Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2131 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 07:22

Ciągnik na 15 ha romek masz rację podałem wszelakie kryteria a ciągle o nówce ktoś pisze :D Ale mniejsza o to co do Case (zaraz pewnie się ich właściciele oburzą) rozmawiałem raptem przedwczoraj z właścicielem identycznego jak z tego linku ... No on akurat miał chyba pecha co do tego ciągnika więcej u mechanika stoi niż u niego ... już nawet nie pamięta ile w niego kasy włożył... chciał sprzedać i nikt go nie chce ... Zetek 7211 miałem i fajny ciągniczek ale do prasy mocy brakuje i tak jak pisałem muszę mieć 3 ciągniki nie że 2 by sobie nie dały rade na tym areale ale kwestia czasu np. w sianokosy gdzie wszystkie mają co robić, dodatkowo cena ich jest sporawa tym bardziej ja za swojego dostałem duże pieniądze a ciągnik jak każda używka super nie był ...

pawel przekonanie do zachodnich nagle się wyrobiło z racji spalania polsko-czeskiej myśli technicznej która jak na tamte lata obrobiła nie jeden PGR ale wtedy paliwa było pod dostatkiem ... Tak jak pisałem do 8145 nic nie mam bo naprawdę mocny ciągnik ale odpowiednie maszyny trzeba by mu zapiąć a na łąki nie potrzeba aż takich ogromnych ciągników tym bardziej że na tych łąkach skupia się ta praca ... Ekonomia która tak naprawdę się teraz liczy przez wiadomo jaką cene paliw ...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 13:31
  •  

#422 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 wrzesień 2013 - 08:48

Ciągnik na 15 ha No wiadomo a nad 7711 nie myślałeś jeżeli do pomocy
Nie wiem jakie masz plany na przyszłość czy będziesz zwiększał areał jeżeli tak to ja bym kupił coś takiego http://otomoto.pl/re...54-A340990.html zapas mocy się przyda jeżeli będziesz zwiększał areał a jeżeli nie to nie wiem już co ci poradzić

#423 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 09:02

Ciągnik na 15 ha sądzę że jeśli kolega zwiększałby areał to nie sprzedawałby 8145

#424 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 10:04

Ciągnik na 15 ha z takiej renaty byłbym zadowolony ale z 85-14 ... Nie chce dużych ciągników bo nie ma szans o dokupienie u nas ziemi prędzej może jakąś łąkę gdzieś dorwę ale i tak w dzierżawie niż ziemie tym bardziej koszty zakupu ziemi też są duże ...

#425 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 10:30

Ciągnik na 15 ha ta 103 ma dla mnie jedna wade: skrzynia TRACTROIC, wszystko pieknie-ladnie dopuki to dziala
przegladajac czasem ogloszenia, widze ze z zoltych w wiekszosci sprzedawane sa same graty, nie ma sie co oszukiwac, co bylo w dobrym stanie przyjechalo do nas juz kilka lat temu, ciezko bedzie Ci cos trafic
jako najmniejszy do pomocy nie wystarczy Ci 330 badz jakis starszy zetor 3 cyl. ?

Polska B

#426 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 10:36

Ciągnik na 15 ha C-330 miałem ale u mnie nie ma dla niej roboty tak naprawdę :P Zgrabiarka, przetrząsarka jednak wolałem tymi maszynami pracować 7211 więcej biegów lepiej można było je dobrać + szybszy wałek... Chyba zostanie tak MF serii 6XX lub landini X550 lub jakaś renata nie za duża a z małych coś 3 cylindrowego albo jakaś mała renata albo też coś z perkinsem... Strasznie podobają mi się mfy serii 30XX no ale po przygodach jakie mieli z nimi sąsiedzi stanowczo podziękuje bo komfortem samym człowiek nie pracuje...

#427 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 10:56

Ciągnik na 15 ha luke 16 dorośnij potem udzielaj sie na forum albo spytaj sie taty jaki ciągnik on woli bo taka twoja pusta gadka ze czytac sie nie chce

#428 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 12:42

Ciągnik na 15 ha bocecek ale kto Ci kaze czytac i odpowiadac? NIKT! Wiec nie wiem w czym problem. a po drugie sam dorosnij i jakbyś chcial wiedziec gospodarstwo jest czesciowo moje bo osobiscie zajmuje sie czyms innym . Napisalem swoje przemyslenia co zrobic by bylo jak najlepiej. jakos inni potrafili doradzic a Ty sie nie wiem czego czepiasz masz problem nie pisz nie komentuj, a jak cos to zapraszam na pw. Co do ciagnika to zostane przy tych co wyzej napisalem mf, landini, renault tylko takie pytanie co do renault ktos wspomnial tutaj o sypiacej sie skrzyni czy to tyczy tez tych mniejszych renault?

Edytowany przez Luke16, 23 wrzesień 2013 - 13:39.

#429 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 23 wrzesień 2013 - 13:38

Ciągnik na 15 ha A co konkretnie za przygody mają sąsiedzi z tymi MF i jakie modele posiadają?

Znalazłem kilaka ciekawych 3cyl:
Przyzwoita cena i chyba nawet twoje woj.=> http://tablica.pl/of...html#87b6e25abd

Widać że ktoś dbał o niego(przynajmniej wizualnie)=> http://allegro.pl/va...3569598778.html
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#430 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 13:48

Ciągnik na 15 ha Jeden z modelem 3060 - remont skrzyni
Drugi 3095 - nie załączający się przedni napęd, problemy z podnośnikiem niekiedy podniesie i już nie opuści, cały wzdłuż i wszerz ulany
Trzeci 3080 - remont skrzyni
Czwarty 3090 - potrafił zgasnąć na środku drogi po czym nie chciał zapalić po dwóch godzinach można było jechać dalej i tak cisza przez tydzień dwa, problem z podnośnikiem i wiele innych kolega powiedział że nigdy więcej już nie kupi mfa ... kupił Renate 155.54 i nic zero problemów

Więc u mnie w okolicy opinie mają zszarganą na maxa ... A ci co mają serie 6XX wychwalić nie mogą ... Ale ta Valtra co mi podesłałeś super :) Chociaż ten international też niczego sobie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 23 wrzesień 2013 - 14:04

Ciągnik na 15 ha Z tego co mi wiadomo to pierwsze wersje tych MF były najbardziej kłopotliwe później je poprawiono. Wujkowy 3080 miał właśnie notoryczne problemy ze skrzynia.

Myślę jakbyś kupił takiego Valmeta w takim stanie (o ile wizualny=techniczny) to by na tych 15ha służył a służył aż by się znudził i wymieniłbyś go na inny nowszy model bo wątpię że na inną markę :P
Na AF ma ktoś już taki model: http://www.agrofoto....et-505-brony-5/

Edytowany przez MgrLukash, 23 wrzesień 2013 - 14:10.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#432 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3432 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 14:15

Ciągnik na 15 ha ogolnie skrzynie 12 i 16 w renault sa dobre, chyba nikt z AF nie ma problemow, gorzej ze skrzyniami 24/8
w tych skrzyniach naprawde nie ma co sie popsuc, czasem wyleci synchronizator, o wymianie czegokolwiek innego nie slyszalem, ale przy wielkim, naprawde wielkim "szczesciu" mozna zablokowac szkrzynie

Polska B

#433 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 23 wrzesień 2013 - 16:32

Ciągnik na 15 ha Jak to ma być ciągnik z przednim to:
-Zetor 7245
-Ursus 914
A jak bez to:
-Zetor 7211

#434 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 23 wrzesień 2013 - 17:29

Ciągnik na 15 ha Przecież pisze że chce wymienić zetora 8145 a to to samo co 914
KPZ "Zetor Team"

#435 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:46

Ciągnik na 15 ha @Luke16, tak obserwuję ten temat i zastanawia mnie jedna rzecz. Chcesz sprzedać dwa traktory, które znasz i które są (chyba, jeżeli się mylę to przepraszam) dość dobrze zrobione. Kupisz 2 nowe maszyny i będziesz jeszcze musiał w nie sporo zainwestować, żeby mieć je w takim stanie, w jakim są teraz.
norweskie-lesne.pl

#436 Share AsToNeK_LwG

AsToNeK_LwG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 20:46

Ciągnik na 15 ha Witam
Mamy w posiadaniu ok 18 h ziemi ale chciałbym i nie tylko ja sprzedać jedno pole dokladnie ok 4 h i zrobić remont w domu itp ale także przydało by się zakupić jakiś 2 traktorek myślę jakiś mniejszy z przednim napędem i teraz moje pytanie jaki byście polecili mi traktor do 30-40 tyś?
Pracował by jak już wspomniałem na ok 14 h wraz z c-360 ;) ok 4-5 h ziemi ornej reszta użytki zielone i pastwisko
Najbardziej zależy mi na tych najmniej awaryjnych i dobrze by było gdyby był taki wygodniejszy czyli rewersa wygodne siedzenie itp ;)
Myślę że 55-65 km nawet starczyło by ważne żeby przedni napęd był
Proszę o pomoc
Pozdrowienia
PS: Dobrze było by aby miał tura w ostateczności przedni tuz ale najlepiej tur ;)

Połączony

Edytowany przez MAT912, 24 wrzesień 2013 - 19:34.

#437 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 06:43

Ciągnik na 15 ha http://www.agrofoto....agnik-na-15-ha/ popytaj tutaj ;)

#438 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 07:03

Ciągnik na 15 ha Na twoim miejscu wolał bym C-360 robić niż ziemie sprzedawać, bo sprzedać ziemię możesz tylko raz!

#439 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 24 wrzesień 2013 - 07:35

Ciągnik na 15 ha Teraz ziemię sie kupuje a nie sprzedaje !!!
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 07:51

Ciągnik na 15 ha arówno C-362 jak i 8145 mam zaledwie rok :D więc tak naprawdę sam ich nie znam... co do kwoty jaką w nie włożyłem to raczej nic nie włożyłem :D Ja wychodzę z złożenia że zawsze można sprzedać jak będzie nie wypał... z resztą co się może popsuć w takim mechanicznym ciągniku?? Z resztą z samochodem też się na całe życie wiążesz??

Z resztą już wiem czego szukać :) Na samym początku skupie się na MFie i Landinim potem na Renault (dzięki izydor teraz wiem jak coś z jaką skrzynią kupić) no i Valmet mimo że nie jestem do nich trochę przekonany to będę też ich szukał ... A co do zakupu kupię to co będzie znając życie w najlepszym stanie :)