Polecane posty

tak  ja wiem że mowa była o zwolnicach ale po prostu przesadziłeś jeszcze dopisz że ciągnie pustą i wcale nie będę się czepiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Wieć darujmy sobie te 16tys litrów to nie mój ciągnik nie moja beczka ani gnojowica czep się Mikrussa napisał o 28 tonach to już chyba nie pozwoli ci zasnąć.

lukbold pisze o 10 tonach więc przy tym zostańmy bo mnie też wizualnie trochę straszą te zwolnice ale jednak dają chyba radę bo nie słyszałem żeby komuś oberwało, ostatecznie z tych nawet 10 ton + beczka koło 3 siedzi na ciągniku poza tym płyn się przelewa i są jakieś szarpnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja to ciągne Ursusem 5314 więc całkiem inne zwolnice i nie ma się czym chwalić tylko kombinować jak się gdzieś nie wrypać, bo jak już trzeba bieg redukować poniżej 1H to już bywa zapóźno :P ... ale o przypadkach urwania koła w podobnym ursusie słyszałem a miał blisko tonowy plug do przewracania... być może jakaś wada fabryczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Kiedyś sąsiadowi złamało koło 360tce jak sprowadzał przyczepę autosan z góry i za ostro skręcił więc nie zbabane są wyroki Boskie

Edytowano przez pit81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja to ciągne Ursusem 5314 więc całkiem inne zwolnice i nie ma się czym chwalić tylko kombinować jak się gdzieś nie wrypać, bo jak już trzeba bieg redukować poniżej 1H to już bywa zapóźno :P [...]

 

Widzisz, było kupić mniejszą beczkę, to byś nie miał problemów. Ja mam przy 5314 beczkę 4,3 tyś l i mogę na 2H ruszyć pod górkę na polu. Zapas mocy się przydaje. Jakbym miał większą beczkę, to nie miałbym po co w pole jechać. Jak ktoś ma równe i meliorowane pola, to może szaleć z bekami, ale nie każdy tak ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

NIe moja.. pożyczona... mając wybór miedzy 3tys z tzw kółka rolniczego a tym baniakiem 10tys od znajomego przeważnie wybieram te wiekszą o ile są sprzyjające warunki w polu ;) ale z racji tego że wciąż leje chyba trzeba tym razem ojca posadzić na ten mały baniaczek i niech wozi 2 dni bo mi się nie chce z takim wiaderkiem na pole latać :P

A jaką beczke kupićdo 5314 to wiem dobrze bo w pracy na budowie z taką latałem kilka lat Pomot chojna 5tys na 50cm kapciu :D może nawet ją wysępie w ramach zaległej wypłaty :)

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6000l na tandemie ze skrętną osią opony balon na felgach 22cali i 60cm szerokie i w polu pod lekką górkę jest co ciągać przy 80 koniach a co dopiero 16000l mam ciągnik 125koni i na pewno by nie dał rady waży 7ton a nie 85koni wagi 4t i małe kółka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

nie trzeba, ale nie o tym temat  ;)

 

Tak, trzeba. Skrzynia od góry była otwierana mechanik oglądał, i trzeba rozbierać skrzynię. No cóż na odległość każdy mądry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kolega Izydor na renowce zęby już zjadł. A mechanicy? Hym niekiedy brak słów. Znajomy mi opowiadał jak paru mechaników naprawialo mf 3080 rolnik zainwestował w niego ponad 15 tys zł a okazał się walniety jakiś wałek za 1200zl... pół ciągnika nie potrzebnie wymienione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Nie narzekajcie na ursusy bo dżondyr też potrafi zgubić koło.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Tak, trzeba. Skrzynia od góry była otwierana mechanik oglądał, i trzeba rozbierać skrzynię. No cóż na odległość każdy mądry..

 

trochę się pospieszyłem ale zwykle w takim przypadku pęka nit na widełkach bądź same widełki, które idzie wyjąć górą


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie znajomy kupił nowego Belarusa 952.2 i nie wiem czy ma nawet 15 ha,teraz  tylko życzyć powodzenia w spłacaniu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

ja mam niecałe 11ha własnej ziemi i 15 ha dzierzawy i mam półrocznego new gollanda td5 105 i case 4220 z turem z 1994r i nie narzekam produkcja to bydło byki i zboze na sprzedaz. jak ktos mysli rozsadnie to kupis spłaci i tyle a wszyscy wy którzy wierzycie w nadziemska moc ciagników z lat 80 to sie osmieszacie. troche przez moje podwórko przeszło ciagników z lat 82-90 typu massey 675 z turem, seme explorer 70, john deere 1640 i mfefik 255 i wukrwiło mnie i kupiłem nowego new hollanda.

 

nikt mi nie wcisnie kitu ze sa to nie zawodne bezawaryjne ciagniki bo ciagle cos tam lubiło wyskoczyc. mf miał wycienczony silnik skrzynie i przedni most od tura, same juz przedni most i podnosnik dostawał ogromnych luzów, mf 255 to juz 16 tysiecy motogodzin i juz zaczał sie rozciagac od roboty a john deere skrzynia troche szaprała i sobie naprawiajcie ciagle je i tak bedzie stary i tak... w niemczech gdzie byłem tam ciagniki do 12 lat na normalnym gosp bo sa i gospodarstwa dzie sa rolnicy co maja sprzety z lat 70-80 ale jada na usługach...

 

wiec zalezy jak kto na to spojrzy mnie nikt juz nie przekona do ciagnika bez napedu bez rewersu a z polskich nawet uzywki sie nie znajdzie takiego....

 

 

PS pewnie wywołam ogien heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rafix a ile te ciągniki miały mth?? :P MF i Same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Poniekąd zgadzam się z rafix255. Poniekąd tylko dla tego że trzeba mmieć spore rozeznanie w sprzęcie żeby nie wpaść w g... bo niektórzy narzekają również na nowe ale to pewnie jest też trochę wina użytkowników bo niektórzy jeszcze nie dorośli do nowego bo szykają oszczędności tam gdzie nie powinni. Mam sąsiada co kupił kiedyś nową c360 potem nową c330 i wystarczyły mu do emerytury i teraz jego syn kupił nowego NH i starych też używa. Mój ojciec też kiedyś kupił nową c330 i potem U 2812 i też wystarczyły mu do emerytury teraz brat dajej ich używa, Ja kupiłem właśnie 4 ciągnik w moim życiu i to napewno nie koniec. Dochodzę do wniosku że gdybym kupił 2 nowe to pewnie też wystarczyły by do emerytury i potem może jakiś mój następca jeśli byłby taki miałby czym zacząć bo jeśli zostanę przy tym co mam co na dziś jest niezłe to za 20 lat będą do mnie wycieczki przyjeżdżać antyki oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

obydwa grubo    ponad 10 tysiecy motogodzin i zreszta kazdy ciagnik z tamtych lat ma tyle motogodzin takie sa fakty i bajek tu nie zamierzam pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko zasadnicze pytanie mi się nasuwa a raczej dwa. Czy jest sens na 15ha brać nowego? A drugie ile ten nowy wytrzyma i jaka jest jego jakośc wykonania w porównaniu do staruszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Oczywiście każdy wybiera według własnych potrzeb. Jeśli nie uda mi się wziąć dofinansowania to nie zamierzam się zarzynać ale jeśli dostanę to kupię nowy sprzedam 9540 i niewiele będę musiał dołożyć a kiedyś musiałbym mu wymieniać opony które coś kosztują, i wynik finansowy nie wygląda tak strasznie. A ile wytrzyma nowy niewiem dużo zależy od użytkownika a kto wie ile wytrzyma stary?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pit81 ile wytrzyma tego nikt nie wie tylko przy nowych najczęściej ratuje tylko serwis a cena ich usług mała nie jest... :/ Podam przykład co prawda auta. Kolega kupił nowego Renault Mastera skończyła mu się gwarancja właśnie (tylko na rok) dzisiaj pojechał zapytać ile kosztuje wymiana olejów i filtrów to "po znajomości" powiedzieli mu 1500zł!!! U mechanika ta operacja będzie kosztowała max 400zł... A sam wiem po sobie ile kasował serwis na przeglądach gwarancyjnych jak byli u Majora po 1300zł, a ja zmieniłem olej i filtry sam i kosztowało mnie to 260zł... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

1300 to jeszce nic... nie wiem czy kolega mi kit cisnął czy faktycznie za przegląd nowszego NH kasują i po 5tys.... za tyle to ja remont silnika robie na porządnych częściach w MFie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Latem pytalm sie w serwisie Case (mam blisko) ile chca za wymiane tarczy w forterze...Pan kierownik serwisu powiedzial ze oczywiscie zrobia ale wymienia cale sprzeglo bo tylko wtedy dadza mi gwarancje na 1 rok .I po wymianie wszystkiego bede zadowolony .Zasugerowal szykowanie paru tys.,Kiedys pracowalem w serwisie samoch. i wiem ze wymienia sie zawsze wiecej czesci niz to jest konieczne pamietam takze jak na hali staly dystrybutory z logo elfa a za sciana byly beczki z olejem z napisem CPN Lublin olej z odzysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj