Polecane posty

izydor6280    1154

dokładnie jak pisze kolega wyżej, po co pchać się w ponad 100 kunia na kilkanaście ha, ciągnik będzie więcej stał niż robił, do tego koszt maszyn będzie większy, bo zapewne będziesz musiał kupić

 

szukaj czegoś w przedziale 65-90KM, zachodnie z przednim napędem bez problemu sobie poradzi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Koledzy co powiecie na temat renówki 103.54 na takiareał 15ha ??

Ziemia to od 4b do 2 klasy zazwyczaj mozaika na dzierzawie tez 5 klasa sie trafia  u mnie nie ma jakichs gór ale małe górki sa i czasami t25 z 2 skibami ma mega ciezko

Ciagnik do orki uprawy ale tez tura i transportu

Chciałbym 4 zagonowa nim ciagac w przyszłosci obrotówka

agregat uprawowo siewny 2.5 m i gruber najlepiej 2,6m

Ile taki ciagnik spala w np orce sianiu transporcie itd ??

Piszcie co wiecie na temat tego ciagnika a moze lepiej rozgladac sie za czyms innym ?

Znajde w dobrym stanie do 42 tys ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Myślę że dobra opcja pod warunkiem dobrego stanu maszyny. Na pewno w tym modelu lepszym wyborem jest mechaniczna skrzynia bo są skrzynie również z rewersem EH i półbiegami ale słyszałem że sa troche problematyczne.

Jak ciągnik ma nie miec ładowacza to można również wybrac Valmeta z serii 6000 z początku produkcji:

http://olx.pl/oferta/valtra-6400-valmet-95r-nie-zetor-i-ursus-czy-mf-fendt-CID757-IDgos5B.html#d20856780b

 

Ciągnik prosty z małą ilością elektroniki(EHR i PowerShift) silnik ma nad osia dzieki czemu ma dobry rozkład mas co przekłada sie na stabilnośc i dobry uciąg.

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

15ha ornego, czy łącznie 15ha ?  Te 90KM spokojnie powinny wystarczyć. Ja szukam na taki areał IHC 845XL albo coś w tym typie z napędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Nie możesz brać pod uwagę doświadczeń z t25 bo tam ani masy ani mocy. Szczerze mówiąc to na 15 ha na średnich ziemiach 70- 80 km to max chyba że jakaś konkretna potrzeba. Sąsiad ma landini 75 km i nosi zestaw aktywny z siewnikiem 2,5m. Ja w tym roku kupiłem agregat ścierniskowy 2,1m i pojechałem zetorem sprawdzić jak działa zetorem 6211 i uprawiłem 3 ha za ok 4 godziny. Ja mam ponad 20 ha ornego i zetora 95 km ale używany w zasadzie tylko sezonowo większość prac wykonywanych jest mniejszymi ciągnikami ale potrzeby są różne i każdy może mieć inne ale 6 cylindrowy zetor z przednim napędem...... nigdy nie używałem takiego ale podobno ma stosunkowo słaby podnośnik agregat siewny aktywny i obrotówka może sprawiać kłopoty, a zawrotach stracisz tyle czasu ze inny mniejszy ciągnik dojedzie już do połowy pola mam porównanie z sąsiadem który kiedyś taki miał.


Ważniejsze niż marka ciągnika jest jego stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tak własnie jak renówka 103.54 to chce tylko w full mechaniczna nie chce elektroniki

15 ha wszystkiego dokladnie to ponad 15 ale mniejsza chce troche mocniejszy ciagnik poniewaz niektóre pola mam pare kilometrów od domu co wiecej jak wspomniałem mam tez dosc ciezkie ziemie no i chciałbym zeby ciagnik mi wystarczył na conajmniej 30-40ha bo tyle planuje nim obrabiac poniewz w okolicy jest duzo dzierzaw za tzw dopłaty i podatek wiecej nie mysle narazie brac aje tak napewno wszystkiego ze 30 znajdzie sie

A moze powie ktos cos o spalaniu tej renówki albo cos jeszcze innego a moze inny model albo zupełnie inna marka ?

Valtra fajna tylko sie boje bo u mnie nikt tego nie ma i nie mam nawet z kim obejrzec takiego sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

spalanie będzie śmieszne w porównaniu do innych ciągników, myślę że w orce nie spali więcej niż 15l, w uprawie czy siewie 6-8l 

 

na tyle spokojnie wystarczy 90 kunia bez turbo, wybierać jest w czym, ale jak zaczniesz oglądać to okaże się że większość złom wyciągnięty z krzaków, więc nie nastawiaj się na konkretny model

osobiście celowałbym jeszcze w ceresa czy 106.54, zaleta to szybka skrzynia w większości przypadków


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tak kolego zgadzam się z Tb większość to szrot ale czy naprawdę za 42 tys dostanę ceresa a tym bardziej 106.54 ??
Chcę na pewno z silnikiem mwm i koniecznie full mechaniczna
Kolego 15 litrów w orce a powiedz mi ile takim ciągnikiem zrobię hektarów na godzinę z pługiem 4 zagonowa ??

