Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2119 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 08:03

Ciągnik na 15 ha

co to za gadka, jak dbasz tak masz

u nas w ciągnikach (C-330M i C-360) są prawie nowe akumulatory, ciągniki pozalewane płynem, instalacje sprawne, paliwo pewne, to mogę przez miesiąc w zimę stać i zapalą

tak samo jest z samochodami, jeden jeździ 25-letnim autem z przebiegiem 400tys.km garażowanym pod chmurką i o każdej porze odpala i jedzie, a u innego 5-letni samochód stojący w garażu bez prostownika nie odpali....

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 05:29
  •  

#1362 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 08:54

Ciągnik na 15 ha

kolego odnośnie odpalania to co do c330 miał bym wielkie wątpliwości że odpala w mrozy czyli -20 no chyba że przerobiłeś rozrusznik , odnośnie samochodów to jak najbardziej się zgadzam stary vw golf II 1.6d odpala bez problemu stojąc na dworze w -34 wiem to z doświadczenia ale takiej c330 jeszcze nie widziałem i gdy byś był z moich okolić to specjalnie bym podjechał to cudo zobaczyć

#1363 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 09:06

Ciągnik na 15 ha

mf musi mieć dobry akumulator i sprawną świece i być zalany dobrym olejem i też odpali w każdy mróz każdy ciągnik jest dobry jak nie jest zajechany i są tanie części w miarę  ale mało jest dobrych ciągników bo nikt dobrego nie sprzedaje a mało jest osób co wymienia sprzęty na nowe a stare ma dobre bo jak jest dobry to cena jak za nowy jest tak samo z c 360 ceny po 20 ty wystawili ok może remont zrobili itp ale ten ciągnik nie jest wart bo ja bym nie kupił ciągnika bez wspomagania z huczącym mostem i kabiną z dziurami za 20 tys z 70 roku bo to nie porozumienie jest

#1364 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 09:12

Ciągnik na 15 ha

Muszę przemyśleć, pojeździć i pooglądać różne. Niestety kilka co prawdę Ursusów 914 i Zetorów 8145 widziałem ale były to tak naprawdę rupcie za duże pieniądze.

Ciągle zastanawiam się nad tą C-330 czy sprzedać ją kupić coś większego czy zostać przy dwóch ciagnikach czyli 7745 + coś większego.

Ja na Twoim miejscu bym sprzedał ursusa a kupił w to miejsce kupić zetora 5211 czy coś podobnego. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy potrzebny Ci większy ciągnik patrząc na maszyny bo co z tego, że go kupisz a później okaże się, że masz do niego za małe maszyny i zrobisz nim kilkadziesiąt godzin w roku. Każdy tu pisze zachodni, elektronika, ok ciągniki zachodnie są bardziej komfortowe, mają więcej udogodnień, biegów itd.ale jak trafisz na wyjechany sprzęt to kieszeń będzie bolała a z tych kilkunastu ha zapewne kokosów nie zbijasz. Ten mega komfort w ciągniku zachodnim to też jakoś wielce go nie odczujesz na swoim zdrowiu bo ile tym ciągnikiem w roku zrobisz ? 150h ? 200 ?  Przypadek z sąsiedniej wsi, kupił gościu jakiegoś case z lat 90 z ładowaczem na kilkanaście ha. Po przesiadce z t25 zachwalał go, za dwa lata poszło sprzęgło, okazało się, że całe sprzęgło trzeba wymienić i ciągnik stał przez pół  roku i czekał do dopłat bo wymiana kosztowała prawie 10tyś. 

#1365 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 09:15

Ciągnik na 15 ha

no z tym sprzęgłem to się  rozpędziłeś podziel minimum przez 2

#1366 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 09:22

Ciągnik na 15 ha I właśnie się tego obawiam... czyli tak jak w przypadku tego case. Co z tego że super ciągnik jak sprzęgło do niego 10tysi... za tyle to pół ciagnika Zetor naprawie a jak wiadomo kokosow teraz na wsi nie ma... zastanawiam się. Bo 7745 obrabiam obecnie wszystko mocy ciut brakuje bo ok 10KM C-330 głównie stoi. Może do 7745 dołożyć turbo? A za c330 kupic 5211? To wcale głupie by nie było albo kupic 8540 za 7745. Zglupialem teraz...

#1367 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 09:24

Ciągnik na 15 ha

autoostrowski jeszcze do nie dawna u brata c330 woziła z pryzmy ququ (ma tura i ładował tym kiszonke z ququ) przez całą zimę, jeszcze pare lat temu ja tym jeździłem praktycznie od dziecka, zima czy lat co drugi dzień i nie ważne czy było 0 czy czasami -25 st grzanie świecy przez minute i dobry akumulator i paliła od strzała,

Z tym sprzeglem do Case za 10 tys to troche sie przechwalił. Normalnie tarcz sprzęgła kosztuje  do ciągnika ok 80-100 km od 250 do 800 zł, ew mozna dac do nabicia okladzine, co tez juz robilem, kolo zamachowe do dobrego tokarza aby je wyrównał i miescisz sie z mechanikiem w cenie naprawy zetora.

Po drugie Czesci do nowszych zetorów jezeli oryginaly są drogie jak diabli, i tez nie są dostepne od reki (mowa o skrzyni biegów podnosniku etc.), Poszukaj MF 390 to sporo czesci od ursusa w najgorszym wypadku kupisz, a z elektroniki bedzie mial zalaczanie napedu i blokade mostu na elektrozaworach i to wszystko.

Edytowany przez Mikruss, 05 listopad 2015 - 09:28.

#1368 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 09:35

Ciągnik na 15 ha Nie ukrywam że zastanawiam się jeszcze nad jednym. Czy na razie nie zostać przy 7745 dokupić zamiast c330 5211 i poczekać z rok. Zobaczyć co będzie na rynku mlecznym i może wtedy zainwestować.

#1369 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 09:37

Ciągnik na 15 ha

Ja na Twoim miejscu bym sprzedał ursusa a kupił w to miejsce kupić zetora 5211 czy coś podobnego.

A ja polecam zostawić ciapka do lekkich prac kupić jakiś ciągnik 80Kucy do prac ciężkich (szybciej robota idzie możesz poświecić czas zaoszczędzony na coś innego)
OC i przegląd  oraz inne koszty(oleje, części) za ciapka to mała suma w porównaniu do tego co może Ci dać zostawienie go na placu tzn oszczędność czasu i wygoda (mniej odczepiania i zaczepiania)

Edycja: w związku z tym co napisał mich89 mój post nie jest aktualny :)

Edytowany przez d___b, 05 listopad 2015 - 09:42.

8bdb4a7a95566.jpg

#1370 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 10:02

Ciągnik na 15 ha

jak masz 5211 brać to kup sobie 4512 masz te 60 -70km zależy jaka wersja kasa podobna ale moc i waga inna zawsze siewnik do nawozu 500l czy opryskiwacz 800l założyć można a do zetora 5211 to to samo co c 360 tylko wygodny w środku :) ogólnie nic nie mam do zetorów ale te 47km to dużej różnicy nie masz spalanie podobne a moc większa kabinka może trochę gorsza niż w zetorze ale też nawiewy wspomaganie kierownicy radio w miarę cicho ja swoim ciągam agregat 2,8 mogłem kupić 3 m też by dał rade pług 3x40 wysoka słupica spalanie na 1 ha orki ok 10-12 l głębokość ok 20cm ziemia 3a 3b a co do zachodnich to nie masz sprężarek w większości a są przydatne nawet koło na polu na pompować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 16:25

Ciągnik na 15 ha

tak sprężarka przy ciągniku rzecz niezbędna  <_<

nie mam w reni a i w 360 może raz na 2 lata włączona

co do części, jeśli ktoś nie potrafi szukać to nie dziwne że w pierwszym lepszym sklepie typu Agroma zedrą jak za pół ciągnika

poza tym trzeba myśleć przy kupnie, a nie kupować bo ładnie wygląda nowy lakier kładziony na mech

Polska B

#1372 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 16:43

Ciągnik na 15 ha

Za dobra 4512 trzeba dac ponad 40tys.te z przodem jak 912 przewaznie bez wspomagania na waskich kolach i sciuchrance  .Szukalem dla siebie i troche ich widzialem .

#1373 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 17:09

Ciągnik na 15 ha

można dać 30 i są fajne zobacz u mnie w galerii 4512 ze wspomaganiem i na wąskich ale mam obciążniki i ładnie idzie co do renault są drogie w naprawie i prze reklamowane za 100 kony ciągnik chcą po 40 ty z 90 roku to za 80 nówkę ursusa c 380 kupisz czy innego

#1374 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 17:28

Ciągnik na 15 ha

miałeś renię że piszesz takie głupoty, części do zachodnich może i są droższe ale ich jakość jest o wiele lepsza niż do U czy zetora, w których co kilka miesięcy wymieniasz to samo  <_<

spalanie takiego MWM o mocy 50-60KM porównywalne z naszą 330, o uciągu na dobrej oponie i udźwigu niemal tyle co waży sam ciągnik nie wspominając

Polska B

#1375 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 17:48

Ciągnik na 15 ha

spalanie jak najbardziej ok ja osobiście nie mam ale co 2 drugi u mnie na wsi ma renie i wiem co mówię koszt wału do przedniego napędu ok 8 tys akurat u sąsiada ukręciło końcówkę koszt naprawy skrzyni w 95 160-94 czy 155 tx koszt naprawy skrzyni biegów od 10 -20 tys  w zależności co poszło znajomy robił to wiem ja nie mówię o reni że jest zła tylko że droga w naprawach  nie chce mi się wymieniać wszystkiego co robili ciągnik jest fajny bo zwrotny mało pali itp każdy ciągnik musi swoje spalić mf jak jeździsz normalnie to malutko spali a jak mu dasz po garach to pociągnie 2 razy tyle miałem mf 90km to wiem co mówię sama głowica 3500 tys używana nowej nie dostaniesz koszt remontu silnika bez wału i bloku 8 tys bo jak z blokiem i wałem to 20 tys a do ursusa 4512 głowica 1 tys jakość jest lepsza ok ale bez przesady z tymi cenami 2 ciągnik można kupić za samą skrzynię

#1376 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 17:58

Ciągnik na 15 ha Obawiam się osobiście jednego. Nie ukrywajmy zachodni rolnik ile zarabia a ile my? Zastanawiam się bo jesteśmy w Polsce i nie ukrywam że ceny u nas do Zetora czy Ursusa sa śmieszne wiem że komfort w porównaniu do zachodnich to dwie inne bajki ale czy na mój areal warto się pakować w zachód?

#1377 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 18:13

Ciągnik na 15 ha

ja już tak zrobiłem i powróciłem do ursusa 4512 i spokojnie wystarczy komfort jakiś tam jest nie ma szału ale i tragedii a miałem mf fajny był ale i drogi w utrzymaniu do ursusa jadę z 20 zł do sklepu tam trzeba było min 500 zł na byle co jak ktoś ma dużo ha to ok ale jak masz 10 -20 ha to nie ma sensu  tam ciągniki nie stoją jak u nas większość jest zajechana tam nikt tanio nie sprzeda ciągnika jak i samochodu a handlarz musi zarobić nie ma co się oszukiwać jak coś jest dobrego to cena też odpowiednia u nas też tanio ursusa nie kupisz chyba że do remontu to i tam jest tak samo tylko że jeszcze handlarz musi swoje zarobić są uczciwi handlarze jest ich mało ale są ale ceny też mają bo wiedzą co mają na placu że 5 nie kupi ale 6 weźmie

#1378 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 18:19

Ciągnik na 15 ha Kursem nie wiem skąd wy te ceny na naprawy bierzecie. Naprawa kompleksowa napędu w mf3120 z atakiem łozyskami uszczelniaczami regeneracja walka napędu pod ciągnikiem i mechanikiem wyszło Max 2500 zl. Remont silnika ze szlifami 6 garów w mf Max 8 tyś.

#1379 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 18:19

Ciągnik na 15 ha

Ty weź sie tyle nie zastanwiaj tylko przejedź sie tym wymarzonym zetorkiem, potem jakąś renatą czy MFem... na koniec polska 80tka.... wyciągnij wnioski i tyle w temacie... Ja jak przyprowadził MFa to mnei ojciec zbeształ a teraz z niego nie wychodzi... 65lat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 18:29

Ciągnik na 15 ha Ja wiem co piszecie i to rozumiem tylko czy mniejsze spalanie, fajny komfort, skrzynia biegów z rewersem daje nam ekonomię na małym gospodarstwie przy naprawie ciagnika za 8 tys zł np. za skrzynie biegów? Chyba nie... nie chciałbym postawić ciagnika na miesiąc w krzakach i sprzedać dwa byki bo się zepsuł...