Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2091 odpowiedzi na ten temat

#521 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 19 październik 2013 - 08:15

Ciągnik na 15 ha

co powiesz ???
http://otomoto.pl/re...14-A363571.html

bylem i oglądałem powiem szczerze... Wiadomo rocznik 1986 więc cudów się nie oczekuje no ale jeżeli chodziło o wnętrze ... kwestia gustu, nic nie działało, ani paliwo, ani obrtek, szybki pozbijane, wajchy pourywane, zaleta że silnik jak zegarek, tylko ten stan wewnątrz ... a jak tak wygląda wnętrze to co się kryje pod maską?? Przebieg z 10 tys mth... Ale przynajmniej człowiek szczery i zszedł na 28 tysi ...

na 15ha to starczyłaby 60 mój sąsiad ma na 20ha od nowości 60 i wyrabia ze wszystkim się i pierwszy we wsi zbiera aczkolwiek jeśli planujesz powiększac areał stopniowo to tak jak mówił @locke weź coś z ciężkich ursusów np 1014 napewno lepszy od 5314 i tańszy (czy w eksploatacji nie wiem) ale robote lepiej zrobi a na temat ruskiego się nie wypowiadam bo nie miałem nigdy styczności

kolego kiedyś to się ten areał obrobiło C-330 ale z racji czasu każdy szuka jak najlepszego rozwiązania dlatego jak u mnie muszą być 3 ciągniki. Bo wiem co to znaczy szybkość podczas sianokosów, żniw ...

zyga napewno tyle pali tym bardziej że wujek ma identycznego :D :D :D Też wkurzony jak cholera bo pali jak smok :P To są dobre ciągniki ale do ciężkiej roboty a do lekkich czyli wykonywanie tak jak u mnie głównie prac na łące jednak on za dużo pali ale to wina głównie masy ciągnika i konstrukcji bo niestety w tamtych czasach nikt z paliwem sie nie liczył... Dlatego poszukuje coś lżejszego a co za tym idzie mniejszego bo dla takiego byka jednak u mnie roboty nie ma ... W okresie żniw i sianokosów kiedy roboty jest najwięcej nawięcej mth ukręcił major i C-362 ... A 8145 stał przy prasie ciągle ...

Chyba jednak zdecyduje sie na jakiegoś MFa serii 6XX + jakiegoś malego np. 550 lub na jakaś renate coś jak ta z linku 95-14

Edytowany przez Luke16, 19 październik 2013 - 08:18.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 02:09
  •  

#522 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 październik 2013 - 08:16

Ciągnik na 15 ha

Ursusc385 nigdy się nie jarałem że 8145 mało pali.. Jaram się Majorem bo ten to naprawdę potrafi malutko spalić ... A te niestety palą dużawo ... Dzisiaj gadałem z właścicielem Renault 95-14 i mówił mi że w talerzówce spalił mu 4,5l ile w tym prawdy tego nie wiem ale też się mocno tym fascynował....

P.S. Prosta rachunkowość Major na tym samym polu z pługiem 4 skibowym spalił 8,2l zaś 8145 nawet delikatnie ponad 10 litrów... ten sam pług ta sama orka i majorem szybciej jeździłem

kolego dziwie sie twoim jak to okreslasz jaraniem majorem,po pierwsze nie ma co porownywac majora do 8145 to jakas paranoja,przeciez major to pszczolka w stosunku do 8145,co do spalania mialem kiedys 912 motor ten sam co 8145 i nigdy nie spalil wiecej jak 8litrow 4 plugu,moze silnik miales nie zadobry albo pompe paliwawa ,major ma 77km i ile jest lzejszy ze uwazasz ze jest lepszy od 8145,to jest o klase mniejszy traktor ,jezeli bys porownal proxime to co innego ale tez do plogow obrotowych i duzych agregatow jest za lekka a co dopiero majorek.teraz jest bumm na majora bo cena niska i duzo ludzi sie tym zachwyca,ja osobiscie po obejrzeniu tego traktora nie jestem przekonany,moze jako pomocnik ale jako glowny nigdy,glownie dlatego ze z historji wiadomo ze modelele nisko budrzetowe danych marek po jakims czasie sa bardzo nisko oceniane a wlasnie takim modelem jest major,chcac zwiekszyc sprzedaz zrobili cos co jest tanssze od proximy ,podobnie jak john z seria m i co sie po latach okazalo buba!

Edytowany przez szmergiel, 19 październik 2013 - 08:20.

#523 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 19 październik 2013 - 08:23

Ciągnik na 15 ha szmergiel to jest Twoje zdanie na jego temat ... Ja mam swoje ... Po jakiego diabła mi cieżki ciagnik na 15ha i to w większości łąk?? Major raz że mało pali a dwa taszczy bez zająknięcia spokojnie 4 skibowy pług Rabewerka a ziemia ciężka i gliniasta przy czym Majorem jeździlem szybciej no i spalił mniej ... Kolego obrabiałem ten areał kiedyś Zetorem 7211 i też dawal rade ... A Major to taki drugi Farmtrack tylko z silnikiem Zetora ... A jednak opinie o Farmtracku są dobre :P Na łąki ciągnik cięższy niż 3,5t nie jest potrzebny ;)

I coś na temat ciagników Landini ... Pewna osoba prestrzegała mnie przed tą marką... Że jednak to ma mało wspólnego z MFem oprócz silnika i w niektórych modelach kabiny ... Że podnośniki, szkrzynie to już włoski wymysł techniki... Ile jest w tym prawdy? I czy mu wierzyć ??

Edytowany przez Luke16, 19 październik 2013 - 08:30.

#524 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 październik 2013 - 08:54

Ciągnik na 15 ha Skrzynie chyba mają inne bo pisał ktoś na forum, że mają wiecej biegów niż mf. Sam mam masseya 675, a w okolicy jęst jeszcze 690 i 698 i chodzą bez problemów. W ciężkiej orce spali 6l/h a mf 255 spala mi w tej samej robocie 5l/h (pewnie zaraz ktoś napisze że 1224 pali mu 5l/h w orce bo widze że niektórzy niezle bzdury wypisują o spalaniu swoich ciągników). W porównaniu do mf 255 komfort 675 to bajka i przede wszystkim nie ma żadnej skomplikowanej elektroniki do psucia. Jedyny minus to blacharka :/

#525 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 19 październik 2013 - 10:09

Ciągnik na 15 ha bogus56 no ale cóż nam zostało my wiemy swoje inni wiedzą swoje... Ciągniki, maszyny rolnicze to moje hobby i troszkę się też orientuje w temacie :P Wujo ma Ursusa 1224 silnik po generalce spalanie 10 litrów i to nawet w lekkich robotach... Więc nie pitolcie tu głupot że Zetor/Ursus pali taaak mało :D

#526 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 październik 2013 - 10:22

Ciągnik na 15 ha

szmergiel to jest Twoje zdanie na jego temat ... Ja mam swoje ... Po jakiego diabła mi cieżki ciagnik na 15ha i to w większości łąk?? Major raz że mało pali a dwa taszczy bez zająknięcia spokojnie 4 skibowy pług Rabewerka a ziemia ciężka i gliniasta przy czym Majorem jeździlem szybciej no i spalił mniej ... Kolego obrabiałem ten areał kiedyś Zetorem 7211 i też dawal rade ... A Major to taki drugi Farmtrack tylko z silnikiem Zetora ... A jednak opinie o Farmtracku są dobre :P Na łąki ciągnik cięższy niż 3,5t nie jest potrzebny ;)

I coś na temat ciagników Landini ... Pewna osoba prestrzegała mnie przed tą marką... Że jednak to ma mało wspólnego z MFem oprócz silnika i w niektórych modelach kabiny ... Że podnośniki, szkrzynie to już włoski wymysł techniki... Ile jest w tym prawdy? I czy mu wierzyć ??

ja poprostu stwierdzam ze jarasz sie majorem jakby to byl jakis super traktor,pewnie gdybys mial troche wiecej kasy i kupil proxime to z pewnoscia proxima bylaby najlepsza itd.nie zmienia to faktu ze major to najtanszy i najprostszy model w ofercie wiec nie mozna z gory stawic go ca wzor zwlaszcza w porownaniu z klase wiekszymi traktorami.ps jezeli major to drugi farmtrac to juz napewno widze jego super osiagniecia(mam farmtraca i powiem jedno fajne to moz i jest po przesiadce z innego ale lekkie i delikatne jak niewiem co)zaprzeczysz ze major jest zrobiony tylko i wylacznie pod katem obcinania kosztow?wszystko najtansze ,najciensze

#527 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 19 październik 2013 - 10:23

Ciągnik na 15 ha Starsze landini do lat 90-tych miały skrzynie 12x4 czyli 3 biegowa multipower MF-a. W nowszych siedzi 24x12

#528 Share koko140

koko140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 październik 2013 - 11:42

Ciągnik na 15 ha c

szmergiel to jest Twoje zdanie na jego temat ... Ja mam swoje ... Po jakiego diabła mi cieżki ciagnik na 15ha i to w większości łąk?? Major raz że mało pali a dwa taszczy bez zająknięcia spokojnie 4 skibowy pług Rabewerka a ziemia ciężka i gliniasta przy czym Majorem jeździlem szybciej no i spalił mniej ... Kolego obrabiałem ten areał kiedyś Zetorem 7211 i też dawal rade ... A Major to taki drugi Farmtrack tylko z silnikiem Zetora ... A jednak opinie o Farmtracku są dobre :P Na łąki ciągnik cięższy niż 3,5t nie jest potrzebny ;)

Zalezy od rocznika landini. Wiem ze te powyzej lat 90 maja silnik perkins i caly tyl od McCormika. Podobnoz silnik oszczedny a tyl niedozajezdzenia.
A ciagnik to polecam Zetora 7211 na ten areal. Sami mamy takiego i ciagnik zwrotny, silny i wytrzymaly. Ma zrobione 10tys Mtg i w silniku nic nie bylo robione aby regulacja zaworow i wtryskow.

Edytowany przez koko140, 19 październik 2013 - 11:46.

#529 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 19 październik 2013 - 11:44

Ciągnik na 15 ha szmergiel ale major jest mozę i najtanszym ciągnikiem z oferty zetora ale po co mi wybajerzona kabina z klima, podnośnik sterowany elektroniką, napęd załączany przyciskiem, skrzynia z bajerami lecz gdy to się popsuje to płacz i płac... Z resztą po co mi wielki ciągnik 150KM jak nie który u nas pokupowali na 20ha ziemi?? I te ciągniki sobie stoją prawie cały rok bo mało kto ma maszyny do nich a obrabiają 80KM ciągnikami... Nie rozumie do dzisiaj dzien pewnego sąsiada który ma mfa 3095 i DF 6.10 a nie ma ciągnika pośredniego czyli 80KM do MFa zapina pług 3 skibowy a DF cały rok prawie stoi nie używany, a tura ma na mf 255 i pytanie po co mu ten DF?? ... Kolejny sąsiad ma mfa 3060 a obrabia wszystko C-360 pługiem 2 skibowym ... U nas ludzie pustawiani sa głównie na łąki i to sporo w dzierżawach bo nikt nie chce sprzedać... A co za tym idzie potrzebne nam są małe ciągniki... Jak wujo posiadajacy ursusa 1224 i śmiga nim z prasom sipmą to szybko zmądrzał i szuka teraz czegoś 80KM bo Ursus zjada go z paliwem... myślę ze spokojnie starczyły by mi 2 ciągniki ale wygoda z 3ma jest nieziemska ....

Czyli Landiniego mam sie nie bac jak nastraszył mnie tamten człowiek??

Edytowany przez Luke16, 19 październik 2013 - 11:45.

#530 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 październik 2013 - 11:51

Ciągnik na 15 ha

bogus56 no ale cóż nam zostało my wiemy swoje inni wiedzą swoje... Ciągniki, maszyny rolnicze to moje hobby i troszkę się też orientuje w temacie :P Wujo ma Ursusa 1224 silnik po generalce spalanie 10 litrów i to nawet w lekkich robotach... Więc nie pitolcie tu głupot że Zetor/Ursus pali taaak mało :D

No według niektórych opini można stwierdzić że nasze krajowe traktory sa w swiatowej czołówce jesli chodzi o niskie spalanie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 październik 2013 - 11:53

Ciągnik na 15 ha zupelnie sie z toba zgadzam codo argumentow o mocy traktora i bezsensownym kupowaniu duzych z jednym ale! jezeli chodzi o traktor ok 80km to wlasnie uwazam ze major jest zbyt lekki i robiony tandetnie.jezeli juz 80 km z zetora to tylko proxima ale jest tez duzo innych marek.ps.jezeli 6 cylindrowy trktor pali 10 i komus zle o chyba jest niepowazny, przeciez to ponad 100km to ile ma palic

Edytowany przez szmergiel, 19 październik 2013 - 11:56.

#532 Share koko140

koko140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 październik 2013 - 11:55

Ciągnik na 15 ha

Czyli Landiniego mam sie nie bac jak nastraszył mnie tamten człowiek??

Na to pytanie Ci nie odpowiem. Ale na praktykach jak bylem to robilem Landiniego 96r. Mechanik bardzo go chwalil wszystko mechaniczne zero elektroniki.

#533 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 19 październik 2013 - 14:28

Ciągnik na 15 ha szmergiel każdy robi jak uważa ale co do ciągników to niestety niektórzy nie mają wyobraźni więc stanowczo stwierdzam że nie ma sensu inwestowania w 100KM ciągnik na 15ha i to w szczególności łąk... Dla mnie na takie areały to max 80KM w porywach do 85KM... małe, krótkie i zwinne ciągniczki ...

#534 Share Bartek246813579

Bartek246813579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 październik 2013 - 14:45

Ciągnik na 15 ha ja bym polecił zetora 8245 :D

#535 Share pzzp5

pzzp5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 październik 2013 - 16:14

Ciągnik na 15 ha Kolego Luke16,Landini to to samo co MF,naprawde nie ma się czego bać.
A co do MF,bo ktoś wspomniał że są delikatne,Nasz MF 698 w zeszłym roku oraliśmy łąkę,pług bomet,to urwał:5 korpus od pługa i 10 lemieszy,
i to jest delikatność.

Edytowany przez pzzp5, 19 październik 2013 - 16:16.

#536 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 19 październik 2013 - 16:55

Ciągnik na 15 ha Landini ?
hmm ja osobiście nie brałbym teraz Landiniego
Nie wiem jak z dealerem jest teraz, tym w Rawie, ale wcześniej to była masakra, teraz też jest, do mojego Landiniego z 2003r (brany u nich nówka) nie mają praktycznie żadnych części, tylko wszytko z Włoch, a co najlepsze, niektórych części Włosi nawet nie mają już na wymianę!!! mówię o ciągniku z 2003 roku
Ceny też nie są małe, wprawdzie do silnika części są w miarę tanie (Perkins, i nie psuł mi się) ale np czujniki są bardzo drogie:
-czujnik ciśnienia oleju w skrzyni- 700zł
-czujnik EHR- 2200 zł

#537 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 październik 2013 - 16:56

Ciągnik na 15 ha No jak by się MF miał rozpaść od orki polskim, budżetowym pługiem to by była sensacja:) Raczej nie o taką delikatność tu chodzi...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#538 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 19 październik 2013 - 17:09

Ciągnik na 15 ha No to ja napiszę o twardości Masseya - walnęło mi łożysko na wałku przedniego napędu i rolka dostała się w tryby - przy prędkości ok 15 km/h zblokowało przód na drodze gruntowej, rozebrałem , zmieniłem łożysko i chodzi wszystko do dziś, tryby nie ruszone

#539 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 październik 2013 - 17:58

Ciągnik na 15 ha Nawet zetor jak trafi w rece zdolnego marnisza to okaże sie delikatny. A potem kupisz ładnie odmalowany tak jak kolega mfa 255 i wszystko mu się chyba wysypało oprócz silnika :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share pzzp5

pzzp5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 październik 2013 - 18:11

Ciągnik na 15 ha Najgorzej to kupić ciągnik od takiego marnisza,jak kolega wspomniał,a takich to nie brakuje.
A ciekawe jak te nowe ursusy sie sprawują?

Edytowany przez pzzp5, 19 październik 2013 - 18:12.