Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2091 odpowiedzi na ten temat

#881 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:16

Ciągnik na 15 ha Oj co prawda to prawda ... Ursus pomysły miał dobre prosty przykład prototypów
http://www.agrofoto....typy-z-serii-u/
opracowanych przy pomocy Renault ... Wielka szkoda że to nie wypaliło bo do dzisiaj pewnie fabryka Ursusa by była prężnie się rozwijająca i ceniona na całym świecie a teraz?? Cieszymy się ciągnikami z lat 70tych ;( aż łza się w oku kręci ...

Wracając do tematu Mikruss też masz tutaj rację ale z drugiej strony czy na 12 ha warto brać prasę z rotorem? na takie 15ha max to 80/90KM ... No ale co kto woli sąsiad zakupił na ok. 25ha Renault o mocy 180KM :D a jak na razie nie ma co do niej podczepić ...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 01:22
  •  

#882 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 31 marzec 2014 - 22:17

Ciągnik na 15 ha Przeważnie stare Ursusy i Zetory chwala Ci którzy nie pracowali na innych ciagnikach.

#883 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:32

Ciągnik na 15 ha xyz88 co fakt to fakt :D Dla mnie w tej chwili za Zetorem czy Ursusem przemawia ogólna dostępność części czy wsiadam jadę 5/10km i mam wszystko co chcę na miejscu z zachodnimi tak łatwo nie jest bo trzeba zamawiać a cena też będzie inna... Ale... Porównajmy taką Renault 85.14 do tego 914 ... Spalanie znacznie mniejsze, podnośnik mocniejszy, o komforcie to nawet nie wspominam bo jak się człowiek zamknie w kabinie to mało co słychać, dynamika silnika inna, inne rozłożenie masy, no i skrzynia, układ kierowniczy bajka, widoczność super, wytrzymałość. no i cena często niższa niż 914 a lata bardzo zbliżone...

#884 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 08:09

Ciągnik na 15 ha Luke mi by się przydała z rotorem i nożami bo tylko sobie i bratu robie ponad 1000 bali rocznie :)

#885 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 09:00

Ciągnik na 15 ha Koledzy wiem że trochę nie w temacie ale jak myślicie czy renia 133.54 poradzi sobie bez problemy z prasą walcową z rotorem i nożami? Tereny równinne ale dużo podmokłych.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#886 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 14:08

Ciągnik na 15 ha corrado myślę że bez problemu sobie poradzi w końcu ma ponad 120KM.... :)

#887 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:12

Ciągnik na 15 ha toć to wół roboczy jak diabli taka renia ;)
miałem w rękach ale .14 i dawała nieźle radę ;)
Jedyny minus to żeby nawrócić to morga pola potrzebna :D

#888 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:24

Ciągnik na 15 ha Dokładnie :)
renie dobre z silnikiem mwm

#889 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:32

Ciągnik na 15 ha

xyz88 co fakt to fakt :D Dla mnie w tej chwili za Zetorem czy Ursusem przemawia ogólna dostępność części czy wsiadam jadę 5/10km i mam wszystko co chcę na miejscu z zachodnimi tak łatwo nie jest bo trzeba zamawiać a cena też będzie inna... Ale... Porównajmy taką Renault 85.14 do tego 914 ... Spalanie znacznie mniejsze, podnośnik mocniejszy, o komforcie to nawet nie wspominam bo jak się człowiek zamknie w kabinie to mało co słychać, dynamika silnika inna, inne rozłożenie masy, no i skrzynia, układ kierowniczy bajka, widoczność super, wytrzymałość. no i cena często niższa niż 914 a lata bardzo zbliżone...

Z Dostępem części i ceną to się zgodzę ale z ciągnikami będzię to samo co z samochodami kiedyś. Każdy tylko fiat i polonez bo części sa blisko... teraz do zachodnich aut cześci są w co drugiej wiosce. To samo będzie z ciągnikami... Juz na aledrogo są używane części do ciągników.
Co do rozłożenia masy ciągnika to brat miał JD2140 z lat 88 z oryginalnym turem i nigdy nie miał z tyłu żadnego obciążnika. A ładował i obornik i żwir, nie raz. Mam filmik jak przewraca turem gruszkę, która miała z 70cm przy ziemi. Z nowych ciągników typu NH czy Zetor każdy wozi dwie wybetonowane beczki 200litrów z tyłu :)

#890 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:41

Ciągnik na 15 ha Ja tura od ciągnika odstawiłem na bok i zainwestowałem w teleskopa, ciągnik ma ciagnąć a ładowarka jest od ładowania ;)
w łyzke biore 2-2.5 tony obornika i nie mam w końcu problemu z niedociążonym tyłem i ogólnie czas jest 3 x lepszy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 11:29

Ciągnik na 15 ha Tyle że kolego nie każdego jest stać na ładowarkę która będzie wykorzystywana jedynie do ładowania. Tym bardziej jeśli ktoś nie ma duzo do ładowania to wtedy taki sprzęt stoi i od czasu do czasu się użyje. Ciągnik z tur-em w takim wypadku jest o wiele praktyczniejszy z perspektywy ekonomi i opłacalności.

#892 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 14:23

Ciągnik na 15 ha Ładowarka droga sprawa, co do wydajności - kiedyś u kumpla ładował obornik jumz- koparko-spycharka i szybciej szła robota niż ładowarką teleskopową która przyjechała drugiego dnia

#893 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 17:43

Ciągnik na 15 ha Właśnie o tym mówię bo nie sztuka zainwestować w sprzęt który będzie kosztował swoje i będzei używany od czasu do czasu. Dobra ładowarka ze wszystkimi kołami skrętnymi swoje kosztuje w tej cenie dobry ciągnik z tur-em kupi i napewno w mniejszym gospodarstwie o wiele bardziej będzie wykorzystany.

#894 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:12

Ciągnik na 15 ha jak to mówią każdy kij ma dwa końce, u kazdego sprawdza się inny sprzęt, u mnie myśle że ładowarka się sprawdzi super szczególnie przy głębokiej ściółce ;) (przy 2 metrowym łyzkokrokodylu potrafi tył podnieść do góry a waży 6 ton ładowarka :D )

#895 Share Marekjd5090R

Marekjd5090R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:54

Ciągnik na 15 ha czejść mam zamiar kupić nowy ciągnik mam na tyle pieniędzy john deere z seri RC 6100RC lun 6090RC+turbo którego mam wybrać będzie wykonywać wszystkie ciężkie prace. możliwość jest dobrania póżniej pola co wy mi żescie by polecili z góry dzięki za odpowiedz ;)

Połączone

#896 Share kurde5

kurde5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:22

Ciągnik na 15 ha Ja tam JD się nie intersuje, ale jeśli różnią się mocą to weź mocniejszego. Zawsze te pare koni więcej a zrobi różnicę w np. orce

#897 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:31

Ciągnik na 15 ha A jakąś produkcję prowadzisz? Bo wydać 250 tyś na ciągnik na 14 ha wydaje się mało realne i nie uzasadnione ekonomicznie... Ja bym polecał trochę młodszą używkę i by starczyło.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#898 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:38

Ciągnik na 15 ha Jak kogoś stać to nie zabroni.

#899 Share piterwx2

piterwx2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Mechanika

Napisany 13 kwiecień 2014 - 08:23

Ciągnik na 15 ha na 14 ha wystarczy ci słabszy bo mniej pali a większego Ci nie potrzeba.
Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share Marekjd5090R

Marekjd5090R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 12:12

Ciągnik na 15 ha one się różnią mocą i wielkością a w planach jest postawienie dużej chlewni i ciągnik ma być już na lata podoba mi się JD 6100RC tak byczo wygląda co wy myślicie o tym :)