Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2091 odpowiedzi na ten temat

#561 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 20 październik 2013 - 17:24

Ciągnik na 15 ha Pewnie nie ma wydajnych kombajnów u nas też gościu na 15 ha ma swój kombajn pierwszy zaczyna ba ostatni kończy ale ma swój i nikt od niego lepszego nie ma ja miałem prasę 20 lat od nowego ale sprzedałem teraz korzystam z usług i nie narzekam jak mi kto źle poprasuje nie zapłacę i za rok kto inny nikt łaski nie robi a 2 ciągniki to obrobią nie 15 a 150 ha i nie mają co robić :D

Edytowany przez staszek131415, 20 październik 2013 - 18:05.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 07:05
  •  

#562 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 20 październik 2013 - 18:21

Ciągnik na 15 ha Racja swoim sprzetem sie robi I nie ma szalu a najac to lepiej polezec pod lipa I jakiegos browca wypic .
Ja mam z dzierzawa ok 40 ha I prasa zwroci sie za 3 lata bo 1 sezon ma za soba. Ciagnik mam maly ale już w marcu jade na zakupy I wiezcie nie bedzie to 4T tylko cos po za110 km. W moj ej okolicy nikt nie najmuje bo bankrut,kto najmowal teraz ja biore ziemie w dzierzawe.

Edytowany przez Piotrek1975, 20 październik 2013 - 18:26.

#563 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:35

Ciągnik na 15 ha Nie zapłacisz mu ale robota zle zrobiona wiec sukcesem nazwać tego nie można. A chyba lepiej że kolega kupuje ciągnik niż samochód za który po 3 latach dostał by grosze :/ Najlepiej wydzierżawić ziemie wtedy bedzie miał czyste pieniądze bez starania i wysiłku, i kupić gotową pasze z dowozem do domu tylko ciekawe jak długo by tak ujechał :/

#564 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:05

Ciągnik na 15 ha Ja nie mówię że nie należy kupować maszyn ale na pewno nie po to aby coś pokazać sąsiadom bo sąsiad ma ciągnik 80 km to ja kupię 100 km maszyna musi być wykorzystana a tak za parę lat maszyna też straci na wartości a trzy ciągniki w małym gospodarstwie to gruba przesada

#565 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:23

Ciągnik na 15 ha staszek przesada nie przesada ale jaka wygoda a osobiście się o tym przekonałem w tym roku jak nie musiałem po kilka razy na dzień sprzętu przeczepiać ... U nas mają na 10ha po 3 i też nie narzekają... Tak jak zauważyłeś bezsensem jest kupowanie na taki areał ciągników po ponad 100KM, a nawet po 150KM ... Znam ludzi którzy mają po 6, 7 ciągników na 25/30ha i niektóre są o mocy 180KM ... A również znam ludzi którzy mają po 5 i też mimo że areał nie duży są one wykorzystane może nie aż w takim stopniu ale zawsze tych maszyn nie trzeba wiecznie przeczepiać... Podczas akcji np. sianokiszonka: jeden ze zgrabiarką stoi, drugi z prasą, trzeci z owijarką, czwarty z turem i przyczepą... Mając jeden ciągnik podczas awarii mamy przestój a mając kilka możemy podczepić drugi...

#566 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:39

Ciągnik na 15 ha staszek zacznijmy od tego ze nie sa to nowe ciagniki tylko stare wyremontowane czesto w swoim zakresie lub jak u niektorych jada tak dlugo jak sie da :P

#567 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 20 październik 2013 - 19:52

Ciągnik na 15 ha Może i kiedyś jednym ciągnikiem takie powierzchnie się obrabiało ale czasy, potrzeby i profile gospodarstw się zmieniają. U mnie jak sezon to i 3 ciągników czasami brakuje i trzeba się sąsiadem wspomagać, a nie wyobrażam sb jak by było robić na 2. Po prostu takie są potrzeby i każdy wie ile ciągników do pracy potrzebuje. A nie ktoś nie znając gospodarstwa w ciemno powie, ze tyle ha c 360 powinno się obrobić. Oczywiście są i wyjątki co ciągnik kupią by dla szpanu na wsi i zrobią 50 h w roku...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#568 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 21 październik 2013 - 06:55

Ciągnik na 15 ha

jak mi kto źle poprasuje nie zapłacę i za rok kto inny

u nas też taki był, to po kilku latach na 20 kombajnów żaden nie chciał do niego przyjechać, bo u każdego miał dług, jeśli widzisz że ci źle prasuje to idziesz i mówisz żeby lepiej robił, a nie na koniec że nie płacisz bo ci się nie podoba. jakby tak było to nikomu by się nic nie podobało

#569 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 21 październik 2013 - 07:11

Ciągnik na 15 ha bratrolnika masz racje... A co do nie płacenia to tamtego to nie obchodzi, a może jeszcze wziąć świadków i sprawa w sądzie się znajdzie i po co tak?? U nas każdy ma swoje i tak powinno być ... Jeden u nas też był taki mądry nie miał nic tylko najmował i co mu z tego wyszło?? Długów jak diabli a w tamtym roku słome woził przyczepą samozbierającą bo nikt nie chciał do niego przyjechać a nawet kupić tej słomy ... Więc po co?? Ja wole mieć swoje stare niż się każdego o wszystko prosić ...

Powiem szczerze Zetora 8145 mam rok nakręciłem 200mth, Majora mam od czerwca tego roku nakręcone ma 120mth, Ursus C-362 nakręcone ma 97mth i nie ma jeszcze jej u nas roku ... Więc mimo że mam mało do obrobienia to troszkę sie tych mth kręci :P

Za 8145 poszukuję coś bardziej zwrotnego i ekonomiczniejszego czyli cos z modeli które wyżej czy na poprzedniej stronie wymieniłem .
Za C-362 coś koniecznie 3 cylindrowego i też raczej postanowione że będzie to mf 550

#570 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 21 październik 2013 - 07:30

Ciągnik na 15 ha Chyba nie daleko Ciebie? http://otomoto.pl/re...60-A363126.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 21 październik 2013 - 08:15

Ciągnik na 15 ha No u nas też ma na 4ha i 2 ciągniki i Bizonka a zarobiony jeszcze w niedziele musi robić maszyna musi być wykorzystana co to jest sto godzin na ciągnik a resztę roku stoi policz koszty eksploatacji oleje naprawy to jest zabawa w rolnictwo a nie produkcja na rynek

#572 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 21 październik 2013 - 08:32

Ciągnik na 15 ha oj Staszek Staszek ... Chłopie masz 16 lat według profilu ... Nie wiem masz gospodarstwo nie masz... Sądzę ze jednak opcja numer dwa wchodzi w rachubę ... Sorki ale ja wiem sam co jest dla mnie lepsze i ile ciagnik ma przechodzić i ile tych ciagników potrzebuje i jakie poniose koszty eksploatacyjne i czy to będzie jeden 2 czy 6 ciagników... Ja mogę sobie kupić ile będę chciał i w ramki poprawiac a rownie dobrze mogą stac cały rok w garażu ... Chlopaczku dorosnij bo o gospodarzeniu nie masz zielonego pojęcia... To są moje pieniadze i duzo osób Ci to napisało że niekiedy i 3 ciągniki to malo ... Idźmy do przodu a nie cofajmy się ... Dla niektórych to takie areały to C-330 powinno się obrobić albo jak napisałeś nająć bo lepiej posiedzić przed TV i piwko popijać ... A kasa niech sama leci :D :D :D :D Ja już się wystarczająco najadłem najmowaniem że wolę mieć gorsze czy też starsze ale własne ...

Edytowany przez Luke16, 21 październik 2013 - 08:35.

#573 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 21 październik 2013 - 08:49

Ciągnik na 15 ha Z tym wykorzystaniem to czysta teoria , może się sprawdza przy nowych maszynach ale nie przy używanych...Tym bardziej że u nas jest taki rynek że ciągniki małe 30-50 koni są często w tej samej cenie albo i droższe od ciągników +90 koni. "Wykorzystanie" jak sama nazwa mówi - przypinasz 2 skiby do 30koni i orzesz miesiąc - wtedy ciągnik jest wykorzystany , tak samo jak operator :lol:

#574 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 21 październik 2013 - 09:00

Ciągnik na 15 ha Święta rzecz mieć swoje!! Chcesz miec zrobine dobrze? To zrób sobie sam! Lepsze stare i gorsze ale własne. Na 15ha cudów nie potrzeba jak spełnisz plany to bedziesz wyposażony super. Obys tylko się nie przejechał co do oszczędności, no ale to zależy na co trafisz. Pewnie że jakbyś musiał to bys wszystko c-330 obrobił, albo koniem. Tylko po co?

#575 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 21 październik 2013 - 17:25

Ciągnik na 15 ha zetor 8011 nie do zajechania i spoko ciągnie 3 obrotową
Valtra-Power Partner

#576 Share patryk6541995

patryk6541995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 21 październik 2013 - 19:01

Ciągnik na 15 ha polecam MTZ 82

Za brak argumentacji +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez KRISTOFORn, 21 październik 2013 - 19:22.

#577 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 22 październik 2013 - 08:26

Ciągnik na 15 ha Czytając dwie strony dochodzę do wniosku że Pan Luke16 wie jakiego ciągnika potrzebuje,więc opinie innych są niepotrzebne a pakowanie się w Fiata z gospodarstwem wielkości 15ha i z jego możliwościami finansowymi to totalna przesada

#578 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 22 październik 2013 - 11:14

Ciągnik na 15 ha Ja na Fiata zlego nie powiem, bo ciagniki naprawde fajce a dostep do czesci w necie jest raczej bezproblemowy. Ja sie balem o swojego bo mam w zasadzie najstarsza wersje 780 bo 77 rok ale sie okazuje ze nie ma z czesciami wiekszego problemu :)
A ciagniki niedrogie ;)
Znajomy ma do sprzedania Fiata 680 DT z 1983 roku (chyba jeszcze bo na placu stoi) ;)

#579 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 22 październik 2013 - 12:28

Ciągnik na 15 ha Nie dziwię się że niedrogie bo części drogie i często bywa tak że orginałów nie ma,trzeba szukać coś co pasuje od czegoś innego..znajomy kupował pompę hydrauliczną do Fiata z lat 80 tych 2,5tyś.pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 22 październik 2013 - 16:11

Ciągnik na 15 ha Alamo nie tyle co nie wiem co kupic tylko którą opcję wybrać... Bo kupię to co będzie najbardziej zadbane ...
Co do moich 2ch opcji to przypomnę:
Opcja nr.1
Za C-362 chce coś małego najlepiej trzycylindrowego do wszystkich lekkich prac (najprawdopodobniej będzie chodził najwięcej bo a to to a to tamto) Dodany obrazek
Za Zetora 8145 chce kupić ciągnik który będzie tak naprawdę chodził tylko z prasą i ubijał kiszonkę, niekiedy trochę pochodziłby w transporcie z przyczepą. Czyli myślę o przedziale od 75KM do 90KM i z napędem 4x4

Orka i agregat uprawowo siewny 2,5m podczepiłbym do lub do tego w zamian za 8145 ale wtedy Major 80, oprócz funkcji zaladowczej nie mial by u mnie roboty

Opcja nr. 2
Za Zetora 8145 kupić coś małego np. Zetora 5245 lub Ursusa 3514 (lecz tutaj pojawia się problem z ich dostępnością i druga sprawa cena) czyli małe 4x4
Za C-362 trochę poczekać i dołożyć i kupić coś bez przedniego napędu do ubijania kiszonki jak i prasy ok. 75/90KM

Orka i agregat uprawowo siewny 2,5m podczepiłbym do Majora 80 czyli większosc prac polowych on by odziedziczył, który oprócz tego miałby np. podczas sianokosów ładować baloty...

Tacie najbardziej podoba się opcja numer dwa :P i na nią mnie naciska :P