Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2102 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 14:38

Ciągnik na 15 ha zetor sprzedany mozna szukac sprzętu w zamian :D Jade jutro ogladać DFa 4.50 ... A co do usług to naprawdę korzystałem i dziękuje bardzo za takie usługi jak sianokiszonki pół musialem wyrzucić bo się popsuło... To po co taki interes??
Mam swoje to mam swoje i koniec kropka... Wole mieć 3 gorsze niż bujac się później nie wiadomo ile czasu albo się prosić sąsiadów ... u nas na wiosce 3 ciągniki lub więcej ma prawie każdy.... Nawet człowiek który dorywczo uprawia ziemie mając z 5ha ma 2 .... Tym bardziej że ostatnio pogody mamy jakie mamy i szybkość to podstawa....

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 09:43
  •  

#642 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 14:44

Ciągnik na 15 ha Każdy sam wie ile i jaki sprzet potrzebuję koniec tematu. O to szybko poszedł zetorek .

#643 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 15:04

Ciągnik na 15 ha

zetor sprzedany mozna szukac sprzętu w zamian :D Jade jutro ogladać DFa 4.50 ... A co do usług to naprawdę korzystałem i dziękuje bardzo za takie usługi jak sianokiszonki pół musialem wyrzucić bo się popsuło... To po co taki interes??
Mam swoje to mam swoje i koniec kropka... Wole mieć 3 gorsze niż bujac się później nie wiadomo ile czasu albo się prosić sąsiadów ... u nas na wiosce 3 ciągniki lub więcej ma prawie każdy.... Nawet człowiek który dorywczo uprawia ziemie mając z 5ha ma 2 .... Tym bardziej że ostatnio pogody mamy jakie mamy i szybkość to podstawa....

No podstawa widać jak jesteś zacofany u nas nikt byłe złomu nie ma bo to obciach a Ci co nowe kombajny mają to się proszą żeby mogli skosić widać tam gdzie mieszkasz rolnictwo jest nie wydajne i słabo rozwinięte B)

#644 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 listopad 2013 - 15:32

Ciągnik na 15 ha Ja mam wszystko swoje, nic nie pożyczam i nie najmuję. Usług traktorem to tylko z prasą idzie jeszcze zarobić bo prawie kostki nikt już nie ma. A tak to każdy ma swój sprzęt. A kto ma jedną krowę i parę świń to nie chce bel.

#645 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 16:02

Ciągnik na 15 ha staszek u mnie oprócz mnie nie znajdziesz nowego ciągnika ... Z usługami jest cienko bo nikt ich nie potrzebuje .... Każdy ma mniej więcej ok. 20ha ziemi nie da rady nic kupić... ale możesz wierzyć lub nie ale nasza wieś jest najładniejsza w okolicy ... U nas nawet nikt nie potrzebuje juz prasowania bo każdy ma swoją prase... tak samo z kombajnami...

Co do ciągników to zaczne od DFów a co się kupi to zobacze wszystko zależy od stanu :) a najlepiej od okazji :P

Edytowany przez Luke16, 11 listopad 2013 - 16:05.

#646 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 16:35

Ciągnik na 15 ha Może te starsze DF były lepsze kumpel kupił agrotrona i mówi mi że już nigdy więcej tej marki wyremontował silnik skrzynia też sie posypała w tej chwili jak podliczył to jakieś słabe 40tyś wsadził w niego a dał za niego 58tyś. Ogólnie w mojej okolicy marka omijana szerokim łukiem.

#647 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 11 listopad 2013 - 16:43

Ciągnik na 15 ha U nas tylko 1 jest deutz. I to w nim trybek kosztował 6000zł i stał całe lato bo gość nie mógł dostać od ręki. Ale to było ze 3 lata temu, może teraz staniało i lepszy dostęp do części. Hamulce robił też drożyzna. Teraz by go nie kupił.

#648 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 18:27

Ciągnik na 15 ha A jaki to deutz z takim drogim trybkiem ? Kolega widzę też LBI, u mnie w okolicy nie widzę wcale tych nowszych DF, ale dx się zdarzają.

#649 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 18:40

Ciągnik na 15 ha Jak kiedy zobaczę to spojrze na model, bo tak to nieinteresuje mnie to.

#650 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 19:05

Ciągnik na 15 ha Zmieniając zetora na starego deutza nic sobie nie polepszysz, częsci orginalne drogie, zamienników mało a używanych części prawie w cale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 11 listopad 2013 - 20:14

Ciągnik na 15 ha

Może te starsze DF były lepsze kumpel kupił agrotrona i mówi mi że już nigdy więcej tej marki wyremontował silnik skrzynia też sie posypała w tej chwili jak podliczył to jakieś słabe 40tyś wsadził w niego a dał za niego 58tyś. Ogólnie w mojej okolicy marka omijana szerokim łukiem.

Najwyraźniej trafił raczej na padaczkę lub jakiś pechowy egzemplarz
Agrotron był produkowany już po przejęciu DF przez Same. Serie AgroStar, AgroPrima, AgroXtra, Intrac i starsze Dx to jeszcze KHD - stąd może wynikać różnica w jakości...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#652 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 11 listopad 2013 - 21:41

Ciągnik na 15 ha Od kiedy ilość zrobionych w sezonie mtg jest wyznacznikiem zarobku? Co raz więcej rolników zaprzyjaźnia się z uprawą uproszczoną odpadają takie roboty jak orka przy której mtg zbierało się sporo. Cięższy sprzęt to również większe maszyny uprawowe jak masz 360 i uprawiasz agregatem 2,5 to nie to samo co jazda ze sprzętem 2x większym...! Im więcej traktorów tym mtg się bardziej rozkładają i sprzęt się rzadziej psuje. Druga sprawa to czas... dobrze wiem co to znaczy bo nie zajmuję się tylko polem ale również pracuję zawodowo. Jak przyjeżdżam do chaty o 17 to nie ma czasu na odpalanie T25 i oranie 1ha przez 5h.... co z tego, że ktoś powie, że starcza na 5ha...!

KPK KUMURUN TEAM

#653 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 21:43

Ciągnik na 15 ha Ja mam takie pytanie: zastanawiam się nad zamianą 3p na zetora 3320 (z okrągłą maską) i czy ktoś może mi napisać ile taki zetorek spali więcej od 3p w %? Wiem że to cięzko określić ale tak około

#654 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 11 listopad 2013 - 23:12

Ciągnik na 15 ha A ma ktoś może ewentualnie miał taki model jak (international)CASE895XL rok 1991 i starszy? (np model 744 845 856itp) Coś takiego około 80km. Chodzi mi wadliwosc tych maszyn. Słyszałem że skrzynie biegów mają nie za mocne. A potrzebuję go jako pierwszy ciągnik na 12ha. Zastanawiam się nad kupnem jakiegos z tych modeli Case albo jakąś Renault 85.14. Chętnie poczytam opinię posiadaczy tych ciągników. http://otomoto.pl/ca...xl-A287114.html

#655 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 15:10

Ciągnik na 15 ha Ja w Case bym się nie pchał... Od znajomka co handluje częściami wiem że są one strasznie drogie i mało kto te ciągniki naprawia ... Prędzej renate radził kupić ...

Teraz nawiążę coś do mojego tematu ... Z racji że pogoda nie za bardzo była okazja do poważnej rozmowy z tatą na temat co kupujemy ... Doszliśmy jednak do innego consensusu i zwracam tu honor osobą na których trochę najechałem wcześniej ... Tata uświadomił mi pewną rzecz... Kiedyś ten areał czyli to 15ha i to głównie łąki obrabiało się Ursusem C-330 i Zetorem 7211 i jakoś się go obrabiało ... Areał od tych lat 1989 się nie zwiększył (no może o 1,5ha bo tyle udało się dokupić łąk) a wcześniej od lat 70tych obrabiało się go Ursusem C-330 i też było obrobione... Doszliśmy do wniosku z tatą że jednak odpuścimy sobie ten 3ci ciągnik i zostaniemy przy dwóch, a za ten 3ci ciągnik można się będzie doposażyć w maszyny typu agregat uprawowo-siewny 2,5m czy kupić większą zgrabiarkę... Tym bardziej że mamy nowego Majora z ładowaczem więc uważam że 77KM to aż świat i myślę że wystarczy tak jak Zetor 7211 na 23 lata (przebieg zetora przy sprzedaży 7500mth od nowości czyli rocznie robił - 326mth) ... Tym bardziej że idzie zima i te 3 ciągniki będą stały nie ruszane przez ten czas... A tak naprawdę nikt nie wie ile jeszcze te małe gospodarstwa czyli takie jak moje pociągną...

Czyli tak z racji że w dzisiejszych czasach ten przedni napęd jest już podstawą zastanawiam się nad ciągnikiem uniwersalnym mianowicie który dało by radę i podczepić do prasy a w razie co i do pługa np. w razie awarii Majora (oby ich wcale nie było :D ) ale głównymi jego zadaniami była by współpraca z lekkimi maszynami czyli, kosiarka, zgrabiarka karuzelowa, opryskiwacz, rozrzutnik obornika, przetrząsarka siewka itp ...
Oczywiście C-362 idzie na sprzedaż ale gdyby miała przedni napęd to byśmy ją jednak zostawili ale kombinować i dokładać to nie ma sensu ... Najbardziej pasowałby mi Ursus 4514 lecz ich cena jest zbyt wysoka.
Więc moje pomysły na takowy uniwersalny ciągnika są takie: (kolejność przypadkowa)
1. Zetor 5245 - ten pewnie do takich rzeczy jak prasa będzie już za słaby no i ich cena jest za wysoka moim zdaniem
2. Zetor 6045/7045 - one w takich pracach troszkę pewnie za dużo spalą ceny korzystniejsze ale i są one starsze
3. Massey Ferguson 675 - ten byłby dla mnie idealny lecz ciężko znaleźć jakiegokolwiek z napędem :(
4. Massey Ferguson 690 - on już by był dla mnie raczej za duży
5. Renault 75.14 - też by było chyba ciut za duże ale nie znam mniejszego modelu Renaty

Co o tym myslicie?? Co polecacie ??

Sorki wszystkich za kołowanie ale po to jest to forum żeby drugiemu doradzić :) :)

Z góry wielkie dzięki :)

Edytowany przez Luke16, 12 listopad 2013 - 15:46.

#656 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 15:38

Ciągnik na 15 ha Trochę picowany, ale obejrzeć można...
http://allegro.pl/ma...3689094352.html
Wiem, że za drogie są Ursusy, ale taki 5314 ma tyle samo mocy, co major i byłby niezły jako "awaryjny" na zastępstwo. Masz rację, że dobry byłby 4514.
Ursusy ściągane z zagranicy są tańsze i jeśli myślisz o ciągniku do poprawek, to możesz szukać importowanych.
http://allegro.pl/ur...3704106656.html
Nieźle kręcisz z tymi ciągnikami... :blink: Zdecyduj się na coś wreszcie... B)

#657 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 15:53

Ciągnik na 15 ha Wiem wiem że kręce ale to wina sąsiadów ... i naszych okolic gdzie im więcej ciągników tym "lepiej" ... Tak jak wspominałem wcześniej u nas mało który mający ponad 20ha nie ma ciągnika powyżej 150KM a ja głupi zapatrzony na nich bo mają po 6 albo i więcej ciągników ... tylko jak ktoś tutaj dobrze zauważył te ciągniki muszą pracować na siebie ... a wiadomo opony, koszty eksploatacji, naprawy itp są nie małe w szczególności przy zachodnich markach...
XMK13 powiem Ci szczerze że na tego mfa byłbym chętny jakby był tańszy o 10 tysi bo nie ukrywajmy ale jest to rocznik 1982 ... To stanowczo wolałbym już tego 4514 ...

#658 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 16:09

Ciągnik na 15 ha Tak więc po takiej cenie, względnie znośnym stanie, mocy ok 70KM, z 4x4, to albo CI zostają albo staruszki z zachodu, albo MF seria 30xx:
http://otomoto.pl/ma...0r-A368071.html
http://otomoto.pl/ma...60-A367565.html
albo jakiś MTZ (osobiście nie polecam, ale części są tanie jak barszcz, napęd mają, więc coś też się znajdzie...:
http://otomoto.pl/lt...do-A341187.html

#659 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 12 listopad 2013 - 16:32

Ciągnik na 15 ha A nie lepiej kupić 3 ciągnik czyli do tego co planujesz jeszcze stary typ Vladka za jakieś 4500-5000zł np: do owijarki czy tam jakiegoś 'zamiatania podwórka' :D
http://tablica.pl/of...html#90d6a7df37
Wg mnie jako pomocnika lepiej 3cyl. niż 4 bo jak głównie w lekkiej robocie ma ganiać a od wielkiej biedy pług ciągnąć to raczej takie rozwiązanie będzie bardziej racjonalne :)
Np coś takiego tylko że w starszym roczniku niż ten: http://otomoto.pl/va...se-A294747.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 17:30

Ciągnik na 15 ha Ostatecznie można C-362 zmodernizować. Wiem, że Ci to nie pasuje Luke16, ale za te 30tyś można kupić kompletny napęd od Zetora, nawet pompę wtryskową rotacyjną da się wstawić i przez zimę wszystko można zmontować. Zawsze jest to jakieś wyjście...
Tu masz ciągniczek w strasznym stanie wizualnym, ale może mech. jest trochę lepiej:
http://otomoto.pl/ur...14-A371157.html
A to co mnie bardzo zdziwiło - Foton, 2011r za taką cenę :blink: (ktoś tu się nieźle pomylił):
http://otomoto.pl/fo...24-A370452.html

Edytowany przez XMK13, 12 listopad 2013 - 17:34.