Polecane posty

andrzej78    576
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Oddaj w dzierżawe i idź do roboty. Więcej z życia użyjesz niż z tyh 15 ha

No tak ...pójdziesz do roboty i będziesz zaiwanial po 10- 12 godzin plus dojazdy, za minimalną krajową, albo coś tam z narzutem. Zamiast kupić  ciągnik , będziesz musiał zakupić samochód za 50 tys. W przeciwieństwie do ciągnika  samochód raczej na siebie nie zarobi i bardzo szybko straci na wartości. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    24

Aro22 mówisz że nie da rady? 2.4t niby udźwigu. Talerzowka 900kg+780kg siewnik i coś tam jeszcze można wsypac.. Proxima to myślę że bez problemu sobie da radę 4.2 udźwigu


A jeśli chodzi o pracę to pracuje, nie utrzymuje się tylko z gospodarstwa. Chciałby po prostu obrabiać ten areał szybciej niż dotychczas c-360 i na pewno w lepszym komforcie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671
7 minut temu, andrzej78 napisał:

będziesz musiał zakupić samochód za 50 tys.

Niektórzy mają taki za 10tys.zł i też dojeżdżają do pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
3 minuty temu, andrzej78 napisał:

Zamiast kupić  ciągnik , będziesz musiał zakupić samochód za 50 tys. W przeciwieństwie do ciągnika  samochód raczej na siebie nie zarobi i bardzo szybko straci na wartości. 

Dlaczego zaraz za 50,za 25 tys jeszcze długo pojeździ tylko trzeba wiedzieć co kupić.Dojeżdżając do pracy auto zarabia na siebie tzn zarabiasz na niego,dzisiejsze ceny biletów powodują że dojazd samochodem jest nie wiele droższy niż busem,a już jazda w dwóch lub więcej to prawie zysk.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421
Mateusz1q napisał:

Oddaj w dzierżawe i idź do roboty. Więcej z życia użyjesz niż z tyh 15 ha

a co to za problem obrobic 15ha po pracy jezeli jest sprzet odpowiedni

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

 

8 minut temu, mateusz16466 napisał:

Aro22 mówisz że nie da rady? 2.4t niby udźwigu. Talerzowka 900kg+780kg siewnik i coś tam jeszcze można wsypac.. Proxima to myślę że bez problemu sobie da radę 4.2 udźwigu

 

A jeśli chodzi o pracę to pracuje, nie utrzymuje się tylko z gospodarstwa. Chciałby po prostu obrabiać ten areał szybciej niż dotychczas c-360 i na pewno w lepszym komforcie pracy

 

2,4 t na końcówkach haków, agregat z siewnikiem jest dużo dłuższy, przez co robi się duże ramię. Proxima bez obciążenia z przodu i zestawem uprawowo- siewnym talerzowym niebo ogląda, a co dopiero taki pierdek. Patrząc po opiniach na forum, z tanich za unijne to wolałbym Farmtracka, z ciut droższych New Hollanda, a za swoje Belarusa 952 na monobloku

Edytowano przez MF675ursus
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    306

U mnie to sama produkcja roślinna (pszenica, rzepak, soja/jęczmień i tytoń-główny dochód). A hodowla zwierząt zakończona już 6 lat temu. 

Co do używanego ciągnika co by sobie poradził z takim zestawem to może jakieś MF serii 6100 albo 6200.

Mój MF 6140 ma 90km, udźwig 4800kg i dźwiga  3m agregat  850kg plus siewnik 600kg i z pełnym zasypem zboża przydałby się dociążenie na przód. 

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    306

Major to mały ciągnik do lekkiej pracy. Najwyżej z samym siewnikiem pracować albo jakiś  lekki agregat do tego i dobre dociążenie przodu. 

A jak  talerzówka z hydropakiem to lepiej coś używanego większego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    24

O to chodzi że ma być nowy. Albo zrobię tak że pod siewnik coś lżejszego tzn jakiś lżejszy agregat i osobno talerzowka albo jakiś mały gruber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

U mnie ma gosc majora cl80 tego w nowej masce i tym silniku deutza chyba 

Ma siewnik lekki 600kg i do niego agregat 2 rzedy lapek i wal strunowy i ciezko mu idzie 2.5m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55
1 godzinę temu, mateusz16466 napisał:

Aro22 mówisz że nie da rady? 2.4t niby udźwigu. Talerzowka 900kg+780kg siewnik i coś tam jeszcze można wsypac.. Proxima to myślę że bez problemu sobie da radę 4.2 udźwigu

 

A jeśli chodzi o pracę to pracuje, nie utrzymuje się tylko z gospodarstwa. Chciałby po prostu obrabiać ten areał szybciej niż dotychczas c-360 i na pewno w lepszym komforcie pracy

 

Nie ma szansa  major z talerzówka i siewnikiem albo jedno albo drugie  i nie chodzi nawet jakie ziemie bo do niej nie dojedziesz. 

Wiem bo mam Case cx  80  Udźwig 3,8t Borna aktywna 600 kg siewnik 600 hydropak 180 i jak nasype zboża 300 to po drodze max25 km  i albo coś się urwie albo gwiazdy oglądam. Dodam ze z przodu wisi mi 470 kg plus  mocowanie do tura. Do tego brona jest jest krótka talerzówka jest znacznie dłuższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    24

Padło na proxime cl100 i teraz następne pytanie.. Chciałbym kupić do niej brony ciężkie podwójne 20. Ile tych broń brać z 8sztukami sobie poradzi w dwóch rzędach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
1 godzinę temu, mateusz16466 napisał:

Padło na proxime cl100 i teraz następne pytanie.. Chciałbym kupić do niej brony ciężkie podwójne 20. Ile tych broń brać z 8sztukami sobie poradzi w dwóch rzędach?

Chyba bedzie mial ciezko zalezy tez jaka gleba chyba lepiej 6 brac do bron tez jest pptrzebna pretkosc by robily robote 

A tak poza tym ile teraz taka proxima ? I jakie wyposażenie moze byc na priv jesli tu nie chcesz pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    24

Proxima po ciężkich negocjacjach 166k netto z klima i kompletem obciążnikow.. Załatwiane było we wrześniu a od października 5% w górę. A ziemię różne, ciężka i troche piasku też jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Witam. Poszukuję do swojego gospodarstwa ciągnik ursus 912/902 zetor 8111. Może ktoś coś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj