Polecane posty

Mikruss    536

Kupowali to miales wybor albo c360 albo zetor i ten ktoremu sie udalo dostal zetora...ostatnie dobre zetoey to przelom 90 i 91 roku choc i te juz byly gorsze jak z koncowki lat 80tych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za nieco ponad 40tyś można szukać Valmeta z serii 8000 z początku produkcji, Fiata F130, Forda 8340, Landini Legend 130 lub mechanicznego 13000. Jak ktoś lubi wschodnie konstrukcje to można znaleźć do małych poprawek 1221 Pronar/Belarus - rocznikowo będą o 10 lat młodsze od w/w ale technologicznie o minimum 15 starsze.

 

 

https://www.olx.pl/oferta/fiat-f130-tur-tuz-wom-z-niemiec-nie-new-holland-zetor-case-renault-CID757-IDufCuj.html#9e28ac9cae


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O oo . jest "misio" pasjonat Zetorów . B|Jak tam , perkins przerobiony już na Zatora ?Dał byś jakie zdjęcia w postępach tego projektu .¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 120 KM i do 40 kafli mogę polecić Ursusa 914 (wiem, to nie 120 km, ale te 82 kuce też starczą). Jest ciężki, w miarę mocny przez to (wół roboczy). Kolejnym może być John Deere 3050, już trochę mocniejszy z lat 90. I tak jak kolega Wojtusek napisał - nie da się kupić zadbanego ciągnika 120 KM za ok 40-50 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5535
Jak mu potrzeba 120 koni to lepiej 1224 ,lub zetor 12145 ,cena praktycznie taka sama jak za 914.
  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ferdek to z dynashiftem. Ten co dales to dokladnie ten ciagnik mielismy chyba 8 lat i koles ma go ok roku albo 2 nie pamietam dokladnie. W kazdym razie jak go brat sprzedawal to byl w pelni sprawny jedyny mankament to juz slabe opony co na nim byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Tu masz dynashift czyli 4 półbiegi, 4 biegi główne oraz reduktor.... I nie ma co tego porównywać do pierwszych wersji z jedynym półbiegiem bo pewno to masz na myśli bo tam były wersję 16 i 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203
Dnia 5.06.2018 o 18:53, Mikruss napisał:

Ferdek to z dynashiftem. Ten co dales to dokladnie ten ciagnik mielismy chyba 8 lat i koles ma go ok roku albo 2 nie pamietam dokladnie. W kazdym razie jak go brat sprzedawal to byl w pelni sprawny jedyny mankament to juz slabe opony co na nim byly.

I wy chyba coś koło tych pieniędzy za niego chcieliście wtedy jak pamiętam? Szybko coś się nim nacieszyl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Nie wiem....troche cfaniak. W kazdym razie ciagnik byl na 1000% sprawny, przednia os po remoncie czyli skasowanie luzow lozyska uszczelniacze, pompa hydrauliczna po wymianie i kilka innych pier**l.  Mysle ze zmienia na cos wiekkszego bo maszyny jakies tez ogłosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam. 

Zmieniłem profil działalności i teraz będą u mnie prawie tylko zboża. Przyszedł czas aby pomyśleć o ciągniku. Szukam ciągnika do szybkiego obrobienia pola. Z racji zmiany z 360 3P to wszystkie maszyny muszę kupić. Na początek będzie to pług i może jakaś talerzówka, pewnie szybko druga przyczepa. Nie koniecznie w tym roku. 

Chciałem zapytać jaki ciągnik polecacie? Jakiej mocy na te 10-15 ha szukać? Czy ciągniki 70KM są dużo tańsze w naprawach od ciągników np. 90KM? Bo większy to chyba już lekka przesada. 

Chodzi mi o coś prostego w budowie i przez to prostego w naprawach. Co polecacie, o jakich ciągnikach poczytać? Znajomy poleca New Holland TD80 - dobry wybór?

Budżet to coś koło 65000, rocznik minimum 2002-2004.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli chodzi o naprawy to ceny będą podobne, przedział ciągników 4-cyl więc jedynie turbo w co niektórych egzemplarzach będzie tą kosztowniejszą sprawą. Jeśli mowa o całokształcie napraw to wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz trafisz, jak zarżnięty to jaki to ciągnik by nie był to będziesz bulił. Co do większego czyli powyżej 90KM w utrzymaniu będzie droższy wiadomo 6-cyl w większości do tego wszystko większe a więc i droższe. Kwestia czy stać Cię na za sprzęt do niego, bo nie sztuką jest kupić duży ciągnik ale utrzymać  go i przedrzymskim zapiać sprzęt z którym będzie pracował efektywnie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Nie mówię to o sprzęcie powyżej 90 KM. w grę wchodzi 70-90KM. Czy np pomiędzy ciągnikiem 70 a, 90 KM będą spore różnice w koszcie napraw/części?
O jakim sprzęcie polecacie poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To Ku któremu się warto skłaniać? Deutz Fahr Agroplus 80, New Holland TD80, Zetor 8441??? Który i dlaczego? Chodzi i zwłaszcza o prosty ciągnik i w pełni mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

z tych co podales to nh stary fiat po lekkim liście. Mega prosty ciągnik i oszczędny. Na pewno dużo lepszy od zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

111stron tematu czeka na przeczytanie, znajdziesz tam opisane wszystkie typy

Najmniej to rusek będzie palił, za tyle ładnego mtza kupisz, albo słabego belarusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Tak naprawdę to kazdy ciągnik spali tyle samo, czy to rusek, ciapek czy fynd 200konny. Wszystko zależy z jakim sprzętem sie pracuje, np u mnie Zetor 5211 z siewnikiem 3m spalał jakies 5-6l a teraz pozyczona Valtra T170 z zestawem uprawowo-siewnym spaliła 6,5l/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Z przodem, bez, z turem,  bez, pomocnik, główny,  jakiej mocy, jaki profil gospodarstwa i kuźwa jeszcze parę kwestii by się znalazło. Ale nie - ciągnik,  taki na 14 ha(bo tytuł tematu to ukryty jest)  i żeby dużo nie palil. Jeszcze trzeba było dodać żeby się nie psul i części żeby tanie były. 

Im dłużej siedzę na tym forum,  tym bardziej rozumiem te kazdorazowe bulwersy o milionowe pytanie o to samo. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
witam mam pytanie oplaca sie kupic ursusa 1614 na 20hektarow z.gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Wszystko zależy od jego ceny.

W 20 hektarowym  gospodarstwie to 90% jego roboty to będzie plug i agregat. Resztę pewnie będzie odwalal  pomocnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
bedziw pracow w agregacie uprawowo siewnym.i rozsiewaczem.nawozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
chłopie sam bym kupił na 15ha 16 albo zetora do pługa i głębosza. jak masz kasę się nie zastanawiaj tylko popatrz na stan silnika i skrzyni. jak chcesz do aktywnego trochę nie bardzo bo mała moc na wałku jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj