Polecane posty

wojtek1310    7

Ja bym ci proponował MTZ nie jest drogi , mało kiedy się psuje , no a jak się już zepsuje to części tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Tylko że ten zetor więcej zrobi bo ma z 15km więcej jak ten kioti.@bodzio gdzie zaopatrujesz się w części do kioti,bo w pierwszym lepszym sklepie nie kupisz do niego części a do zetora tak, a jak wiadomo że ciągnik się psuje kiedy jest najbardziej potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to jest marka

tak marka lubiana za czasów PRLu

 

Tylko że ten zetor więcej zrobi bo ma z 15km więcej jak ten kioti.@bodzio gdzie zaopatrujesz się w części do kioti,bo w pierwszym lepszym sklepie nie kupisz do niego części a do zetora tak, a jak wiadomo że ciągnik się psuje kiedy jest najbardziej potrzebny.

Napisz co zrobi ten zetor, z czym sobie nie poradzi Kioti?

A jeżeli chodzi o części to, to nie jest zetor, aby co chwile jakaś awaria była. A części typu filtry, są dostępne u dilera lub dzwonisz do Pronaru(Pronar jest jedynym importerem tego ciągnika w polsce i na magazynie ma wszystko czego zapragniesz do kioti) i na drugi dzień kurier ci przynosi do domu. Na forum jest kilku użytkowników Kioti i wszyscy sobie chwalą go za bezawaryjność i niskie spalanie, a przepracowane mają nawet po 3 tyś mtg. Ja mam dopiero rok i na zegarze 500mtg i żadnej usterki.

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

a myslałes może o pol-mot 814H już niedługo zmieni nazwe na ursus bo wykupili prawa do tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

@bodzio ja nie napisałem że kioti jest zły ale z czasem każdy ciągnik się psuje a kioti to chińczyk czy tam koreańczy,i nie które części do skrzyni mogą być kiedyś nie dostępne :( a zetor to popularny ciągnik w Polsce i z dostępne do części skrzyni itp nie ma problemu. A do do zetora do z linku to jest mocniejszy od kioty, zetor pociągnie już 4 skiby a kioti nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

kolega do zetora 6045 nie może kupić łożyska oporowego sprowadzony z norwegii, i tak to jest z tymi częściami,do zetora też czasami czegoś nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razmus22    1

moj tata ma areal 12,5 swojego i troche dzierzway ale ja sam kupoje maszyny na ten areal i zaczelam sam od 914 pieknie chodzil zachcialo mi sie tura i zamnienilem 914 na zetora 8145 powiem ze jedna wielka lipa skret porazajacy po zrobieniu silnika molowaty a teraz kupilem renie 110 54 i to 6 ma leprzy skret niz te male zetory z napedami a moca i uciagem przebija ursusy 1224 oraz komfort pracy jest juz podobniejszy do ciagnikow z rocznikow 2000, robilem case mx80, valmetem 6300, landini wieloma ursusami i zetorami ,a teraz na Clasie arionie robie i podobny do reni tylko elektronika ktora sie psuje ciagnik kila mniechow a dziadostwo,peka ciagle waz od klimy ktory z chlodnica jest podlaczony i tak mozna silnik odrazu zalatwic patrzyc na zwolennice i tyl taki sam ma ten Class co ta renia z 90r a dostempnosc czesci jest jak nie w Polsce to po za nia bo z Swiss juz kupywalem sobie czesci racja 2 razy drozsze ale inna jest praca na ta renie zakladam teraz nowego tura,i jest z tym leprza ze ma jedna pompe do wszystkiego na wieszku aursusy i zetory napchane kilka i trzeba je rozprowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razmus22    1

jak ursus na jesieni 385 w 4skibach przy overumnie zagonowym nie dawal rady a puzniej i ledwo w 3 to renia stla a my mamy sama gline i gorki bo jak ktos ma rownine i lekka ziemnie to 360 wystarczy do wszystkiego a jak oralismy 360 w 3 skibach phx to co roku skrzynia do remontu albo w tylnim moscie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

Massey1993 5 lat temu wszystko było tansze :D

 

ja u nich kupiłem moją Renatke 110-54 i z ceny zeszli 6tys trzeba tylko umiec gadac a nie odrazu płakac drogo drogo :)

 

Powodzenia życze w poszukiwaniach :D żeby był 2013 rok :D:D za 50tys hehe

 

chyba paliwo, nawozy i nowe ciągniki, przecież stał się starszy o te 5 lat i myśle że teraz wziąłbym za niego może 3-5tys. mniej niż zapłaciłem wiec nie jest tak źle znajomy kupił 2 lata po mnie taki sam jak mój tylko stan wizualny pozostawia wiele do życzenia węższe kapcie, niekompletny (m.in. brak przycisków na błotnikach, halogenów, siłowników) i tur 2 sekcyjny cały pomalowany troche pospawany i z widłami jak do małego ursusa i zapłacił tyle samo ja dostałem szerokiego krokodyla na 2 siłowniki

Edytowano przez Massey1993

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1996    2

ja proponuje MTZ82. ruskie to silny naród, tak samo ich traktory. może nie są urodziwe ale nie o to chodzi w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

A po to bo chodzę jeszcze do szkoły w systemie dziennym technikum do tego mam 10 krów dojnych i 15 sztuk jałowizny więc nie mam za dużo czasu na robotę w polu więc chciałbym skrucić czas na to potrzebny.A do tego dodam że jestem sam.

 

Ja mam 5340(odpowiednik 7245) i wydajność orki wynosi 1h15min/ha pługiem 3 obrotowym na głębokość 25 cm. Spali mi 6l/godzine. Co ty na to? Teraz kuzyn ma ursusa 1212 i taki sam pług jak ja. Zaoranie hektara zajmuje mu ponad 2 godziny. A spalanie 20 l/godzine. Co prawda wtryski leją, pompa pewnie też do roboty, ale ciągnik jest mało zwrotny i jego wydajność przy małych maszynach i na małym areale jest dużo mniejsza niż 7245. Zastanów sie nad tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

coś z tym spalaniem to kręcisz mam zetora 7211 pali w orce 4pługami 8 do 9 litrów a 1224 5 pługami spali mi ok 12

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Polecałbym Ursusa 1014 albo inną czwórkę turbo z przednim napędem i spokojnie będzie wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

coś z tym spalaniem to kręcisz mam zetora 7211 pali w orce 4pługami 8 do 9 litrów a 1224 5 pługami spali mi ok 12

 

Ale zetory typu #340 mają inne pompy wtryskowe i silniki wogóle inne... Mój nie spali więcej niż 6l zapewniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To "jasne...." jest dosyć dwuznaczne ale nie czepiajmy się spalania bo na ten temat już wiele było ale nie wytrzymam i muszę dodać, że mam 6340 i wiem ile pali. Nikt nie powie że to smok i na pewno w orce średni ciężkiej do ciężkiej nie spali 9 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje porady jaki ciągnik wybrac na 15 ha jako ciągnik główny MF255 czy Zetor 5211-6211? Prosiłbym żeby zmieścic się w około 20 tysiącach.

Od razu mówie że nie chce żadnych ursusów 902 :D Bo jak dla mnie to wielka lipa :)

Zetor więcej pali ale więcej robi no i komfort jazdy jest całkiem inny niż w fergusonie ale ferguson mniej pali więc co proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego osobiście mam odpowiednik 255 czyli 3512 i od nowiści tylk instalacja elektryczna sie skopciła a jak nalejesz pełny bak to jezdzisz i jezdzisz bardzo ekonomiczny i zwrotny polecam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj