Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 15 ha

2166 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 17:03

Ciągnik na 15 ha

A Warzywa to nie produkcja roślinna? Nawet jak ktoś obsieje wszystko zbożem, to i tak lepiej swoim robić, bo nie musisz czekać, aż ktoś bedzie miał wolny czas

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
ford 5610 z turem

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ford
  • 23999.00 PLN
  • 20 sty 2017
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 16500.00 PLN
  • 20 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 15 ha Dzisiaj, 06:14
  •  

#1542 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 17:42

Ciągnik na 15 ha

z ekonomicznego punktu widzenia, mając 15ha i tylko produkcję roślinną nie opłaca się kupować ciągnika i maszyn tylko korzystać z usług

Może na 15 arach a nie hektarach.

Edytowany przez KlimekPL, 15 listopad 2015 - 17:42.

#1543 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 17:59

Ciągnik na 15 ha

Szczerze to ja już nic nie rozumiem jeden pisze kup nowego drugi kup zachodni a trzeci polski . I jednemu pali strasznie dużo a drugiemu pare litrów jednemu sie cały czas psuje a drugiemu wcale no naprawde cieżki jest ten wybór ciągnika . 

#1544 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:08

Ciągnik na 15 ha

Bo jak szukasz uzywke zachodnią, to nie wszystkie muszą być w dobrym stanie, czasami warto trochę pojeździć, a nie brać 1 lepszego. Chociaż ja miałem takie szczęście że wziąłem pierwszego i to był dobry wybór

#1545 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2363 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:09

Ciągnik na 15 ha

A kto mówił że latwo bedzie? od tego masz rozum żeby wybrać opcje która Ci pasuje. Nie ma dwóch takich samych gospodarstw. Ja na 20ha nie narzekam, drugi będzie ledwo wiązał koniec z końcem. Jeden sie boi klucza złapać albo nie potrafi nic naprawić, drugi zrobi prawie wszystko sam. Nawet kwestia czy mając kase na nowy warto kupować nowy nie jest taka prosta.... nawet na forum można wyczytać o produkowanym obecnie dziadostwie choć... na 15ha o których tu mówimy nawet najtańszy nowy pare lat pojeździ bezawaryjnie

Edytowany przez lukbold, 15 listopad 2015 - 18:14.

#1546 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:12

Ciągnik na 15 ha

Ale to tyczy się nie tylko zachodnich marek ale i wszystkiego... Trzeba uważać na wypicowane maszyny i handlarzy którzy nie mają o ciągniku żadnego pojęcia... 

#1547 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2861 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:13

Ciągnik na 15 ha

Ciągnik zachodni z lat 80-90 z niskim przebiegiem - to są maszyny które muszą dobić do tych minimum 20tys mth tak jak passat w dieslu musiał dobić pod milion km zanim padł. czy to takie trudne do pojęcia??? Inne materiały, technologia, to miało chodzić jak najdłużej a nie paść po 5 latach jak dzisiejsze.... Tanio ani łatwo nie będzie ale jak już ktoś znajdzie taki ciągnik to będzie się śmiał i z nowych Fendtów czy JD i ze starych Ursusów/Zetorów

#1548 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:26

Ciągnik na 15 ha

pawel885 a ja jakoś dziwnym trafem mam Renówkę 70.34 z Holandii prosto z podwórka od rolnika...  Przebieg autentyczny 6500 mth rocznik 1992 zaś 95.14 1984 rocznik przebieg autentyk 11500 mth też wyciągnięta od rolnika z podwórka ale jedną i drugą załatwiał mi kumpel zaś przyczepa do sianokiszonek Krone mimo że 1987r to wygląda jak nowa... Ale na sprzęt niekiedy długo musiałem poczekać więc jak się chce to się da kupić coś ładnego... 

#1549 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:27

Ciągnik na 15 ha

Tak więc ja zostaje przy mojej pierwszej myśli i pozostane z szukaniem ursusa 914 itp bo więcej jak narazie nie będę cudował no chyba że się jeszcze coś zmieni . A tam z kombajnem też miałem wybór trudny ale padło na bizona z056 i jestem zadowolony . 

#1550 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:31

Ciągnik na 15 ha

Nie skupiaj się na danym ciągniku tylko przejedź poszukaj obejrzyj wszystko to co jest w najlepszym stanie... Jak coś ładne będzie a droższe lepiej dołożyć... I cenna rada max 100km w swoim obrębie szukaj dalej nie warto bo każdy przez telefon będzie zachwalał że maszyna ach i och ... Szkoda nerwów i czasów na dalsze poszukiwania dodatkowo koszty transportu... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2363 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:38

Ciągnik na 15 ha

w ogóle zacznij szukać i jeździć a nie klapki na oczy pt 914 bo sąsiad ma i se chwali... 

#1552 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2861 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:40

Ciągnik na 15 ha

Właśnie o to mi chodzi że da się ale nie jest łatwo, sam mam mf-a 35 letniego i ja zrobiłem nim już ponad 1500 mth i chodzi. Ale szukałem go z pół roku aż znajomy handlarz w Niemczech znalazł za 9000 Euro a w Polsce chodziły po 20tys zł.... Jak np ten DF - kto tyle da za niego? Każdy powie że woli prawie nowego zetora http://www.truckscou...er&price_type=1

#1553 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:47

Ciągnik na 15 ha

No dobra będę szukać jeszcze musze ojca przekonać żeby nie szukać tylko ursusa ale wszystkie ciągniki przejrzeć nawet i nowe . 

#1554 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1258 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:55

Ciągnik na 15 ha

No ale przeszukiwanie wszystkich ogłoszeń nawet w w promieniu 100 km nie ma sensu. Trafi się może niezły ciągnik, ale jeszcze nieznany i później ani części, ani serwisu. Jak już szukać, to przynajmniej jakieś rozeznanie w kilku modelach powinno się mieć.

@Luke16 - nie każdy ma kolegę, co sprowadza maszyny i szukanie czegoś w miarę z używek na OLX nie jest łatwe.

#1555 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2363 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 19:08

Ciągnik na 15 ha

handlarz żeby zarobić musi ściągnąć wrak do Polski żeby sprzedać w cenie którą ludzie zaakceptują... Jak weszłem na te niemiecką strone z ogłoszeniami to ceny jakos nie zachęcały.. 25 letni mechaniczny Case za 15tys euro... nowy farmtrack ile kosztuje?

#1556 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1188 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 19:47

Ciągnik na 15 ha

g..no prawda...

Z ogłoszeń mało kto kupuje od prywatnych osób, wszystko idzie przez komis.

Rolnik zostawia stary ciagnik za grube pieniądze a serwis mu za niego płaci byle wziąl od nich nowy a oni później go sprzedają po dużo niższej cenie, bo zarobią na serwisie nowego kilka razy tyle co stracą na tym starym, lub po prostu zostawiają w komisach bo nie chce im się tłuc np z polaczkami, tak samo w Niemczech z autami, prosto od włąsciciela mało co się przywozi, 90 % to komisy...

#1557 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2861 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 19:53

Ciągnik na 15 ha

Tak tylko że taki ciągnik jest po pełnym serwisie wtedy, mój np miał każdy pasek, filtr, przewody chłodnicy itp nowe z logiem Massey Ferguson, świeży Tuv, do tego nowe opony radialne good year  :) Kto Ci to da w Polsce??? Zostawił go koleś w rozliczeniu za nowego

#1558 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 19:55

Ciągnik na 15 ha

Mikruss prawda. Od rolnika mało się kupuje. Głównie przez komis wszystko idzie ale nie znaczy to że wszystko zależy kto jakie i gdzie ma układy. A jeżeli chodzi o Niemcy i cene maszyn to mam tam rodzinę i cokolwiek tam kupić to graniczy z cudem bo oni za wszystko chcą dużo - szukałem z wujkiem dla drugiego wujka ciągnika John Deree to raz że było ciężko znaleźć a dwa jak znaleźliśmy to nic ciekawego to nie było a kosztował tyle co u nas nowy Zetor Major ... Lepiej jechać do Holandii...

#1559 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1850 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 21:31

Ciągnik na 15 ha

Większość ciągników przyjeżdża do nas z angli, holandii, belgi i francji. Dlatego te skorodowane kabiny i oblachowanie, zwłaszcza z obszarów nadmorskich.

A ceny to tak jak z samochodami - tanie skupuje lokalna mafia handlarzy. Jak nie masz układów, to można szukac miesiącami. Najlepiej mieć tam kogoś, kto podjedzie i w razie czego zostawi zaliczkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1188 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 22:00

Ciągnik na 15 ha Albo z aukcji ubezpieczeniowych.sam tak robię ale trudno jest kupić coś dobrego w normalnej kasie A na Stare śmieci nie patrzę bo gra nie warta świeczki szczególnie jak szuka się czegoś dla siebie