Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2091 odpowiedzi na ten temat

#1461 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 10:16

Ciągnik na 15 ha

W 2003 roku tez próbowałem z młodszym bratem namowic ojca na zmiane Zetora 8145 (ciagnik igielka ale ojciec akurta najmniej nim jeździł a byl ledwo 3 lata w domu) na MF 3080 z 87 roku co znajomy przywiozl (byl to chyba pierwszy egzemplarz w okolicy). Tak sie stalo ze na pozną jesień ojciec spędził kilka dni do nocy w Zetorze i w koncu dotarło do niego ze wspomagania w tym ciagniku nie ma (ja co chwile nie  moglem w nocy spac z powodu bólu rak od ciągniecia kierownicy na uwrociach), do tego hałas itp, MF byl kupiony od razu, nawet nim nie jechał tylko wsiadł i odpalił.

Mimo że te ciągniki (zetory i ursusy) naprawde nam sie podobają to to jak sie przypomni jazda tym ciągnikiem to szybko przechodzi zachwyt.

Edytowany przez Mikruss, 11 listopad 2015 - 10:18.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 19:59
  •  

#1462 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 11:22

Ciągnik na 15 ha

Też bym nie patrzył na sąsiadów. Oglądaliśmy kupe mf, u nas we wsi też przeróżne wynalazki a trafiliśmy na landini i wzięliśmy bo był ok. Chociaz to i tak kopia mf :) Części wg mnie wcale nie takie drogie, bardziej robocizna jak sie ktoś nie zna. Kupiliśmy za 33 plus włożylismy 4 czyli wyszło 37 ale ciągnik z turem. Oglądalismy różne od 30 do ponad 40 i ciężko coś znaleźć, przynajmniej u nas w lubelskim. Także jak się trafi coś porządnego to nie patrzeć za bardzo na markę tylko brać i jechać :) 

#1463 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 11:44

Ciągnik na 15 ha

Landini nie jest kopią MFa, ma silnik tylko perkinsa, reszta czyli mosty skrzynia itp to wymysł włochów , no i jeszcze kabina mf seri 6xx, fakt że przez jakiś czas MF wciągnął kilka modeli pod swój kolor, tak jak John Deere na niektróre rynki wciągnął Zetora pod swój kolor  ;)

#1464 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 12:46

Ciągnik na 15 ha

Jeszcze jedno co do części w moim przypadku do Renówki nie mam najmniejszego problemu wszystko jest dostępne jak nie od ręki to na drugi dzień. 

Wiadomo ceny części mogą być wyższe niż do ursusa czy zetora chociaż nie ze wszystkimi tak jest. Ale jakość to jest ważne.

Prosty przykład w tym roku pożyczyłem od znajomych kosiarkę bijakową Kornik Xl 250. Chciałem wyrównać działki i łąki po dzikach. Po jakiś 3 godzinach pracy padły łożyska kupa dymu i koniec.

Okazało się że łożyska wymieniali wiosną tego roku. Koszt jaki ponieśli to 90 pln łożysko i 9 pln uszczelniacz czyli w sumie 180 łożyska i 30 uszczelniacze.

Po rozmowie z nimi na składnicę pytam pani mi mówi lepsze czy tańsze no lepsze 220 pln jedno drugie szersze 3-4 mm 250 pln. Z ciekawości zapytałem ile kosztują te tańsze od 60 do 110 pln. Więc jakim cudem ma to działać jak wsadza się takie badziewie. A ten kornik nie nudzi się bo ma do koszenia ponad 50 ha. 

Tak samo z częściami do ciągników jakby były lepsze jakościowo to nikt by nie marudził ale skoro robi się na ilość a nie jakość to później dzieją się cuda wianki. 

#1465 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 14:00

Ciągnik na 15 ha

A ja myślę że jest odwrotnie to ludzie szukają oszczędności i kupują tanie części zaminenne a firmy je robią i poziom sięga dna ale jeśli ktoś chce to kupi pożądne podzespoły do Ursusów i Zetorów też, sam widzisz po przykładzie tych łożysk. Wszystko jest pięknie puki potrzebujesz części typowych : łożysk węży pompki czy innych pierdoł niech wypowie się ktoś kto przeprowadzał generalny remont. Wszyscy porównujecie do c360 tki która żaycie zaczęła w PGR i tam skończyła to życie a potem ojciec czy dziadek ją kupił i wskrzesił i nikt nie zna jej przebiegu a od tego wszysto zależy. Komfortu oczywiście nie można porównywać ale to konstrukcja z 61 roku potem niewiele się zmieniło więc też bieżcie to pod uwagę. Każdy ma prawo wybrać to co uważa ważne by nie dać sie oszukać. Mam doświadczenie z 5 Zetorami i raczej nie zmienię marki wiem że są tanie, trwałe, proste, zwrotne, dość komfortowe i oszczędne (i to ostatnie znów kilka osób rozzłości) :)

#1466 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 14:42

Ciągnik na 15 ha Ale konstrukcja zetora to też lata pewnie 70te. Seria 7xxx to ulepszona c360. Ursus mógł iść w stronę c362 i już zaczynało mieć to rece i nogi. Dopracować i produkować. Ja po kilku zetorach nie zamierzam do nich wracać... zachodni pod każdym względem przebija ursusa i zetora. Prosty przykład części. Poszukiwalem do renault lamp przednich. Jaki był mój szok jak te lampy leżały w sklepie na półce i to made in france za 70zl za sztukę...
Też o tym pisałem pracować ursusem czy zetorem z tamtych lat dzisiaj to tak jak jeździć fiatem 125p lub polonezem i sugerować się że są tanie w naprawach

Edytowany przez Luke16, 11 listopad 2015 - 14:46.

#1467 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2714 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 15:16

Ciągnik na 15 ha

Pit81 posiadałeś kiedyś inny ciągnik niż zetor że piszesz że jest oszczędny? Dla mnie jest on jeszcze bardziej paliwożerny od ursusa, na moich ziemiach 60-tką w orce nigdy nie przekroczyłem 6litrów na godz zegarową, sąsiad 5211 w identycznym pługu spala 7. Jest w nim ciepło i się nie psuje tak jak Ursus i to koniec zalet, tym bardziej że jest 2x droższy w zakupie. 

#1468 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 15:24

Ciągnik na 15 ha

u nas było podobnie. W 2008/9r. szukaliśmy traktora z ładowaczem. Oglądaliśmy sporo, ale zawsze było jakieś "ale". W końcu 13km od domu znaleźliśmy tego Forda 4610. Daliśmy za niego 16 800zł z ładowaczem. Każdy mówił, że nie ma części, że drogo, itp, ale z tatą byliśmy "napaleni" na coś zagranicznego. W końcu Ford stanął na podwórku i nie żałujemy tej decyzji. Jedyne, co było robione to: opona tylna, obie przednie, pompa wody(270zł), regeneracja pompy paliwowej(700zł), przewody paliwowe(8zł szt. z C385 :P), wymieniony drążek kierowniczy(od C360 za 80zł, ale musze końcówki zmienić, bo po roku mają pieruński luz) i w tym roku zrobione wtryski(30zł za koncówke). Traktor dobija do 13 000mth i ciągle jest w niezłej kondycji. Oczywiście nie podaje filtrów itp, bo to oczywiste :)

#1469 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 16:21

Ciągnik na 15 ha

Jest trochę tak, że jeśli trafi się wrak, to lepiej żeby to był Ursus, bo za części mniej się zapłaci, niż do zachodniego. Jeśli uda się zdobyć "perełkę", to lepiej zagraniczny, bo powinien wytrzymać wieki, a do tego większy komfort. Na rynku loteria - raz cudo, raz złom. A różnic w wyglądzie między nimi nie ma. 20 lat temu wymagane było, żeby ciągnik zrobił to, co miał robić - i tyle. Teraz ma to być osobówka: radyjko, klima, do tego EHR, półbiegi, rewers e-h i inne cuda. Za granicą to norma od dawna, a u nas nie.

Więc do rzeczy: kupujcie cokolwiek, co zrobi robotę, nie oderwie wam rąk ani nie połamie kręgosłupa,a na ewentualne naprawy odłóżcie ok. 5 tyś.

#1470 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:08

Ciągnik na 15 ha

mówisz o końcu zalet ale dwa razy większy skręt to już nic szybciej działaący podnośnik też wygodna kabina nie ma znaczenia oczywiście ktoś za chwilę napisze że to i tak za mało a spalanie miałem 7211 i spalał max 12 litrów na hektar ciężkiej orki kiedy połowę musiałem walczyć na 2 biegu. A mówisz że 5211 spalił więcej niż c 360 być może ale jest stereotyp że zetor pali więc trzeba mu zapiąć większą maszynę żeby to nadrobić - i błędne koło się zamyka a 5211 ma tylko 45 km masę większą niż c 360 tka więć uciąg większy ale nie za darmo on da sobie radę ale spali. Miałem jednocześnie 7211 i c 360 mam porównanie i zetor mniej spalił ale jeśli ktoś zapnie do niego pług 4 bo daje radę to wtedy ma wynik w spalaniu. Ale widzę że kupujemy zachodnie maszyny ale mentalność Polaka żeby taniej żeby taniej więc nie dziwmy się że takie mamy części zamienne bo my konsumenci to prowokujemy nie producenci, jeśli można taniej to zróbmy taniej i sklepy też sprowadzają tańsze i gorsze części bo tego chcą klienci

luke 16 zastanawiam się czy jak już sprzedasz zetora czy kupisz nowego claasa czy jakąś sprawdzoną ale używaną konstrukcję:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1471 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:41

Ciągnik na 15 ha Nowego już nie kupię ale sprawdzoną zachodnią uzywke plus nowy ladowacz do tego.

#1472 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:00

Ciągnik na 15 ha

Więc wytłumacz mi na czym polega rżnica w sposobie myślenia kogoś kto kupuje sprawdzoną konstrukcję ursusa lub zetora dziś kiedy to konstrukcja z przed 30 lat a tobą który za kilka lat chce sprawdzoną konstrukcję z przed 30 lat? Przecież chodzi ci też komfort zwrotność szybkość pracy napewewno nowy claas będzie taki a to w prostej linii potomek renaulta.  Czy przypadkiem nie łączy nas wszystkich obawa przed tym co nieznane obawa przed kosztami itd...?

Moim zdaniem każdy ma prawo do własnego zdania a ja odradzałbym kupno jakiegokolwiek zachodniego ciągnika komuś kto ma 10 -15 ha a zbierał kasęna ciągnik przez 2 lata tylko dla tego że sąsiad ma albo tak mu się umyślało jeśli ktoś używa ciągnika codziennie i ma dochody to inna sprawa klient majętny sprzęt obojętny. Mój brat obrabia ponad 30 ha zetorem 6211 bo ma inne priorytety a nie dajmy się zwariować ile jest oszczędności czasu w orce na 15 ha jeden dzień? Ja mam 3 ciągniki różnej mocy tylko dla tego że mogę sobie na to pozwolić i mam dodatkowe źródła zajęcia które też pożerają czas.

#1473 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2231 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:01

Ciągnik na 15 ha

bo zapewne kolejne bajery dziś montowane do traktorów są po prostu zbędne do wygodnej pracy... Chwalił mi sie sąsiad jakiś czas temu jakie to ma w wyposażeniu jego kilkuletni NH... słucham go tak i kiwie tylko głową.... mój MF z 87r ma podobne wyposażenie... jakoś więcej mi nie trzeba do komfortowej pracy.. na chwile obecną oczywiście

#1474 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:04

Ciągnik na 15 ha

moje jest takie zdanie że nie rozchodzi się o to ile szybciej zrobi tylko o tą mordęgę przez całe życie rozwiązania w maszynach  komunistycznych to zgroza

#1475 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:09

Ciągnik na 15 ha Nie po prostu nowe ciągniki to plastik fantastic a jakość wykonania plus dpfy, blue cos tam plus wyzylowanie silnikow i emisje spalin czy śmieszna masa ciagnika, to tylko strzał w kolano, dlatego wole starą renowke czy innego zachodniego ktory wytrzyma przy dobrej eksploatacji 20 tyś mth niż nowke która psuje się już w okresie gwarancji. Pokupowali u nas nowe nh i co z tego jak oba pojechały na serwis na lawecie. I nie tyczy się to tylko nh ale i innych marek. Silnik w 5cio letnim fendzie wytrzymał 7tys mth. A starego fendta widziałem który miał nabite ponad 22tys mth bez remontu... co do pytania o ursusa i zetora. Zapraszam na przejażdżkę moją renault 95.14 z 1984 roku komfort jest lepszy niż w majorze czy nawet tymi nh serii 4. A o mfie serii np. 3xxx nawet nie wspominam ciszej niż w nie jednym autem... jezdziles? Pracowałeś zachodnim ciągnikiem z tamtych lat? Moje zdanie znasz byłem zafascynowany zetorami i jak wsiadłem w zachodni wysiąść z niego nie chciałem dlatego do zetora/ursusa nie wrócę.. w majorze skonczy sie kredyt i na sell jeszcze w ten sam dzień...

#1476 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:18

Ciągnik na 15 ha

Nie jeździłem mf 3xxx jeździłem nowszym piękna maszyna tylko też pojechała na lawecie i nie posiadam takiej maszyny i może rozsiewam plotki ale remont skrzyni takiego mfa podobno kosztuje więcej niż nie jedno auto więc każdy wybiera według siebie jeden lubi gajowego drugi córkę jego:)

#1477 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:25

Ciągnik na 15 ha

nie jedno auto można już kupić poniżej 900zł

#1478 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 11 listopad 2015 - 20:30

Ciągnik na 15 ha

A dlaczego był na wodzie bo pewnie płyn wyganiało i nie nastarczyłeś dolewać a wymienić uszczelkę pod głowica sie nie chciało czy za drogo?

OJ bys się zdziwił...to,że była woda to przyzwyczajenia z 360

mój IHC mA  w tej chwili ponad 27 tysięcy mth!! i silnik nie rozbierany!!!!(mam książkę serwisową ze wszystkimi wpisami w  niemcach)jedyne co było robione to uszczelniana pompa paliwowa ale to już w 1981 roku(ciągnik jest z 1979)

kolego @wincenty5 co do twojego postu w maju tego roku zakupiłem Renatkę 133.14 z przebiegiem napewno ponad 10k mth i co po całym sezonie mogę powiedzieć tak nigdy w życiu ursusa lub zetora z ciężkiej serii dlaczego?? Odp. prosta masa, moc, widoczność, uciąg, ekonomia, komfort. Co do awarii i eksploatacji to wiadomo nowe to nie jest ale do rzeczy:

pompa hydrauliczna zamiennik włoska Lucas 800 pln,

końcówki wtrysków 60 pln/szt plus 50 pln ustawienie też lucas,

regeneracja siłownika wspomagania 70 pln (tak prawdę powiedziawszy żeby w oczy się nie rzucało i po prostu tak już mam że ma być wszystko zrobione)

przewód hydrauliczny 1 metr+zakucie 25 pln 

komplet filtrów i olej w silniku ok. 400 pln (filtr powietrza nietypowy rozmiar na zamówienie 3 dni czekania z fracji) reszta od ręki

teraz czeka mnie wymiana płynu chłodniczego i koniec. 

Co do spalania to jestem mega zadowolony gdyż podczas uprawy pod siew moim zestawem przy pracy na około 30 cm na jakieś 14-15 ha spaliła mi jakieś 100 litrów a moje działki nie należą do największych i  najprościejszych większość to kliny i nieforemne. Na prostych działkach 2 bieg na 3 zakresie (szybkim) i do przodu.

Przy siewie 3 bieg na 3 zakresie (szybkim) i heja.

W belarce na usługach rewers chociaż mechaniczny ale po prostu nie zastąpiony tak samo jak i w uprawie. Mimo że ciągnik ma swoje gabaryty ale nie mam  co narzekać właśnie przez rewers. Niema tego wajchowania biegami. 

Zostało mi jakieś 2 może 3 ha do ruszenia przed zimą ale teraz do agregatu zakładam podcinacze na każdą łapę mam nadzieję że sobie poradzi najwyżej bieg niżej i do przodu.

a co do wody w tym IHC to jak był na wodzie to po kupnie od razu miał zmieniać na płyn chodził to chodził a że czasami skleroza nie boli to cóż przypadłość wieku średniego:) :):) :)

Kolego to nie skleroza tylko dziwna konstrukcja pompy wody ją załatwiła-pompa ma takie zagłębienie z którego nigdy woda do końca nie zejdzie i w dodatku łotadki w środku są plastikowe i jakby wklejane na ośkę i jak zimą chciałem odpalić to obróciło i po pompie ot awaria na ponad 1000 mth użytkowania

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1479 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2231 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:32

Ciągnik na 15 ha

mi póki co nie zależy na spełnianiu śmiesznych norm spalin, nabijaniu kasy serwisantom. To co mam w podobno mega awaryjnym mf serii 3000 w większości przypadków sam ogarniam z pomocą forum czy znajomego który coś więcej potrafi niż serwis traktora młotkiem jak w PGR. Poza tym nie interesuje mnie nabijanie kasy bankowcom i innym krawaciarzom... proste. Teraz trzeba popchnąć ursusa i kupić troche nowszego MF i spokój

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1480 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:38

Ciągnik na 15 ha

Takie czasy ze robia teraz takie ciagniki aby doic pieniadze z ich serwisowania .Ja jezdze juz 10 lat na farmie w UK i co nowsze JD tym gorsze .Choc tam duze farmy nie maja swoich ciagnikow wszystko jest wynajete na okres 2 lat .Nikt o to nie dba a po tym okresie ciagniki wracaja do delara on je sprzedaje a farma bierze nowe a w razie awari przywoza nastepny i tak to sie kreci .Nas jeszcze nie stac na takie gospodarowanie i chyba nigdy nie bedzie stac .