Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2112 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 12:42

Ciągnik na 15 ha

pit81 i nightmare nie wiem co wy widzicie w tych Ursusach i Zetorach ale to wasza opinia i tyle... Ja mam swoją te ciągniki były dobre ale właśnie 20 lat temu bo innych ciągników w PL nie było... A kiedy zachód robił w pełni komfortowe ciągniki ze zsynchronizowaną skrzynią biegów czy rewersem o hakach na ramionach nie wspomnę... Ale to jest moje zdanie (i nie tylko) i ja użytkownik dawien zetora i ursusa już do nich nie wrócę po przesiadce na zachód teraz jak będzie prow kupuje jeszcze jeden nowy ciągnik ale na pewno nie bedzie już to zetor...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 23:20
  •  

#1042 Share PanPawel

PanPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 12:59

Ciągnik na 15 ha

Bo najlepiej na 15 ha kupić nówke z salonu bo to wkońcu zachód i całe życie na kredycie.

#1043 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:04

Ciągnik na 15 ha

Jeżeli miałbym samą ziemie to napewno nówki bym nie kupił ale mając ziemię, łąki i bydlaki to inna bajka... I nówka jak najbardziej jest wskazana... I jakoś nie tylko ja ale i spora ilość ludzi po kupiła nówki na taki areał a może i mniejszy...

Edytowany przez Luke16, 10 grudzień 2014 - 13:05.

#1044 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:13

Ciągnik na 15 ha

Luke 16 Zgadzam się że zachodnie maszyny są bardziej komfortowe i ergonomiczne ale nie ekonomiczne, co do nowych wystarczy zapoznać się z testem ciągników 100 konnych top agr tam masz dowody nie domysły i zaklęcia. Zastanawiam się czym sparzyłeś sie w zetorze bo kupiłeś nowego Majora i na innym forum zachwalałeś go pod każdym względem spalanie przede wszystkim, mało nie przegryzłbyś tętnicy komuś kto ośmieliłby się napisać negatywny wpis na jego temat.

#1045 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:30

Ciągnik na 15 ha

Było dobrze na początku z Majorem... Bezawaryjny no i NOWY... Drugi raz bym nie kupił a wtedy kiedy kierowałem się jego zakupem pokierowała mnie cena znajdź mi traktor z ładowaczem o mocy 76KM z obciążnikami, radiem, dodatkowym zaczepem łyżką i krokodylem za 124 tys zł?? No nie znajdziesz... Dlatego go kupiłem... Farmtrac wychodził wówczas drożej... U nas ludzie którzy pokupili nowe Zetory w szczególności Forterry jakoś dobrych opinii nie mają...

Gdyby Zetor taki np. 7211 miał inaczej rozmieszczone dźwignie zmiany biegów, większą ich ilość i nie zakleszczającą się skrzynię biegów czy rewers + mniejsze spalanie to bym złego słowa nie powiedział... Tak jak ktoś tutaj napisał... Zetory serii 7XXX to inaczej C-360 po tuningu... 

Edytowany przez Luke16, 10 grudzień 2014 - 13:39.

#1046 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:41

Ciągnik na 15 ha

wiadomo ze zachodnie do tego nowe sa najlepsze, nie twierdze ze nie, ale musza tez swoje zrobić żeby po prostu zyskac a nie stracic, nowy ciągnik traci rocznie ok 10 tys zl plus minus, jeśli nie zrobi roboty za ta kwote to poprstu na tym tracimy, gdzie tu sens i logika? mowa tu o malych gospodarstwach, bo o takich jest temat, no chyba ze ktoś kupuje bo sąsiad wzial, albo żeby się pokazac to inna bajka, i tu nie chodzi o jakiś patriotyzm, bo to nie ma dla mnie znaczenia kto tego ursusa czy zetora wyprudokowal, liczy się ze można go tanio kupic i jest tani w ekspatacji. drobny gospodarz używa taki ciągnik sporadycznie wiec nawet nie odczowa tego braku komfortu, a robote tak samo zrobi co ciągnikiem zachodnim.

#1047 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:46

Ciągnik na 15 ha

Ciągnik to nie inwestycja tylko koszt . I żeby mieć większe dochody trzeba zmniejszać koszty. Nowy ciagnik np 100kM to bezsens co do używanego zachodniego o ile trafi sie mało awaryjny to ok. ale ryzyko awarii jest duże a jeśli nie przewidzi sie wcześniej kasy na naprawę to później problem bo ciagnik stoi , robota nie idzie a kasę na naprawę i tak trzeba skombinować. Jak widzę na wsi czy czytam to forum to wnioskuję ze podstawowym kryterium wyboru maszyn jest luksus i pokazania sie sąsiadom a nie faktyczna potrzeba.

#1048 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 13:57

Ciągnik na 15 ha

OKEY ale sorry jakbym miał obrobić nawet to 15ha C-360 z wyjącymi zwolnicami i kabiną która nie oferuje NIC, o pompie zależnej nie wspomnę... To bym jobla dostał... Mamy XXI wiek a nie PRL i trzeba iść do przodu a nie cofać się w tył... Mi Reantą bardzo dobrze się pracuje...

#1049 Share Lukas045

Lukas045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, maszyny rolnicze, kobiety ;)

Napisany 10 grudzień 2014 - 14:05

Ciągnik na 15 ha

z używanych polecałbym Case Cs 94, bardzo dobry ciągnik, zwrotny, spalanie niewielkie, posiadam jeszcze zetora 5211, to case mniej paliwa pobiera niż zetor, a gdybym mial kupywać teraz jakiś ciągnik to tylko fendt, nigdy zetor.

Edytowany przez Lukas045, 10 grudzień 2014 - 14:06.

#1050 Share Maciejj12441

Maciejj12441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo(Hodowla Trzody Chlewnej)

Napisany 10 grudzień 2014 - 14:07

Ciągnik na 15 ha

John Deere 6810.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 14:10

Ciągnik na 15 ha

nikt tu nie mowi o c360, ursus wprowadzil na rynek nowsze modele które sa w stanie obrobić te kilkanaście ha, posadaja wspomaganie i wszystko co jest potrzebne do pracy.

#1052 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 14:12

Ciągnik na 15 ha

OKEY ale sorry jakbym miał obrobić nawet to 15ha C-360 z wyjącymi zwolnicami i kabiną która nie oferuje NIC, o pompie zależnej nie wspomnę... To bym jobla dostał... Mamy XXI wiek a nie PRL i trzeba iść do przodu a nie cofać się w tył... Mi Reantą bardzo dobrze się pracuje...

Ależ nie każę Tobie ani nikomu innemu robic c 360 na 15 ha. Pisze tylko żeby ciagnik dobierać do faktycznych potrzeb . Co z tego że stać mnie na nowego merca skoro wiem że nie wykorzystam jego potencjału .

#1053 Share Lukas045

Lukas045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 14:36

Ciągnik na 15 ha @nightmare chodzi też o komfort pracy, w zachodnich 20 letnich maszynach lepiej się pracuje niż nowym Ursusie. Znajomy ma 3 letniego Ursusa i co roku sprzęgło naprawia,tani szajs, biegi nie są synchronizowane w dodatku na linkę. No ale każdy ma swoje zdanie.

#1054 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 14:49

Ciągnik na 15 ha

jeśli bylaby jakas gwarancja na ten dwudziestoletni zachodni ze nie jest wyekspalatowany to wiadomo, sam bym kupil, ale nikt takiej gwarancji nie da.

#1055 Share Lukas045

Lukas045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 15:04

Ciągnik na 15 ha No z tym jest jakieś ryzyko, no ale nawet jeśli się coś zepsuje, to części nie są jakieś kolosalnie drogie, ale co się dziwić że stary ciągnik się popsuje, jak w dzisiejszych czasach te nowe, ledwo z fabryki wyjedzie i juz coś się dzieje.

#1056 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 15:47

Ciągnik na 15 ha

Właśnie w tym rzecz już nik nie robi wiecznych maszyn to się nie opłaca. Z używkami różnie bywa u nas ciągniki są tańsze niż na zachodzie z tym samym przebiegiem w tym samym wieku a pochodzą z zachodu- ciekawe zjawisko. Jeśli chodzi o części to różnie bywa, jest duży dostęp zamienników ale można się pomylić. Mam kombajn JD 955 chciałem kupić łożysko sieczkarni w tym roku w żniwa powiedzieli mi ok 1500zł i dostanę na następne żniwa produkuje tylko INA niemcy :). Jeśli ktoś spędza 3 dni w tygodniu w ciągniku niech kupuje komfort zachodni, ma prawo ale mi wystarcza zetor.

Dalej nie wiem jakie wady mają nowe Zetory :)

#1057 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 20:54

Ciągnik na 15 ha

Zawsze tak gadają, a zamienników w brud dobrych producentów, mi do główki kosy schumachera też powiedzieli tylko oryginał łożyskowanie za 1200zł, w dobrym sklepie francuskie łożysko 70zł i tulejka u tokarza 30zł... Tarcza sprzęgłowa do renault 700zł w sklepie, zakucie + okładziny LUK 80 zł  :)  Wystarczy pomyśleć, poszukać w internecie

Edytowany przez pawel885, 10 grudzień 2014 - 21:02.

#1058 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 21:27

Ciągnik na 15 ha

pawel885 masz rację, kto nie kombinuje ten nie ma... :) Wg niektórych myślenia powinniśmy jeździć Zetorami/Ursusami, mieć polskie kosiarki, zwijać siano słoneczkiem 7emką, i roztrząsać pająkiem na paski, prasować Sipmą i orać ziemię polskim pługiem i siać Poznaniakiem a jeździć Polonezem... Ja prasuje prasą NH 648 (miałem niestety dwie awarie i jakoś łożysko kosztowało 120zł zaś za tryb jakbym poczekał to zapłaciłbym 800zł - jakoś majątku na to nie wydałem), mam ciągnik Renault, pług Rabewerka (w życiu nie zamieniłbym się na nowy polski), siewnik jak będzie okazja to zmieniam na Amazone, zgrabiam zgrabiarkom karuzelową Kuhn, a roztrząsam przetrząsarką cztero-bębnową PZ Fanex 500, trawę wożę przyczepom pottinger a jeżdżę Renaultem :P

Żyjemy w XXI wieku i dostępność części jest duża nawet i w używanych i jakby trzeba było jechać 100km to co to jest dla samochodu?

#1059 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 22:05

Ciągnik na 15 ha

Oczywiście albo kombinacja do zachodnich albo oryginał do ursusów i zetorów :) Ja też mam bronę maschio siewnik amazone kombajn i prasa JD jeżdzę oplem i bmw ale konie to zetory i dalej nie znam wad nowych zetorów :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 22:09

Ciągnik na 15 ha

Akurat mam znajomego, który oprócz JD i Zetora ma same polskie sprzęty na swoim gospodarstwie. I nie mówię tu o jakichś starych rupieciach jeszcze po dziadku. Wszystko kupowane nówki sztuki w ciągu ostatnich lat dzięki PROW. Wybierał samych polskich producentów takich jak Samasz, Pronar, Unia i inne. Jedynie ciągnik JD kupił jako jedyny nie-polski sprzęt i tu zachodzi odwrotna sytuacja, bo to JD jest najbardziej zawodną maszyną u niego. :P

Więc te twierdzenie, że jak polskie to od razu beznadziejne, nie jest do końca prawdziwe.