Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2131 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 17:47

Ciągnik na 15 ha

"Kolega miał taki i trzydiestkę to oral ciapkiem bo bał się że oberwie mu wątrobę,"

Czytając ten tekst mało co monitora nie oplułem :D Pracowałem 4512 i powiem szczerze że nie jest wcale to najgorszy ciągnik tym bardziej gorszy od C-330...

"wyżej pisze ze lepiej orac ciapkiem jak 4512 ktos widział ten ciagnik na obrazku i pierdoły opowiada."

"Niektóre wypowiedzi sa na poziomie szkoły podstawowej"

Popieram :P Albo kolega kolegi wujka, coś powiedział :D :D :D Jakbym miał wybierać orać pole 4512 a C-330 to raczej wybrałbym i pewnie 99,9% ludzi jednak 4512.

"Znów mi nie uwierzysz ale mój 7211 nigdy w żadnej pracy nie dymił choć czasem zdażyło mi się zdusić go dość mocno. Rozumiem pracowałeś takim i masz swoją opinie i wiele osób ją podziela ale gdybyś kiedyś był w mojej okolicy musisz mnie odwiedzić bo inaczej chyba nigdy nie dojdziemy do porozumienia."

Wiesz 7211 w naszym gospodarstwie był od nowości więc znam go na pamięć...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 13:34
  •  

#1022 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:32

Ciągnik na 15 ha

Ja jak miałem 10ha  też szukałem drugiego ciągnika do c-330. Kupiłem Casa 85KM i wszystko było dobrze  gdyby nie cena części zamiennych.

Ciągnik palił bardzo mało,miał super kabinę,wspomaganie na orbitrol,ale najdrobniejsza część kosztowała  kilka razy wiecej jak do Ursusa.

Poprostu nie stać mnie bylo na tak drogie części.

Po roku sprzedałem go i kupilem Zetora 12145 ,teraz mam 20 ha i nie muszę szukać nowego ciągnika bo tym jestem w stanie obrobić o wiele więcej.

Pod względem paliwa też zle nie wychodzi tylko trzeba mieć odpowiedni sprzęt,części bardzo tanie i łatwo dostępne .

Radzę nie bać się kupna dużego ciągnika na niewielkie gospodarstwo,można zaoszczędzić wiele czasu a i kultura pracy wyższa.

Edytowany przez misiek30m2, 05 grudzień 2014 - 18:33.

#1023 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 18:46

Ciągnik na 15 ha

chyba niektórzy nigdy nie dorosną, ile razy można pisac, co z tego ze części tańsze, skoro nie wytrzymują tyle co zachodnie,

w sumie droższa zachodnia część wychodzi taniej niż to rzemiosło, nie wspominając jużo kilkukrotnym łupaniu ciągnika, straconych nerwach i czasie

Polska B

#1024 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 19:17

Ciągnik na 15 ha

Nie zgodzę się z tobą ,nasze części też są dobrej jakości ,tylko trzeba wybierać dobrych producentów .

A co mi da że kupię jedną częśc bardzo drogą i ona już nigdy się nie zepsuję ,skoro za tydzień może  popsuc się cos innego i znowu trzeba wydać duże pieniądze.

Ja tylko twierdzę że tak małego gospodarstwa nie stać na drogie części nawet gdyby były z dożywotnia gwarancją.

O serwisie to nawet nie wspomnę.

#1025 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 20:28

Ciągnik na 15 ha

misiek30m2 ile razy Zetor Ci się popsuje? Zawsze co roku do Zetora trzeba było coś dokładać. Jak nie pompka, to sprzęgło, to podnośnik opuszcza, albo się zacina (8145), skrzynia masakra bo niezsynchronizowana, brak haków na ramionach, słaba hydraulika a o rewersie mogę pomarzyć podobnie z komfortem, nawet głupi zaczep w zachodnim jest suwany na listwie... Mam Renatę z 89 roku i w środku jest ciszej i bardziej komfortowo niż w nowym Majorze... Cena części? Kupiłeś Case to się nie dziw do nich akurat części są naprawdę drogie ale w dzisiejszych czasach co to za problem nawet dorobić? Silnik w zachodnim bez zaglądania przy dobrym traktowaniu wytrzyma 20 tys mth a zetor ile 7?? Czyli wg. Ciebie Zetor jest lepszy od zachodu bo jest tańszy w naprawie? I chyba na tym się te pozytywy kończą... Byłem też zwolennikiem Zetora/Ursusa i gadałem tak samo jak Ty ale po przesiadce na zachód do Zetora nie wrócę... Potłukłem lampę z tyłu w Renacie i fakt oryginał kosztował 180zł ale co to za problem założyć 2 sztuki od fergusona za 24zł? :P

Oj naprawdę jak czytam takie rzeczy jaki to Zetor/Ursus jest wspaniały to mi się nóż w kieszeni otwiera. Bo tak naprawdę w porównaniu do zachodu to w latach 80-90 Zetor i Ursus był 10 lat za murzynami...

#1026 Share petzi

petzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 21:17

Ciągnik na 15 ha

ktoś pisał pozytywne opinie o MF390 i faktycznie coś w tym może być, bo jest to najbardziej pożądany model z drugiej ręki w UK, tylko szkoda że ceny z pierwszej polowy lat 90tych ponad 50k pln  :(

http://www.mascus.pl...0/vhmqthrd.html

#1027 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 21:40

Ciągnik na 15 ha Bo do Pakistani je wykupuja tak samo w polsce

#1028 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 20:15

Ciągnik na 15 ha

W PL MFy 390 są widać tańsze niż w UK

np.

http://olx.pl/oferta...html#a3e57e33a0

Ogólnie bardzo udane ciągniczki znajomy posiada takiego z ładowaczem i złego słowa nie powie awaryjność tak naprawdę zerowa bo cały mechaniczny jest :P

#1029 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1713 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 23:54

Ciągnik na 15 ha

misiek30m2 ile razy Zetor Ci się popsuje? Zawsze co roku do Zetora trzeba było coś dokładać. Jak nie pompka, to sprzęgło, to podnośnik opuszcza, albo się zacina (8145), skrzynia masakra bo niezsynchronizowana, brak haków na ramionach, słaba hydraulika a o rewersie mogę pomarzyć podobnie z komfortem, nawet głupi zaczep w zachodnim jest suwany na listwie... Mam Renatę z 89 roku i w środku jest ciszej i bardziej komfortowo niż w nowym Majorze... Cena części? Kupiłeś Case to się nie dziw do nich akurat części są naprawdę drogie ale w dzisiejszych czasach co to za problem nawet dorobić? Silnik w zachodnim bez zaglądania przy dobrym traktowaniu wytrzyma 20 tys mth a zetor ile 7?? Czyli wg. Ciebie Zetor jest lepszy od zachodu bo jest tańszy w naprawie? I chyba na tym się te pozytywy kończą... Byłem też zwolennikiem Zetora/Ursusa i gadałem tak samo jak Ty ale po przesiadce na zachód do Zetora nie wrócę... Potłukłem lampę z tyłu w Renacie i fakt oryginał kosztował 180zł ale co to za problem założyć 2 sztuki od fergusona za 24zł? :P

Oj naprawdę jak czytam takie rzeczy jaki to Zetor/Ursus jest wspaniały to mi się nóż w kieszeni otwiera. Bo tak naprawdę w porównaniu do zachodu to w latach 80-90 Zetor i Ursus był 10 lat za murzynami...

Tak piszesz o zachodnich ciągnikach ze są takie super, a sam miałeś Zetora 7211 i jak był takim złym ciągnikiem to za co kupiłeś teraz nowego majora?

Mogłeś kupić nowego Case czy JD 

ZETOR TEAM

#1030 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 10:08

Ciągnik na 15 ha

Wiesz co gdyby nie CENA to bym Majora nie kupił... Byłem zadowolony do pewnego momentu teraz jestem co raz to mniej... Skończy się na tym że jak się go spłaci to się go opyli i kupie jakieś Renault np. Ceres + ładowacz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 14:02

Ciągnik na 15 ha

Co dokładnie jest nie tak z Majorem? Ja osobiście słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii na temat tego ciągnika, więc chętnie bym się dowiedział też o jego minusach. ;)

#1032 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 18:15

Ciągnik na 15 ha

Luke16 Zaprzeczasz sam sobie taka dostępność części i ceny wcale nie wyższe a chcesz dorabiać części do zachodnich ciągników? Dla ciebie to nie problem? Chyba nie masz na myśli sezonu kiedy jast potrzebny... Zastanawiam się ile w sumie dołożyłeś do 7211 za cały okres użytkowania pisałeś coś o 20 latach. I podłączam się do pytania co z Majorem jest nie tak

#1033 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 23:39

Ciągnik na 15 ha Oj do 7211 troszkę się dołożyło z racji lipnej jakości części. Pamietam w środku żniw padlo sprzęgło. Kupione zostało za grube pieniądze niby oryginalne zetora. Sprzęgło wytrzymalo jeden dzień i sie rozlecialo. Znowu rozpolawianie. Masakra pamiętam te żniwa były. Co do zachodnich to co napisalem o dorabianiu to ostateczności u mnie w okolicy są dwa sklepy w których dostane wszystko. W 7211 nie było sezonu żeby cos nie padło Renata przepracowalem siana, żniwa, uprawę pól + siew i nie bylo potrzeby zeby nawet na bagnet spojrzeć.

Co do Majora. Osobiście nie polubilem się z tym ciagnikiem. Tacie i bratu dobrze się pracuje. Mi nie :P Przebieg 330 mth. Gwarancja dzisiaj sie jakoś skończyła minęło już 18 miechow.
+ małe spalanie
+ cena zakupu
+ dobry uciag jak na lekki ciagnik
+ cały mechaniczny
- slaba widoczność i komfort siedzenia (zbyt duża maska, niski, niewygodny fotel)
- zbyt mała masa ciagnika do ladowacza bez obciaznika nie ma co pracować
- małe denerwujące awarie (pekniety wężyk hamulcowy, źle zabezpieczony bolec od ciegna rewersu przez co nie szlo nic zrobić, peknieta podstawa od joya, na początku problem z ciężko działającym sprzeglem)
- zwrotnosc
- plastik fantastic
- brak kontrolki od zalaczonego przedniego napedu

#1034 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 08:18

Ciągnik na 15 ha

Więc za 20 lat dołożyłeś sprzęgło i uważasz że to syf...? Pewnie jeszcze hamulce robiłeś - faktycznie musiał cie zrujnować finansowo.

#1035 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 08:30

Ciągnik na 15 ha

A gdzie wyczytałeś że po 20 latach? Ważne że nowe wytrzymało dzień, znajomy w 7245 ma to samo, zalgnął z przyczepą zboża, poszarpał przód-tył z 15 min, i po sprzęgle, w prasie pyka max 15 bel na godz bo nie chce awarii ... Sam mawia że to jest 60-tka po tunningu więc czego się spodziewać  :)

#1036 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 09:19

Ciągnik na 15 ha

pit81 czytaj ze zrozumieniem! Napisałem o jednej awarii i jakości części... Tak z tego co pamiętam... Co roku zmiana węzyków paliwowych bo nie szło go zimą odpalić wszystko skruszało, pompek paliwowych nie pamiętam ile zmieniałem, sprzęgło było zmieniane średnio raz na 2/3 lata taka "super" jakość, robione hamulce, podnośnik, cały przodek, wtryski, po 7500mth silnik klasyfikował się do remontu, podobnie skrzynia biegów... Z resztą wujek ma od nowości 7211 z przebiegiem 12 tys mth i 3 razy robiony był silnik, raz skrzynia biegów a śmieje się że zna każdą śrubkę w nim... Moja renówka za niedługo będzie miała 9 tys mth nie dolewam grama oleju silnik suchy a podnośnik przez 3 dni nie opuścił owijarki nawet na centymetr...

#1037 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 10:53

Ciągnik na 15 ha

Jeśli przeczytasz jeszcze raz zrozumiesz że chodzi mi o cały nakład finansowy za 20 lat a nie po 20 latach taka mała różnica. Więc oryginalne fabryczne wytrzymuje kilkanaście lat a nowe 1 dzień ciekaw jestem ile wytrzymało następne. Jakość części to jadno a kwalifikacje mechanika to drugie podpowiadam REGULACJA jest też ważna :)

Ja też w 7211 nie dolewam oleju przez cały rok i silnik jest suchy ani raz nie wymieniałem wężyków ani pompki podnośnik opuszcza przyznaję ale co ty robiłeś tym ciągnikiem albo jak to naprawiałeś :)

A co z tymi wadami Majora...

petzi szuka ciągnika czemu nikt nie pisze o spalaniu innych ciągników chodzi mi o konkrety pochwalcie się jak mało palą inne maszyny bo narazie wszyscy wiedzą że zetor pali dużo a inne mało tylko ile to jest MAŁO... konkretnie na godzinę lub na hektar konkretnej pracy

#1038 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 10:58

Ciągnik na 15 ha

jeśli na male gospodarstwo to w zyciu zachodni używany ciągnik, o nowym już nie mowie bo porostu nie ma za co go kupic ani splacic, trzeba być debilem żeby na 15 ha polecać zachodni używany ciągnik, ciągniki sprowadzane sa najczęściej wyeksplatowane, jesli cos nawali to później ani go sprzedać ani go wyremontować, bo niby za co, jesli jest to ursus czy zetor to nawet na najwieksza awarie można uciulac i ciągnik będzie pracowal dalej, jeli jest maly ciągnik w gosp to na tego dużego przypadnie 100 max 200 mtg rocznie, czyli jak ktoś tu wspomnail ze wytrzymuje tylko 7 tys mtg, przecież dla małego rolnika sa to długie lata pracy, podam pewien przykład, facet miał u912 ciągnik ogolnie bezawaryjny, ale dosyć stary, sprzedal go i kupil nieco młodszego JD i ten JD nie popsul i teraz stoi w pokrzywach bo koszty remontu przekraczają wartość ciągnika, zaluje ze sprzedal 912 bo tamten ciągnik swoja robote zrobil, a nawet jak cos się popsulo to od reki za nieduze pieniądze dalo się naprawić. osobiście uważam ze najlepszy ciągnik na 15 ha to ursus, jesli areal jest duzy, sa duże przychody to jak najbardziej zachodni.

#1039 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 11:20

Ciągnik na 15 ha

nie skomentuję takiej wypowiedzi, wspierajcie sobie dalej tych partaczy produkujących te "świetne i tanie części" i bujajcie się dalej starym gratem, bez jakiegokolwiek komfortu, 4 biegami i napędem na tył z doagonalną oponą, bo po co przepłacać,

powodzenia z takim podejściem, gdzie jedynym kryterium jest cena, widać jakie powstają drogi czy inne miejsca uzytku publicznego, na przetargu liczy się tylko cena, a pózniej opóźnienia, remonty i nie skonczone budowy,

piękny mamy kraj i podejście do życia  <_<

na szczęście u wiekszości młodych się to zmienia

Edytowany przez izydor6280, 10 grudzień 2014 - 11:22.

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share pit81

pit81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 11:32

Ciągnik na 15 ha

Jeśli już mieszasz w dyskusję przetargi publiczne to najważniejszym kryterium w trwałości jest sposób wykonania kontrola jakości odbiór techniczny przez zamawiającego a dziś już nie robi się wiecznych maszyn jak 25 lat temu. Kup sobie nowy jakikolwiek to się przekonasz a każdy ma prawo do własnego zdania ale widzę że niektórym wciąga odbyt jak czytają pozytywne opinie o ursusach lub zetorach :)

Masz rację jedni myślą inni myślą że myślą i jak już zaczną to zrozumieją :)