Polecane posty

Kamyk514    2

Nawet na tez 15ha ciężkiej ziemi ciągnik 120km by się nudził więcej by stał niż robił a renault to zależy jak z dostępem do części u mnie na przykład takie ciągniki odpadają sklep z częściami mam jest ok 60km albo Ursusa 1014 z turbiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumasu1    0

Chłopaki mam pytanko jaki traktor wybrać na 15 ha sredniej ziemi

. Koniecznie oddatkowo tur. tak gdzies do 140000brutto??? zastanawiam sie na zetore 7441??? dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Zetor 7441 a nie lepiej juz Proxime 8441

Jest niewiele droższa , i ma te pare kucyków więcej

W standardowym wyposarzeniu 8441 chdozi około 105 tys brutto

Dodam iż nowe 8441 maja turbinki interculera

 

chyba że proxime plus 8541

to już bogatsza wersja proximy będzie miała rewers , półbiegi , które do tura są przydatne

moc ta sama 82 km , a cena niestety około 115 tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Ale sam przyznasz że na 40ha to trochę mały jest zetor 5340 . Co do niego podczepisz pług zagonowy 3x35 , agregat 3 m , bronę talerzową max 3m . Nie widzi mi się zetora na tyle pola , ale z drugiej strony patrzeć to wcześniej jeden c360 obrabiał 70 ha czy nawet 100 . Ale na dzisiejsze czasy i realia to na 40 ha to trzeba coś 100 konnego .

 

A co do poprzednika polecam ci zetorka 7245 na 15 ha na pewno wystarczy

Co do ceny do 40 tys na pewno sie wyrobisz , nawet i my mamy na sell 7245 mam parę fotek w jeśli ciebie interesuje rocznik 89r i cena 38 tys , stan naprawdę idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

co do 62 kucy brona talerzowa 2 m ;) coś ty człowieku szleju się najadł w takiej bronie to c 360 ma luzik a tu mowa o zetorze 4x4


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja doradzam mtz 82 wszystko pociagnie (nie przesadzajac) i czesci sa latwo dostepne i taniutkie polecam


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282
co do 62 kucy brona talerzowa 2 m ;) coś ty człowieku szleju się najadł w takiej bronie to c 360 ma luzik a tu mowa o zetorze 4x4

 

Kurde moj błąd zamiast 3 wsineła mi sie 2

A na myśli miałem oczywiście 3m

 

Pozdrawiam wesołych świąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Chłopaki mam pytanko jaki traktor wybrać na 15 ha sredniej ziemi

. Koniecznie oddatkowo tur. tak gdzies do 140000brutto??? zastanawiam sie na zetore 7441??? dobry wybór

 

Zainwestuj w zetora 8441 zawsze to parę kucy więcej a zetory są dobre ciężkie, części wszędzie dostaniesz, są tanie, tylko trochę pali, ale później po gwarancji można przerobić pompę paliwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5454

a ja ci radzę ursusa 5314 lub jego odpowiednik z turbią te ciągniki także są uniwersalne bo mogą być uzywane jako głowne(u nas) i pomocnicze (u sąsiada z turem) pali też niedużo jeżeli go nie przeciązysz bo wtedy więcej żłopi niż 914

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeXet121    0

Witam Jaki wybrać traktor na 15 ha (a może wiecej bo będe dokupywał)

Myślałem nad John Deerem 6130 i prasa do tego john deere 590

Jakie jest wasze zdanie?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Na poczatek to ty sobie kup SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY i popraw te razace błędy

 

Co do ciagnika i prazy napewno nie jest to zly wybor tylko czy oplaca cie sie kupywac taki ciagnik na 15ha? napisz wiecej z czym bedzie mial pracowac jakie masz ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Ja też zgadzam się z przedmówcą bo czy jest sens wydawać tyle kasy na taki sprzęt skoro masz tylko 15ha ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

JA  obrabiam mf255 17 ha ornego klasa gleby 2/3  i 6 ha łak , ja bym ci proponował zetor 7245,mtz 820,  cos około 60/80km  ;)

 

Jak juz masz kupowac to 4X4  :P

 

Ja mialem zetora 12145 a wczesniej mtz 82 ,wczesniej gospodarstwo bylo wieksze ale  ojciec porozpisywał na rodzenstwo tak zeby bylo porówno  to mi sie  mf255 zostal  ale zato wiecej ziemi dostalem  :)

 

Przyznam ze cieszko takim malym mf obrobic  bo mam na waskich gumach a moca tez niegrzeszy   ;[

 

hmm sam sie zastanawiam nad wiekszym ciagnikiem ale bende inwestowal w kurnik (kury nioski) bo musze go troche zmodernizowac)mam 7tys kur i jeszcze zboze musze dokupowac bo moje wystarcza do grudnia  :)

 

a pola tak predko chyba niekupisz  bo duzo kasy  i  trzeba trafic okazje zeby dobre pole i za przyzwoite pieniadze,a jakie uprawy masz bo jak same zboza to nieoplaca sie kupowac traktor,a zalezy jaki masz teraz traktor moze jeszcze da rade...  :)

czy juz remoncik go czeka??

 

W moim rejonie trzeba dobrego pola ze swieca szukac bo nic niema do kupienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

ja uważam, że jeśli to ma być główny ciągnik w gospodarstwie do wszystkiego to radziłbym JD5080M, w tej promocji jaka jest teraz kosztuje ok 104 tyś netto, zawsze można spróbować się potargować a większy ciągnik kupić dopiero gdy przekroczysz 30ha.

Teraz jest też promocja na DF, Same i Lambo za 114 netto 85KM, myślę że też do stargowania. Mam Lamborghini GP90, 2600mth bez większych problemów, mało pali i nie mam kropli oleju na silniku. Jedyny ciągnik na 40ha. Też polecam.

 

Ten mały problem jaki miałem to złączka na wałku przedniego napędy. koszt naprawy ok 150 zł ale to moja wina bo ciągle jeździłem na napędzie a ostatnio dużo w transporcie bo siostra dom budowała i nawoziłem ziemię na 9a 1,5m wysoko. myślę że złączka by wytrzymała gdybym przez ostatnie 2 lata wyłączył napęd chociaż kilka razy na drodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeXet121    0

Mam 2x c360 a jedna z turem a już mnie znudziły..

U nas upada gospodarz co ma 60 ha i chce spszedać wiec sie kupi z 10 ha i tak 3/4 klasa ziemi;))ale jak ja mam kupywać jakiegoś 70 km to mi niewarto wole kupić większy to szybciej za oram pole itp itd;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Jeśli chcesz duży to kup używkę, chyba że ty myślisz o używce w dobrej cenie bo na 15ha i może 10 kiedyś to pchać się w nowy, duży, drogi ciągnik to myślę że nie warto. Na 25ha nie potrzeba ci więcej niż 100KM bo nie będziesz miał co robić. Ja jednym ciągnikiem w tydzień zasiałem 17ha pszenicy tj orka, nawozy, agregat, siewnik - wszystko jednym 90-konnym Lamborghini GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Na poczatek to ty sobie kup SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY i popraw te razace błędy

 

Co do ciagnika i prazy napewno nie jest to zly wybor tylko czy oplaca cie sie kupywac taki ciagnik na 15ha? napisz wiecej z czym bedzie mial pracowac jakie masz ziemie

 

Kolego spójrz najpierw na samego siebie a potem naskakuj na innych, bo to może Ty powinieneś kupić sobie słownik i sprawdzić jak powinno pisać się "napewno". Bez urazy ale denerwuje mnie takie coś. :huh:

 

a co do tematu to kolego zastanów się najpierw jakie maszyny miały by współpracować z traktorem oprócz prasy, ale ogólnie radził bym kupić Ci jakąś używkę bo szkoda kasy na nowe na taki areał:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

KUP Sobie 1224 , tani 4x4

ja na 19ha mam c360 i 1201 nowo kupionego , na 19ha spokojnie c360 daawała rade mam pytanie poco mu piszecie maszyny po 90-150tyś ? na 15ha i tak ona sie przez 10 lat nie zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Co wy tak wszyscy z tym wracaniem zależy co będzie miał zasiane na tych 15 ha. Jak będzie siał zboże to wiadomo że się nigdy nie dorobi... Ja mam mniej niż 15 ha i mam c-330, c-360 i planuje kupić MF 3080 albo 3125 i coś z MF bym polecał może być mniejszy 3070 lub 3060 bardzo dobre ciągniki tylko trzba ze skrzynią uważać żeby nie zepsuć i wymieniąć olej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

pomóżcie mi w wyborze ciągnika na ok 15ha , 60 odpada od razu zaznaczam , dobrze by było zeby był z turem! noi napęd przedni by się przydał ale nie musi być koniecznie i chyba za ta cenę nie będzie na ta przyjemność mam ok.20tys. jak możecie to podajcie linki!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj