Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2099 odpowiedzi na ten temat

#341 Share majtek53

majtek53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:49

Ciągnik na 15 ha

Na jesień planujemy zakup ciagnika. Na 13ha z myśla o powiekszeniu. Ciagnik mocy cos ok. 90km z turem. Zastanawiamy sie na MF rocznika 95-96. Jakieś modele polecicie?

ja ci polecam MF 3065 lub któryś model z tej serii :)
Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 21:53
  •  

#342 Share m4rc1n-now4cz3k

m4rc1n-now4cz3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:57

Ciągnik na 15 ha ja polecam John Deere-a 6100 lub 6200 a przede wszystkim jest na ramie ( idealny do ładowacza ) ja mam 5080M i jestem zadowolony

#343 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 11:44

Ciągnik na 15 ha Co z tej trójcy byście polecili?? Nowy na dofinansowanie ... Główny to Zetor 8145, pomocniczy C-362 a do tura coś potrzebujemy z poniższych:

1. Farmtrac 675 DT z ładowaczem 75KM ok. 125 tys trzeba wydać ... Słyszałem o nim same pozytywne rzeczy no i tytuł maszyny roku też ma
2. Zetor Major + ładowacz 76KM ok. 120 tys zł - mało o nim wiadomo więc sprawdzony jakoś nie jest
3. John Deere 5055E + ładowacz 55KM ok. 111 tys zł - najsłabszy z nich wszystkich

Ciągnik by miał robotę codziennie a to przywieść kiszonkę, a to obornik wywieść z obory czy załadować rozrzutnik + belki, kiszonka, słoma, siano...
Chyba że macie inne pomysły? Na 15ha to zbytnio by się nie przepracował ;)

#344 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 12:20

Ciągnik na 15 ha wybór ciężki, jeśli ma być do lekkiej codziennej roboty wziąłbym JD, najmniejszy z nich wszystkich, zwrotny, wszędzie się zmieści, silnik 2.9T 3-cylindry, z wad mogę o nim powiedzieć że wg. mnie za lekki, sąsiad zakupił takiego rok temu, dla mnie jak najbardziej zastępstwo za c-330 lub MF255
Zetor czy FT to już większe ciągniki, które mogą z powodzeniem pracować w ciężkiej pracy, jako główne

#345 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 27 marzec 2013 - 12:30

Ciągnik na 15 ha Jak na moją głowę to FT ma za słabą wydajność hydrauliki w standardzie ale chyba idzie w opcji dostać większą. Major to w sumie to samo co Farmtrac główna różnica to silnik. JD bym zostawił w spokoju nie ma rewersu a kabina jakoś nie za ciekawie wykonana. Pozostaje jeszcze kwestia trwałości chińsko-indyjskiego 'rogacza'

Jeśli Ci te 5KM nie robi róznicy to na twoim miejscu wziąłbym pod uwagę Pronara P7
http://otomoto.pl/pr...c3-A220597.html

Może jest droższy od pozostałych ale za to ma 2 razy więcej przełożeń w skrzyni, prędkość 40km/h, większą masę i przestronniejszą kabinę...
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#346 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 13:37

Ciągnik na 15 ha JD tak jak myślałem że będzie lipa ... Gdzieś miałem okazję go widzieć i nie przypadł mi do gustu... MgrLukash Pronar odpada bo po co mi kolejny duży ciągnik jak mam 8145?? Najbardziej podpasowała by mi Proxima 70 ale jest za droga ... A dla mnie im taniej tym lepiej ;) Jeszcze Farmtrac 670DT wchodziłby w rachubę to 66KM to myślę że spokojnie by wystarczyło ...

#347 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 13:59

Ciągnik na 15 ha A ten Zetor to wieczny? Bo na mój gust już swoje lata może jakieś 5 lat posłuży i pewnie będziesz się rozglądał za zmianą - więc może lepiej kupić coś większego (w sumie to całe nic mocniejszy od Majora) bardziej uniwersalnego tym bardziej że na dotację... cóż zrobisz jak zechcesz - ja swoje wiem że takie 65KM to stanowczo za mało do sprawnej pracy z ładowaczem szczególnie jak jest to jeszcze lekki ciągnik -_-

'im taniej tym lepiej" - kiedyś na allegro widziałem Belarusa 592 z rewersem :lol: jak dobrze pamiętam to kosztował 75000zł brutto ale teaz pewnie z dychę droższy jest :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#348 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:07

Ciągnik na 15 ha Ale nie dadzą mi na 15ha ciągnika który ma 81KM ... Wiesz tyle lat pracowałem zetorem 7211 z turem i jakoś było git tylko zawsze przodu mu brakowało ... A 8145 jak padnie to jest w planach zakup 9540 ;) Ogólnie to raczej żaden się u mnie nie przepracuje ...

#349 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 14:15

Ciągnik na 15 ha Dlaczego nie dadzą przecież teoretycznie żadnego ciągnika nie posiadasz (powyżej 20 lat się chyba nie liczą) :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#350 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 15:33

Ciągnik na 15 ha a może coś takiego
http://otomoto.pl/ty...sm-A270450.html
od razu z Turem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 15:58

Ciągnik na 15 ha bratrolnika na pewno do tego części dostanę za kilka lat :D :D :D
MgrLukash tak się zastanawiam bo czytałem że na 1ha przysługuje 4KM czyli 15x4 = 60KM + chyba z tego co kojarze 20% więcej za produkcję zwierzęcą czyli wychodzi 72KM ... Czyli formalnie nie wiem czy się bym np. na Majora załapał...

#352 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:20

Ciągnik na 15 ha Jeżeli FT czy to 75KM czy 66KM to jak pisałem w innych tematach i jak pisał ktoś wyżej to dołóż parę zł na mocniejszą pompę najlepiej taka jak siedzi w 685DT tj. te 50l/min.Te 34l/to stosunkowo za mało.Zresztą jak pisałeś ,że robiłeś 7211 z turem to wiesz o co mi chodzi bo tam mocniejszej pompy to też nie ma.Za dużo paliwa pójdzie na gazowanie by sprawnie podnosić.Kręcić kierownica też będzie ciężej przy słabszej pompie jak na przodku wisi ładowacz,
Marcin

#353 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 20:42

Ciągnik na 15 ha @Luke16 no nie wiem ale jak byś sensownie uzasadnił ten zakup to powinno przejść. Bo jak np: ludzie mają po 30ha i biorą po 2 ciągniki jeden ok 70KM a drugi ponad 100KM? - u mnie w okolicy jest taki przypadek :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#354 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:24

Ciągnik na 15 ha Byłem dzisiaj i oglądałem Zetora Majora i szczerze będę się starał żeby stanął u mnie na podwórku ... Tak tak jako jedyny mi przypasował z resztą tacie też Proxima 70 raz że droższa a dwa że słabsza i nawet rewersu w standardzie nie ma ... Nawet w Majorze mi się lepiej siedziało ... Zachwyca mnie po prostu banalność wykonania tak jak w 7211 z paroma dodatkowymi gadżetami i tak ma być!!! Tego szukałem... Typowo mechanicznego ciągnika :) Myślę że jak się uda to posłuży tak samo jak 7211 ;)

P.S. MgrLukash ja też znam przypadek że facet mając nie wiem czy 25ha ma DFa 6.61, MFa 3095, MFa 255 i C-330 ... DFa to już daaawno nie widziałem żeby coś nim robił :D

U nas ogólnie nikt nic nie bierze nowego ... Sprzętu typu ciągnik nowy to nie widziałem od dawien dawna ...

Edytowany przez Luke16, 28 marzec 2013 - 15:27.

#355 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:27

Ciągnik na 15 ha

Jeżeli FT czy to 75KM czy 66KM to jak pisałem w innych tematach i jak pisał ktoś wyżej to dołóż parę zł na mocniejszą pompę najlepiej taka jak siedzi w 685DT tj. te 50l/min.Te 34l/to stosunkowo za mało.Zresztą jak pisałeś ,że robiłeś 7211 z turem to wiesz o co mi chodzi bo tam mocniejszej pompy to też nie ma.Za dużo paliwa pójdzie na gazowanie by sprawnie podnosić.Kręcić kierownica też będzie ciężej przy słabszej pompie jak na przodku wisi ładowacz,

Co Ty w ogóle opowiadasz ?? Popracuj tym ciągnikiem trochę zanim zaczniesz coś pisać. 34 l/min jest wystarczające do pracy z ładowaczem, w miarę sprawnie to idzie...

#356 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 15:30

Ciągnik na 15 ha Ursusc385 zgadzam się z Tobą w 100% mi spokojnie Zetor 7211 do ładowacza wystarczał a taszczył nie lada niekiedy ciężkie belki z sianokiszonką i gdyby miał przedni napęd to by został... A hydraulika spokojnie wystarczała... Jakoś specjalnie nie musiałem nim gazować żeby coś podnieść .... Z resztą na czym te ciągniki mają się u mnie przepracować na 15ha + troszkę łąk w dzierżawie ??

Edytowany przez Luke16, 28 marzec 2013 - 15:31.

#357 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 19:14

Ciągnik na 15 ha

Popracuj tym ciągnikiem trochę zanim zaczniesz coś pisać. 34 l/min jest wystarczające(...) w miarę sprawnie to idzie...

Miałem okazje tylko to był 80-4WD.Różni się od 675DT tylko wolnossącym silnikiem- moc jednak podobna, aha w 675DT jest jeszcze wałek 1000obr.\min bo w tym 80-4WD jeżeli dobrze pamiętam tego nie ma i jeszcze podobno w tym 675DT skrzynia to tzw.HCR tj. z kołami o skośnych zębach-żeby było ciszej.Pompa hydrauliki natomiast jest ta sama czyli te 34l\min. Jak ciągnik był bez ładowacza to ok ale jak mu założono Agromasz Ł-102 to już jedna ciężej się kręciło no i podnoszenie-nie piszę,że źle ale zawsze mogłoby być lepiej.Miałem okazje też porobić NH TD90D z ładowaczem a pompa w nim to jak dobrze pamiętam 45l/min. Różnica jest jednak znaczna na +dla NH.Myślę,że gdyby jednak dać do FT te 50l to na złe by mu to nie wyszło...sam napisałeś przecież,że: "w miarę sprawnie to idzie".
Luke piszesz,że Major ok bo prosty mechaniczny a FT to niby jaki??? :D B)
Marcin

#358 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 19:32

Ciągnik na 15 ha

Byłem dzisiaj i oglądałem Zetora Majora i szczerze będę się starał żeby stanął u mnie na podwórku ... Tak tak jako jedyny mi przypasował z resztą tacie też Proxima 70 raz że droższa a dwa że słabsza i nawet rewersu w standardzie nie ma ... Nawet w Majorze mi się lepiej siedziało ... Zachwyca mnie po prostu banalność wykonania tak jak w 7211 z paroma dodatkowymi gadżetami i tak ma być!!!

Jak dla mnie Proxima jest lepiej wykonana ale faktycznie różnica w cenie bedzię dość spora jeśli postawimy modele o tej samej mocy...
Na pewno plusem Majora jest przeszklony dach w standardzie rewers i regulowana kierownica - dołożyć do tego kilmę, WOM 540/540E, osłonę na wał oraz obciążniki na tylne koła no i mamy w miarę przyzwoity ciągnik do pracy z ładowaczem na małe gospodarstwo :P

A ładowacz jakiej firmy planujesz do niego?

P.S. MgrLukash ja też znam przypadek że facet mając nie wiem czy 25ha ma DFa 6.61, MFa 3095, MFa 255 i C-330 ... DFa to już daaawno nie widziałem żeby coś nim robił :D

Ale mi chodziło onwe sprzęy brane na dofinansowanie z PROW :D

U nas ogólnie nikt nic nie bierze nowego ... Sprzętu typu ciągnik nowy to nie widziałem od dawien dawna ...

Co kraj to obyczaj - co region to inny zwyczaj :lol:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#359 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 07:36

Ciągnik na 15 ha MgrLukash tur oryginalny zetorowski by był ... Żeby się ładnie komponowało :D Z wyposażenia dodatkowego to rozszerzy się hydraulikę, osłona na wał, większe koła na tył + obciążniki i starczy ... klima mi do szczęścia nie potrzebna ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 08:57

Ciągnik na 15 ha Nie powiem co firmowy zestaw to firmowy B) nie wiem ile kosztuje ale na prawdę ładnie się prezentuje ale jakby Ci się na polski odmieniło to mogę polecić ładowacz Pronar LC-3- fajny lekki o przyzwoitym udźwigu (1220kg na maź wysokość).
Radziłbym jeszcze dołożyć WOM 540E bo mimo wszystko to oszczędność naszego "super taniego" paliwa :P

Kwestia kilmy to nie tylko kwestia wygody ale i własnego zdrowia osobiście nigdy nie kupiłbym nowego ciągnika bez tego wyposażenia.
Z resztą przy tak dużej inwestycji na długie lata (bo przy takim areale ciągnik szybciej Ci się znudzi niż zużyje) te kilka tyś. nie robi wielkiej różnicy.

Pewnie zaraz ktoś napisze że kiedyś robiło się C-360 i C-330 (ja osobiście nigdy w życiu jednym ani drugim nie pracowałem :D) i było dobrze a teraz im się cudów zachciewa :lol: :D :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