Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2131 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 18:25

Ciągnik na 15 ha Bzdury piszesz za renowke 95.14 dałem 33 tyś zł i jakoś oprócz oleju, filtrów i jednego węża paliwowego nic nie dokladalem. To nie ten materiał co ursus/zetor. Jakoś ludzie nie piszą zbyt często nie piszą. Ja do kwoty 35 tys zl szukalbym mfa 698 lub renault 85.14 lub 95.14 albo landini chyba model 8880

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 11:34
  •  

#1442 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 18:42

Ciągnik na 15 ha

W ciagnikach kilkunastoletnich zawsze cos sie znajdzie do poprawienia czy do wymiany...Tylko w nowym wszystko jest kompletne i sprawne i ladnie wygladajace .Juz pomijam sprawy mechaniczne a to lusterka a to siedzenie a to inne pierdoly .Inni nie zwracaja na te powiedzmy drobiazgi uwagi a inni lubia jak wszystko jest na tip top...

#1443 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 18:49

Ciągnik na 15 ha

No dobrze zainteresuje sie tymi renault i mf . Może akurat zmienie zdanie jeszcze do żniw to moge wybierać . 

#1444 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 10 listopad 2015 - 18:51

Ciągnik na 15 ha

Za 35 nic sensownego???

http://olx.pl/oferta...57-IDcv7Qj.html

do wzięcia za 30

Ciągnik,który mogę polecić kazdemu-faktycznie przez ostatnie 10 lat pracował na 8 hektarach,właściciel sprzedał ziemię i wyprzedaje sprzęt.Panowie proszę Was nie opowiadajcie głupot,że części do zachodnich są takie mocno wysokie-rzeczywiście są nieco droższe od ursusowskich ale jakość o wiele wiele razy wyższa,  komfort dużo wyższy i spalanie niższe w porównanie do ursusów

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1445 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 18:59

Ciągnik na 15 ha Fakt ten case ładnie wygląda. Co do części zawsze można ratować się używanymi. Ktoś tutaj pisał na AF że nowy bak do ursusa kosztowal 1700zł więcej gdzie ta taniosc?

#1446 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:03

Ciągnik na 15 ha

Nie przetłumaczysz co niektórym i koniec, ale wystarczy porównać żuka z 95r do VW transportera z 95r, Pali połowę, nakręci 5albo i 10x tyle kilometrów bez remontu, jest dużo szybszy i wygodniejszy. I teraz zadajcie sobie pytanie co jest tańsze w utrzymaniu? Jasne że VW

#1447 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:19

Ciągnik na 15 ha

Ja posiadam Renówkę już 3 lata i oprócz filtrów i oleju nic w niej jeszcze nie remontowałem a nie wróć kupiłem 2 uszczelniacze za 3zł  :D bo mi się lekko z dolnego wałka ramion sączyło. I teraz jak bym miał kupić ciągnik to na pewno kupił bym jeszcze raz Renault, mam c-360 i myślę się tego pozbyć i kupić coś na jej miejsce bo to nie praca polskim sprzętem jest tylko męka. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#1448 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:20

Ciągnik na 15 ha

Ciekawią mnie massey ferguson 3070 3080 nawet fajne ciągniki i komfortowe bo jakoś renault mi nie podchodzi więcej widze u siebie tych mf . Co mf czy ursus . Jak mam wybierać to musze wszystko obgadać . 

#1449 Share wujciozetor

wujciozetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:20

Ciągnik na 15 ha Zetor 7745 a jeśli oszczędniejszy to Massey Ferguson

#1450 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:23

Ciągnik na 15 ha

Case utrzymany w super stanie mechanicznym szczerze nic na dokładkę no chyba,że pedant to może się do przednich opon doczepić

Sam bym go łyknął ale mam teraz 3 i zaliczkowałem nowego.........

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:29

Ciągnik na 15 ha

Sa tacy ze nie dadza sie przekonac za skarby swiata i juz .Mam takiego znajomego sprzedawce czesci do ciezkiej serii uwaza ze nie ma nic lepszego od 80 .Cala ciezka seria byla dobra 20 lat temu jak nic innego wiecej nie bylo nie wspomne juz o 60.

#1452 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 10 listopad 2015 - 19:38

Ciągnik na 15 ha

Ja posiadam Renówkę już 3 lata i oprócz filtrów i oleju nic w niej jeszcze nie remontowałem a nie wróć kupiłem 2 uszczelniacze za 3zł  :D bo mi się lekko z dolnego wałka ramion sączyło. I teraz jak bym miał kupić ciągnik to na pewno kupił bym jeszcze raz Renault, mam c-360 i myślę się tego pozbyć i kupić coś na jej miejsce bo to nie praca polskim sprzętem jest tylko męka. 

Masz rację renówki to dobre ciągniki, ja miałem niestety renate tylko sezon i nie to żeby było coś nie tak, sprzedałem z innych powodów.

Miałem 75,34 i tyle co u mnie się nalatała to może i innego przez 2-3 lata nie zrobi, nic nie dołożyłem tylko ON nawet oleju ani filtrów nie wymieniłem, sorki tylko pomalowałem blachy, polecam te ciągniki są naprawdę ok, wiadomo że trafić można na ruinę ale to w każdej marce tak jest.

#1453 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 19:42

Ciągnik na 15 ha

Mój ojciec był taki sam ale postawiłem na swoje i kupiłem IHC 654 do tego była jeszcze 360 i co??POmimo tego,że IHC bez kabiny nikt już do 360 nie chciał siadać nawet ojciec,360 tylko poszła w pole to już coś się działo a IHC przez 8 lat wysiadła pompa wodna ale to z mojej winy bo nie był na płynie i ją przyłapało-koszt???270,- 

3000 postów

#1454 Share wincenty5

wincenty5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 20:53

Ciągnik na 15 ha

A dlaczego był na wodzie bo pewnie płyn wyganiało i nie nastarczyłeś dolewać a wymienić uszczelkę pod głowica sie nie chciało czy za drogo?

#1455 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 21:02

Ciągnik na 15 ha

Trochę się boję o to zapytać ale widzę, że duży ruch tutaj. Mam areał troszkę większy bo 20 hektarów, może w przyszłości się powiększy i mam taki problem.

Posiadam Zetora 7711 i praktycznie nie mam pługa bo stara UG się rozlatuje i to nie jest orka. Czy Zetor 7711 podniesie pług LEMKEN OPAL 110 3 skibowy?? Bo opal 90 jest dla mnie za mały bierze tylko 105 cm z tego co wyczytałem, a mi chodzi  o coś żeby brało 120 cm czyli tyle co stara 4 UG. Ewentualnie mam w planie kupić 4 skibowego, i jedną skibę odkręcić żeby było na przyszłość jak zmienię ciągnik na jakiś 100 KM.

#1456 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:19

Ciągnik na 15 ha

koczas raczej będzie kiepsko nawet z uciągiem mam takiego opala i powiem szerze do ciągnika bez napędu i min 80KM bym go nie podpiął... 

Tylko co to ma do tematu ciągnik na 15ha? 

Edytowany przez Luke16, 10 listopad 2015 - 22:24.

#1457 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 22:28

Ciągnik na 15 ha

Właśnie nie ma nic wspólnego. Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za zaśmiecanie ale naprawdę nie wiedziałem gdzie się o to spytać, żeby ktoś odpowiedział.

#1458 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 00:02

Ciągnik na 15 ha

kolego @wincenty5 co do twojego postu w maju tego roku zakupiłem Renatkę 133.14 z przebiegiem napewno ponad 10k mth i co po całym sezonie mogę powiedzieć tak nigdy w życiu ursusa lub zetora z ciężkiej serii dlaczego?? Odp. prosta masa, moc, widoczność, uciąg, ekonomia, komfort. Co do awarii i eksploatacji to wiadomo nowe to nie jest ale do rzeczy:

pompa hydrauliczna zamiennik włoska Lucas 800 pln,

końcówki wtrysków 60 pln/szt plus 50 pln ustawienie też lucas,

regeneracja siłownika wspomagania 70 pln (tak prawdę powiedziawszy żeby w oczy się nie rzucało i po prostu tak już mam że ma być wszystko zrobione)

przewód hydrauliczny 1 metr+zakucie 25 pln 

komplet filtrów i olej w silniku ok. 400 pln (filtr powietrza nietypowy rozmiar na zamówienie 3 dni czekania z fracji) reszta od ręki

teraz czeka mnie wymiana płynu chłodniczego i koniec. 

Co do spalania to jestem mega zadowolony gdyż podczas uprawy pod siew moim zestawem przy pracy na około 30 cm na jakieś 14-15 ha spaliła mi jakieś 100 litrów a moje działki nie należą do największych i  najprościejszych większość to kliny i nieforemne. Na prostych działkach 2 bieg na 3 zakresie (szybkim) i do przodu.

Przy siewie 3 bieg na 3 zakresie (szybkim) i heja.

W belarce na usługach rewers chociaż mechaniczny ale po prostu nie zastąpiony tak samo jak i w uprawie. Mimo że ciągnik ma swoje gabaryty ale nie mam  co narzekać właśnie przez rewers. Niema tego wajchowania biegami. 

Zostało mi jakieś 2 może 3 ha do ruszenia przed zimą ale teraz do agregatu zakładam podcinacze na każdą łapę mam nadzieję że sobie poradzi najwyżej bieg niżej i do przodu.

a co do wody w tym IHC to jak był na wodzie to po kupnie od razu miał zmieniać na płyn chodził to chodził a że czasami skleroza nie boli to cóż przypadłość wieku średniego:):):):)

Edytowany przez blondynek2004, 11 listopad 2015 - 00:23.

#1459 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 09:30

Ciągnik na 15 ha

Hmm no na prawde to co napisałeś to dało mi do myślenia . Czyli lepiej szukać zachodniego tylko ojciec sie nie umi przekonać że zachodni jest lepszy bo części itp. Jak bym chciał kupować nowego to bym kupił zetora proxime 90 bo już oglądałem i miałem przyjemność tym jezdzić no ale i tak kupie używany ciągnik . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 10:13

Ciągnik na 15 ha

Teraz powstaje bardzo dużo sklepów do ciągników zachodnich, bo jest ich dużo w Polsce więc nie masz się co martwic o części a i cena nie jest też wygórowana. Nawet jak coś jest troszeczkę droższe od części polskich to przełoży się to na jakość i dłużej wytrzyma. Druga sprawa to taka że kupuj to co Ci się podoba i jest mniej wyrobione, nie patrz na to czy dużo osób ma u Ciebie w okolicy np, MF a mniej jest Renówek. Podam Ci taki przykład u mnie w okolicy można trochę zobaczyć MF, JD czy Case ale Renówki są tylko 3 na całą gminę więc nie jest to faktem że jak jest dużo MF to zaraz muszą być bardzo dobre po prostu komuś pasował taki ciągnik i taki kupił. Najważniejsza sprawa to przekonaj ojca żeby zmienił zdanie o zachodnim sprzęcie. Ja jak kupiłem Renówkę to ojciec też nie był przekonany do niej bo zawsze jeździł polskim ursusem C-360 a teraz sam każe mi sprzedać ursusa i kupić coś zachodniego bo zauważył jaka jest różnica miedzy polskim a zagranicznym sprzętem. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!