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ceresa dostaniesz za około 40 tyś ale miej swiadomośc iż jest to najniższy pułap cenowy tej serii co za tym idzie najbardziej wymęczone modele.

Ładna 106-54 to również wydatek rzędu 50tys(wiem bo sobie szukaliśmy)

A Deutz-Fahr AgroPrima 4.51 jak ci sie widzi?

Co do Valmeta nie ma się czego obawiac zwykły zachodni ciągnik jak każdy inny. To że nikt nie znazczy że sobie nie można takiego znaleźc - kotś musi byc pierwszy. U mnie w okolicy sa te ciągniki i spisują się dobrze. Grunt to znaleźc model w dobrym stanie najlepiej w oryginale co się tyczy każdej marki.

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mam podobny areal do Twojego. Szukaj czegoś w oryginale i nie picowanego woskiem i plakiem. Ja mam 3 ciagniki i uważam że gdyby nie produkcja mleczno-miesna renata która posiadam mianowicie 95-14 spokojnie by wystarczyła plus jakiś pomocnik... w moim przypadku idealne sprawdza się mf 675. Też mam ciężką ziemię. Ogólnie w Twoim przypadku szukalbym renault modeli 103.54 lub malutkiej szóstki czyli 106.54.

Jak chcesz mogę dac Ci numer do mojego kumpla który sprowadza ciagniki i ich nie picuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Użytkownik chuck00 ma mf3120 z 93 roku na sprzedanie w normalnej cenie A ciągnik można śmiało polecić bo cały czas pracuje w polu i jest naprawdę zadbany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ogólnie to u mnie ma facet df tez 4 cos tam bez przedniego napedu i narzekał kiedys na to chlodzenie powietrzem ale konkretów nie znam bo ogolnie ciezko sie dowiedziec cokolwiek od faceta 

Własnie dlatego wolałbym starsza serie bo taki ceres bedzie napewno miał cos do zrobienia na juz a wolałbym chociaz w 1 roku ograniczyc sie do filtrów i olei no ale wiadomo tego sie nie przejrzy

Własnie myslałem o mf ale kolega sie ostatnio takiego pozbył na3070 na skrzyni tej 16x16 miał spore problemy z ehrem i nwm czy to tak trudny ciagnik ale dopiero 3 elektryk doszedł co go "boli" a mf serii 31xx nigdy sie nie zastanawiałem

U mnie produkcja mieszana opas + tucznik wiec ciagnik wielozadaniowy ciezka praca typu orka ale tez praca z turem czy transport

@luke16 a mozesz mi powiedziec czy realne zeby znalec nie wytłuczona renówke 103.54 lub własnie 106.54 za kwote 42 tys oczywiscie im mniej tym lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ja mam i polecam Reno 110,54 w wersji mechanicznej mam podobny areał (+330m i 3p).

Brakuje mi tylko klimy.

Masz kasę, to kupuj 6cyl, Agregat ścierniskowy 2,6m tolmet pod góry na piachu, to ma co robić (oczywiście kwestia głębokości i szybkości jazdy).

Zaletą też tego rodzaju sprzętu jest, to że pociągniesz agregat uprawno siewny 3m. Obrotówka 4x40 śmiga aż miło.

Całkowicie inna (lepsza) uprawa ziemi za sprawą maszyn...

Znajdź tylko zadbany sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tylko kolego ile taki porzadny sprzet kosztuje taki np 110.54 ??  Bo jak widze w ogłoszeniach cena od 36 do nawet 62 tys wiec rozbierznosc duza ??

Własnie mam dylemat czy brac 6 garów czy 4T słyszłem ze te 6 cylindrówki beda gorzej wytłuczone mozecie potwierdzic lub zaprzeczyc takiej opinii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiadomo 6cio cylindrowy ciągnik ciągał cięższe maszyny ale z drugiej strony do 4rki też można podczepiać maszyny znacznie większe więc nie ma na to mocnych  :P  Ja swoją 95-14 ciągam agregat uprawowo siewny 2,5m z packerem, pług 3 skibowy obracalny, grubera 2,2m na taki areał jak mój w zupełności wszystko wystarczy... Ja osobiście szóstek z renault nie lubię bo są zbyt duże co przez to idzie słaba skrętność itp... Jedyną słuszną moim zdaniem szóstką jest model 106.54 ;) 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ogólnie to u mnie ma facet df tez 4 cos tam bez przedniego napedu i narzekał kiedys na to chlodzenie powietrzem ale konkretów nie znam bo ogolnie ciezko sie dowiedziec cokolwiek od faceta 

 

U nas był Dx4.50 z 1987r kupiony w 2007r przez pierwsze 4 lata był głównym ciągnikiem na około 50ha - orał, prasował, siał, pracował w transporcie, rozwoził obornik. W 2010 kupilismy Valmeta 6400 i on przejął ciężkie prace a DF poszedł w kosiarke, zgrabiarke, przetszasacz, rozsiewacz itp. W na początku 2013 został sprzedany. Kupił go młody rolnik z sąsiedniej miejscowości z podobnym areałem do Twojego. Przez te lata pracy nigdy z chłodzeniem nie było żadnego problemu. Jedyny problem to taki że zimą ciężej palił od Valmeta i dłużej się nagrzewał. tez na początku jak się unas pojawił to wszechobecni "znawcy" wróżyli z fusów że bedzie się grzał, że co par godzin trzeba gasic silnik będzie żeby ochłonął itp dyrdymały.

jeśli ten"facet" ma problemy z chłodzeniem to albo ma jakiś totalny szrot albo ma zawalony "wszelkim dobrobytem" układ chłodzenia - nie czyścił go nigdy.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

co do silników deutz'a to mamy ciągniczek z tym silnikiem-deutz 5006 w rodzinie i często go użytkuje i niema najmniejszych problemów z grzaniem się nawet w największe upały.......

A jakie silniki miały czołgi Rommla w Afrika Korps???Takie same jak Deutz ;)

ogólnie deutz jest bardzo oszczędnym ciągnikiem i z tym odpalaniem zimą to chba zależy od egzemplarza-wujka pali od pól obrotu czy zima czy lato, kiedyś przy -27* zapalił lepiej niż niejeden samochód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Koledzy nwm jak to u niego jest w tym DF wiem tylkko tyle co napisalem wyzej i ze mieli mu jakies dodatkowe chłodzenie zakładac a czy załozyli czy nie to nwm.Kilka razy go widziałem z prasa to strasznie dymił na czarno

Koledzy a na taki areał jak mowie obecnie 15ha pózniej tak do 30-35ha lepiej brac 4T czy 6 cyl ??

Jak pisłem teraz napewno agregat uprawowo siewny 2.5m zagonowy pług 4 i gruber 2.2m lub 2.6 tylko chce zeby tez pociagnoł 4 w obrocie bo w przyszłosci sa takie plany aby zakupic

@luke16 a twój kolega co sprowadza ciagniki to ile tak trzeba połozyc za taka 106.54 w przyzwoitym stanie oczywiscie orientacyjnie nie konkretna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

U nas jak dotąd nigdy nie było 6 i sie na to nie zanosi - moim zdaniem do produkcji zwierzęcej 6cyl. jest zbędna lepiej miec uniwersalną 4T. szczególnie przy takich areałach. A lekki agregat 3m pociągnie bez problemu.

http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-famarol-3m-CID757-IDh9Lq5.html#6b6d4ce2eb


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Narazie priorytet to ciagnik agregat jak mówiłem bedzie ale 2.5m bo taki mam prawie nowy siewnik o takiej szerokosci tak samo jak pług obrotowy to na dzien dzisiejszy marzenia zobaczymy co bedzie dalej z tym rolnictwem

A ma ktos z was doswiadczenia pracy takiej 6 cylindrówki z turem ? Bo jak pisałem w przyszłosci niedalekiej ma byc kupiony tur do ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

ciągnik z 6-cio cylindrowym silnikiem jest zazwyczaj dłuższy i ma przez to większy promień skrętu. Do tura optymalna jest 4-ka , jest po prostu zwrotniejsza, chociaż niektóre konstrukcje i w tej kategorii wypadają koszmarnie. Popatrz na przykład w konedata.net jaki ma promień skrętu ciągnik, który cię interesuje w wersji 4x4 i sam wyciągnij wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego takie informacje sprawdzilem ale bardziej mi chodzi o pinie kogos kto pracował takim sprzetem a nie tylko teoryzowanie

Nigdy nie pracoalem turem ciagnikiem 4 a tym bardziej 6 cylindrowym wiec stad ta niepewnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No faktycznie... różnica fest... MF3080 9,4m a np Proxima 6441 8,9m w średnicy zawracania.... A tak na marginesie... kup se 3080. Relatywnie tani w porównaniu do tych 4 cylindrowych a jest po prostu nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ursus 1614 ma średnicę zawracania 13,2m, a MF 3095 9,4 , oba mają po 6 garów. Takiego MF-a mogę polecić, 107KM , dość zwrotny i wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj