Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2130 odpowiedzi na ten temat

#321 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:44

Ciągnik na 15 ha Myślisz że 5 tys za remont silnika to wielki wydatek? Zobacz ile kosztuje remont silnika z gwarancją np. MF czy Zetora w porządnej firmie.. http://www.znmr.home...nnik-napraw.pdf

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 09:25
  •  

#322 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 22:49

Ciągnik na 15 ha Może dla ciebie to nie ale np. ktoś kupuje ciągnik za 15 i jeśli ma wywalić 5 tys na remont samego silnika to sory (nie pamiętam czy cały to silnik był robiony ) a ten silnik był robiony samemu bo serwis, i do tego gwarancja to 2x tyle wezmą.

#323 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 08:22

Ciągnik na 15 ha Ceny są porównywalne części do takich ciągników. Tylko nie którzy zmienią tuleje i panewki i mówią że remont kapitalny zrobili. A gdzie pompy i głowica.
Z 5 lat temu teściu sam robił silnik w 1634, to bez szlifu wału, remontu głowicy i pompy wtryskowej kosztowało go ponad 5 tyś. Na tyle dał mi faktury.

#324 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 10 grudzień 2012 - 08:58

Ciągnik na 15 ha Zależy czy ktoś chce stosowac oryginalne części czy ich tańsze zamienniki wtedy koszt naprawy może byc nawet o połowe nizszy :P

@Luke16 z tą hydrauliką to może i troche racji masz bo jak kiedys rozmawialiśmy z pewnym handlarzem na tamat JD i Fendta to on tierdził że Fendt jest prostrzy w budowie od JD szczególnie w jeleniu układ hydrauliczny jest trudny w naprawie.
Co do LTZ to też jakieś wyjście z sytuacji, uzytkownik @gseries sprzedaje swojego

Ten Twój kolega to taki wsiowy znawca wielobranżowy? :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#325 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 09:36

Ciągnik na 15 ha Czekam na C-362 w czwartek ma przyjechać :P Kumpel dał mi cynka... Zobaczymy co z tego wyniknie ... C-360 wolałbym uniknąć ... Bo o jakimkolwiek komforcie możemy jedynie pomarzyć ... Cena 12 tysia tylko co będzie okaże się w czwartek ...

#326 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 10:34

Ciągnik na 15 ha Cena dobra nawet bardzo :P z jakiego kraju?
Ta np. mnie odrzuca: http://otomoto.pl/ur...62-A242902.html a jednak troche droższa ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#327 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:05

Ciągnik na 15 ha Dzisiaj miałem okazję pojeździć jedną C-362 i powiem szczerze ciekawy ciągnik ;) Cena za tą 14500zł i niżej ani złotówki rolnik nie chciał zejść... A ta za 12 tysi to z Anglii ... Ale to dopiero w czwartek i teraz muszę poczekać jak ta nie pójdzie i tamtą w czwartek obejrzeć która lepsza i brać... Ta pierwsza pewniejsza bo rolnik ma ją już dobre 10 lat i wie co i jak chodzi...

#328 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:36

Ciągnik na 15 ha I jak w porównaniu do 7211 tym się jeździ?
Jak z anglii to cudów sie niespodziewaj bo pewnie korozji na niej niebraknie dochodzi jescze dbałośc o sprzęt niektórych anglików ale może bedziesz miał szczęścia :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#329 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 19:42

Ciągnik na 15 ha Wiesz co sprzęgło ciężej chodzi ... Wspomaganie też ale to wina oleju bo gościu złego nalał ... Jak się rozgrzał to było już git... silnik od tyka zapalił ... Co do głośności w środku to powiem szczerze że źle nie jest trochę glośniej jest ale myślę od razu górę zabudować ... Trochę cienko z widocznością do tyłu ale myślę że idzie jakoś przeżyć ... Co do cudów to powiem szczerze że zetor 8145 też był z Anglii sprowadzony i co do rdzy to najgorzej wygląda szyberdach, na dole drzwi prawe... i trochę maski a takto w oryginale dziad jest i nic więcej z korozji nie znalazłem zależy czy stał pod chmurką czy w garażu... Zobaczymy :)

#330 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 20:13

Ciągnik na 15 ha Duzo robi tez to czy był myty czy może całe życie stał w maseczce błotno-obornikowej :D
Kiedyś (w 2007) oglądałem DF Dx 6.05 właśnie z anglii ciągnik na ogół niezniszczony zarówno na zewnątrz jak i w kabinie ale blacharka strasznie zjedzona szczególnie błotniki - mozna było w nie palce wkładac dach też skorodowany mocno żeby cena była nizsza to bym się pewnie na niego skusił ale 43tys to lekka przesada tym bardziej że jeszcze przednie opony do wymiany :unsure:
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:25

Ciągnik na 15 ha Ostatnio tak mi kolega podpowiedział żebym do takich prac wziął nowego... chwalił sobie farmtaca 555DT 4x4 lecz cena to ok. 100 tyś zł czyli mus nie mus trzeba brać kredyt... bądź nie wiem jak to by się przedstawiało w leasingu jakbym go na firmę wziął... Szczerze jak szukam czegoś do 20 tyś złotych to nerwicy idzie dostać i napewno przybędzie mi kilka siwych włosów ... bo szczerze oprócz C-360 nic nie ma ... Z jednej strony nowe to nowe ... Z drugiej warto się zadłużać ?? A nie ukrywam że taki farmtac akurat by mi pasował na moje gospodarstwo... Co o tym pomyśle sądzicie??

#332 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:37

Ciągnik na 15 ha 55km to gadałem z właścicielem dwa lata temu to strasznie narzekał. 50 godzin i 4 mocne awarie. Urwany wałek z przedniego napędu. Ciągnik w służbie drogowej jeździ. Lepiej używkę na 15ha i spać spokojnie.
Za rok zawsze możesz sprzedać i coś lepszego kupić.

#333 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:38

Ciągnik na 15 ha wiadomo że jak nowy to jest ten spokój że gwarancja, że nikt przed Tobą go nie używał, tyle że na tak małe gospodarstwo to czy jest sens się pakować w kredyt? Każdy sam wie jakie ma przychody i rozchody, ile tych pieniędzy zostaje i powinien wiedzieć czy warto ryzykować.

#334 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:47

Ciągnik na 15 ha kredyt to na pewno na minimum 10 lat z prostego powodu... Bo by tak to człowieka raty zjadły ... z 6/7 lat temu bym się odważył go wziąć bo i tak by miał u mnie dożywocie lecz teraz... czy to gospodarstwo tyle wytrzyma... o to jest pytanie ... Nowy to nowy jak to napisałeś maciek9225 nikt przede mną nim nie jeździł... za: nowy, gwarancja, miałby u mnie dożywocie, mało palący bo 3 cylindry, przedni napęd... przeciw: Kredyt na 10lat i tutaj trzeba wziąć pod uwagę żeby za kilka lat nie obudzić się z ręką w nocniku.... :/

#335 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:51

Ciągnik na 15 ha właśnie o to chodzi, bo tego się nie da przewidzieć co będzie w przyszłym roku, a co dopiero za 5-10lat. Najlepiej to tak właśnie na chłodno sobie wszystko skalkulować, iść do banku dowiedzieć się czy w ogóle dostanie się taki kredyt, niech to wyliczą i wtedy można podjąć racjonalną decyzje

#336 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:10

Ciągnik na 15 ha Kupiłem dzisiaj C-362 od pierwszego właściciela starszego pana który zlikwidował gospodarstwo... Wszystko śmiga elegancko no ale do poprawek blacharskich bo większość czasu przestała na dworze więc nowy lakier się jej przyda plus prawie wszystkie szyby do wymiany ... :/ Bo wstawiona jest plexa ale cena dobra bo 9 tysi + 500zł transport i za godzinkę będzie u mnie na podwórku

#337 Share Piottrek

Piottrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:43

Ciągnik na 15 ha .

Edytowany przez Piottrek, 07 kwiecień 2013 - 10:58.

#338 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 17:50

Ciągnik na 15 ha Dałem na allegro w aukcji gdzie sprzedaje pług, kombajn do ziemniaków taki tekst że zakupie Ursusa C-362 i dzisiaj pan zadzwonił i pojechaliśmy okazało się nawet że wcale nie tak daleko bo 115km od nas w kujawsko-pomorskim... Co do zdjęć to będą jak ją doprowadze do kultury a mam całą zime na to :D :D Zastanawiam się czy maska by podpasowała np. taka http://allegro.pl/ma...2883254231.html lub taka http://allegro.pl/ma...2851180189.html bo nie ukrywam ona jest w najgorszym stanie .... Co do planów to w przyszłości jak może mleczarnia wróci udział członkowski to jakiegoś małego ferdzia dokupić coś ala 235 ;) Wkurzony jestem bo poszedł taki nie tak dawno za 7 tysi :/

#339 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 18:24

Ciągnik na 15 ha maskę to lepiej tą a'la ciężka seria Ursusa, jest metalowa, poza tym z lampami w środku, więc do tura jak znalazł
mieliśmy i my taką do c-360 kupić rok temu podczas remontu, ale trafiła się nam oryginalna maska za 4-pak piwa w bardzo dobrym stanie, więc nie inwestowaliśmy
jeśli chcesz coś remontować to pisz, robiłem rok temu z bratem cały remont wizualny i drobny mechaniczny, więc pewnie coś pomogę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2013 - 13:53

Ciągnik na 15 ha Na jesień planujemy zakup ciagnika. Na 13ha z myśla o powiekszeniu. Ciagnik mocy cos ok. 90km z turem. Zastanawiamy sie na MF rocznika 95-96. Jakieś modele polecicie?
Case <3