Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

akmaly masz racje w serii 600 był też napęd zalaczany z guzika. Zależało od wersji wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Pod względem niezawodności- na 3 dźwigniach, pod względem komfortu pracy- na dwóch, ponieważ jesteś w stanie pod obciążeniem, bez użycia sprzęgła zmienić zakres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Co sądzicie o Massey Ferguson  3080 , 3090 lub 3125 . Jakoś te ursusy i zetory wiem że są proste i tanie części i wogóle ale jakoś do zachodnich pod względem komfortu mnie ciągnie  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez z poczatku chcialem zetora/ursusa, bo 30ha to w razie powazniejszej awarii moze byc problem finansowy. Aleee ceny zetorow 10145(bo o takim myslalem) - kosmos, za jakis w sensownie wygladajacym stanie ponad 40k. Nawet pod 50. Przegladanie ogloszen serii 7745 to w ogole jakies surrealistyczne przezycie. Za jego cene mozna miec zachodni w niezlym stanie i worek pieniedzy na jakies naprawy. W przyzwoitych cenach zetory trafiaja sie rzadko, bardzo rzadko. Ursus to samo - 1014 kolo 40 tys trzeba polozyc. Na moje to troche spory wydatek jak za takie maszyn. Mam co prawda caly czas obawy pewne co bedzie jak sie jednak zle trafi z zachodnim, no ale jakos powoli trzeba pchac to rolnictwo do przodu. Mam i znajomych co kupili zachodnie i musieli grube pieniadze wlozyc(typu wymiana walu w johnie 6garowym, czy remont skrzyni w mf), a mam i takich co maja po ponad 5lat zachodnie i albo dolozyli pare tys(case - przy zwolnicy i sprzegle robiony, rocznik 82) i takich co nic nie dlolozyli(tez case z poczatku 80 lat). Takze tu jak ze wszystkim - jak trafisz. Choc w mojej okolicy, kto zmienil na zachodni, to niezaleznie od pieniedzy w niego wlozonych, nie widzialem zeby ktos wrocil do polskiej mysli technologicznej poprzedniej epoki. Wiadomo, ze w zetorze/ursusie/mtzcie ewentualny remont znacznie mniej zaboli po kieszeni i trzeba brac pod uwage swoje moziwosci finansowe. Nie powiem - jakby sie trafil w poblizu w dobrym stanie za rozsadne pieniadze zetorek to pewnie tez bym sie skusil, choc olx nie napawa optymizmem. Smieszy mnie troche nastawienie niektorych, slepo patrzacych "tylko zachodnie", albo "tylko polskie". Kazdy sprzet zadbany bedzie dobry i kazdy jest dla innego odbiorcy, to co dobre dla jednego nie musi byc dobre dla drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beton82    0

witam mam ursusa 6824 i mam problem ciagnik ten gdy sie nagrzeje  sprzęgło zaczuna ciegnac a gdy jest zimny jest dobrze czy ktos wie  lub mial taki przypadek co to za przyczyna moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Jestes z wysp, czy jak zamierzasz sprawdzic jego stan? Orientujesz sie w ogole ile wynioslby Cie transport do kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

nawet na giełdach transportowych za przewóz ciągnika z wysp do PL nie znalazłem ofert poniżej 5 tys, ale życzę szczęścia, może ktoś potrzebuje frachtu na powrót. Tylko ciągnik jest trochę za duży i ciężki na doładunek, a małym autem tego nie przewiezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Za 3 tyś ja będę sobie prawdopodobnie organizował transport, mam na oku case 856xl.  Ja widziałem ciągnik i jeszcze raz jadę go obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z racji tego że sprzedałem Zetora Majora zostałem bez ładowacza którego strasznie na gospodarstwie brakuje...   :( Nie możemy się z ojcem dogadać co do zakupu ciągnika... gospodarstwo nie duże profil bydlęcy bez możliwości rozbudowy... Kwota na wydanie do 30 tys zł max maxów z ładowaczem... Więcej nic się na da ugrać bo kasa na inne rzeczy potrzebna... Ciągnik odpalany kompletnie codziennie, wywózka obornika z obory, przywóz kiszonki - nie muszę mieć akcesoriów po 2metry, mogę jechać dwa razy. Tata wiadomo chce 4x4 co wiąże się z tym że wyzwanie jest ciężkie... Już myślałem że kupimy coś takiego bo kolega w NL znalazł:

685658427398d6f7.jpg

Niestety upitolony podnośnik się okazał a cena była korzystna bo 28 tys z dowozem na miejsce no ale... 

Kolejny ciągnik jaki wpadł mi na myśl to Zetor 7045 ale ceny ich są zaporowe + dokupienie tura 2B, kolejny typ to 7211 i jak uzbiera się gotówki to dołożenie napędu... ale 25 też trzeba dać oczywiście bez ładowacza... Tak wiem ciężko coś kupić z napędem i ładowaczem do 30 tys zł.... Ja osobiście jestem za tym żeby kupić np. MFa 690 i założyć mu ładowacz... ostatnio miałem ofertę za 24 tys zł z ładowaczem oryginalnym MFa... Przecież nikt ślubu z ciągnikiem nie brał i ewnetualnie można będzie go sprzedać ale formalnie znudziło mi się inwestowanie w gospodarstwo jak efektu nie przynosi... Im mniejsza kwota na wydanie tym lepiej... Bo jeżeli kupię ciągnik za 30 tys zł nie kupię prasy... jak kupię do 25 tys kupię prasę... Ostatecznie np. takiego tura 2B mogę wziąć na raty i wtedy kupuję ciągnik bez ładowacza za 25 tys zł...Ciągnik ogólnie będzie pracował 80% na podwórku. Jak sądzicie co robić? 

 

P.S. Odpada C-360, C-330, MTZ.... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten Fiatagri fajny za tą kasę, ale sprzedający myśli że jak nie sprzeda w jakimś czasie to da cenę w górę i sprzeda  :) Dobry jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Powiem szczerze że da się założyć ale chce mieć 3 ciagniki. Sianokosy, kukurydza 3 są potrzebne... gdybym miał normalnych sąsiadów nie było by tematu. Niestety nie idzie się z nikim dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kupuj ładowacz na renie a z ciągnikiem możesz poczekać do wiosny


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj