Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

optimus mam jedno zasadnicze pytanie: Jak z częściami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Mówię ci że 7245 na pewno ci wystarczy i też szybko nim zrobisz, a duży ciągnik wiadomo że bierze więcej paliwa, a przy cenach dzisiejszego ON . A do 7245 zaczepisz spokojnie pług 4*40 lub 4*35 i agregat uprawowy z 3,5-4 metrów i spokojnie pójdzie ;) Na twoim areale nie będziesz w stanie wykorzystać w pełni większego ciągnika :D

Nie przesadzaj bo 7245 z 4x40 na głęboko by się zesr***ło. Na cięzkiej ziemi to 3x35 lub max 4x30. Agregat tez za duzy max 3-3,3m nie wiecej najlepiej 2,8m.

 

Ale jak dobierze ziemi to wykorzysta chyba ze nie ma takiego zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

To chyba nie wiesz ile ten ciągnik potrafi u nas zetorem 7211 ciągną pług 4*35 i agregat 3 metry, a przecież 7245 ma przedni napęd i na pewno da rade ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

no właśnie ja do swojego 7211 podpiełem pług 5 * 30 i na piasku elegancko ciągnął no może troche go ściągało ale jakby miał 4x4 to pewnie szedłby prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

7245 potrafi duzo ale bez przesady to tylko 62,5km wiec 4x40 to przegięcie no chyba że na 15cm.( u mnie też gośc ciąga C-330 3x30 no i co z tego robi orke zimową na 15cm.) A przedni naped mocy nie dodaje tylko uciag.

Pług 4x40 to jest dobry do 80km nie do 60km.

Na piasku tak ale w temacie jest napisane ze na cięzkie gleby wiec 4x30 to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

4*30 to chyba do podorywki c-360 :):D:) Kiedyś też miałem zetora 7245 i ciągłem nim pług 3*45 z zabezpieczeniami resorowymi na naprawdę mokrych kawałkach i agregat 3,6 metra i szedł bez problemów więc czemu nie miał dać rady z 4*40 na ciężkiej ziemi. Ile km ma mf 3060 jak chcesz do niego zaczepić pług 4*40, bo chyba nie jest dużo mocniejszy od zetora??? ;):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
Nie ma co przesadzać że zachodni to złom i części nie ma wiadomo że to jest ciągnik uzywany coś może nawalić ale usterek nie powinno być dużo jeśli kupi się dobry egzemplaż.

Nie mówie że Zetory są złe ale jednak w zachodnim jest lepsze wyposarzenie i komfort ale częsci trochę droższe ale może trwalsze.

jeszcze tydzien temu stales murem za zetorem ;) a teraz juz mf hehe zycze powodzenia w zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie stoje teraz murem za MF-em bo nie wiem jeszcze czy trafi mi sie dobry Zetor czy MF rozwarzam i to i to poszukam i zobaczę co jest w lepszym stanie za tą kase.

Poprostu nie ma co przesadzać że teraz nie ma częsci do zachodnoich ciągników bo teraz można kupić wszystko tylko zależy to od ceny.

A jeśli autor tematu nie chce Zetora zbytnio to nie ma co go na siłę przekonywać bo i tak zrobi jak zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@pablo21 ja nie znam żadnego posiadacza który by się skarżył na zetora jedynie że dużo pali, ale według mnie to nieprawda :) a mf jest dobry jak chodzi, ale jak nawali to tylko płakać jaki będzie koszt jego remontu i ludzie teraz często kupują mf ponieważ są tanie i za tanie pieniądze możesz mieć stosunkowo młody ciągnik :);):D zetory są w cenie bo co dobre zawsze będzie w cenie. :):D:)

Kup zetora to na pewno nie będziesz żałował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Dobra przemyslę wszystko jeszcze rok i wtedy wybiore dokładnie poogłądam popatrze itp.

Remontu skrzyni w Mf jakoś strasznie się nie boje bo jak kupi się dobry ciągnik i dobrze użytkuje to na rzaie nie powinno być wiekszych problemów.

 

Coś autor tematu się nie wypowiada może zabrałby glos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a mf jest dobry jak chodzi, ale jak nawali to tylko płakać jaki będzie koszt jego remontu i ludzie teraz często kupują mf ponieważ są tanie i za tanie pieniądze możesz mieć stosunkowo młody ciągnik

Jeśli ktoś panicznie boi się remontu skrzyni to niech kupi MFa serii 300 czy 600, mają one skrzynie mechaniczną bez bajerów(taką jak w Zetorze), niektóre części wspólne z Ursusami licencyjnymi.

Ludzie kupują mf także dlatego, że oferuje komfort na bardzo wysokim poziomie. W moim MF mam 70-74(pod obciążeniem) dB w kabinie, jest to wynik lepszy niż np w JD 5820 (74,2-75,8 dB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

No właśnie mf mają wysoki komfort pracy, ale również wysoką cenę remontu i nie możesz powiedzieć że tyle samo będzie kosztował remont mf co zetora lub ursusa ;):D Sam myślałem nad kupne mf do pracy z przyczepą HDS ponieważ mają one bardzo wydajną hydraulikę i są niedrogie, ale najgorsze że jakby co to zaraz części do niego niedostane i na pewno wszystkiego nie zrobie, a każdy dzień przestoju to są duże straty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiadam bo mało czasu spędzam przed komputerem i sprawdzam zazwyczaj tylko wasze spostrzeżenia za które dzięki a co do powiększenia to mam zamiar i to w ciągu max 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

A więc może wypowiem się ja ,mialem równiez kupować MF 3050, 3060,3065 już byłem bliski kupna ale jak dowiedziałem się co i jak i jaka jest cena części do niego to mnie głowa rozbolała kto to na to wydoła jak coś się sypnie a o ceny części wypytałem się w Zbuczynie i zrezygnowałem. Niemówie że mf tej serii to złe ciągniki ale na 15 ha to bardzo zły pomysł bo jego serwisowanie częsci i naprawa zjedzą cię wraz z nerwami które stracisz , a dotego jeszcze przestoj w robocie tam już niewystarczy młotek i klucz więc lepiej dobrze się zastanów , Co innego na większy areal większe gospodarstwo jako ciągnik pomocniczy .Wydasz wszystkie odlożone pieniądze na ciagnik a tu bęc coś się odrazu sypnelo i skad wziaśc kase na naprawe > Napewno MF 30xx będzie dobrą decyzją tylko trzeba było by powiększyć areał bo to dobre ciągniczki godne polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ewidentnie 10145 jednak zetor i komfort lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Ja jak wcześniej pisałe doradzam MTZ 82 a co do renaul to mojego taty kumpel kupil i teraz cala skrzynia była do robienia i co najgorsze nikt nie chcial sie tego podjac zeby to zrobic ale w koncu ktos zrobil. A co do zagranicznch to są dobre ciagniki ale zalezy w jakim stanie i czy po remoncie i tez zalezy ile ma MTH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
Byłem dziś oglądać ciągniki i za taką samą cene jak za 914 mam 10145 i nie wiem co wybrać?

Zdecydowanie bierz zetora 10145, bo ja mam 914 i powiem cie że jest bardzo mółowaty i też zamierzam w nie długim czasie zmienić go na 1014 lub 10145 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Znalzałem coś, ale to jest dużo droższe. Zobaczie bo aż mi się wierzyc nie chce, że tak ładnie może byc utrzymany zachodni ciągnik

http://www.allegro.pl/item412464855_trakto...ursus_5314.html


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jarek mogę sprawdzić w poniedziałek bo akurat mieszkam nie daleko.... ale od razu pojawia się wątpliwość "NOWE OPONY.GOOD YEAR"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Używane pronary 82sa czy jakies MTZ są dodrymi ciagnikami które polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

zetor 10145 spokojnie ci starczy na te hektary i komfort jakis bedziesz juz mial w porownaniu do ursusa a ciagnik o mocy 120-140 km to wydaje mi sie zaduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj