Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2099 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 wrzesień 2013 - 08:46

Ciągnik na 15 ha Chłopie ziemi nie sprzedawaj to będzie twój błąd życia !!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 21:39
  •  

#442 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 24 wrzesień 2013 - 09:32

Ciągnik na 15 ha Siema, ja bym ci proponował ursusa 5314 lub mf 690 to jest to samo może znajdziesz coś w tej cenie tu masz link do jednego z nich ;D http://otomoto.pl/ma...na-A329559.html

#443 Share Sollter

Sollter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 10:10

Ciągnik na 15 ha gdzie masz tą ziemie i jaką?
ziemie raczej teraz się kupuje niż sprzedaje tyczy sie to przedewszystkim rolników bo ceny poszły w dół i nadal idą z tego co mi wiadomo.
karolci13 popieram w zupełności święta racja.

#444 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 wrzesień 2013 - 11:34

Ciągnik na 15 ha Pomijając fakt, że jeśli sprzedaż ziemi to jedyna możliwość na poprawę rentowności gospodarstwa (lub w ogóle jej uzyskanie) to nie ma co inwestować w nowy traktor, zwłaszcza, że ten co jest spokojnie by starczył. To jak sprzedać hale fabryczną i kupować maszyny produkcyjne. Nie tędy droga kolego.

#445 Share Adam224360

Adam224360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 13:43

Ciągnik na 15 ha Jeśli chcesz żyć z rolnictwa, to sprzedawanie pola, zwłaszcza że nie masz go za wiele to strzał w stope, ale zrobisz jak uważasz.
Ewentualnie możesz sprzedać hektar i kupić 30tkę, w zupełności wystarczy do pomocy ;)

#446 Share roger12

roger12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 13:46

Ciągnik na 15 ha witam
Poszukuje informacji na tema ciągnika Mf 382 jego wady i zalety,jakie ma spalanie i jak z ich awaryjnością . Szukam cięgnika do 80KM, może mi poradzicie jaki wybrać Massey Ferguson,John Deere czy może jeszcze coś innego. Proszę o pomoc.

#447 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 14:31

Ciągnik na 15 ha nie wiem jak u was ale u mnie ceny ziemi idą w górę z tego co mi wiadomo jedni to już nawet po 40.000 tyś sprzedaja za 1 h

a co myslicie o zrobieniu tego c-360 bo też tak myślałem ziemi mało to i ta 60 da radę żeby tak wyciszyć trocha dodać tura
a 60 przeszła ok 1.5 roku temu kapitalny remont nowe blachy cześci zetoroskie poszło w nią ok 20.000 ;)
Jak myślicie opłaca się inwestować w nią jeszcze myślę 15.000 tyś ?
PS stan ma naprawdę jak z obrazka a silnik pracuje na najniższych możliwych obrotach aż cięzko zgasić :DD tylko tłumik do d*py to strasznie głośna

#448 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 24 wrzesień 2013 - 15:12

Ciągnik na 15 ha ja na twoim miejscu niesprzedawałbym pola bo sprzedaje sie tylko raz a potem bedzierz załował a traktor to ci polecam massey fergusona 3050 lub 3060 do 40 tys. dostaniesz niesą za głosne i jak dla mnie sa wygodne ciągniczki i wtedy możesz sprzedać c-360 i kupić do mf tur i c-360 niepotzebny po tymi wszystko zrobisz takie jest moje zdanie

#449 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 wrzesień 2013 - 17:05

Ciągnik na 15 ha Sprzedawać za kilkanaście tysięcy ciągnik do którego włożył 20 tys? Rada pomocna jak umarłemu kadzidło. Sprzedać ciągnik w którym wie co się ma a kupić nieznanego, w dodatku słynnego z sypiących sie skrzyń.
AsToNeK jak dla mnie to spraw sobie nową kabinę pod tura, lepszy tłumik i sam ładowacz, ew. jakieś maty wygłuszające do wyłożenia na zwolnicach. Jak dobrze pokombinujesz to i w 10 tys sie spokojnie zmieścisz.

#450 Share hebel1224

hebel1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 17:16

Ciągnik na 15 ha To ja nie wiem jaki cięgnik ty chcesz nie dokładając pieniędzy. Po co ta wymiana żeby kupić jakiś zachodnie gunwo? Ja to bym zachodniego ciągnika na podwórku nie chciał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 17:19

Ciągnik na 15 ha Kombinujesz jak koń pod górę i za bardzo oglądasz się na sąsiadów. Masz traktor w stanie idealnym, co z tego, że trochę uciążliwy? Zatyczki do uszu i już ;)
A nie możesz pokombinować z Młodym Rolnikiem o ile będzie wprowadzony? Sprzedaż pola to największa głupota jaką możesz zrobić, już lepiej daj je pod dzierżawę, weź nawet jakiś niewielki kredyt i z kasy za dzierżawę go spłać, ale pod żadnym pozorem ziemi z rąk nie wypuszczaj!
norweskie-lesne.pl

#452 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 17:50

Ciągnik na 15 ha hebel a ja nie wiem o co Ci się rozchodzi?? Co masz do zachodu?? Tez byłem tak nastawiony do niego jak Ty... Mam zachodni pług, kosiarkę, prasę i co mogę stwierdzić że nie ma nawet co porównywać do polskiego goowna (sory że to pisze ale takie są realia) dlatego chce zachodni ciągnik który przede wszystkim będzie mniej palił od myśli czesko-polskiej kiedy paliwo było za bezcen... Osobiscie nic nie mam do Zetora ale brak ekonomiki to głowne jego motto a druga sprawa niezsynhronizowana skrzynia biegów...

#453 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 19:00

Ciągnik na 15 ha przecież on ma 15 lat jeśli pisze prawde w swoim profilu więc szkoda sie tu produkować :)

#454 Share hebel1224

hebel1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 19:30

Ciągnik na 15 ha żebyś się nie zdziwił z tym paliwem!!! U nas też byli właśnie tacy jak ty i szybko zrozumieli swój błąd!! Bo ciągniki z zachodu to może i wygodniejsze ale ich eksploatacja jest dużo droższa.

Edytowany przez hebel1224, 24 wrzesień 2013 - 19:41.

#455 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 19:48

Ciągnik na 15 ha co z paliwem
pewnie nie uwierzysz w spalanie 10-12l/h ciezkiej pracy w ciagniku 6 cyl. o mocy 100-140KM
nie chce mi sie kolejny raz rospisywac o wyzszosci zachodnich maszyn, kto ma to wie o co chodzi
a Ty dalej prracuj na tych wszystkich cudach, nawet nie polskiej techniki, bo w przypadku np. ursusa wiekszosc to konstrukcja zetora lub MF"a

Polska B

#456 Share hebel1224

hebel1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:24

Ciągnik na 15 ha Ja mam ursusa 1734 i w orce nie spali więcej niż 12 l paliwa na hektar a moc jest.

#457 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:58

Ciągnik na 15 ha lukbold no żebyś się czasem nie zdziwił ile mam lat bo jestem nie znacznie młodszy od Ciebie:D :D :D To że mam 16 przy nicku to chyba nie świadczy o moim wieku :D :D :D Z resztą dużo osób mnie zna z tego forum więc sorry...
hebel1224 jaka eksploatacja?? Każdy się popsuje czy to Ursus, Zetor czy Fendt... Ale ile razy będziesz Ursusa robił a ile np. takiego Fendta?? Weźmy Bizona i Classa raz jaka jest wydajność obu i jaka jest awaryjność nawet dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem który z Bizona przesiadł się na Classa i powiedział że do Bizona nigdy nie wróci ... /To wg. ciebie każdy rolnik w PL powinien Zetorami i Ursusami wszystko robić?? Aaa i jeździć Polonezem :D
Izydor6280 co my tutaj się będziemy produkować ja akurat Ci wierze w to co piszesz i mimo że sąsiadowi ciągle się MF 3095 psuje to sam powiedział że drugiego tak ekonomicznego ciągnika nie miał ... Ja po przesiadce z głupiej polskiej kosiarki na zachodnią dyskową i mimo że ta ma swój wiek nie chce innej bo w polskiej wiecznie coś było do roboty... pług RABEWERK rocznik pewnie z 1980?? kit go tam wie a kryje i idzie znacznie inaczej niż polskie wynalazki, prasa jd 550 jakoś kurcze 5ty sezon u mnie zero awarii więc no sorki gdzie te koszty eksploatacji?? W planach mam jeszcze zakup siewnika oczywiście Amazone D7 bo sorki ale polski Poznaniak on nie sieje w porównaniu do tego :D :D A wystarczyło od znajomego pożyczyć... Wracając do tematu ciągników większość zachodnich spali znacznie mniej od naszych zabytkowych ursusów czy zetorów

Ja też byłem wielkim zwolennikiem rodzimych produktów no ale po przesiadce już częściowej na zachodnie maszyny widzę ich jakość wykonania... do zachodu człowiek nie dokłada i nie siedzi wiecznie upiedzielony smarami ... Ludzie żyjemy w końcu w XXI wieku i części do zachodnich marek też jest już sporo zarówno zamienników jak i oryginałów...

Edytowany przez Luke16, 24 wrzesień 2013 - 21:02.

#458 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:16

Ciągnik na 15 ha na same przeglądy gwarancyjne , oleje i filtry do dobrego zachodniego ciągnika przez 2-3 lata wyda się więcej niż na części do zetora ,ursusa czy mtz-a przez około 20 lat , nawet pozorna oszczędność w spalaniu jest nie do odrobienia w przypadku zakupu oryginalnych części zamiennych, filtrów i olejów (nie chodzi tylko o identyczną normę ,klasę lepkości bo niektórzy producenci maszyn mają w swojej ofercie oleje sygnowane własnym logo dedykowane do produkowanych przez siebie maszyn i sprzedawane po wyższych cenach niż identyczne od koncernów naftowych ) do zachodniego ciągnika

#459 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:37

Ciągnik na 15 ha konteno ale ja nie piszę o nowym ciągniku tylko o używanym z lat 80-90 który już takich super ekstra wymagań nie ma... I kwestia ile nam się zetor/ursus razy popsuje a ile zachodni na te same mth :D Dwa razy w życiu zdażyło mi się widzieć renówkę która miała przebieg ponad 20 tys mth :D a Ursus dotrzymałby takiego przebiegu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share hebel1224

hebel1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:50

Ciągnik na 15 ha i tu cię kolego zawiodę Ursus 1634 rok produkcji 1997 przebieg przed remontem skrzyni biegów ponieważ uległ uszkodzenia synchronizatotr 23 tys mth. Silnik nie ruszany. były wymieniane jeszcze cylinderki sprzęgła i tarcz.

Nie chce tu nikogo obrażać ale prawdę powiedzieć można co te ursusy przeżyły w PGR-ach olej wymieniany co 2 raz a może i więcej bo pracownik musiał sprzedać!!! A ile pijanych ten sprzęt poczaskało!!! Jestem ciekawy czy jak by ktoś wsiadł na Fenda albo jakiegoś MF czy by wytrzymał podwójny przebieg na oleju albo tych kierowców co byli w latach 80 -90???
A te zachodnie to się tak samo psują jak te polskie a może i częściej!!!! Renówka czym ty się zachwycasz silnik dobry bo mww a reszta to co ? masło!