciągnik na 15 ha

no dobra ale w ciągniku ktory chodzi za głowny podnośnik to podstawa i tylni most a nie plastelina....

W dodatku jak pisałem wczesniej bardzo deliaktne zwojnice, ciekawe kiedy odlatują bo zaczepieniu pługa co waży 1,5 tony (a tyle powinien dźwigać ciągnik 100km bez zająknięcia wg mnie), no chyba ze to ma byc ciagnik do lekkich prac typu opryski nawóz itp ale tutaj też kłania się podnośnik bo jak opryskiwacz np. zawieszany 1200l to tez jest juz sporo wagi albo rozsiewacz nawozów 1400L....

#1584 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 20:26

Ciągnik na 15 ha Kupiłem majora tylko dla tego ze 7211 zarobił na siebie i wyglądał zaskakująco dobrze jak na 1988 rok. Kucy trochę brakowalo niekiedy ale gospodarstwo obrobil i jakoś aż tak się nie psul. Fakt były awarie gdzie trzeba było go na lince przytaszczyc do domu ale trzymało się to jakies kupy major i pewnie wiele nowych ciągników po tylu latach pracy będzie się nadawała na zlom...

#1585 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:30

Ciągnik na 15 ha Wychodzi na to, że trzeba nabyć na zapas części do maszyn z lat '90 lub nawet '80 oryginalnych oczywiście. I tu nie mam na myśli robienia se jajec za przeproszeniem. A tak BTW to kolezka ma jakiś mały NH ok 80 KM do oprysku (nowy) to cienko pierdzi pod górkę przy transporcie opryskiwacza 2 tys na pole tam gdzie Zetek 7340 z palcem w nosie to robi.

#1586 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:33

Ciągnik na 15 ha

Tak ci się tylko wydaje bo zapewne NH ma skrzynię 40km/h a Zetor nie i dla tego nie zdycha

#1587 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 22:49

Ciągnik na 15 ha Bardziej chodzi o to, że ta moc jest tylko na papierze chociaż to co Ty przywołujesz napewno ma wpływ na osiągi. Ale Powiedz szczerze czy dwie tony cieczy to jakieś nieporozumienie dla takiego ciągnika bez wlaczonego wałka ?? W transporcie ??

#1588 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 23:02

Ciągnik na 15 ha

Shaun masz rację te ciągniki są już całkiem inaczej zbudowane jak stare konstrukcje... Prosty przykład majora i kultywatora... Zapomniałem kiedyś napędu włączyć a ciągnik stał w miejscu i kręcił tylnymi kołami... Brat orał renówką pole i zapomniał przedniego włączyć to zorientował się po którymś przejeździe jak się pod górę zaczął kopać :P

P.S. Nie jestem zwolennikiem Renówki bo jeżeli trafiłby mi się  MF czy Same też bym się zainteresował byle by ładny i zadbany i zachodni :D

Edytowany przez Luke16, 16 listopad 2015 - 23:04.

#1589 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 08:47

Ciągnik na 15 ha

Jeśli chodzi o prokse też nie podoba mi się konstrukcja zwolnic też mam wrażenie że wyglądają słabo ale mam znajomego który wozi gnojowicę beczką 16000 l proksimą 85 km i teraz wozi qq dwoma HL kami gdyby to była faktycznie plastelina to już by nie woził. A jeśli chodzi o moc poszczególnych marek to warto zainteresować sie według jakiej normy producent podaje moc silnika bo jedna mówi o obciążeniu samego gołego silnika druga na wom a trzecia na koło a tu różnice są do 15 procent.

Przykład z kultywatorem nie jest jednak tak prosty jak mogłoby się wydawać bo jak masz koło od pługa na końcu połowa masy pługa i ziemi która na nim jest dociąża traktor jeśli masz z przodu to go odciąża a kultywator ma koła z przodu. A kultywator stawia spory opór

Edytowany przez pit81, 17 listopad 2015 - 08:49.

#1590 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:00

Ciągnik na 15 ha

beczka 16000litrów plus masa własna 6ton =22tony i teren lub górka nawet po asfalcie chyba że pusta bajkopisaż jesteś ile masz lat to chyba że w grze komputerowej u sąsiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:09

Ciągnik na 15 ha U mnie w okolicy jest kilka proxim jedni je chwalą drudzy nie w szczególności za zbyt wysokie spalanie i ogólną cenę zakupu że wyposażenie standardowe jest kiepskie i za wszystko trzeba dopłacać. Jeden ze znanych mi ludzi proxe przyciągnął z pola bo wtryski poszły. Serwis się wypial na niego twierdząc że jeździł na kiepskim paliwie mimo że jeździł na orlenowskim...

#1592 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:09

Ciągnik na 15 ha

zetor 7211 u mnie w rodzinnym domu ciągał ładunek na dwóch przyczepach 22 tony plus masa przyczep niech będzie 6 ton co daje 28 ton do pociągnięcia, raz był problem tylko z jedną górką ale dość stromą i o mało co nie było zejscia do jedynki ale resztkami sił wczołgał się na 2ce ( jak ktos kojarzy starą cukrownię zduny k. Krotoszyna i podjazd włąsnie na Krotoszyn to wie która góreczka).

I żeby nie było zestaw ważony bo w drodze powrotne były brane wysłodki, buraków było zawsze ok 15-16 ton ładunku czyli z przyczepami już mialeś ok 22 ton i najmniejszego problemu nie miał przy tym zestawie.

Edytowany przez Mikruss, 17 listopad 2015 - 09:11.

#1593 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:15

Ciągnik na 15 ha

autoostrowski napiszesz jeszcze coś mądrego?

Sieć stacji to jedno a kierownik (właściciel) drugie jeśli wtryski padły z dnia na dzień nie widzę innej możliwości jak paliwo do którego leją rozpuszczalnik. Ja zacząłem na opale jeździć kupuję latem po 2,5zł nie ma co dolać w tej cenie

Edytowany przez pit81, 17 listopad 2015 - 09:17.

#1594 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:17

Ciągnik na 15 ha

no dobra... ale z zasady to bęczka trzeba jednak wjechać w pole ;) chyba że jedziemy na warszawe :D ja 10tys po suchym ciągam 72KM i to już jest kaskaderstwo a ten 16tys :D no ubaw

#1595 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:22

Ciągnik na 15 ha

A po skoszonej qq?

oczywiście zażają się wtopy ale nie o tym była mowa jeśli poczytasz wcześniejsze wpisy

ale właśnie według ciebie jaki ciężar spoczywa na ciągniku będzie 2-3 tony? bo rozmowa dotyczy wytrzymałości zwolnic ile razy ci się złamały?

#1596 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:27

Ciągnik na 15 ha

Aha czyli mamy zrozumieć że gnojówke wozi tylko w warunkach idealnych.... to pisz do końca jak sprawa wygląda i że 2-3 beczki rocznie w ten sposób wywozi

#1597 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:29

Ciągnik na 15 ha

widzę że ciężko tu na argumenty rozmawiać. J....ć się dla zasady :)

#1598 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 12:28

Ciągnik na 15 ha

Sasiadowi w Renówce 113-14 zablokował się rewers w pozycji do przodu - trzeba rozbierać skrzynię, bo inaczej nieda się rozblokować...

@Luke jeszcze niedawno zapierałeś się rękami i nogami na majorem.

nie trzeba, ale nie o tym temat  ;)

Polska B

#1599 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 13:31

Ciągnik na 15 ha

pit81 jak byś napisał że schodzisz jak pisze wyżej kolega  prawie że do jedynki to bym nie podważał ale nigdy nie wierzę w to co piszesz  chyba że traktor nie 85koni  tylko ci jedynka lub dwójka z przodu uciekła z konikami czyli 185 lub 285 koni wtedy jestem wstanie uwierzyć że pociągnie po polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 14:55

Ciągnik na 15 ha

autostrowski gdybyś czytał ze zrozumieniem to nie musiałbyś teraz prostować. Nie mam pojęcia jakim jeździ biegiem faktem jest że górki czuje dokładnie a

rozmowa dotyczyła słabych zwolnic w proksimie

Edytowany przez pit81, 17 listopad 2015 - 14:56.