Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2091 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 18:52

Ciągnik na 15 ha

Zgadza się, kupić starego ursusa to jak kupić żuka czy poloneza

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 02:16
  •  

#1342 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 19:00

Ciągnik na 15 ha Landini 8550/ 8880. Części tanie, małe spalanie, komfort kabiny zadowalający jak na te lata, pełna mechanika.

#1343 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:25

Ciągnik na 15 ha Myślałem właśnie o 8540 bo nie ukrywam że te ciagniczki są znacznie nowsze ale i drogie. Dodatkowo od znajomych słyszałem że wcale takie tanie w eksploatacji one już nie są. Ten Same Laser 100 mnie zainteresował.

Co do elektroniki w ciagniku to ona jest dobra ale w aucie i to też nie każdym. Nie ukrywajmy ciągnik pracuje w błocie, wilgoci czy kwasach...

#1344 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 20:44

Ciągnik na 15 ha

Po pierwsze dzisiaj majac czy nowszego zetora czy cos z zachodu za 40tys.to trzeba sie liczyc z wiekszymi wydatkami i na oleje filtry i na jakies naprawy .To nie 60 czy 80 ze sie lalo byle jaki olej do silnika a filtr kosztuje 12zl a w hydraulice nie mienialo sie przez 30 lat a jak wyciekl to i ludzie przypalony dolewali i git .Kolejna sprawa roznie to bywa z elektronika fakt ze nie lubi wilgoci ,jednak np ehr jest tak zrobiony ze nie bedzie sie psul sam z siebie .A jak ktos spawa np plug przypiety do ciagnika i nie wylaczy hebla to potem mowi ze elektronika jest do d...mysle ze polowa usterek jest z glupoty i nie wiedzy ludzkiej .

#1345 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:16

Ciągnik na 15 ha

muszę przyznać że te stare ciągniki to były maszyny oleju sie nie wymieniało 30lat do hydrauliki spalony i było ok to myślę że w tamtych czasach się znali na materiałach nie to co dzisiaj z tych wypowiedzi wynika że wał czy panewki były zrobione  z takiego materiału że w dzisiejszych czasach tego nie znają że na tanich olejach nie chcą chodzić czy jak ?

#1346 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:23

Ciągnik na 15 ha Muszę przemyśleć, pojeździć i pooglądać różne. Niestety kilka co prawdę Ursusów 914 i Zetorów 8145 widziałem ale były to tak naprawdę rupcie za duże pieniądze.

Ciągle zastanawiam się nad tą C-330 czy sprzedać ją kupić coś większego czy zostać przy dwóch ciagnikach czyli 7745 + coś większego.

#1347 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:30

Ciągnik na 15 ha

gacie pełne strachu przed elektronika.... już to gdzieś pisałem na tym forum.... w firmie z zamiatarką i beczką lata mi po budowie MF3080. Drajwerzy z łapanki (najcześciej emeryci górniczy). 5 lat bez wymiany oleju w silniku, do skrzyni tylko dolewane bo lało sie z każdej strony a nie było kiedy tego zrobić. 4tys godzin w tym czasie zrobił i dalej jedzie. Do silnika nikt nie zaglądał po za pęknietym przewodem paliwowym, skrzyni nikt nie otwierał.... i jedzie,,,, -15 na termometrze i pali bez grzania bo nikt nie wie czy świeca sprawna. Która 80tka by to wytrzymała? W miedzy czasie mieliśmy 2 nowe proximy, full serwis od dilera, potem nowy mały Case w którym jak nie linka to sprzęgło. Wiecznie coś w nich sie sypało.... zresztą Case do dziś stoi u handlarza... a ten 27 letni łupeć od MFa jedzie...

#1348 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:30

Ciągnik na 15 ha

A co sie kiedys lalo do silnika superol CC(CD Falko to byl wypas) a w hydraulice przez cale zycie nikt nie zmienial .

#1349 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:36

Ciągnik na 15 ha

a co kolego myślisz że dzisiejszy na CD by nie chodził a w hydraulice to chyba władka masz na myśli bo tam był olej oddzielnie i na dodatek pompa odłanczana co w przeliczeniu na dzisiejsze maszyny pompa hydrauliczna pracowała 100razy mniej albo więcej

#1350 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:39

Ciągnik na 15 ha

Ojciec miał 4011 praktycznie od nowości, ciekawe skąd na złomie leżą 2 bloki, dziesiątki tulei, tłoków, trybów, nawet ze 3 urwane wałki wom znalazłem, jak ktoś wyprowadza ciągnik raz w roku na zaoranie i zasianie 5ha, dostał z przydziału C360 zamiast wymarzonej C330 to chwali jakie to wytrzymałe bo nigdy oleju nie zmieniałem..... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:42

Ciągnik na 15 ha

Oczywiscie ze by pracowal  ale naprawde ruznie to u ludzi wyglada ...Kolego osobiscie dolewam do JD 6430 do hydrauliki silnikowy olej bo taki mi kaza lac i kipruje na firmie przyczepy .

#1352 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:47

Ciągnik na 15 ha

Bo teraz Falco własnie sie tylko do skrzyni biegów nadaje,.. w pobliskiej hurtowni z olejami zapytałem o hydrauliczno-przekładniowy a gościu mi z beczki Superol CD nalewa. patrze na niego jak na debila a ten mi tłumaczy ze to jest to samo.... wlałem w skrzynie i żadnych problemów

#1353 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 21:51

Ciągnik na 15 ha

przecież twój MF 4000 mtg robi bez sprawdzania oleju więc olej kupujesz po co i  ile ten twój MF ma elektroniki że w spodniach masz ok

#1354 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 22:34

Ciągnik na 15 ha

o to żeś pojechał z tym mf 3080 tam skrzynia pada i to często to bolączka tego mf jest w ogule serii 30 jak bym nie miał do czynienia z mf to bym uwierzył daj mi mf jakiego kol wiek i niech odpali w -10 bez grzania o chyba że mu bester podłączysz bo mf musi dobrze zakręcić chcesz mało wydawać na części i obsługę co roczną to kup sobie mf 2640 120km tani fajny ciągnik za tą kasę to kupisz igłę a jak dobrze poszukasz to na pług starczy :) małe spalanie moim zdaniem kupić starszy ciągnik za większą kasę po remoncie lub igłę niż nowszy okazyjnie bo trzeba pamiętać że nie ma okazji ja bym się nie pchał w Same no chyba że masz dostęp części do mf zawsze części dostaniesz bo tego jest dużo znajomy kupił renault to byle co padnie to czeka na części tylko do silnika od ręki ma bo to mwm jest ale za to trzeba płacić za byle śrubę do pokrywy zaworów dawał po 50 zł

#1355 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 23:00

Ciągnik na 15 ha

to przyjedź jak będą sprzyjające warunki żebyś mógł zobaczyć odpalanie 3080. Pamietam jedną sytuacje.... 2-3 tyg stał na mrozie (akcja z kradzieżą dolomitu na A1 :P)  i ot tak odpalił... w domu mam 4P i faktycznie jest lipa przy -5

Kupisz MFa padake no to skrzynia sie sypie (wiem z autopsji bo dałem sie namówic na 3060). Nawet na forum ktoś kiedyś pisał że elementy skrzyni 6-scio garowego są mocniejsze... cóż widać coś w tym jest bo ten łupeć 3080 z 30litrami oleju na dnie jakoś jedzie. A padające synchronizatory są tak samo drogie we wszystkich  traktorach no ale cóz... można jechać po zębach w 80tce i byle do przodu.

A poza tym ja mu nie doradzam MFa serii 3000 jak ma gacie pełne strachu odnośnie 2 sterowników... To trzeba być świadomym w co sie chce wpakować bo nie każdemu pasuje miernik i lutownica do ręki jak gdzieś kawałek przewodu sie ukruszy

Edytowany przez lukbold, 04 listopad 2015 - 23:33.

#1356 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 23:05

Ciągnik na 15 ha U brata mf3120 palibez problu kiedys byl 3080 i tez w mrozy od strzla palil oba ponad 10 Ty godz i skrzynie nie ruszane. A padają te z redaktorem AB jak ktoś w miarę szybko nie zareaguje tylko wali biegi na hama jak w ursusie.

#1357 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 23:07

Ciągnik na 15 ha

tak z ciekawości pochwal się co  w sterowniku wymieniałeś za pomocą lutownicy

#1358 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 23:16

Ciągnik na 15 ha

słuchaj gościu.... drażnisz mnie. W którym miejscu ja napisałem że w sterowniku grzebałem lutownica? naucz sie czytać i skończ bredzić. Lutować se możesz końcówki przewodów, a sterownik robił mi Agroelektronix i tyle w temacie

Edytowany przez lukbold, 04 listopad 2015 - 23:18.

#1359 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 07:14

Ciągnik na 15 ha Ale tak jak pisałem wcześniej żadnej elektroniki. I nie wiem po co ktoś walkuje dalej ten temat. A co do wymiany oleju. W swoim aucie wymieniam co 10 tys km nie zależnie od czynników. Mój mechanik. Podziwia silnik bo po tym przebiegu jest czysciutki. Im częściej się zmienia tym lepiej. Co do 3080 znajomy takiego posiadania i mówi że zimą przy poniżej minus 5 nie idzie go odpalic zaś ma zetora 9145 którego chętnie by sprzedał ale sam się śmiał gdzie znalazłby ciągnik ktory odpali w kazdy mróz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 07:24