Polecane posty

pzzp5    0

Dobry wybur!!!Wzracaj uwage na moc ciągnika,proponował bym model 698 z mocniejszym silnikiem 93KM

A ja tam lubie c-360,nigdy nie sprzedam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie 675 pracuje z prasa new holland 648 i idzie bez problemu nawet w sianokiszonce ;)

rocznie za duzo nie robi ale tak ok 600 balotow lacznie jest slomy i trawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko140    2

Bo mało palą, zrobiłem obeznanie w terenie po sklepach i części są dostępne... Rozmawiałem z ludźmi posiadającymi te ciągniki i wychwalić nie mogą...

Co do modeli:

MF - 690, 698 ostatecznie 675 ale ostatni do prasy będzie za słaby

Renault - 85-14, 95-14, 90-34, 85-34

 

ale jakoś chyba na mfa się zdecyduje

MF silniki perkins oszczedne.

Renault silniki MWM mocne i wytrzymale a w szegolnosci wolno ssace a skrzynie maja takie same Fergunowskie i tu bym powiedzial ze maja minusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem ile macie tych hektarów że o takim sprzęcie piszecie moim zdaniem przy 15 ha najlepiej korzystać z usług a nie jakiśszrot na zachodzie kupować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jasne jakbym mial wszystko wynajmowac to by mnie zezarlo.

Mam 11 ha i dwa ciagniki - MF 675 i Fiat 780DT 4x4 z ladowaczem.

Rok temu kupilem prase, wyszal 22 tys zl, w 2 sezony zrobila ponad 1000 bel, czyli jakbym mial wynajac to bym spokojnie wydal ok 13 tys zl bo robie duze bale, na paliwo wydalem max 4 tys zl a wiec po 2 sezonach 9 tysiecy do przodu i jakie kiedy chce.

3-4 sezony i maszyna dawno zwrocona.

Co do starego zachodniego sprzetu, juz pisalem w innych tematach - nie ten material i nie ta technologia co usrus - Fiat z roku '77, na zewnatrz wygladal jak kupka zlomu, za to w srodku w dobrym stanie, silnik igla, w tylnym moscie i skrzyni tryby jak nowe, brak luzow itp, jedyne co trzeba bylo zrobic to nowe podkladki na ataku, troche nowych zimeringow i zniwelowac luzy na przednim napedzie.

W robocie oszczedniejszy od 675 i o dziwo duzo lepiej zestopniowana skrzynia biegow - i to ciagnik co ma juz 36 lat!!!

I dzisiaj jak na niego patrze to Bogu dziekuje ze zastapil miejsce "trzydziestki" o niewiele do niej dolozylem zeby go kupic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss i zapomniałes dodać że inny komfort pracy i możliwości większe co do C-330 :P Mam 15ha i tak jak napisałes najmować do wszystkiego to gra nie warta świeczki najmowałem już do kręcenia belek ... i co z tego miałem że wyrzuciłem 3/4 sianokiszonki bo tak było wszystko słabo zbite ... bo każdy na ilość robił.,.. mam swoje to wiem kiedy wyjade i wiem ze będzie to dobrze zrobione ;) Ja wole mieć 3 ciągniki gorsze ale swoje niż pożyczać czy wynajmować ... a niedługo i sprawię jakiś sobie nie za duży kombajn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre z 10 ha 500 bel w roku :D za1000 zł to Ci każdy te kawałki zwinie dobrym sprzętem 3 ha w godzinę robią to 300zł za godzinę=1000zł tj przez 22 lata Ci nie spłaci a gdzie naprawa paliwo U nas kto nie ma dobrego sprzętu na usługach nie zarobi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

U nas za orkę biorą od 180-200zł za godzine zegarową dużym traktorem,

no to 15 ha zaorać to ile to czasu trzeba jeżdzić,dla mnie to nie miało by sensu -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

staszek a kto pisze ze z 10 ha robie 500 belek....

slomy dokupuje, za 1 tys zl kto mi zrobi 500 belek??

3 ha w godzine tez zrobie - zalezy jaka sloma, bo na jednym wychodzi 10 bel na inny mjak dobre zyto ok 30-35 z 1 ha (a bele sa takie ze palca nie wbijesz, 120x140) i w zaleznosci od pola robie 25-35 bel na godzine.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Usługa buhaha :D Przyjeżdżali różni do prasowania a nikt belki porządnej nie umiał ukręcić :D Prasy różne: krone, claasy, sipmy i inne... Po drugie każdy przyjeżdżał jak chciał i jak się zamówiło na tą i na tą to często zapadało i po zbiorze ... U nas na usługach nawet polotu kombajny już nie mają każdy ma wszystko swoje nawet mały rolnik bo tak jak napisałem wyjeżdża sie kiedy chce i o której się chce ... A co do napraw to jak się dba tak się ma i tyle w tym temacie ....

 

Mikruss a do Fiata są części??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie nie ma wydajnych kombajnów u nas też gościu na 15 ha ma swój kombajn pierwszy zaczyna ba ostatni kończy ale ma swój i nikt od niego lepszego nie ma ja miałem prasę 20 lat od nowego ale sprzedałem teraz korzystam z usług i nie narzekam jak mi kto źle poprasuje nie zapłacę i za rok kto inny nikt łaski nie robi a 2 ciągniki to obrobią nie 15 a 150 ha i nie mają co robić :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Racja swoim sprzetem sie robi I nie ma szalu a najac to lepiej polezec pod lipa I jakiegos browca wypic .

Ja mam z dzierzawa ok 40 ha I prasa zwroci sie za 3 lata bo 1 sezon ma za soba. Ciagnik mam maly ale już w marcu jade na zakupy I wiezcie nie bedzie to 4T tylko cos po za110 km. W moj ej okolicy nikt nie najmuje bo bankrut,kto najmowal teraz ja biore ziemie w dzierzawe.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Nie zapłacisz mu ale robota zle zrobiona wiec sukcesem nazwać tego nie można. A chyba lepiej że kolega kupuje ciągnik niż samochód za który po 3 latach dostał by grosze :/ Najlepiej wydzierżawić ziemie wtedy bedzie miał czyste pieniądze bez starania i wysiłku, i kupić gotową pasze z dowozem do domu tylko ciekawe jak długo by tak ujechał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mówię że nie należy kupować maszyn ale na pewno nie po to aby coś pokazać sąsiadom bo sąsiad ma ciągnik 80 km to ja kupię 100 km maszyna musi być wykorzystana a tak za parę lat maszyna też straci na wartości a trzy ciągniki w małym gospodarstwie to gruba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

staszek przesada nie przesada ale jaka wygoda a osobiście się o tym przekonałem w tym roku jak nie musiałem po kilka razy na dzień sprzętu przeczepiać ... U nas mają na 10ha po 3 i też nie narzekają... Tak jak zauważyłeś bezsensem jest kupowanie na taki areał ciągników po ponad 100KM, a nawet po 150KM ... Znam ludzi którzy mają po 6, 7 ciągników na 25/30ha i niektóre są o mocy 180KM ... A również znam ludzi którzy mają po 5 i też mimo że areał nie duży są one wykorzystane może nie aż w takim stopniu ale zawsze tych maszyn nie trzeba wiecznie przeczepiać... Podczas akcji np. sianokiszonka: jeden ze zgrabiarką stoi, drugi z prasą, trzeci z owijarką, czwarty z turem i przyczepą... Mając jeden ciągnik podczas awarii mamy przestój a mając kilka możemy podczepić drugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

staszek zacznijmy od tego ze nie sa to nowe ciagniki tylko stare wyremontowane czesto w swoim zakresie lub jak u niektorych jada tak dlugo jak sie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Może i kiedyś jednym ciągnikiem takie powierzchnie się obrabiało ale czasy, potrzeby i profile gospodarstw się zmieniają. U mnie jak sezon to i 3 ciągników czasami brakuje i trzeba się sąsiadem wspomagać, a nie wyobrażam sb jak by było robić na 2. Po prostu takie są potrzeby i każdy wie ile ciągników do pracy potrzebuje. A nie ktoś nie znając gospodarstwa w ciemno powie, ze tyle ha c 360 powinno się obrobić. Oczywiście są i wyjątki co ciągnik kupią by dla szpanu na wsi i zrobią 50 h w roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

jak mi kto źle poprasuje nie zapłacę i za rok kto inny

u nas też taki był, to po kilku latach na 20 kombajnów żaden nie chciał do niego przyjechać, bo u każdego miał dług, jeśli widzisz że ci źle prasuje to idziesz i mówisz żeby lepiej robił, a nie na koniec że nie płacisz bo ci się nie podoba. jakby tak było to nikomu by się nic nie podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bratrolnika masz racje... A co do nie płacenia to tamtego to nie obchodzi, a może jeszcze wziąć świadków i sprawa w sądzie się znajdzie i po co tak?? U nas każdy ma swoje i tak powinno być ... Jeden u nas też był taki mądry nie miał nic tylko najmował i co mu z tego wyszło?? Długów jak diabli a w tamtym roku słome woził przyczepą samozbierającą bo nikt nie chciał do niego przyjechać a nawet kupić tej słomy ... Więc po co?? Ja wole mieć swoje stare niż się każdego o wszystko prosić ...

 

Powiem szczerze Zetora 8145 mam rok nakręciłem 200mth, Majora mam od czerwca tego roku nakręcone ma 120mth, Ursus C-362 nakręcone ma 97mth i nie ma jeszcze jej u nas roku ... Więc mimo że mam mało do obrobienia to troszkę sie tych mth kręci :P

 

Za 8145 poszukuję coś bardziej zwrotnego i ekonomiczniejszego czyli cos z modeli które wyżej czy na poprzedniej stronie wymieniłem .

Za C-362 coś koniecznie 3 cylindrowego i też raczej postanowione że będzie to mf 550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No u nas też ma na 4ha i 2 ciągniki i Bizonka a zarobiony jeszcze w niedziele musi robić maszyna musi być wykorzystana co to jest sto godzin na ciągnik a resztę roku stoi policz koszty eksploatacji oleje naprawy to jest zabawa w rolnictwo a nie produkcja na rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

oj Staszek Staszek ... Chłopie masz 16 lat według profilu ... Nie wiem masz gospodarstwo nie masz... Sądzę ze jednak opcja numer dwa wchodzi w rachubę ... Sorki ale ja wiem sam co jest dla mnie lepsze i ile ciagnik ma przechodzić i ile tych ciagników potrzebuje i jakie poniose koszty eksploatacyjne i czy to będzie jeden 2 czy 6 ciagników... Ja mogę sobie kupić ile będę chciał i w ramki poprawiac a rownie dobrze mogą stac cały rok w garażu ... Chlopaczku dorosnij bo o gospodarzeniu nie masz zielonego pojęcia... To są moje pieniadze i duzo osób Ci to napisało że niekiedy i 3 ciągniki to malo ... Idźmy do przodu a nie cofajmy się ... Dla niektórych to takie areały to C-330 powinno się obrobić albo jak napisałeś nająć bo lepiej posiedzić przed TV i piwko popijać ... A kasa niech sama leci :D :D :D :D Ja już się wystarczająco najadłem najmowaniem że wolę mieć gorsze czy też starsze ale własne ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z tym wykorzystaniem to czysta teoria , może się sprawdza przy nowych maszynach ale nie przy używanych...Tym bardziej że u nas jest taki rynek że ciągniki małe 30-50 koni są często w tej samej cenie albo i droższe od ciągników +90 koni. "Wykorzystanie" jak sama nazwa mówi - przypinasz 2 skiby do 30koni i orzesz miesiąc - wtedy ciągnik jest wykorzystany , tak samo jak operator :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Święta rzecz mieć swoje!! Chcesz miec zrobine dobrze? To zrób sobie sam! Lepsze stare i gorsze ale własne. Na 15ha cudów nie potrzeba jak spełnisz plany to bedziesz wyposażony super. Obys tylko się nie przejechał co do oszczędności, no ale to zależy na co trafisz. Pewnie że jakbyś musiał to bys wszystko c-330 obrobił, albo koniem. Tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj